Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Odwoławczy Kleryka  (Przeczytany 14887 razy)

Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Luty, 2020, 08:23 »
Kleryku bardzo Ci współczuję, że musiałeś przez to przejść.
Machina ruszyła i musiała Cię zmielić.
Ten system pokazuje, że nie liczy się logika i argumenty ale ślepe posłuszeństwo Organizacji.
Nie, nie Bogu-Organizacji.
Wyłamałeś się, więc zostałeś przeznaczony do odstrzału.
Oczywiście nie mogło na koniec zabraknąć ostatniej okazji do odarcia człowieka z godności i zorganizowano komitet, aby delikwenta pogrilować.
Dopiero, gdy wyjdziemy z tego bagna i przejrzymy na oczy, to wyraźnie widzimy z jakim potworem mieliśmy do czynienia.
Powodzenia Kleryku, najgorsze już za Tobą.


Offline Trinity

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Luty, 2020, 10:56 »
no ba czy chcemy Klerylu!

a ja ci nie współczuje tylko zazdraszczam
tak, że to przeżyłeś dałeś radę, zupełnie po swojemu.
wiadomo ze takie wampiry emocjonalne wycyckały z ciebie ostatnią kroplę, ale na pewno się zregenerujesz
dziwne bo u nas jak ktoś ma firmę to wszyscy traktują go nakolanniczo 🤔 i taki ma luzy.
mało tego można mieć brykę cud malina być nieczynnym a wszyscy i tak się w pas kłaniają.
widać poczuli że kurek z pienionami ześ zakręcił.

powiem wam że u mnie mój kolega- badylarz  ma normalnie podczas listopada żniwa i raz jak zrobili obwodowe 1. XI to powiedział sorry winetu.

jeśli masz to nagrane to wrzuć do internetów
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 10:58 wysłana przez Trinity »


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Luty, 2020, 16:58 »
Dziś napisałem odwołanie
Chcecie poznać jego treść?
   Kleryku :-*
   Pytanie, prawie jak retoryczne.
   Jasne, że chcemy wrzucaj.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Marzena

  • Gość
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Luty, 2020, 17:59 »
Nie znam Cię co prawda, ale jestem dumna z Ciebie tak szczerze po człowieczemu. Emocje, które Ci towarzyszyły i słowa jakie padły pozostaną z Tobą na zawsze, ale pokazałeś innym, a nas utwierdziłeś w tym jak nie czuła i wyrachowana jest organizacja. Jak potrafi upodlić, zmanipulować  zniszczyć człowieka. A przede wszystkim jak bardzo jest kłamliwa i bezwstydna. Co prawda Ty się nie dałeś, nie pokazałeś im ile Ciebie to kosztowało, my możemy się tylko domyślać, ale to bardzo dobrze bo nie są warci tego oni by tego nie zrozumieli.


Offline Proctor

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Luty, 2020, 18:49 »
Bardzo dziękuje za wsparcie.
Muszę przyznać, że w trakcie komitetu odwoławczego w pewnym momencie byłem tak wyczerpany psychicznie, że miałem ochotę się popłakać i powiedzieć, że mam już dosyć....
Dziś napisałem odwołanie :)
Chcecie poznać jego treść?
Naprawdę współczuję. Ciężko to sobie wyobrazić co przeżyłeś ale ten wpis dopiero mi uświadomił że nie było to łatwe. Trzymaj się.
Wstaw odwołanie.😀


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Luty, 2020, 20:48 »
********* 07. 02. 2020r
Kleryk
ul. ********* */*
**-*** *********
Do Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy,
Warszawska 14,
Nadarzyn 05-830

Do Komitetu Odwoławczego w składzie:
Janusz *********
Zbigniew ******
Krzysztof **********

Do Komitetu Sądowniczego w składzie:
Artur *******
Krzysztof *****
Rafał **********
Piotr *******


ODWOŁANIE

     Składam odwołanie od decyzji podjętej przez Komitet Sądowniczy w ************ dnia 20. 01.
2020r oraz podtrzymanej przez Komitet Odwoławczy w dniu 01. 02. 2020r w sprawie wykluczenia
mojej osoby ze Zboru Świadków Jehowy. Podważam zasadność powołania Komitetu
Sądowniczego.


UZASADNIENIE

     W trakcie rozprawy sądowej Komitetu Sądowniczego oraz Komitetu Odwoławczego jak i w
trakcie ustalania czy należy powołać Komitet Sądowniczy popełniono poważne błędy oraz
zaniedbania, które stawiają pod znakiem zapytania zasadność podjętych decyzji.

