Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112573 razy)

Offline Fantom

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Styczeń, 2018, 08:21 »
Witaj.
 1)Czy wierzysz we wszystko to co podaje Niewolnik?Jeżeli nie,to z jakimi naukami się nie zgadzasz?
 2)Czy wiesz,że już jesteś odstępcą,ponieważ nie słuchasz Niewolnika,którego ustanowił Jezus?Nie jesteś lojalny i posłuszny tym,których duch Boży ustanowił ich Twoimi pasterzami. Zgadzasz się?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline ogórek kiszony

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #136 dnia: 19 Styczeń, 2018, 09:12 »
Witam Cię Nabonicie, nie liczę, że mi odpowiesz, bo jestem wykluczony :)
Świadkowie Jehowy nie chcą afiszować się z informacjami na temat pedofilii bo nie ma to celu. Zgodnie z informacjami, które można znaleźć w internecie, starają się dogadać z ofiarami, które zatruły się w ich restauracji a tych niegodziwych pedofilii wyrzucają niczym kucharza, który zatruł gości.
Podam przykład. Macie pedofila w zborze. Skrzywdził dziecko/dzieci. Nie zgłaszacie go na Policję (do?), on krzywdzi dzieci sąsiadów, którzy nawet nie są zainteresowani zborem, religią ŚJ. Ale za chwile mogą być.
Czy to jest w porządku?
To ja powiem Ci, że, nigdy na Sale, na zebranie nie pójdę, ale gdyby mi się coś w głowę stało, to nigdy, NIGDY nie wezmę swego kilkuletniego dziecka. Bo wiem, że może tam siedzieć jeden, lub kilku pedofilii, bo CK bardziej zależy na swoim dobrym imieniu niż dobru już nie ludzi dorosłych, a bezbronnych dzieci.
Powtórzę też co już tu kiedyś napisałem. Tacy ludzie, jak Ty, znający sprawę Australii i wierzący na słowo NO, że zgłaszacie takich zboczeńców, jesteście jak naganiacze dla pedofilii.

Ps. Też w wieku 23 lat myślałem, że już znam wszystkie rozumy.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #137 dnia: 19 Styczeń, 2018, 09:32 »
Ale szkoda mi jego bo obsiedliśmy go jak rojące się pszczoły czy stado os.
Słuszne spostrzeżenie. Naliczyłem, że na chwilę obecną jestem 36-ty. Zauważyłem, że z tych 36 -ciu jest 'Trzecia Owca'. która popiera 'Nabonita', być może jeszcze ktoś. Reasumując 1 przeciw 34-em. To nieuczciwe.
Konto stworzyłem aby pomóc choć jednej osobie wydostać się z odstępczych poglądów. Jestem gotów na dyskusje na temat Biblii oraz zarzutów odstępców tyczących organizacji.
Choć już nie wierzę w natchnienie Biblii przez Boga, ale na potrzeby naszej dyskusji przyjmuję tymczasowo, jakoby była pisana z inspiracji Boga. Też udzielam się tutaj, aby wydobyć ilu się da, z odstępczej organizacji. Wobec tego proponuję dyskusję jeden na jeden, nie po to, iż chcę pokazać, że chcę się wyróżnić wyższością umiejętności od innych, ale po to, aby inni nie przeszkadzali sobie nawzajem. Jeśli ktoś z userów uważa, że jest ktoś inny zdolniejszy do tego zadania, to wytypujmy przez casting.
3. Ja trzymam się Biblii dlatego jeśli coś się nie zgadza to bardziej trzymam się Biblii natomiast nigdy głośno nie neguję wyjaśnień Ciała Kierowniczego ponieważ nie zamierzam rozbijać jedności zboru.
Trzymam Ciebie i siebie za słowo. Póki co, piszę na PW do Admina, Moderatora technicznego, o wydzielenie wątku bez udziału osób trzecich, a jedynie do podglądu innych. Ten obecny wątek może nadal toczyć się dalej, jeśli 'Nabonit' będzie miał siły na dwa fronty.


Offline wrzesien

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Styczeń, 2018, 09:53 »
Witaj Nabonid. Fajnie Cię tu widzieć. Większość ŚJ którzy tu wchodzą dyskutować robią z logiki kurtyzanę, lub obrażają innych. Miło zobaczyć coś zupełnie innego. Dobrze, że się nie zamykasz i chcesz dyskutować.

