Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57405 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Luty, 2016, 05:12 »
Zalety u świadków -są tacy jak większość ludzi.  Wady -są tacy jak większość ludzi.                                                                                                                             


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Luty, 2016, 06:33 »
Widzę, że temat skłania się w stronę absurdu.
Kiedyś zapytała mnie Pani dziennikarka, czy potwierdzę że ŚJ to dobrzy ludzie. Odpowiedziałem tak, zdecydowana większość tej społeczności to dobrzy ludzie. Ja natomiast dla tej "dobroci" nie powrócę do tej społeczności. Zapytała dlaczego? Dlatego, że taka "dobroć" znajdę u wszystkich ludzi, u tych z "świata" też. Dobroć którą kształtuje system, nie jest dobrocią, jest zasadą powielaną przez tych ludzi w zależności od potrzeb. Jeżeli uczymy miłości przez nienawiść, to co może być w tym dobrego. Moje siostry rodzone też należą do dobrych ludzi a jednak kochając mnie wyklęły ze swego życia tylko dla tego, że mam odmienne poglądy od tych co narzuca im system.. Moi rodzice  też byli dobrymi ludźmi, jednak rodzice oddali mojego nieletniego brata do domu dziecka bo nie chciał być częścią systemu. Czy tak zachowaliby się normalni rodzice i siostry rodzone.......?

Wczoraj w "Sprawie dla reportera" została przedstawiona sprawa chorego chłopaka, którego matka wyrzuciła z domu bo nie chciał być częścią systemu ŚJ. Zapewne ta matka to też dobra kobieta.

Historię Łukasza Podlaskiego można zobaczyć tu: 21 min
http://vod.tvp.pl/23896933/25022016

Jest to chory i destrukcyjny system, który w imię "barbarzyńskiego boga" rozbija rodziny, uczy nienawiści i zabija zabraniając podania transfuzji krwi.
Czy ludzie aprobujący takie działanie mogą być dobrzy?

Prawie w każdy dzień odbieram telefony w których słucham opowiadanych historii co potrafią właśnie ci "dobrzy ludzie".

Należy pamiętać, ze jest dla każdego jedna miara przyzwoitości, moralności, etyki, miłości.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2016, 07:24 wysłana przez gedeon »


Offline gerontas

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Luty, 2016, 06:37 »
Zgodzę się z tym. Ale załozyłam na forum ten wątek, bo zauważyłam w nim brak równowagi. Wszyscy piszą o złych rzeczach, a nie widziałam pozytywów na temat Świadków.

Gdyby ten wątek został założony na forum miłośników ŚJ, mielibyśmy przypuszczam mnóstwo samych pozytywów i rozczulalibyśmy się nad tym jacy to Świadkowie Jehowy są wspaniali. Niestety dla tego wątku, na tym forum raczej nie ma ludzi, którzy dadzą się zmanipulować takiej propagandzie. Dlatego, że wielu z nas bardzo dobrze zna ŚJ i wiemy, że są to normalni ludzie, którzy są niedoskonali  i popełniają błędy, ale organizacja wmawia im, że są lepsi bo muszą, przecież żyją w tej jedynej prawdziwej organizacji - nie ma sił musisz być lepszy. Wiemy, że cała ta organizacja to pełna mistyfikacja a Świadkom wydaje się, że są jakoś lepsi od innych a to już samo w sobie jest złe.
Znam ŚJ bardzo długo, byłem w wielu zborach i stwierdzam, że są w zborach jednostki, które są dobre, życzliwe, miłosierne itd... Ale takie jednostki zdarzają się wszędzie. Są również tacy, którzy w mniejszy lub większy sposób opierają się propagandzie. Natomiast cała reszta Świadków jest dobrze wyszkolona w udawaniu, w tym są naprawdę dobrzy. W większości tych przypadków nie ma szczerej miłości do Boga i brata, lecz chęć przypodobania się organizacji i człowiekowi.
Różnica między Świadkami Jehowy a innymi religiami polega na tym, że gdzie indziej nie ma tak wielu wyszkolonych klakierów.