     W trakcie ustalania czy należy powołać komitet sądowniczy doszło do poważnego
nadużycia. Mam uzasadnione podejrzenie, że decyzja o tym aby powołać Komitet Sądowniczy
została podjęta przez Nadzorce Obwodu w trakcie spotkania starszych w związku z obsługą. Starsi
otrzymali od Nadzorcy Obwodu sugestie, materiały oraz dokładne wytyczne jak postąpić. Starsi z
miejscowego zboru w składzie: Rafał **********, Piotr ******* oraz Waldemar **********
poprosili mnie o spotkanie na Sali Królestwa w ************ w celu wyjaśnienia wpisów, które
pojawiły się na moim profilu FB. Pod koniec spotkania Rafał ********** poinformował mnie, że
został powołany w mojej sprawie Komitet Sądowniczy. Wykonał to bez naradzenia się z
pozostałymi starszymi, co oznacza, że decyzja o powołaniu Komitetu Sądowniczego została podjęta
przed spotkaniem, które rzekomo miało służyć zbadaniu sprawy. Nadzorca Obwodu wyznaczył
starszych do pierwszego komitetu. Dwóch z ********** zboru dwóch z zewnątrz.

     Zostałem oskarżony o rzeczy, które nie są podstawą do powołania Komitetu Sądowniczego.
Wszelkie moje argumenty były całkowicie ignorowane przez komitet. W trakcie przesłuchania
miałem wrażenie, że starsi działają pod presją i mają z góry określony cel.

     Oskarżenie dotyczyło następujących rzeczy, które moim zdaniem nie mogą być podstawą do
powołania komitetu:

1) Organizowanie urodzin dzieci.
Urodziny dzieci zostały zorganizowane dwa tygodnie przed datą urodzin i polegały na
wspólnej zabawie dzieci na kulkach. Nigdy nie zachęcałem nikogo do obchodzenia urodzin. Zbór
nie wiedział o tym, że organizuje urodziny dzieciom. Od kilku lat nie utrzymuje kontaktu ze
zborem. Komitet sądowniczy uparł się, że organizowanie urodzin to obchodzenie świąt religii
fałszywej. Moje wyjaśnienia w tej sprawie zostały potraktowane jako brak skruchy.

2) Umieszczenie na prywatnym profilu w Facebooku (w trybie widoczności tylko dla
znajomych) zdjęcia dzieci przebranych za postacie z Harry Pottera. (Załącznik_1)

Starsi z komitetu sądowniczego uparli się, że umieszczenie tego zdjęcia jest Obchodzeniem
świąt Religii Fałszywej. Na nic zdały się moje argumenty i zapewnienia, że umieszczenie tego
zdjęcia 31 października było przypadkowe i spowodowany tylko tym, że dzieci akurat wtedy się
przebrały. Zdjęcie zostało na moim prywatnym profilu podpisane „Trzy czarownice i kot” Żaden
opis nie sugerował obchodzenia Halloween. Moje tłumaczenia zostały potraktowane jako brak
skruchy.

3) Umieszczenie na prywatnym profilu w Facebooku (w trybie widoczności tylko dla
znajomych) zdjęcia półek z książkami, z okazji Dnia Książki. (Załącznik_2)

Wśród wielu książek na półce znajdowała się książka Kryzys Sumienia. Nie została ona w
żaden sposób zaakcentowana. Post dotyczył różnicy, między półką żony gdzie znajdowały się
wyłącznie książki prawnicze a moją gdzie znajdowały się książki psychologiczne. Zdjęcie zostało
podpisane: „Zgadnijcie która półka jest żony a która moja?” Komitet uznał, że jest to rozmyślne
rozpowszechnianie nauk sprzecznych z prawdą Biblijną. Moje tłumaczenia zostały odebrane jako
brak skruchy.

4) Umieszczenie na profilu Facebook zdjęcia z okazji dnia Dziecka. (Załącznik_3)

Zawodowo zajmuję się fotografią. Podczas podroży po Nepalu wykonałem w Katmandu
zdjęcie Żywej Bogini Kumari. W Dniu Dziecka umieściłem to zdjęcie na swoim prywatnym profilu
Facebook z życzeniami dla dzieci, aby były wolne od fundamentalizmu religijnego. Tłumaczyłem
komitetowi, że opis dotyczy zdjęcia, które wykonałem. Związany jest z Fundamentalizmem
Religijnym, który może występować w każdej religii i którego Świadkowie Jehowy również nie
akceptują. Zostałem oskarżony o wywoływanie podziałów a moje tłumaczenie zostało
potraktowane jako brak skruchy.