Trochę przeczytałem co napisałeś i wyłania mi się obraz młodego, ambitnego, chcącego służyć Bogu i robić wszystko w tym kierunku. Dodatkowo pełnym idealizmu... twierdzacym że prawda się obroni. Też kiedyś taki byłem.

Musiałbym się z Tobą wdać w długą rozmowę żeby chociaż jeden temat omówić. Dlatego spróbuję jak najkrócej.

1. Czytałeś kryzys sumienia? Jak się odnosisz do tamtych informacji?
2. Co myślisz o inwestycjach WTSu w przemysł tytoniowy, zbrojeniowy, banki krwi, a w czasach Hitlera w jego gospodarkę?
3. Odnośnie pedofilii i tego że biuro to zglasza- nie zgłasza... Czy jak Ci podam konkretny przykład gdzie Biuro Oddziału w Nadarzynie wysłało swojego człowieka żeby ukręcić sprawie łeb to uwierzysz w to?
Całość tematu o pedofilii np w Australii nie odnosi się do tego że takie zjawisko jest- bo jest w każdej grupie- tylko o sposób postępowania. A na tym komisja nie pozostawiła suchej nitki.
Mogę tu przytaczać konkretne przykłady i je poprzeć dowodami.


Offline Sztyrlyc

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Styczeń, 2018, 10:45 »
Witaj Nabonit,
Fajny zrobiłeś sobie eksperyment z dziedziny socjologii , no jak masz czas i możliwości należy się rozwijać, choć jak wiesz dobrze, organizacja do tego nie namawia i niby nie zabrania, ale ja osobiście znam starszych zboru którzy zostali pozdejmowani przez NO z przywilejów za to, że w swoich rodzinach nie walczyli z duchem edukacji, pozwalając członkom swych  rodzin na studia wyższe. Widziałem koordynatorów zboru z wyższym wykształceniem zdejmowanych ze swoich „stanowisk”, więc niby wolno się rozwijać, z drugiej strony nie wolno.
Czytam Twoje odpowiedzi  na zadawane pytania i muszę powiedzieć, że wrzucasz nas w swój świat dwuznaczności i wykładni nauk pobranych u Świadków Jehowy, pokazujesz nam, jak można lawirować w tej organizacji na pograniczu wykluczenia, jak nie przekroczyć tej czerwonej linii, myśleć co innego, a jednocześnie być postrzeganym w zborze jako zdrowe ogniwo, czy to nie taki zgniły kompromis.  Z drugiej strony jest on tylko i wyłącznie Twoim wymysłem, kiedy np. mówisz, że nie musisz zgadzać się z naukami CK. No niestety tak nie jest, gdyż Twoja wykładnia i zrozumienie tego zagadnienia podaje w wątpliwość słowa samego Fredericka Franza, który na jednej z rozpraw sądowych wyraźnie przedstawił, że każdy Świadek Jehowy jest zobligowany pod karą wykluczenia do uznawania obecnej wykładni przedstawianej w pokarmie duchowym, choćby ona za jakiś czas mogła ulec zmianie. Wiadomo, nikt nikomu nie zabroni mieć odmienne myśli w podobnych kwestiach, ale czy na tym polega oddanie Bogu, czy Jehowie który zna Twoje  pobudki podoba się taki sposób myślenia, jednym słowem jest to kierunek prowadzący do niczego, który przestawiasz nam  jako jedną z możliwości pozostania w organizacji , no bo chyba nie służenia Bogu i Jezusowi Chrystusowi.
Mówisz, że teraz organizacja walczy z pedofilią w zborach, a powiedz mi, co takiego się zmieniło, że WTS uznał to za poważne wykroczenie i zmienił swoją politykę w tym zakresie , bo o niej chcę porozmawiać, a nie o przypadkach tego wynaturzenia, które wszędzie może się wydarzyć, także w „religii prawdziwej”.  Ja rozumiem, że tam gdzie człowiek, to i może pojawić  się wszelki syf, ale jak nazwać działanie niektórych członków CK w tuszowaniu takich spraw, aby nie oglądały światła dziennego. Barbara Anderson w dobitny sposób to obnażyła, kładąc dokumenty organizacyjne na stół, pokazując działanie kierownictwa WTS zmierzające nie do ukrócenia takiego zjawiska w zborach, ale raczej do jego maskowania, co przyniosło spotęgowaną liczbę ofiar molestowania seksualnego nieletnich w zborach Świadków Jehowy na całym świecie. Powiedz mi jak nazwać działanie jednego z członków CK wysyłającego swoich umyślnych, aby ukrywali przypadki pedofilii w zborach ?
W pewnym sensie mogę zrozumieć, że na sprawy doktrynalne nie dopuszcza się w organizacji do dyskusji, bo szkodzić może to spójności religijnej, ale czy o grzechach nie trzeba rozmawiać, czyż np. Ap Paweł publicznie nie wytknął wielkiego grzechu jaki nawet wśród pogan się nie zdarzał, że ktoś żył z żoną  swojego ojca ? Nie wyczytałem w Biblii że został za to wykluczony, a jak pewnie wiesz wspomniana poniżej siostra Barbara Anderson, została usunięta z organizacji za mówienie o grzechach pedofilii w zborach Świadków Jehowy z całego świata.
Na tym ma polegać  prezentowany  przez Ciebie kompromis i lojalność organizacji ? Musisz zrozumieć, że na dzień dzisiejszy to nie idzie  w przez z uznaniem Jezusa Chrystusa jako Naszego Pana i czcią Jehowy Boga.
W sumie to tyle, życzę dobrej zabawy w dalszym toku tego eksperymentu i tłumaczenia niepisanych zasad organizacyjnych, który rzeczywiście może być  sposobem pójścia na kompromis w życiu Świadka Jehowy.  :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 10:49 wysłana przez Sztyrlyc »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #140 dnia: 19 Styczeń, 2018, 13:53 »
Kochani, za chwilę postaram się odpowiedzieć choć na część kwestii. Dziś był bardzo budujący dzień. Dobry Bóg jest godzien wysławiania za tak wspaniały dzień :)
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Styczeń, 2018, 13:58 »
Dobry Bóg jest godzien wysławiania za tak wspaniały dzień :)
Nasz Bóg też. :) A także Jego Syn w Duchu Św.


