Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57369 razy)

Offline Fantom

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Luty, 2016, 22:22 »
Chciałbym,żeby wszyscy jak ŚJ nie brali broni do ręki.Wtedy nie muśielibyśmy sie bronić.To jest zaleta,że ktoś nie chce nikomu odbierać życia.Poza tym,czy możemy wymieniać tu same zalety bez zbędnych komentarzy?Nie chciałbym,żeby ktoś dzisiaj mówił mi o miłości do bliźniego,a jutro żebym musiał przed tą osobą się bronić.To jest obłuda.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Luty, 2016, 22:25 »
Chciałbym,żeby wszyscy jak ŚJ nie brali broni do ręki.Wtedy nie muśielibyśmy sie bronić.To jest zaleta,że ktoś nie chce nikomu odbierać życia.Poza tym,czy możemy wymieniać tu same zalety bez zbędnych komentarzy?Nie chciałbym,żeby ktoś dzisiaj mówił mi o miłości do bliźniego,a jutro żebym musiał przed tą osobą się bronić.To jest obłuda.
To wierzysz jak ŚJ w bajki.
Oni mówią, jakby wszyscy byli ŚJ, a jednocześnie 40 000 rocznie wykluczają.
To gdzie tu logika?
ŚJ są więc dziwnie naiwni.
Broni nie biorą, a aniołów i 144 000 z nieba z mieczami rysują. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Luty, 2016, 22:26 »
Chciałbym,żeby wszyscy jak ŚJ nie brali broni do ręki.

Ja nie biorę broni do ręki, a świadkiem nie jestem.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Luty, 2016, 22:53 »
Nie zważając na liczne szydercze komentarze idę dalej:

1) Świadkowie Jehowy są uczciwi - mam tu na myśli sytuację, że gdyby znaleźli portfel z pieniędzmi, to oddaliby go właścicielowi (szacuję, że zrobiłaby tak większość osób które znam. Nie piszę, że wszyscy by tak zrobili, bo za wszystkich ręczyć nie mogę)

2) Świadkowie są otwarci na nowe technologie - mam tu na myśli używanie tabletów, komputerów, smartfonów w służbie i podczas zebrań. O ile nie robi na mnie wrażenia, gdy ze smartfona korzysta nastolatek, o tyle czasem szczęka mi opada, gdy widzę na zebraniu 80-latkę śmigającą z tabletem. A znam takich nowoczesnych staruszków co najmniej kilkoro. To mi imponuje, bo dla kontrastu znam też osoby spoza zboru, które mają ledwo 60 lat, a nie potrafią wysłać smsa z komórki.

3) Świadkowie są otwarci na uczenie się - na każdym zebraniu omawiane są myśli, do których trzeba się przygotować. Wymaga to wyszukania materiału, czytania, przeanalizowania wersetów. Oczywiście wiem, że tutaj mogą paść argumenty, że to wada, bo czytają zmanipulowane czasopisma itp. Ale ja na każdym kroku widzę kontrast pomiędzy Świadkami staruszkami a osobami nie będącymi ŚJ. O ile starsi ŚJ ciągle ćwiczą umysł poprzez czytanie, wypowiadanie się na zebraniach, głoszenie, o tyle ludzie spoza zboru mający 80 lat zazwyczaj skupiają się już tylko na oglądaniu seriali - nie rozwijają się intelektualnie i stają się coraz bardziej otępiali. Pomijając więc kwestię tego w co wierzą ŚJ, to rzadko można im zarzucić, że nie potrafią czytać, pisać i logicznie wysławiać się nawet gdy są w podeszłym wieku (oczywiście pomijam sytuacje, gdy ktoś ma Alzheimera czy inne choroby neurologiczne).


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Luty, 2016, 22:56 »
Te zalety ma mnóstwo ludzi.
Ty widzisz różnice?

Widziałaś Jezusa z tabletem?
To jest objaw prawdy?

Ty piszesz o teorii ze Strażnicy. Ja to znam od 1879 r. Nic nowego.