5) Wykonywanie przez firmę *********, której jestem właścicielem topperów na torty
komunijne oraz kalendarzy adwentowych.

Komitet sądowniczy oskarżył mnie o wykonywanie topperów, które według niego są
bezpośrednio związane z religią. Starsi wysuwając to oskarżenie nie wiedzieli nawet co to są
toppery i do czego służą. Moje wyjaśnienia do czego służą toppery oraz próba wytłumaczenia, że
taki topper może być wykorzystany przy różnych okazjach (nie tylko przy Komunii) zostały
potraktowane jako brak skruchy i rozpasanie. Nie otrzymałem również żadnego czasu na
zaprzestanie wykonywania tych produktów.


     Komitet sądowniczy został powołany, na podstawie niesprawdzonych donosów wysłanych
przez osoby, które wchodząc na mój prywatny profil Facebooka szukały materiałów którymi mogły
by mi zaszkodzić. Nie wnikam jaki cel miały te osoby, oraz dlaczego nie usunęły mnie w ciągu tych
kilku lat ze znajomych, (nie widziały by wówczas postów) skoro gorszyło ich moje zachowanie.
Przed podjęciem decyzji o powołaniu Komitetu starsi nie sprawdzili czy stawiane zarzuty mają
pokrycie w rzeczywistości. Komitet sądowniczy oraz odwoławczy nie był zainteresowany
przeanalizowaniem czy są podstawy do jego działania. Starsi w trakcie komitetu powiedzieli mi, że
nie są tutaj po to abym mówił im w jakich sytuacjach należny powołać komitet sądowniczy ale od
tego by zajmować się moją sprawą.

     W związku z podjętą przez komitet decyzją, o wykluczeniu mojej osoby ze Zboru
Świadków Jehowy, w przypadku braku zmiany decyzji, będę zmuszono poczynić dalsze kroki.

Krokami tymi mogą okazać się:

1) Nagłośnienie medialne sprawy, zainteresowanie sprawą opinii publicznej.

2) Złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa Art. 22
Konstytucji, Art 250. kk (w związku z próbą ograniczenia działalności gospodarczej, która może
być ograniczana jedynie przez ustawę, oraz w związku z wywieraniem presji aby nie uczestniczyć
w wyborach. - W trakcie komitetu starsi zasugerowali, że udział w wyborach jest złamaniem
neutralności oraz, że Świadkowie Jehowy nie mogą w nich brać udział)

3) Pozew o naruszenie dóbr osobistych wobec poszczególnych starszych biorących udział w
komitecie - w przypadku gdyby się okazało, że publiczne ogłoszenie o tym, że nie jestem
Świadkiem Jehowy naruszy w jakikolwiek sposób moje dobra osobiste.


     Pomimo, że od kilku lat nie utrzymuje kontaktu ze Zborem i całkowicie się oddaliłem
chciałbym Was zostawić z wersetem biblijnym z Filipian 4:5

Z poważaniem
Kleryk

ZAŁĄCZNIK_1




ZAŁĄCZNIK_2




ZAŁĄCZNIK_3


"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline TakaKowalska

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Luty, 2020, 21:07 »
Ciekawe czy w takiej bogatej Belgiii też wykluczają za udział w wyborach. Tam świadkowie Jehowy głosują inaczej grozi kara wiezienia- hm. Hmm tak mi tłumaczył jeden belgijski starszy. Ciekawe co na to powiedzieliby starsi z twojego zboru.


Offline nowicjusz

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Luty, 2020, 21:52 »
kleryk, ogoliłem nogi, założyłem mini, mam pompony w rękach i kibicuje ci jak tylko potrafie  8-) ... ale twoje szanse są raczej epsilon bliskie zera (jak mawiał mój profesor z matematyki). Good luck!