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #142 dnia: 19 Styczeń, 2018, 14:45 »
Założyłem temat dotyczący pedofilii. Postaram się zakładać 1-2 tematy w tygodniu w których będę starał się sprawiedliwie podejść do tematów, które można tutaj znaleźć a z którymi się nie zgadzam.

Kilka odpowiedzi na szybko:

Czy nie chce pisać z Panem Włodzimierzem ponieważ uważam, że nie mam z nim szans dyskutować?
Pan Włodzimierz ma ogromną wiedzę dotyczącą wydawnictwa Świadków Jehowy. Chce zauważyć, że nie przyszedłem tutaj prowadzić walki, albo pisać emocjonalnie. Część osób, które odpowiedziało w tym wpisie pokazało jak nerowow reaguje na obronę Świadków Jehowy. Cieszy mnie natomiast to, że znaczna większość potrafi kultularnie, bez obrażania mnie próbować dyskutować. Jestem tutaj dla takich osób. Nie chcę walczyć tutaj z Panem Włodzimierzem ponieważ on nigdy już zdania nie zmieni. Upieranie się np w kwestii tego co oznaczało słowo Stauros gdy spisywano Biblie nie ma zupełnie celu. Po angielsku taka dyskusja nazywa się POINTLESS. Nie ma najmniejszego celu.

Czy raportuję sobie godziny kiedy tutaj piszę?
Nie, do raportowania godzin podchodzę bardzo luźno ponieważ są to zwykłe statystyki, które w momencie gdy ktoś się szczerze angażuje w sprawy zborowe, nic tak naprawdę nie wnosi. Dlatego nigdy nie zapisuje każdej godziny jaką spędzam na rozmowach o moim Bogu.

Czy uważam że zjadłem wszystkie rozumy?
Nie. Natomiast wiem, że sprawiedliwość wymaga spojrzenia na sprawy z róznych perspektyw a nie tylko z jednej.

Czy będę unikał pisania z niektórymi użytkownikami forum?
Tak, jeśli ktoś nie panuje nad swoimi emocjami lub mnie obraża. Chce dyskutować merytorycznie a nie na epitety.

Czy zgadzam się ze wszystkimi naukami Świadków Jehowy?
Tak, tylko część rozumiem po swojemu.

