Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57370 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Luty, 2016, 23:21 »
Natomiast wadę mają okropną - KŁAMIĄ :) A mówią, że chodzą "w prawdzie"
Kiedyś mi mówili, że nie umrze pokolenie pamiętające rok 1914 i nastąpi koniec a teraz mówią ze jest inaczej.

Tutaj się nie zgodzę. Czyżbyś prześwietlił ich sumienia? ŚJ zostali oszukani przez CK i z tą "prawdą" ruszyli w świat. Uwierzyli kłamstwu. Są zaślepieni. Ale są i tacy, którzy się budzą. Więc:

 Mt 7:1 bt5 "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Luty, 2016, 23:23 »
Spotykam się z ludźmi nie będącymi ŚJ w ramach różnych zajęć z dzieckiem i mam z nimi sympatyczne relacje.


Oddaliby portfel czy nie? :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Luty, 2016, 23:23 »
Dlatego podałam przykład portfela. A chciałam jakoś ładnie nazwać cechę jednym słowem.
Ja też znam osoby pracujące i zatrudniające na czarno. I to mnie bardzo wkurza. I ten drugi argument - z przesłuchaniem - też mnie to wkurzyło jak to oglądałam. Więc dla równowagi mogę to podać jako wady - niektórych - Świadków. Nie popadajmy bowiem w przesadę, że wszyscy pracują na czarno :)
Nie napisałam, że wszyscy pracują na czarno.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2016, 23:26 wysłana przez od-nowa »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Luty, 2016, 23:27 »
Dyskusję na temat plusów i minusów można toczyć w nieskończoność. Nie ma reguły, że w tej czy tej religii ludzie są lepsi, a w tej gorsi. Wszystko zależy od charakteru człowieka. Jeden będzie dobrym człowiekiem, a drugi kanalią. I nieważne kim ten człowiek jest...alfabetycznie od: agnostyka... do zielonoświątkowca  ;) ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Iza

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Luty, 2016, 23:28 »
Jeśli mam być szczera, to obecnie jestem coraz rzadziej na zebraniach i rzadko czytam Strażnicę. :)

 Jestem coraz bardziej na uboczu zboru - z powodów, które opisałam w innym watku. Ale to mi nie przeszkadza mieć dobre zdanie o wielu osobach ze zboru.

Mi tez nie przeszkadza mieć dobre zdanie o członkach zboru, wychodząc z organizacji zostawiłam tam wiele pięknych wspomnień i ludzi, których szczerze lubie i z którymi przeżyłam fantastyczne chwile, wielu z nich wspierało mnie dawniej i okazywało szczera troskę.
Mam wrażenie , ze Ty i reszta polemizujacych z  Toba forumowiczów mówicie o dwóch sprawach, Ja ,( czy inni)nie krytykuje personalnie poszczególnych osob w organizacji, tylko system utworzony przez CK, jak o tym juz Gedeon wspomniał.  Chodzi ło to, ze w tej grupie działają takie  a nie inne zależności i mechanizmy kontroli umysłu, emocji czy  zachowań .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Luty, 2016, 23:29 »
Ja powtórzę za Roszadą...uczciwi ludzie są wszędzie, świaddkowie nie mają monopolu na te i inne cechy. Tak wiem , przez lata was uczono, wręcz wpajano że taki miód to tylko w organizacji i tak popychacie dalej te bajki.
Piszesz, że są poprawni ale zaraz się asekurujesz że nie wdzyscy. A więc jesteście jak wdzyscy dobrzy i źli, uczciwi i podli.
 Moja teściowa ma ponad 80 lat a sms trzaska z pomięci nie patrząc na klawisze i co w tym wielkiego.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Luty, 2016, 23:30 »
Oddaliby portfel czy nie? :)
Tomku, moi sąsiedzi to wspaniali ludzie, Katolicy, o wiele wspanialsi niż wielu braci i sióstr w zborach w których toczyło się moje życie. Mąż zgubił 100 zł na ich działce rekreacyjnej i zadzwonili do nas, powiadamiając o znalezieniu tych pieniędzy, które oddali.


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Luty, 2016, 23:45 »
Ja powtórzę za Roszadą...uczciwi ludzie są wszędzie, świaddkowie nie mają monopolu na te i inne cechy. Tak wiem , przez lata was uczono, wręcz wpajano że taki miód to tylko w organizacji i tak popychacie dalej te bajki.
Piszesz, że są poprawni ale zaraz się asekurujesz że nie wdzyscy. A więc jesteście jak wdzyscy dobrzy i źli, uczciwi i podli.
 Moja teściowa ma ponad 80 lat a sms trzaska z pomięci nie patrząc na klawisze i co w tym wielkiego.
Moja Mama 82 lata i nie miała problemu z używaniem komórki, Tato 69 lat na laptopie działał bezbłędnie.

