Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112522 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #150 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:46 »
Trzecia owco jeszcze niedawno kochałeś Jezusa i wmawiałeś jak tylko to możliwe jaki jest ważny w twoim , co by nie mówić zakłamanym życiu . Teraz pojawił się ktoś , kto sprawił ,że najwazniejszy znów staje się Jehowa , że jemu masz służyć a nie ludziom . Wśród znajomych na Facebooku miałeś największych odstępców w kraju. Mam gdzieś jak pokierujesz swoim życiem , dziwi mnie jednak jaką jesteś chorągiewka bez kręgosłupa moralnego , który ulega wpływom , dwóch stron w ekstremalne odchyły. Dzieciaczek jeszcze jesteś. Pozdrów mamusię ,  pewnie nadal chwali się każdemu jaki syn zaangażowany w prawdę i duchowo się ożenił .Szkoda tylko ,że  nie wie jakie miałeś zdanie o religii swoich rodziców.
Nie dalej jak trzy tygodnie temu kpiłeś z dziewczyny , która wróciła do kościoła , ja kpię z ciebie , nie dlatego , że się nawracasz lecz dlatego , jak łatwo cię zwieść.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 18:53 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #151 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:54 »
Cześć.

Fajnie, że pojawił się w końcu jakiś świadek Jehowy chętny do dyskusji. W rzeczywistości raczej nie ma zbyt wielu okazji do porozmawiania bez ryzyka doniesienia.

Świetnie, że określiłeś cel pobytu na forum. Lubię jasne sytuacje. Nie tak jak te kiedy chcemy kogoś zwerbować a mówimy, że zależy nam tylko na zachęcaniu do czytania Biblii. Dlatego we wstępie do ulubionej chyba książki robbo1 "Bóg urojony" (kolega powołuje się na ta pozycję w kilku postach), spodobało mi się określenie autora, że jego celem jest uczynienie z czytelnika ateisty.

No więc Ty chcesz zrobić z odstępcy na powrót świadka Jehowy. Trochę to jak walka z wiatrakami don Kichota ale co tam, próbuj!
Mam tylko taką cichą nadzieję, że będziesz się tutaj udzielał z otwartym umysłem, dopuszczając możliwość, że to Ty zostaniesz przekonany. W przeciwnym wypadku żadna dyskusja nie ma sensu. Na indoktrynację nikt tu raczej nie ma ochoty.

Czekam na te demaskujące nieprawdę wpisy i Twoje przemyślenia, jestem ciekawa tych mocnych argumentów :)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #152 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:58 »
Nabonit. Będę upierdliwy. Odpowiedziałeś mi na jedno pytanie. A co z drugim? Prosiłem o linki do publikacji śJ mówiące żeby osoby które odeszły od zboru otaczać opieką. Napisałeś o tym w jednym ze swoich pierwszych postów. Jeżeli nie uzyskam odpowiedzi, uznam że kłamiesz. Przypomnę Twoje słowa.

Zachęty takie otrzymałem na kursie pionierskim od Nadzorcy Obwodu.

Witaj Nabonit.
Mam jedno pytanie.
Co myślisz o innych religiach? Czy uznajesz, że Jehowa może posługiwać innymi religiami?


Sądzę, że Bóg zwraca uwagę na człowieka. Jeśli ktoś trzyma się Jego wzniosłych zasad to może spać spokojnie.

Kiedyś widziałem piękny film tyczący Katolików, którzy w swoim życiu trzymali się prawych zasad Bożych a Stwórca pięknie im błogosławił. Postaram się odnaleźć ten film. Wierzę, że Jezus Chrystus sprawiedliwie osądzi wszystkich ludzi. Natomiast uważam, że jeśli ktoś jest Świadkiem Jehowy to ze względu na towarzystwo jest mu dużo łatwiej oddawać cześć Bogu i trzymać się Jego norm.

Kto?

Może być Jahwe jeśli wolisz tę formę.

Witaj!  :)
Cieszę się, że założyłeś tutaj konto, ponieważ odmienne poglądy i przemyślenia na ogół czynią dyskusje o wiele ciekawszymi i pozytywnie wpływają na wyrobienie sobie rzetelnej opinii.