Offline dziewiatka

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Luty, 2016, 08:26 »
Gedeon zgadzam się z Tobą w 100%. Wiem ,że wśród świadków są ludzie wspaniali kochający ,bezinteresowni ,nawet gdy ktoś zostaje z rodziny wykluczony zachowują się przyzwoicie .Zgodnie z naukami CK lecz nie potępiają takiej osoby.Są też wśród świadków mordercy ,złodzieje ,bez uczuć ,gotowi potępić uznać za gorszego bo mają ku tamu jakiś powód. Tylko tak wygląda całe społeczeństwo ,rzadko się zdarza praktyki religijne system wierzeń zmieniał mentalność takiej osoby.Jeżeli ktoś ma prymitywny ogląd świata ,to już tak pozostanie.Bo zobacz czym się różni katolik od świadka .Jeden woła ty kociarzu a drugi ty światusie.


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Luty, 2016, 08:36 »
Gedeon zgadzam się z Tobą w 100%. Wiem ,że wśród świadków są ludzie wspaniali kochający ,bezinteresowni ,nawet gdy ktoś zostaje z rodziny wykluczony zachowują się przyzwoicie .Zgodnie z naukami CK lecz nie potępiają takiej osoby.Są też wśród świadków mordercy ,złodzieje ,bez uczuć ,gotowi potępić uznać za gorszego bo mają ku tamu jakiś powód. Tylko tak wygląda całe społeczeństwo ,rzadko się zdarza praktyki religijne system wierzeń zmieniał mentalność takiej osoby.Jeżeli ktoś ma prymitywny ogląd świata ,to już tak pozostanie.Bo zobacz czym się różni katolik od świadka .Jeden woła ty kociarzu a drugi ty światusie.

Dokładnie tak, dlatego takie porównania prowadzą do absurdów.

Przez 60 lat byłem oficjalnie ŚJ i starałem się żyć zgodnie z wychowaniem jakie otrzymałem w domu i sumieniem. Jak żyje teraz po odejściu z tego destrukcyjnego systemu, żyje zgodnie z wychowaniem jakie otrzymałem w domu i sumieniem.


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Luty, 2016, 08:54 »
Haha rozbawiłeś mnie tym pytaniem :D Nie mam zielonego pojęcia czy by oddali, bo nie znam ich dobrze. Podczas przelotnych spotkań aż tak dobrze człowieka nie poznasz.
Jak jestem na zebraniu, to bez obaw zostawiam torebkę bez opieki. A jak jestem z dzieckiem na zajęciach, to co jakiś czas zerkam na kurtkę czy dalej wisi i czy portfel dalej w niej jest - ostrożności nigdy za wiele
:)
Zgodzę się z tym. Ale załozyłam na forum ten wątek, bo zauważyłam w nim brak równowagi. Wszyscy piszą o złych rzeczach, a nie widziałam pozytywów na temat Świadków.

Mówienie o kimś dobrze jest trudne, a dla niektórych niewykonalne. Łatwiej jest kogoś zganić niż powiedzieć mu komplement.
Jeżeli w Świadkach nie ma NIC dobrego, to znaczy, że ja też powinnam być z gruntu zła.. bo jestem Świadkiem i na razie nie mam zamiaru przestać nim być (no chyba, że wyjdą kolejne afery - wtedy zacznę powoli się ewakuować).

PoProstuJa, widzę że targają Tobą emocje, wypowiadasz się o kwestiach których pewnie sama nie do końca pojmujesz.
Chcesz udowodnić pewne racje, które racjami nie są. Stałaś sie częścią systemu i to zrozumiałe że przez jego pryzmat go bronisz. Dlatego trzeba definitywnie oddzielić ludzi od systemu. Każdy człowiek niesie w sobie jakieś dobro.



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Luty, 2016, 09:03 »
Od-nowa ja sie z tym wszystkim zgodzę, że dużo ludzi zostało skrzywdzonych przez róznych braci ze zboru. I nie dziwię się, że to ich zraziło do całej organizacji na zasadzie generalizacji, że wszyscy są źli.