Powtórzę za Roszada i za Tobą:

"uczciwi ludzie są wszędzie, świaddkowie nie mają monopolu na te i inne cechy. Tak wiem , przez lata was uczono, wręcz wpajano że taki miód to tylko w organizacji i tak popychacie dalej te bajki.
Piszesz, że są poprawni ale zaraz się asekurujesz że nie wdzyscy. A więc jesteście jak wdzyscy dobrzy i źli, uczciwi i podli"

Nie widzę szczególnej różnicy między  śJ a " ludzmi z tego złego świata"


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Luty, 2016, 23:45 »
Oddaliby portfel czy nie? :)

Haha rozbawiłeś mnie tym pytaniem :D Nie mam zielonego pojęcia czy by oddali, bo nie znam ich dobrze. Podczas przelotnych spotkań aż tak dobrze człowieka nie poznasz.
Jak jestem na zebraniu, to bez obaw zostawiam torebkę bez opieki. A jak jestem z dzieckiem na zajęciach, to co jakiś czas zerkam na kurtkę czy dalej wisi i czy portfel dalej w niej jest - ostrożności nigdy za wiele
:)

Ja powtórzę za Roszadą...uczciwi ludzie są wszędzie, świaddkowie nie mają monopolu na te i inne cechy.
Zgodzę się z tym. Ale załozyłam na forum ten wątek, bo zauważyłam w nim brak równowagi. Wszyscy piszą o złych rzeczach, a nie widziałam pozytywów na temat Świadków.

Mówienie o kimś dobrze jest trudne, a dla niektórych niewykonalne. Łatwiej jest kogoś zganić niż powiedzieć mu komplement.
Jeżeli w Świadkach nie ma NIC dobrego, to znaczy, że ja też powinnam być z gruntu zła.. bo jestem Świadkiem i na razie nie mam zamiaru przestać nim być (no chyba, że wyjdą kolejne afery - wtedy zacznę powoli się ewakuować).


Offline markrenton

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Luty, 2016, 00:04 »

Jak jestem na zebraniu, to bez obaw zostawiam torebkę bez opieki. A jak jestem z dzieckiem na zajęciach, to co jakiś czas zerkam na kurtkę czy dalej wisi i czy portfel dalej w niej jest - ostrożności nigdy za wiele


jak ja byłem na zebraniu to byłem mega skichany czy nikt mi czegoś nie zajuma z kurtały zostawionej w szatni, stres był niesamowity. Jak byłem znowu w knajpie gdzie ćpuny i alkoholiki i mnóstwo papierosów - to jak mi dyszka wypadła z kieszeni, to dwóch kompletnie nawalonych gości od razu mi krzyknęło, ej majsterek, pinionc ci wypadł.


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Luty, 2016, 00:06 »
Haha rozbawiłeś mnie tym pytaniem :D Nie mam zielonego pojęcia czy by oddali, bo nie znam ich dobrze. Podczas przelotnych spotkań aż tak dobrze człowieka nie poznasz.
Jak jestem na zebraniu, to bez obaw zostawiam torebkę bez opieki. A jak jestem z dzieckiem na zajęciach, to co jakiś czas zerkam na kurtkę czy dalej wisi i czy portfel dalej w niej jest - ostrożności nigdy za wiele
:)
Zgodzę się z tym. Ale załozyłam na forum ten wątek, bo zauważyłam w nim brak równowagi. Wszyscy piszą o złych rzeczach, a nie widziałam pozytywów na temat Świadków.

Mówienie o kimś dobrze jest trudne, a dla niektórych niewykonalne. Łatwiej jest kogoś zganić niż powiedzieć mu komplement.
Jeżeli w Świadkach nie ma NIC dobrego, to znaczy, że ja też powinnam być z gruntu zła.. bo jestem Świadkiem i na razie nie mam zamiaru przestać nim być (no chyba, że wyjdą kolejne afery - wtedy zacznę powoli się ewakuować).
Wklejam mój post z wątku "Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian"


Niestety z mojej strony nie będzie pozytywnych wynurzeń na temat mojej bytności w organizacji śJ. Obiektywnie wyrażam się. Co mam napisać pozytywnego, jeżeli byłam molestowana przez brata starszego wiekiem w zborze, a po latach moja siostra rodzona wykrzyczała już przy swoim dorosłym synu i przy mnie " ty wiesz co on mi zrobił !!!!!!" ten sam brat śJ molestował również moją siostrę. Reszta mojej "gehenny" życia jako śJ  jest pisana w moich postach.
No niestety, bardzo zle mi się kojarzy bycie śJ i życie wśród śJ, aż mnie odrzuca, a dołączając do tego zmienność nauk CK nazywane "nowymi światłami" po moim "wybudzeniu się" już nie przejdzie.
Mam pozytywnie pisać o tym ile cierpienia doznałam przez stosowanie ostracyzmu stosowanego przez męża śJ?