Panie Stanisłąwie Klocek, oczywiście zapraszam Pana do wypowiedzi w moich postach jednak nie zamierzam z nikim tutaj "walczyć". Pragnę tylko pokazywać drugą stronę medalu ponieważ często brakuje mi tutaj obiektywnego podejścia do sprawy. Państwo napiszą negatywnie na temat organizacji, ja pozytywnie i może uda się wypośrodkować sprawę.

Kochani, miłego weekendu! Ja ide na spacer obserować piękne dzieła stwórcze, cudownego Boga. Chwała Bogu i Jego mistrzowskiemu wykonawcy Jezusowi za piękną ziemię.
Nabonit


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #143 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:09 »
Fajnie się zapowiada. Mam tylko jedno spostrzeżenie: rzetelne podejście do jakiegokolwiek zagadnienia i definiowania czegokolwiek wymaga, aby znaleźć też przeciwieństwo i je rozważyć.

A więc tu masz grono osób chcących czytać twoje poglądy i wiesz, że za ich wyrażanie nikt cię z forum nie wywali.
Czy możesz swoje wątpliwości przedstawić też przed zborem? Na przykład zaprosić zwykłych głosicieli do domu i dać im do rozważenia kilka przykładów nieścisłości w naukach wts i dalej czuć się bezpiecznie w zborze - i to nosząc przywileje, jakie tu deklarujesz? Chyba nie. I to tym b., gdybyś to powiedział choćby jednemu starszemu.

A teraz zapraszam cię do odpowiadania na tą rzekę pytań - ja wszystko czytam, czasem się odzywam:-D tu nasunął mi się wniosek rozważenia relacji: zagadnienie vs. jego przeciwieństwo.

Do usłyszenia:-)
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #144 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:17 »
Nabonit. Będę upierdliwy. Odpowiedziałeś mi na jedno pytanie. A co z drugim? Prosiłem o linki do publikacji śJ mówiące żeby osoby które odeszły od zboru otaczać opieką. Napisałeś o tym w jednym ze swoich pierwszych postów. Jeżeli nie uzyskam odpowiedzi, uznam że kłamiesz. Przypomnę Twoje słowa.
Cytuj
Nemo, ostatnimi czasy organizacja zachęca do tego aby pomagać tym, którzy z róznych przyczyn odeszli ze zboru
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 15:20 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #145 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:20 »
Czy zgadzam się ze wszystkimi naukami Świadków Jehowy?
Tak, tylko część rozumiem po swojemu.

Czy zgadzam się z kodeksem karnym? Tak, tylko część rozumiem po swojemu

:D :D :D


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #146 dnia: 19 Styczeń, 2018, 17:08 »
Cytuj
Czy nie chce pisać z Panem Włodzimierzem ponieważ uważam, że nie mam z nim szans dyskutować?
Pan Włodzimierz ma ogromną wiedzę dotyczącą wydawnictwa Świadków Jehowy. Chce zauważyć, że nie przyszedłem tutaj prowadzić walki, albo pisać emocjonalnie.  .... Nie chcę walczyć tutaj z Panem Włodzimierzem ponieważ on nigdy już zdania nie zmieni.
Masz rację i ja też nie pcham się do dyskusji, bo się w swoim życiu 'nadyskutowałem'.

Dlatego zostawiam innym dyskusję, sam od czasu do czasu zerknę i czasem jak sufler coś humorystycznego wrzucę, jak mnie coś  rozśmieszy. :)

Jako ŚJ pokoleniowy napisz tylko, od którego roku masz w domu czy domu dziadków literaturę Towarzystwa.


Offline Terek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #147 dnia: 19 Styczeń, 2018, 17:19 »
Witaj!  :)
Cieszę się, że założyłeś tutaj konto, ponieważ odmienne poglądy i przemyślenia na ogół czynią dyskusje o wiele ciekawszymi i pozytywnie wpływają na wyrobienie sobie rzetelnej opinii.

Jednakże mam wrażenie, że swoje wypowiedzi kierujesz nie do osób, które spędziły setki, tysiące lub więcej godzin na analizowanie nauk Świadków Jehowy, ale do tych które dopiero zaczęły je badać. Czy nie piszesz tego wszystkiego wyłącznie, by osoby (Świadkowie oraz zainteresowani), które póki co mają mgliste pojęcie o zarzutach wobec tej religii pomyślały sobie coś w stylu: "przeczytałem kilka bardzo niepokojących artykułów, ale z tego co widzę są osoby o wiele lepiej zaznajomione z tematem, a mimo to nadal wierzą, że Świadkowie Jehowy są religią prawdziwą. A więc w gruncie rzeczy nie ma się czym przejmować, bo to po prostu ja czegoś nie dostrzegam a w gruncie rzeczy wszystko jest OK."?