Ale weź pod uwagę też to że wielu, już teraz byłych śJ, odeszło ze zboru, nie dlatego, że ktoś ich (osobiście) skrzywdził. Ale dlatego, bo nie mogło się zgodzić z coraz to nowszymi doktrynami. Byli osobami lubianymi, z mnóstwem przyjaciół, aż tu nagle, za to że śmieli pytać o nowe światła, o ich wykładnie, albo co najgorsze dyskutować o nich z innymi. Czym już na samym początku zaszkodzili sobie, poddając w wątpliwość "nieomylność" człowieka jakim jest członek ciała kierowniczego. I te osoby zostały najpierw napomniane, że własne myślenie jest złe, potem zostały wykluczone. I teraz z dnia na dzień, ze 100 głosicieli w zborze którzy zapewniali o przyjaźni zostało 0 (słownie: zero). To system religijny jakim jest religia śJ jest zły, bo nakazuje nienawidzić myślących inaczej niż ogół, i jeszcze wmawia się, że tak należy robić, bo to jest podyktowane "miłością".
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2016, 09:05 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Luty, 2016, 09:18 »
Od-nowa ja sie z tym wszystkim zgodzę, że dużo ludzi zostało skrzywdzonych przez róznych braci ze zboru. I nie dziwię się, że to ich zraziło do całej organizacji na zasadzie generalizacji, że wszyscy są źli.

Ale powiedzenie, że wszyscy są źli, to nadmierne uproszczenie. To wręcz nieprawda.
Skoro można tu pisać o negatywach, to ja zaproponowałam pisanie również o pozytywach.

Czy to, że ja kiedyś byłam katoliczką i uciekłam z tej religii uprawnia mnie do tego żeby powiedzieć, że wszyscy katolicy są źli?! Nie, bo nie wszyscy są źli. Jest mnóstwo dobrych i takich dobrych znam. Nawet większosć osób które znam jest dobra, choć ma poglądy religijne i styl życia, którego ja nie propaguję.

Zaślepienie nienawiścią powoduje, że mamy skrzywiony obraz innych ludzi.

Słowa Jezusa "miłuj bliźniego" odnoszą się do wszystkich naszych bliźnich... Świadkowie Jehowy też są naszymi bliźnimi :)

Nigdzie nie napisałam, że wszyscy śJ są zli. Nigdzie nie napisałam, że wszyscy śJ zatrudniają na "czarno", generalizowanie niestety, wychodzi z Twojej strony.
Podpisałam się pod słowami innych osób odpowiadających Tobie w temacie, który zapoczątkowałaś.
Mianowicie:
"Uważają się za lepszych, a tak naprawdę są tacy sami jak inni, z wadami zaletami, problemami i słabościami. Tylko dużo bardziej to ukrywają."
Nikt tu  nie generalizował, że śJ są tylko zli, więc gdzie tu miejsce na nienawiść o której piszesz?

Napisałaś, że słowa Jezusa "miłuj blizniego swego" odnoszą się do wszystkich, więc  stosując słowa Jezusa, czynni śJ  którzy stanęli w obliczu narzuconego przez nauki CK stosowania ostracyzmu wobec członków swoich rodzin, którzy odeszli z ORG. (tu napisałam  "KTÓRZY", aby nie było już o generalizowaniu) tacy śJ przestaną wyrzekać się członków swoich rodzin, przestaną traktować tych co odeszli z org. jako kogoś gorszego, będą z nimi rozmawiać, spędzać czas, będą odbierać telefony od nich, będą miłować swoich bliznich, bo przecież rodzina to nasi najbliżsi.
Jezus powiedział "miłuj blizniego swego" i też powiedział  "Miłujcie waszych nieprzyjaciół" Mt 5: 38-48




Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Luty, 2016, 09:27 »

Słowa Jezusa "miłuj bliźniego" odnoszą się do wszystkich naszych bliźnich... Świadkowie Jehowy też są naszymi bliźnimi :)