Jednakże mam wrażenie, że swoje wypowiedzi kierujesz nie do osób, które spędziły setki, tysiące lub więcej godzin na analizowanie nauk Świadków Jehowy, ale do tych które dopiero zaczęły je badać. Czy nie piszesz tego wszystkiego wyłącznie, by osoby (Świadkowie oraz zainteresowani), które póki co mają mgliste pojęcie o zarzutach wobec tej religii pomyślały sobie coś w stylu: "przeczytałem kilka bardzo niepokojących artykułów, ale z tego co widzę są osoby o wiele lepiej zaznajomione z tematem, a mimo to nadal wierzą, że Świadkowie Jehowy są religią prawdziwą. A więc w gruncie rzeczy nie ma się czym przejmować, bo to po prostu ja czegoś nie dostrzegam a w gruncie rzeczy wszystko jest OK."?

Niemal wszyscy Świadkowie są zupełnie odmiennego zdania. I nic dziwnego, ponieważ w literaturze nigdy nie napisano niczego podobnego!

Też tak uważam. Problem w tym,że te osoby to członkowie Ciała Kierowniczego. A zatem nie masz żadnych wątpliwości, że przynajmniej część głoszonych przez nich nauk zniesławiała Boga, a jednocześnie uważasz, że w pomimo tego dalej cieszą się Jego uznaniem i wszystkie pozostałe nauki (przynajmniej te, które się nie zmieniły) są absolutnie prawdziwe???

Idąc tym tokiem rozumowania to przenigdy w żadnym państwie nie ograniczano wolności poglądów. Każdy mógł je mieć, a karano jedynie ich wyrażanie. Ale chyba zgodzisz się, że nieodzownym elementem posiadania poglądów jest możliwość ich wyrażania lub działania zgodnie z nimi?


Ale nie są wliczani do ogólnej liczby głosicieli. I czy nie padają pod ich adresem uwagi w stylu: "co to za Świadek, który nie świadczy?"?

Czyli przez 140 lat swojego istnienia nic nie robili, by zapobiegać tym niegodziwym czynom!
Natomiast to czy teraz faktycznie coś z tym zaczęli robić będziemy mogli ocenić jedynie z perspektywy czasu, a nie dziś.

To typowo ludzkie myślenie. Czy Bóg po cichu karał swoich wiernych sług tak, aby nikt się nie dowiedział? Czy może Jego wolą było, aby ich czyny, nie tylko te dobre, ale także złe, zostały publicznie ujawnione, a nawet zapisane na zwojach Pisma Świętego?


Tak jak napisałęm, zgdzam się z wykładnią Ciała Kierowniczego natomiast część nauk rozumiem być może po swojemu, natomiast czekam na zmiany, których jest coraz więcej i są coraz lepsze.

Poglądy możesz mieć jakie chcesz, natomiast przynależąc do jakiejś organizacji, zgadzasz się z jej programem. Ja zawsze zgadzałem, zgadzam i będę się zgadzał z Biblią.

Nigdy ja, ani członkowie mojej rodziny czy przyjaciele nie patrzyli na takie osoby z góry. Zachęcamy takie osoby do czytania Biblii i modlitw ponieważ jest to bardzo pomocne w życiu codziennym. Świadkowie Jehowy to nie tylko nauki dotyczące głoszenia itp. Na zebraniach uczymy się jak przebaczać, jak być lepszymi dziećmi, rodzicami, żonami, mężami, uczymy się jak stosować rady z Biblii w życiu codziennym. Dlatego takie osoby jeśli chcą trzymać sie zasad Stwórcy to oczywiście są takimi samymi Świadkami Jehowy jak pionierzy itp.

Oczywiście czas pokaże jak teraz Świadkowie Jehowy będą radzić sobie z pedofilią.

Czasem Jehowa ujawniał niegodziwe czyny a czasem nie.
Nabonit


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #153 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:59 »


Hej :) fajny nick.

uważam, że Jezus osądzi każdego sprawiedliwie. Biblia wyraźnie wskazuje, że każdy dostanie też szansę na pokazanie kim tak naprawdę jest. Dlatego wierze, że wyrok ten będzie sprawiedliwy. Co do brania udziału w wykonywaniu wyroku to nie mam kompetencji ani do osądzani ani do wykonywania wyroku.