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Luty, 2020, 22:13 »
Kleryku ja też Ci życzę wszystkiego dobrego i współczuje sytuacji. Mam wrażenie, że wszyscy Ci, którzy chcą się dosunąć od Orga są inwigilowani. Prędzej czy później trzeba będzie zmierzyć się z rzeczywistością. A teraz jak pozwolisz odniosę się do topperów. Otóż w latach 90 sługa pomocniczy, a obecnie były starszy prowadził studium biblijne. Otóż studiujące małżeństwo miało kiosk, gdzie sprzedawali bilety autobusowe, kredki, długopisy, gazety i papierosy. Były sługa i starszy (jest zdjęty) uparł się, że małżeństwo/związek obojga płci nie może zostać ŚJ sprzedając papierochy w swoim kiosku. Reasumując, prowadzący doprowadził do rozpadu związku małżeńskiego, gdyż On widział zagrożenie ich bytu, a Ona utratę życia w Armagedonie.
Kilka lat później, czyli obecne czasy. Stała pionierka pracująca na kasie w sklepie samoobsługowym, szanowana i stawiana za przykład do dnia dzisiejszego sprzedaje na kasie fajki, jak ktoś zechce kupić. Nad kasą jest gablota z papierosami i nie ma problemu, gdy klient zawoła exstra mocne proszę, aby przykładna siostra mu podała.
Więc się pytam gdzie w tym wszystkim są toppery?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Luty, 2020, 22:33 »
 :) Kleryku, kim jesteś?
Jesteś zwycięzcą !!!  ;)
Brawo, brawo, brawo !  :)
Szkoda, że nie określiłeś im czasu jaki mają na zmianę decyzji (np. 14, 21 lub 30 dni) w celu uniknięcia dalszych Twoich kroków, o których poinformowałeś.
Jak sądzę zgłoszenia o wywieranej presji i ograniczanie swobody działalności gospodarczej i przywilejów wyborczych złożysz. Czy powództwo będzie względem konkretnych braciszków czy przeciw komitetowi jako organowi JW.ORG?
Sugeruję Ci Kleryku w najbliższym czasie "nie opuszczać zebrań" w swoim macierzystym zborze, by nagrywać ewentualne ogłoszenia, uwieczniać tablicę ogłoszeń czy cokolwiek tam jeszcze, gdzie mogłyby pojawiać się wzmianki o Tobie.
Jeszcze raz BRAWO !!! i powodzenia, choć tego drugiego chyba Ci nie trzeba życzyć, bo sam potrafisz o nie zadbać.  :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 22:34 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Roszada

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Luty, 2020, 22:39 »
Ciekawe kto pierwszy w łaskę przyjdzie do kogo?
Kleryk do nich, czy oni do niego? :)


Offline josh82

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Luty, 2020, 22:53 »
Masz chłopaku cierpliwość i zacięcie.
Czytam te Twoje komitety i było kilka miejsc, w których, na Twoim miejscu, wygarnąłbym im srogo. Jednym z takich miejsc była dyskusja o urodzinach i ich pogańskich korzeniach. W "materiale źródłowym" (Strasznicy) napisano, że urodziny mają pogańskie korzenie i dlatego ŚJ ich nie obchodzą. Nie zauważyli tylko, że w tym samym 'materiale źródłowym" napisano, że obrączka ma korzenie pogańskie. W tym momencie powiedziałbym,że jeśli urodziny są podstawą do komitetu to powinni sobie nawzajem komitety powołać za obrączki, albo te obrączki zdjąć.

Mój komitet byłby awanturą. :D

I najważniejsze - pamiętaj, że grzesznika nie wyklucza się za grzech, ale za brak skruchy, więc dopóki nie zaczniesz przed nimi pełzać jak robak błagając o przebaczenie (najlepiej zalewając się łzami pokutnymi) nic nie ugrasz.


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Luty, 2020, 00:00 »
Oskarżenie dotyczyło następujących rzeczy, które moim zdaniem nie mogą być podstawą do
powołania komitetu:
1) Organizowanie urodzin dzieci.
2) Umieszczenie na prywatnym profilu w Facebooku (w trybie widoczności tylko dla
znajomych) zdjęcia dzieci przebranych za postacie z Harry Pottera. (Załącznik_1)

3) Umieszczenie na prywatnym profilu w Facebooku (w trybie widoczności tylko dla
znajomych) zdjęcia półek z książkami, z okazji Dnia Książki. (Załącznik_2)
(...)
4) Umieszczenie na profilu Facebook zdjęcia z okazji dnia Dziecka. (Załącznik_3) (...)
5) Wykonywanie przez firmę *********, której jestem właścicielem topperów na torty (...)