Offline gerontas

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Luty, 2016, 22:59 »
Nie zważając na liczne szydercze komentarze idę dalej:

1) Świadkowie Jehowy są uczciwi - mam tu na myśli sytuację, że gdyby znaleźli portfel z pieniędzmi, to oddaliby go właścicielowi (szacuję, że zrobiłaby tak większość osób które znam. Nie piszę, że wszyscy by tak zrobili, bo za wszystkich ręczyć nie mogę)

2) Świadkowie są otwarci na nowe technologie - mam tu na myśli używanie tabletów, komputerów, smartfonów w służbie i podczas zebrań. O ile nie robi na mnie wrażenia, gdy ze smartfona korzysta nastolatek, o tyle czasem szczęka mi opada, gdy widzę na zebraniu 80-latkę śmigającą z tabletem. A znam takich nowoczesnych staruszków co najmniej kilkoro. To mi imponuje, bo dla kontrastu znam też osoby spoza zboru, które mają ledwo 60 lat, a nie potrafią wysłać smsa z komórki.

3) Świadkowie są otwarci na uczenie się - na każdym zebraniu omawiane są myśli, do których trzeba się przygotować. Wymaga to wyszukania materiału, czytania, przeanalizowania wersetów. Oczywiście wiem, że tutaj mogą paść argumenty, że to wada, bo czytają zmanipulowane czasopisma itp. Ale ja na każdym kroku widzę kontrast pomiędzy Świadkami staruszkami a osobami nie będącymi ŚJ. O ile starsi ŚJ ciągle ćwiczą umysł poprzez czytanie, wypowiadanie się na zebraniach, głoszenie, o tyle ludzie spoza zboru mający 80 lat zazwyczaj skupiają się już tylko na oglądaniu seriali - nie rozwijają się intelektualnie i stają się coraz bardziej otępiali. Pomijając więc kwestię tego w co wierzą ŚJ, to rzadko można im zarzucić, że nie potrafią czytać, pisać i logicznie wysławiać się nawet gdy są w podeszłym wieku (oczywiście pomijam sytuacje, gdy ktoś ma Alzheimera czy inne choroby neurologiczne).

Tak. Tylko żeby to wszystko było robione dla Boga, naszego Pana Jezusa, wypływało ze szczerej miłości do bliźniego, to rozumiem.
Ale to wszystko jest dla ORGANIZACJI.


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Luty, 2016, 23:00 »
Nie zważając na liczne szydercze komentarze idę dalej:

1) Świadkowie Jehowy są uczciwi - mam tu na myśli sytuację, że gdyby znaleźli portfel z pieniędzmi, to oddaliby go właścicielowi (szacuję, że zrobiłaby tak większość osób które znam. Nie piszę, że wszyscy by tak zrobili, bo za wszystkich ręczyć nie mogę)

2) Świadkowie są otwarci na nowe technologie - mam tu na myśli używanie tabletów, komputerów, smartfonów w służbie i podczas zebrań. O ile nie robi na mnie wrażenia, gdy ze smartfona korzysta nastolatek, o tyle czasem szczęka mi opada, gdy widzę na zebraniu 80-latkę śmigającą z tabletem. A znam takich nowoczesnych staruszków co najmniej kilkoro. To mi imponuje, bo dla kontrastu znam też osoby spoza zboru, które mają ledwo 60 lat, a nie potrafią wysłać smsa z komórki.

3) Świadkowie są otwarci na uczenie się - na każdym zebraniu omawiane są myśli, do których trzeba się przygotować. Wymaga to wyszukania materiału, czytania, przeanalizowania wersetów. Oczywiście wiem, że tutaj mogą paść argumenty, że to wada, bo czytają zmanipulowane czasopisma itp. Ale ja na każdym kroku widzę kontrast pomiędzy Świadkami staruszkami a osobami nie będącymi ŚJ. O ile starsi ŚJ ciągle ćwiczą umysł poprzez czytanie, wypowiadanie się na zebraniach, głoszenie, o tyle ludzie spoza zboru mający 80 lat zazwyczaj skupiają się już tylko na oglądaniu seriali - nie rozwijają się intelektualnie i stają się coraz bardziej otępiali. Pomijając więc kwestię tego w co wierzą ŚJ, to rzadko można im zarzucić, że nie potrafią czytać, pisać i logicznie wysławiać się nawet gdy są w podeszłym wieku (oczywiście pomijam sytuacje, gdy ktoś ma Alzheimera czy inne choroby neurologiczne).
Mam nadzieję, że moich postów nie uznałaś za "szydercze", gdzie podjęłam temat molestowania mojej siostry i mnie w zborze śJ przez starego pedofila ( brata w wierze)
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2016, 23:02 wysłana przez od-nowa »