Sorry , Nabonit ,ale wymigales sie od opowiedzi na moje pytanie i zrobiles to w typowo "swiadkowski" sposob .
Nie chodzilo mi  o kolejne przytoczenie formulki jakiej uzywaja SJ w podobnych sytuacjach  . Chodzi mi o TWOJE poczucie sprawiedliwosci i o TWOJE sumienie .
Tu rowniez nie chodzi o kompetencje jakich rzekomo nie posiadasz aby osadzac innych .
Zdecydowales sie reprezentowac Boga , ktory w/g Twojej wiary zniszczy  99,9%  ludzkosci  w Armagedonie .
Byc moze , jakas czesc tych  ludzi rzeczywiscie zasluguje na kare smierci (mordercy , rozni bandyci itp.) Ale ogromna ich wiekszosc  to zwykli  LUDZIE , ktorych jedyna wina jest to , ze nie zostali  SJ .
Uwazasz , ze oni zasluguja na smierc ?
I prosze , oszczedz mi kolejnego frazesu , ze "Bog zna serca" itp.
Jezeli chcesz to pisz do mnie na priv .  Pzdr .


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #154 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:00 »
Cytuj
Tak jak napisałęm, zgdzam się z wykładnią Ciała Kierowniczego natomiast część nauk rozumiem być może po swojemu, natomiast czekam na zmiany, których jest coraz więcej i są coraz lepsze.
Np.na jakie zmiany czekasz.
Wymień w punktach.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #155 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:03 »
Zachęty takie otrzymałem na kursie pionierskim od Nadzorcy Obwodu.
Ktoś kłamie, albo Ty, albo ten nadzorca. Sprzeciwia się to jawnie oficjalnemu stanowisku CK wobec osób które opuściły tą destrukcyjną religię. Zbyt wiele razy złapałem śJ na kłamstwie, żeby uwierzyć w takie bzdury. Chociaż z ludzkiego punktu widzenia byłoby to może światełkiem w tunelu w procesie uczłowieczania CK.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 19:05 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline HARNAŚ

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #156 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:09 »
.
Nigdy ja, ani członkowie mojej rodziny czy przyjaciele nie patrzyli na takie osoby z góry. Zachęcamy takie osoby do czytania Biblii i modlitw ponieważ jest to bardzo pomocne w życiu codziennym. Świadkowie Jehowy to nie tylko nauki dotyczące głoszenia itp. Na zebraniach uczymy się jak przebaczać, jak być lepszymi dziećmi, rodzicami, żonami, mężami, uczymy się jak stosować rady z Biblii w życiu codziennym.


Gdybyś czytał Biblię a nie tylko Przekład Nowego świata , to nie miałbyś juz tej pewności co dzisiaj próbujesz nas zarazić.
Uważasz ,że poprzez nauki na zebraniach faktycznie stajecie się lepszymi rodzicami , dziećmi , żonami?
Kapryśny ten Twój Bóg skoro raz się do pedofilii ustosunkuje , następnym razem nie. A nie pomyślałeś , że to może być tak , że to CK znajdzie jakąś wygodną odpowiedź , którą ogłosi w Strażnicy a nie ma to nic wspólnego ze zdaniem i opinią Boga?


Offline Salome

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #157 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:15 »

Oczywiście czas pokaże jak teraz Świadkowie Jehowy będą radzić sobie z pedofilią.



Nabonit! A czy interesuje Cię jak sobie radzą dzieci będące ofiarami pedofilii ?
Wychyl się trochę za burtę....
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #158 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:17 »
Kochani, czy tylko ja uważam, że jest to marnej jakości prowokacja?

Mam nadzieję, że nie będzie to obraźliwe dla autora, ale wydaje się infantylny i aż przejaskrawiony (moherowy sługa pomocniczy?). Ewentualnie ktoś szukający atencji/z problemami psychicznymi.

To bardziej wygląda jak eksperyment socjologiczny.

Autor jasno mówi, że jest bardzo ściśle trzymający się zasad, a gada tutaj jak że starszym...

No weźcie nie dajcie się robić w balona.


Offline xXx

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:20 »
witam

Jezus już niedługo unicestwi niegodziwy świat i zapanuje Królestwo Boże.


Witajcie!


