Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57372 razy)

Offline PoProstuJa

Zalety i wady Świadków Jehowy
« dnia: 25 Luty, 2016, 21:27 »
Założyłam ten temat, ponieważ zauważyłam na forum pewną nierównowagę. Jest tu mnóstwo negatywnych wypowiedzi na temat Świadków Jehowy i ich organizacji, a bardzo niewiele jest wypowiedzi pozytywnych.
A przecież nie jest tak, że wszyscy Świadkowie są źli. Powiem więcej - uważam, że w większości to dobrzy ludzie.

Proponuję więc forumowiczom zabawę: 1 WADA - 2 ZALETY.
Czyli każdy może tu pisać o wszystkich wadach Świadków, ale jednocześnie musi podać też zalety - na każdą wpisaną wadę co najmniej 2 zalety. Czyli jak ktoś tu wpisze 100 wad, to musi dopisać co najmniej 200 zalet.

Wiem, że zabawa jest bardzo trudna, bo jak się patrzy na kogoś tylko przez czarne okulary, to pozytywów się nie dostrzega. Możliwe, że nikt się nie odważy tego wątku rozwinąć. Ale zapraszam.
Chciałabym żeby był tu obiektywny obraz Świadków, uwzględniający nie tylko ich wady, ale również zalety.

Ja zaczynam. Ponieważ zalety pierwsze przyszły mi do głowy, więc:

1) Świadkowie nie palą papierosów - moim zdaniem to bardzo duża zaleta, bo nie zatruwają swojego organizmu ani organizmów innych osób. Poza tym oszczędzają duzo pieniędzy, które mieliby wydać na papierosy. (Możliwe oczywiście, ze jakiś 1% pali w ukryciu - np. nastolatki chcące posmakować dobroci świata :) )

2) Świadkowie nie idą do wojska, nie idą na wojny i nie zabijają innych ludzi


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty, 2016, 21:30 »
Prosze pamiętać o jednym intencją tego forum nie jest ocenianie ludzi, którzy tworzą tą społeczność.
Odnosimy sie opiniotwórczo do systemu który stworzył społeczność ŚJ.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2016, 21:32 wysłana przez gedeon »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty, 2016, 21:32 »


Proponuję więc forumowiczom zabawę: 1 WADA - 2 ZALETY.
Czyli każdy może tu pisać o wszystkich wadach Świadków, ale jednocześnie musi podać też zalety - na każdą wpisaną wadę co najmniej 2 zalety. Czyli jak ktoś tu wpisze 100 wad, to musi dopisać co najmniej 200 zalet.


 Aha, czyli z góry wynik przesądzony...świadkowie są dobrzy, zalety górą? Jak za komuny, wynik wyborów był znany przed wyborami. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Luty, 2016, 21:32 »

1) Świadkowie nie palą papierosów - moim zdaniem to bardzo duża zaleta, bo nie zatruwają swojego organizmu ani organizmów innych osób. Poza tym oszczędzają duzo pieniędzy, które mieliby wydać na papierosy. (Możliwe oczywiście, ze jakiś 1% pali w ukryciu - np. nastolatki chcące posmakować dobroci świata :) )
Ja znam takich co palą i nie wylewają za kołnierz
Cytuj
2) Świadkowie nie idą do wojska, nie idą na wojny i nie zabijają innych ludzi

Nie idą do wojska, nie służą w policji bo grzech. A gdy wróg napadnie na ojczyznę? A gdy złodziej obrabuje dom? Wtedy jak najbardziej wojsko i policja potrzebna.

Poprostu ŚJ są aspołeczni - a to wada.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Luty, 2016, 21:35 »
ŚJ są bardzo pokorni, łykają wszystkie zmiany nauk które im CK od 100 lat wprowadza.
Pozazdrościć CK, że ma takich pokornych głosicieli. ;)


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty, 2016, 21:38 »
ŚJ są bardzo precyzyjni, potrafią z wielką dokładnością stwierdzić kiedy nadejdzie koniec. Teraz np. podwójne pokolenie roku 1914.
Świetnie potrafią obliczyć rok 1914, którego obliczenia nie znali nawet Apostołowie i sam Jezus. :-\
Pozazdrościć precyzji. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty, 2016, 21:39 »
Zalet napewno mają sporo, w tym gorliwość godną pozazdroszczenia.

Natomiast wadę mają okropną - KŁAMIĄ :) A mówią, że chodzą "w prawdzie"
Kiedyś mi mówili, że nie umrze pokolenie pamiętające rok 1914 i nastąpi koniec a teraz mówią ze jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2016, 21:42 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty, 2016, 21:42 »
Zalet napewno mają sporo, w tym gorliwość godną pozazdroszczenia.

Natomiast wadę mają okropną - KŁAMIĄ :) A mówią, że chodzą "w prawdzie"
Kiedyś mi mówili, że nie umrze pokolenie pamiętające rok 1914, a teraz mówią ze jest inaczej.

Nie myl gorliwości z fanatyzmem.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty, 2016, 21:46 »
Tak rzeczywiście zdecydowana wiekszość ŚJ jest pokornych,podporządkowanych i posłusznymi tym,którzy im przewodzą.

I przez to jest ich coraz więcej na tym forum :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty, 2016, 21:48 »

Wiem, że zabawa jest bardzo trudna, bo jak się patrzy na kogoś tylko przez czarne okulary, to pozytywów się nie dostrzega. Możliwe, że nikt się nie odważy tego wątku rozwinąć. Ale zapraszam.
Chciałabym żeby był tu obiektywny obraz Świadków, uwzględniający nie tylko ich wady, ale również zalety.


 W przeciwieństwie do kogoś kto patrzy przez różowe.

Z jednego niepalenia wyciągnęłaś aż kilka zalet...nie trują się, są oszczędni i przestrzegają zasad :D

Wiele osób nie pali i wcale z tego nie robi takiego halo, jakby to był dar uzdrawiania i mieli go nieliczni.

Sorry , ale mam nieodparte wrażenie że w swoich wypowiedziach i tu i tam szukasz pozytywów u świadków i że my to potwierdzimy. Z nami jednak jest trudniej bo nie mamy żadnych okularów na oczach i jak coś jest czarne to mówimy, że czarne a nie że to biały mocno przykurzony.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Fantom

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty, 2016, 21:51 »
ŚJ nie zabijaja na wojnie.To zaleta.Czyli wrogiem,który przyjdzie Ciebie i Twoją rodzinę zabić nie będzie ŚJ.Przed kim będziesz sie bronić?Przed ŚJ?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Luty, 2016, 21:52 »
A w/g mnie śJ to w większości zmanipulowani ludzie. Którzy mają jedną wytyczną- WTS. Jestem w stanie upierać się przy tym, że gdyby większość z nich nagle odczytała nowe światło, że odstępcy, jako byli bracia zasługują na szacunek i od dzisiaj ostracyzm jest grzechem, to nagle my (odstępcy) nie opędzilibyśmy się od odwiedzin, poklepywań po ramieniu,  pozdrowień i innych dowodów sympatii. Jedni będą uważali to za zaletę, jaką jest posłuszeństwo, a inni jako wadę, jaką jest brak swojego zdania.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty, 2016, 21:52 »
ŚJ są bardzo nowocześni. Bo który kościół w ciągu 3 lat zmienił 25 nauk jak ŚJ, co podali w swym Roczniku na 2016 r.
Pozazdrościć dobrego samopoczucia, że im się wydaje, że mają nauki jak Apostołowie.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Luty, 2016, 22:00 »
ŚJ nie zabijaja na wojnie.To zaleta.Czyli wrogiem,który przyjdzie Ciebie i Twoją rodzinę zabić nie będzie ŚJ.Przed kim będziesz sie bronić?Przed ŚJ?

Chcialbyś żeby wszyscy ludzie byli świadkami jehowy? To skąd byś wziął krew na frakcje? ŚJ krwi nie oddadzą ale frakcje z krwi jak najbardziej przyjmą, np od katoli. OBŁUDA
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Luty, 2016, 22:07 »
Na przykład Świadkowie Jehowy są z reguły sumiennymi i podporządkowanymi pracownikami.

Kiedyś w szkole nauczyciel historii zadał pytanie, co między innymi było przyczyną,
że Hitler zbudował III Rzeszę tak szybko. Odpowiedź: ponieważ Niemcy byli pracowici, sumienni
i ślepo podporządkowani. To ja już nie wiem czy to wada czy zaleta.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2016, 22:15 wysłana przez gerontas »