Offline Iza

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Luty, 2016, 23:02 »
Na przykład Świadkowie Jehowy są z reguły sumiennymi i podporządkowanymi pracownikami
Oj, od tej reguły znam niestety mnóstwo wyjątków... Moje doświadczenie w rożnych firmach pokazuje cos wręcz przeciwnego, ale ktos moze mieć zupelnie inne obserwacje😉
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Luty, 2016, 23:07 »
Nie zważając na liczne szydercze komentarze idę dalej:

1) Świadkowie Jehowy są uczciwi - mam tu na myśli sytuację, że gdyby znaleźli portfel z pieniędzmi, to oddaliby go właścicielowi (szacuję, że zrobiłaby tak większość osób które znam. Nie piszę, że wszyscy by tak zrobili, bo za wszystkich ręczyć nie mogę)

2) Świadkowie są otwarci na nowe technologie - mam tu na myśli używanie tabletów, komputerów, smartfonów w służbie i podczas zebrań. O ile nie robi na mnie wrażenia, gdy ze smartfona korzysta nastolatek, o tyle czasem szczęka mi opada, gdy widzę na zebraniu 80-latkę śmigającą z tabletem. A znam takich nowoczesnych staruszków co najmniej kilkoro. To mi imponuje, bo dla kontrastu znam też osoby spoza zboru, które mają ledwo 60 lat, a nie potrafią wysłać smsa z komórki.

3) Świadkowie są otwarci na uczenie się - na każdym zebraniu omawiane są myśli, do których trzeba się przygotować. Wymaga to wyszukania materiału, czytania, przeanalizowania wersetów. Oczywiście wiem, że tutaj mogą paść argumenty, że to wada, bo czytają zmanipulowane czasopisma itp. Ale ja na każdym kroku widzę kontrast pomiędzy Świadkami staruszkami a osobami nie będącymi ŚJ. O ile starsi ŚJ ciągle ćwiczą umysł poprzez czytanie, wypowiadanie się na zebraniach, głoszenie, o tyle ludzie spoza zboru mający 80 lat zazwyczaj skupiają się już tylko na oglądaniu seriali - nie rozwijają się intelektualnie i stają się coraz bardziej otępiali. Pomijając więc kwestię tego w co wierzą ŚJ, to rzadko można im zarzucić, że nie potrafią czytać, pisać i logicznie wysławiać się nawet gdy są w podeszłym wieku (oczywiście pomijam sytuacje, gdy ktoś ma Alzheimera czy inne choroby neurologiczne).

Czy Ty bywasz gdzieś oprócz zebrań? Spotykasz się z ludźmi nie będącymi śj? Czytasz coś oprócz strażnicy?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Luty, 2016, 23:07 »
Oj, od tej reguły znam niestety mnóstwo wyjątków... Moje doświadczenie w rożnych firmach pokazuje cos wręcz przeciwnego, ale ktos moze mieć zupelnie inne obserwacje😉

A ja czytałem w Strażnicy, że tak jest. W takim razie nie pisali prawdy.  ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Luty, 2016, 23:10 »
Szydercze komentarze?
Przecież sama chciałaś też wady?

Pewnie udawałaś, bo myślałaś, że peany będą tu bić.
Że najlepsza religia pod słońcem.
Że sami bogobojni, że ach, och...


Ja ŚJ znam od 1973 roku, Gedeon od lat 60-tych. Coś wiemy więcej niż Ty.


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Luty, 2016, 23:13 »
Nie zważając na liczne szydercze komentarze idę dalej:

1) Świadkowie Jehowy są uczciwi - mam tu na myśli sytuację, że gdyby znaleźli portfel z pieniędzmi, to oddaliby go właścicielowi (szacuję, że zrobiłaby tak większość osób które znam. Nie piszę, że wszyscy by tak zrobili, bo za wszystkich ręczyć nie mogę)
Uczciwość nie zawęża się tylko do oddania znalezionego portfela.
Są mi znani śJ przyjmujący pracowników w swojej firmie, gdzie nie opłacają za tych ludzi żadnych składek, podatku dla państwa, oni pracują "na czarno", a przecież pamiętamy czego uczy się na zebraniach, aby " oddawać Cezarowi, co należy do Cezara".
To jak to jest  z tą "ogólnoświatową uczciwością" śJ?
Z reszta sam przedstawiciel CK Geeofrey Jackson mataczył i kłamał przed kamerami telewizyjnymi, gdy był przesłuchiwany w sprawie ukrywania pedofilii w zborach śJ w Australii.
Czy takie zachowanie jakby nie było autorytetu wśród śJ można nazwać uczciwością?


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Luty, 2016, 23:16 »
Czy Ty bywasz gdzieś oprócz zebrań? Spotykasz się z ludźmi nie będącymi śj? Czytasz coś oprócz strażnicy?

Jeśli mam być szczera, to obecnie jestem coraz rzadziej na zebraniach i rzadko czytam Strażnicę. :) Uwielbiam za to czytać książki na różne tematy i mam w domu mnóstwo książek.
Spotykam się z ludźmi nie będącymi ŚJ w ramach różnych zajęć z dzieckiem i mam z nimi sympatyczne relacje.

Nie wiem czemu o to zapytałeś, ale być może chciałeś zasugerować, że mam dobre zdanie o Świadkach, bo ciągle z nimi przebywam? Nie, nie przebywam ciągle. Jestem coraz bardziej na uboczu zboru - z powodów, które opisałam w innym watku. Ale to mi nie przeszkadza mieć dobre zdanie o wielu osobach ze zboru.


Offline Iza

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Luty, 2016, 23:19 »
A ja czytałem w Strażnicy, że tak jest. W takim razie nie pisali prawdy.  ;D ;D ;D
He, he, im się to dość często zdarzało. Umówmy się tak : rady sa dobre i piękne, tylko niedoskonała ludzka natura powoduje , ze nie zawsze sie uda zastosować. Poza tym jest jeszcze czynnik płomiennej gorliwości : czyli np. Pionier pracujący w zakładzie pracy chętniej poświeci czas pracy na dawanie świadectwa klientowi ( a nuz sie go uda na zebranie zaprosić , albo studium zaproponować ) niz na wykonywanie rzeczywistych obowiązków.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Luty, 2016, 23:20 »
Uczciwość nie zawęża się tylko do oddania znalezionego portfela.
Są mi znani śJ przyjmujący pracowników w swojej firmie, gdzie nie opłacają za tych ludzi żadnych składek, podatku dla państwa, oni pracują "na czarno", a przecież pamiętamy czego uczy się na zebraniach, aby " oddawać Cezarowi, co należy do Cezara".
To jak to jest  z tą "ogólnoświatową uczciwością" śJ?
Z reszta sam przedstawiciel CK Geeofrey Jackson mataczył i kłamał przed kamerami telewizyjnymi, gdy był przesłuchiwany w sprawie ukrywania pedofilii w zborach śJ w Australii.
Czy takie zachowanie jakby nie było autorytetu wśród śJ można nazwać uczciwością?

Dlatego podałam przykład portfela. A chciałam jakoś ładnie nazwać cechę jednym słowem.
Ja też znam osoby pracujące i zatrudniające na czarno. I to mnie bardzo wkurza. I ten drugi argument - z przesłuchaniem - też mnie to wkurzyło jak to oglądałam. Więc dla równowagi mogę to podać jako wady - niektórych - Świadków. Nie popadajmy bowiem w przesadę, że wszyscy pracują na czarno :)