W związku z podjętą przez komitet decyzją, o wykluczeniu mojej osoby ze Zboru
Świadków Jehowy, w przypadku braku zmiany decyzji, będę zmuszono poczynić dalsze kroki.
Krokami tymi mogą okazać się:
1) Nagłośnienie medialne sprawy, zainteresowanie sprawą opinii publicznej.
2) Złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa Art. 22
Konstytucji, Art 250. kk (w związku z próbą ograniczenia działalności gospodarczej, która może
być ograniczana jedynie przez ustawę, oraz w związku z wywieraniem presji aby nie uczestniczyć
w wyborach. - W trakcie komitetu starsi zasugerowali, że udział w wyborach jest złamaniem
neutralności oraz, że Świadkowie Jehowy nie mogą w nich brać udział)
3) Pozew o naruszenie dóbr osobistych wobec poszczególnych starszych biorących udział w
komitecie - w przypadku gdyby się okazało, że publiczne ogłoszenie o tym, że nie jestem
Świadkiem Jehowy naruszy w jakikolwiek sposób moje dobra osobiste.
   Kleryku :))
   Dziękuję Ci, że podzieliłeś się tym, co napisałeś w odwołaniu do komitetów sądowniczych.
   Bardzo ciekawa jestem reakcji Nadarzyna.
   Bo jeśli dojdzie do procesu sądowego, może być naprawdę gorąco.
   Medialne nagłośnienie sprawy zrobi też swoją pracę i nie da pozytywnego obrazu o świadkach Jehowy w Polsce.
   Życzę Ci wytrwałości i cierpliwości.
   Pozdrawiam Cię serdecznie  :-* :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Matylda

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Luty, 2020, 00:05 »
Kleryk jesteś wielki. Nie wiem czy się tam urodziles czy dobiles w dorosłym życiu. Tak czy siak twardy jesteś
Nie dalej jak wczoraj moja koleżanka co odeszła 30 lat temu, jej mąż jest nadal świadkiem, miała urodziny i to naprawdę piękne na co wcale nie wskazuje jej super wygląd, rzutkość umysłu i anielski sposób bycia,
Dzisiaj do niej dzwonie a jej mąż fanatyk świadkojehowskiej sekty, nie zadowolony ze znowu Matylda dzwoni bo on chce właśnie resztki wczorajszego tortu urodzinowego dojadać do kawki.
Hipokryci je**n!!
Myślę że takie powództwo cywilne miało by szansę powodzenia jak byśmy my zeznali jako świadkowie że oni obchodzą urodziny, sylwestra, pieka ciasta na komunie w swoich cukirniach, sprzedają kwiaty do kościoła itd.

Podziwiam cie KLERYK za twoje samozaparcie.
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2020, 00:07 wysłana przez Matylda »


Offline Rju

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Luty, 2020, 01:23 »
Jak sie ma braciszkow w znajomych na FB,  to trzeba sie pilnowac, bo potem moze byc dym :) . Ja zawsze zakładam filtr, kto nie moze widziec niektorych zdjec z czyms, albo na czymś,albo na tle czegos. nadgorliwce widzac jakas fotke moga doniesc. Ale czy to powod do wykluczenia? Nie. Zdjecia biblioteczki? bez komentarza, Dajmy se luz. Urodziny? Nosz kurna, nawet starszaki robia imprezy dla dzieci np z 2 tyg po dacie urodzin dla dzieci. Ze to niby spotkanie wsrod znajomych z dzieciakami, a dzieciaki i tak miedzy soba zadaja pytania: co dostałas na urodziny, albo co dostałes?  Małe szczyle kumają czaczę, a dziadki mają zaciemnienie umysłu, czy tylko udają? Niby dla gospodarza, flacha, dla gospodyni kwiatki, a dla dziecka zabawka, albo słodycz.Ale oficjalnie to nie urodziny. na takich imprezkach , w lecie walą w te kukły z cukierkami. Kiedys to było zakazane, ze sie tylko kojarzy z urodzinami, a teraz widziałem u starszaka zdjecia z kampingu, gdzie tak sie bawili i podobno juz mozna. Ale nie jestem pewny jego odpowiedzi i nie sprawdzałem tego. Swiatło stroboskopowe sie zmienia, wiec moze moze. Za robiony dach z miedzi robiony na plebanii przez firme braciszka, braciszek nie miał nawet "biblioteczki" , bo tłumaczył, ze to nie on, tylko swiatusy robia, SJ robia na innej robocie. Widać , ze nawet w zaleceniach z "pascie" są pewne widełki do zastowania roznych kruczków. Albo starszaki są liberalniejsi, bo maja za uszami. 
Ja tylko sie zastanawiam, czemu Kleryku tak sie trzymasz tego towarzystwa  kurczowo, chyba ze nie doczytałem :)