Tu sie z Tobą całkowicie zgodzę, dlatego powstało to forum, tu wyciągamy dłoń do osób będących w tym systemie. Piszemy i przedstawiamy dowody na to że ich kochamy ale nie pochwalamy uczestnictwa w tak destrukcyjnym związku.
Dlatego mówimy pełni miłości do nich, "wyjdźcie z tego systemu, uwolnijcie sie od kłamstw i nienawiści a odzyskacie swoją osobowość"  ;D ;D ;D



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Luty, 2016, 09:29 »
Zgodzę się z tym. Ale załozyłam na forum ten wątek, bo zauważyłam w nim brak równowagi. Wszyscy piszą o złych rzeczach, a nie widziałam pozytywów na temat Świadków.

Mówienie o kimś dobrze jest trudne, a dla niektórych niewykonalne. Łatwiej jest kogoś zganić niż powiedzieć mu komplement.
Jeżeli w Świadkach nie ma NIC dobrego, to znaczy, że ja też powinnam być z gruntu zła.. bo jestem Świadkiem i na razie nie mam zamiaru przestać nim być (no chyba, że wyjdą kolejne afery - wtedy zacznę powoli się ewakuować).

 Przecież to co tak skwapliwie wyliczasz to są podstawy przyzwoitego człowieka.
 To co dla Was jest takie super, jakąś kartą przetargową dla większości z nas jest normalną rzeczą.

Jeśli tak bardzo doskwiera Ci brak naszego zachwytu nad świadkami, zarzucasz brak miłości do bliźniego odpowiedz mi....
 
   Jak świadkowie, organizacja wypowiadają się na temat byłych świadków? Jak ich traktują, jak nazywają jak każą z nimi postępować?
Gdy gorliwa siostra mówi lub pisze do swojej matki....dla mnie jesteś jakbyś umarła....
Tylko dlatego, że  stosuje się do zasad panujących w organizacji.

Ja się pytam....gdzie tu jest miłość do bliźniego?




Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Luty, 2016, 10:24 »
Zaletą ŚJ jest, że na ogół nie przeklinają typu k... mać itp.

Ale wadą jest, że rzucają słowami, które nie raz słyszałem odnoszone do mnie:
O synu diabelski, przestaniesz ty wykrzywiać drogi Jehowy

Z Biblii ŚJ:

„(...)O, pełen wszelkiego oszustwa i wszelkiej nikczemności, synu Diabła, nieprzyjacielu wszystkiego, co prawe — czy nie przestaniesz wypaczać słusznych dróg Jehowy?” (Dz 13:10)


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Luty, 2016, 10:27 »
Ale weź pod uwagę też to że wielu, już teraz byłych śJ, odeszło ze zboru, nie dlatego, że ktoś ich (osobiście) skrzywdził. Ale dlatego, bo nie mogło się zgodzić z coraz to nowszymi doktrynami. Byli osobami lubianymi, z mnóstwem przyjaciół, aż tu nagle, za to że śmieli pytać o nowe światła, o ich wykładnie, albo co najgorsze dyskutować o nich z innymi. Czym już na samym początku zaszkodzili sobie, poddając w wątpliwość "nieomylność" człowieka jakim jest członek ciała kierowniczego. I te osoby zostały najpierw napomniane, że własne myślenie jest złe, potem zostały wykluczone. I teraz z dnia na dzień, ze 100 głosicieli w zborze którzy zapewniali o przyjaźni zostało 0 (słownie: zero). To system religijny jakim jest religia śJ jest zły, bo nakazuje nienawidzić myślących inaczej niż ogół, i jeszcze wmawia się, że tak należy robić, bo to jest podyktowane "miłością".

Dokładnie tak jak napisałeś, nie odeszłam z organizacji śJ dlatego, że zostałam ja i moja rodzona siostra skrzywdzona przez pedofila, który nie był 99-cioma głosicielami w zborze, a wręcz przeciwnie, byłam śJ 30 lat po chrzcie.
Odeszłam, ponieważ nie zgadzałam się z zmiennymi naukami, zmiennymi doktrynami CK.
A przecież na wyrządzoną krzywdę, nie powiem "nic się nie stało".

PoProstuJa napisała:
"Mnie te zmieniające nauki nigdy specjalnie nie raziły. Nawet ich nie śledzę na bieżąco, bo wiem, że i tak się zmienią :) Zawsze sobie tłumaczyłam, że wiele proroctw Jezusa uczniowie w pełni zrozumieli dopiero po jego śmierci, jak one się już spełniły. I tu widzę analogię.
Ja nie czekam z napięciem na Armagedon, więc 10 lat w tę czy w tamtą stronę nie robią na mnie wrażenia."

Każda z nas inaczej podchodzi do tematu podstaw wiary śJ i w/g tego podejmuje swoje osobiste decyzje, co jest normalne, właściwe i naturalne.


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Luty, 2016, 11:20 »
Zaleta dla Organizacji a wada dla ludzi.
Po prostu ŚJ nie podają prawdy:

„Wprawdzie złośliwe kłamstwo jest w Biblii stanowczo potępione, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawić prawdziwą informację ludziom, którzy nie są upoważnieni do jej otrzymania” (Przebudźcie się! Nr 10, 2001 s. 31);

„Wprawdzie Biblia stanowczo potępia złośliwe kłamstwa, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawiania faktów osobom nieupoważnionym” („Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. 1, s. 1104-1105);

„Musimy też się zastanowić, czy rozmówca ma prawo otrzymać szczegółową odpowiedź” (Strażnica Nr 3, 2007 s. 6).

Jak ktoś mi powie, że to jest zaleta, to ja z takimi ludźmi fałszywymi nie chcę rozmawiać. :-\


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Luty, 2016, 11:33 »
PoProstuJa, widzę że targają Tobą emocje, wypowiadasz się o kwestiach których pewnie sama nie do końca pojmujesz.
Chcesz udowodnić pewne racje, które racjami nie są. Stałaś sie częścią systemu i to zrozumiałe że przez jego pryzmat go bronisz. Dlatego trzeba definitywnie oddzielić ludzi od systemu. Każdy człowiek niesie w sobie jakieś dobro.

Gedeonie dziękuję za profesjonalną i darmową analizę moich uczuć i intencji.  :P

Tu sie z Tobą całkowicie zgodzę, dlatego powstało to forum, tu wyciągamy dłoń do osób będących w tym systemie. Piszemy i przedstawiamy dowody na to że ich kochamy ale nie pochwalamy uczestnictwa w tak destrukcyjnym związku.
Dlatego mówimy pełni miłości do nich, "wyjdźcie z tego systemu, uwolnijcie sie od kłamstw i nienawiści a odzyskacie swoją osobowość" ;D ;D ;D

Ta wypowiedź po prostu mnie rozwaliła. Ostro pojechałeś po bandzie! :)
Odważnie zakładasz, ze Świadkowie nie mają swojej osobowości. A jak wyjdą z organizacji, to natychmiast ją "odzyskają". Czyli dobrze rozumiem, że Ty przez 60 lat miałeś poczucie braku osobowości i nie wiedziałeś kim jesteś?
Myślę, że tematem osobowości powinien się zająć psychoterapeuta w gabinecie, a nie PEŁEN MIŁOŚCI do Świadków były Świadek!  ;D


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Luty, 2016, 11:34 »
Wspominaliśmy, że ŚJ broni nie biorą do ręki, choć wielu z nich w czasie I i II wojny brało ją.
Ale niby oni tacy dobrzy, ale ich Bóg, to już ciut inny jest:

akceptował wojny w przeszłości
wytoczy wojnę Armagedonu w rychłej przyszłości

"Dlaczego w starożytności Jehowa pozwalał Izraelitom prowadzić wojny?
Jehowa jest miłością. Czasami akceptował wojny, gdy Izraelitom zagrażały niegodziwe wpływy lub byli uciskani. Bóg sam decydował, kto i kiedy ma podjąć działania wojenne (w15 1.11 ss. 4, 5)." (Strażnica czerwiec 2016 s. 32).