Witam Cię.  Wydaje mi się że gdyby Jezus miał unicestwić świat to już dawno by to zrobił. Zauważ  że w porównaniu z poprzednimi latami poziom moralny człowieka jest o wiele wiele wyższy. Kiedyś niewolnictwo było dozwolone dziś je potępiamy. Kiedyś papież mordował papieża. Dziś mogą dożyć spokojnej starości.  I można tak dużo wymieniać.

Ps. Koniec świata ma być wtedy gdy spełnia się wszystkie proroctwa. Ja jeszcze nie widziałem by gwiazdy spadały. A jak wiadomo wszechświat jest tak ogromny że gdyby gwiazdy zaczęłyby spadać to nasze kosmiczne teleskopy zauważyły by to dopiero za parę milionów lat. Wiec nwm po jakim czasie ludzie gołym okiem zotaczą spadające gwiazdy :)


Offline Salome

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #160 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:20 »
Kochani, czy tylko ja uważam, że jest to marnej jakości prowokacja?

Mam nadzieję, że nie będzie to obraźliwe dla autora, ale wydaje się infantylny i aż przejaskrawiony (moherowy sługa pomocniczy?). Ewentualnie ktoś szukający atencji/z problemami psychicznymi.

To bardziej wygląda jak eksperyment socjologiczny.

Autor jasno mówi, że jest bardzo ściśle trzymający się zasad, a gada tutaj jak że starszym...

No weźcie nie dajcie się robić w balona.

A niech tam.... Ja zrobię dobry uczynek i pomogę Nabonitowi w wypracowaniu kwantum pioniera. Zima, sypie, wieje, a tu na forum cieplutko i sporo chętnych rozmówców. :) :) :)

ps. Nabonit, wpadnij na kolację, mam dobry bigos.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #161 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:24 »
Mam takie pytanie. Dlaczego jak ktokolwiek z nas zarejestruje się na grupę śJ na FB i napisze tylko jeden post podający w wątpliwość nauki CK to z urzędu zostaje zbanowany? A na naszym forum chętnie dyskutujemy ze śJ i nie banujemy tylko dlatego że pisze on o swoim światopoglądzie.
 Może śJ powinni brać z odstępców przykład, jeżeli chodzi o tolerancję?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #162 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:28 »
Mam takie pytanie. Dlaczego jak ktokolwiek z nas zarejestruje się na grupę śJ na FB i napisze tylko jeden post podający w wątpliwość nauki CK to z urzędu zostaje zbanowany? A na naszym forum chętnie dyskutujemy ze śJ i nie banujemy tylko dlatego że pisze on o swoim światopoglądzie.
 Może śJ powinni brać z odstępców przykład, jeżeli chodzi o tolerancję?
Biorą przykład z Żydów.
Żydzi tolerancyjnie kamieniowali.


Offline xXx

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #163 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:45 »
Świadkowie Jehowy uczą, że każdy zda sam sprawę przed Bogiem. Nigdy Ciało Kierownicze nie pisało, że to oni odpowiedzą za kogoś. Dlatego warto samemu mieć swoje przemyślenia.

Wiesz chyba jesteś w błędzie w kwestii własnych przemyśleń. Ostatnio na yt pojawił się filmik z wizytą starszych. I oni powiedzieli. Coś takiego "Jesteś świadkiem Jehowy nje możesz mieć własnych przemyśleń. Wszyscy musimy mieć te same zdanje" chyba był to pewien Hydraulik  ;D


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #164 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:52 »
Cytuj
Świadkowie Jehowy uczą, że każdy zda sam sprawę przed Bogiem. Nigdy Ciało Kierownicze nie pisało, że to oni odpowiedzą za kogoś.
A wręcz przeciwnie powoływali się Ez, że jak nie będą głosić i wciągać do organizacji, to Bóg zażąda ich krwi. :)
Podaj nam ten werset. :-\

„(...)„Synu człowieczy, uczyniłem cię strażnikiem dla domu Izraela, a ty słuchaj mowy z moich ust i ostrzegaj ich ode mnie. Gdy mówię niegodziwemu: ‚Na pewno umrzesz’, a ty go nie ostrzegasz i nie przemówisz, by ostrzec niegodziwego przed jego niegodziwą drogą w celu zachowania go przy życiu, to on, będąc niegodziwym, umrze w swym przewinieniu, lecz jego krwi będę się domagał z twojej ręki.” (Eze 3:17, 18)