Tazła napisala:

"Uważają się za lepszych, a tak naprawdę są tacy sami jak inni, z wadami zaletami, problemami i słabościami. Tylko dużo bardziej to ukrywają."
Podpisuję się pod Jej słowami! śJ stwarzają otoczkę lepszych od ludzi z "tego świata" i żyją w takim przekonaniu, a jest zwyczajnie, ludzko.
" Fajnie by było, gdyby...." to życzenie, a rzeczywistość w ORG. nie była dla mnie "fajna".
Dodam, że moim powodem odejścia z ORG były: zmienne nauki, zmienne doktryny, fałsz, psychomanipulacja, kłamstwa podczas przesłuchania Geeofreya Jacksona samego autorytetu śJ jako CK w aferze pedofilskiej w zborach sJ w Australii, przynależność do ONZ i wiele innych.
Nie ma sensu w kółko tłumaczyć tego samego.
Dobrej nocy Wszystkim  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2016, 00:12 wysłana przez od-nowa »


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Luty, 2016, 00:32 »
Od-nowa ja sie z tym wszystkim zgodzę, że dużo ludzi zostało skrzywdzonych przez róznych braci ze zboru. I nie dziwię się, że to ich zraziło do całej organizacji na zasadzie generalizacji, że wszyscy są źli.

Ale powiedzenie, że wszyscy są źli, to nadmierne uproszczenie. To wręcz nieprawda.
Skoro można tu pisać o negatywach, to ja zaproponowałam pisanie również o pozytywach.

Czy to, że ja kiedyś byłam katoliczką i uciekłam z tej religii uprawnia mnie do tego żeby powiedzieć, że wszyscy katolicy są źli?! Nie, bo nie wszyscy są źli. Jest mnóstwo dobrych i takich dobrych znam. Nawet większosć osób które znam jest dobra, choć ma poglądy religijne i styl życia, którego ja nie propaguję.

Zaślepienie nienawiścią powoduje, że mamy skrzywiony obraz innych ludzi.

Słowa Jezusa "miłuj bliźniego" odnoszą się do wszystkich naszych bliźnich... Świadkowie Jehowy też są naszymi bliźnimi :)

« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2016, 00:33 wysłana przez PoProstuJa »


Offline matus

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Luty, 2016, 00:38 »
Ktoś to już napisał, ale powtórzę.
Nie oceniamy wszystkich ludzi, tylko konkretnych, i zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy są źli. Ba, sporo ludzi tutaj powie, że większość jest co najmniej "w porządku".
Oceniamy za to dość bezwzględnie organizację, która na takie zło po cichu pozwoliła. I jednocześnie pyszniąc się byciem "tą lepszą".

A co do miłowania wszystkich bliźnich - nie mam zamiaru. Jak ktoś zechce skrzywdzić moją rodzinę, nie ma co liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2016, 00:41 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Luty, 2016, 00:45 »
Ktoś to już napisał, ale powtórzę.
Nie oceniamy wszystkich ludzi, tylko konkretnych, i zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy są źli. Ba, sporo ludzi tutaj powie, że większość jest co najmniej "w porządku".
Oceniamy za to dość bezwzględnie organizację, która na takie zło po cichu pozwoliła. I jednocześnie pyszniąc się byciem "tą lepszą".

A co do miłowania wszystkich bliźnich - nie mam zamiaru. Jak ktoś zechce skrzywdzić moją rodzinę, nie ma co liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową.

No i właśnie na rozwiązanie tej sprawy czekam. Nie mogę pogodzić się z tym, że tyle molestowanych dzieci nie dostało pomocy i były dalej krzywdzone. Dla mnie to niedopuszczalny grzech zaniechania CK.
Afera pedofilska mnie zmasakrowała, jak już pisałam.



Offline ExSJMario

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Luty, 2016, 00:53 »

Osobiście nie znam żadnego ŚJ prowadzącego działalność i nie mającego problemów z matematyką. I nie chodzi tylko o ZUS czy podatki. Przy wypłacaniu pensji często się mylą  :o
« Ostatnia zmiana: 26 Luty, 2016, 00:56 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain