Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57371 razy)

Offline matus

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #330 dnia: 29 Luty, 2016, 23:41 »
Chciałbym teraz żartować.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #331 dnia: 01 Marzec, 2016, 06:18 »
A skąd w tych grupach wiadomo, że ktoś jest Świadkiem na 100%? Dostaje jakiś kod identyfikacyjny z Nadarzyna? :D

A skąd  :o Przecież niewolnik "nie popiera" tworzenia żadnych grup bez jego nadzoru  ;D
Obawiam się, że dziś Jezus i apostołowie byliby prędziutko wykluczeni za brak podporządkowania się i niezależne myślenie  ;D Nie mówiąc już o zarażaniu swoją nauką innych  ;D

Matus Ty piszesz serio? Żeby dostać się do internetowego forum mam test napisać? Albo podać zbór?

Ja nie próbowałem, za małą mam wiedzę na ich temat  ;D Ale tomek_s próbował - jego zapytaj  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Dietrich

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #332 dnia: 01 Marzec, 2016, 08:36 »
Uczestniczyłem w kilku tego typu grupach i potwierdzam słowa Matusa i  Tadeusza. Administratorzy tych grup często gęsto weryfikują na podstawie publikacji, np. "podaj jakąś ciekawą myśl z ..." albo na podstawie profilu na fb.
Pada też pytanie: "czy w grupie jest ktoś, kto mógłby poświadczyć, że jesteś ŚJ?". Albo: "jeśli z twojego profilu nie wynika jasno, że jesteś świadkiem Jehowy, (czytaj: nie wstawiasz cytatów biblijnych i logo jw org z gołąbkami), to prosimy o kontakt na priv z administracją".  A wylatujesz z takiej grupy bez ostrzeżenia, dostając bana za "niebudujące" treści.

« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2016, 08:46 wysłana przez Dietrich »


Offline falafel

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #333 dnia: 03 Marzec, 2016, 07:50 »
Do jednej z nielicznych, a może w zasadzie jedynej zalety ŚJ, przynajmniej w Polsce, należy zaliczyć to, że nie drenują budżetu pańśtwa tak jak KK


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #334 dnia: 03 Marzec, 2016, 08:19 »
Do jednej z nielicznych, a może w zasadzie jedynej zalety ŚJ, przynajmniej w Polsce, należy zaliczyć to, że nie drenują budżetu pańśtwa tak jak KK

Bezpośrednio chyba nie. Ale pośrednio - jak najbardziej  ;D
Np. jeżeli chodzi o nabywanie terenu pod sale to stosuje się klauzulę za symboliczną złotówkę na cele kultu religijnego. Choć przecież wg ŚJ to są ośrodki edukacyjne  :-\ niemające nic wspólnego z kościołami  >:( Podobnie jest z podatkami.
Ale chyba największe "dojenie" odbywa się pośrednio. ŚJ nie prowadzą żadnej działalności charytatywnej. Od swych członków wymagają pełnego poświęcenia, m.in. kosztem pracy, życia społecznego czy rodzinnego. W chwili pojawienia się potrzeb egzystencjalnych poszczególnych ŚJ, nie pomagają współwyznawcy, lecz chętnie sięgają po pomoc państwa, organizacji charytatywnych, itp.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline TomBombadil

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #335 dnia: 03 Kwiecień, 2016, 21:23 »
Betelczycy i specjalni mają opłacane składki zdrowotne,nie wiem czy emerytalne,ale chyba też. Czy ktoś wie czy to nie z funduszu kośvielnego? Próbowałam to kiedyś sprawdzić,ale jestem mało skuteczna.


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #336 dnia: 03 Kwiecień, 2016, 21:26 »
Betelczycy i specjalni mają opłacane składki zdrowotne,nie wiem czy emerytalne,ale chyba też. Czy ktoś wie czy to nie z funduszu kośvielnego? Próbowałam to kiedyś sprawdzić,ale jestem mało skuteczna.
Ej raczej ich fundusz kościelny był skromny. Pewnie nie starczyłoby na składki, a szefostwo wzięło pieniądze za te budynki nieliczne skonfiskowane.
Towarzystwo nie miało hektarów ziemi jak KK, przedszkoli u sióstr, itp. które spłacane są.