Cytat: Nabonit
Zgodnie z przesłuchaniem Jacksona przed komisją w Australii było by to zbyt aroganckie twierdzenie. Nie uważam CK za jedyny kanał łączności. Wierzę, że CK pragnie zaspokajać potrzeby duchowe ludzi poprzez dostarczanie pokarmu duchowego.

Niemal wszyscy Świadkowie są zupełnie odmiennego zdania. I nic dziwnego, ponieważ w literaturze nigdy nie napisano niczego podobnego!

Cytat: Nabonit
Postąpiła głupio. Nigdy bym tego nie uczynił. Zgodnie z zapowiedzią Jezusa nie znamy dnia ani godziny dlatego takie błędne oczekiwania nie miały prawa się spełnić. Zapewne osoby, które sugerowały tę datę odpowiedzą za to przed Jezusem.
 Uważam, że osoby, które nadużywały swoich interpretacji Pisma Świętego zostaną osądzone przez Jezusa. Nie chcę nikogo osądzać. Jezus zrobi to najlepiej dlatego nie chciałbym wydawać jakiekolwiek osądu w tej sprawie.

Też tak uważam. Problem w tym,że te osoby to członkowie Ciała Kierowniczego. A zatem nie masz żadnych wątpliwości, że przynajmniej część głoszonych przez nich nauk zniesławiała Boga, a jednocześnie uważasz, że w pomimo tego dalej cieszą się Jego uznaniem i wszystkie pozostałe nauki (przynajmniej te, które się nie zmieniły) są absolutnie prawdziwe???

Cytat: Nabonit
Nawet jeśli jesteś już Świadkiem Jehowy to możesz wierzyć w co chcesz, natomiast nie możesz namawiać innych do swoich poglądów.

Idąc tym tokiem rozumowania to przenigdy w żadnym państwie nie ograniczano wolności poglądów. Każdy mógł je mieć, a karano jedynie ich wyrażanie. Ale chyba zgodzisz się, że nieodzownym elementem posiadania poglądów jest możliwość ich wyrażania lub działania zgodnie z nimi?


Cytat: Nabonit
Znam braci w zborze, którzy są bo są, nie głoszą nie robią totalnie nic a są Świadkami Jehowy

Ale nie są wliczani do ogólnej liczby głosicieli. I czy nie padają pod ich adresem uwagi w stylu: "co to za Świadek, który nie świadczy?"?

Cytat: Nabonit
oczywiście organizacja nie popiera takich niegodziwych czynów i zaczyna wprowadzać zmiany wymagane przez 'cezara'.

Czyli przez 140 lat swojego istnienia nic nie robili, by zapobiegać tym niegodziwym czynom!
Natomiast to czy teraz faktycznie coś z tym zaczęli robić będziemy mogli ocenić jedynie z perspektywy czasu, a nie dziś.

Cytat: Nabonit
Świadkowie Jehowy nie chcą afiszować się z informacjami na temat pedofilii bo nie ma to celu. Zgodnie z informacjami, które można znaleźć w internecie, starają się dogadać z ofiarami, które zatruły się w ich restauracji a tych niegodziwych pedofilii wyrzucają niczym kucharza, który zatruł gości. 

To typowo ludzkie myślenie. Czy Bóg po cichu karał swoich wiernych sług tak, aby nikt się nie dowiedział? Czy może Jego wolą było, aby ich czyny, nie tylko te dobre, ale także złe, zostały publicznie ujawnione, a nawet zapisane na zwojach Pisma Świętego?
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 17:23 wysłana przez Terek »


Offline Salamander

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #148 dnia: 19 Styczeń, 2018, 17:27 »
Witaj Nabonit.
Mam jedno pytanie.
Co myślisz o innych religiach? Czy uznajesz, że Jehowa może posługiwać innymi religiami?


Offline MX

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #149 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:00 »
(...)
Natomiast Biblia mówi, żeby nie wprowadzać rozdźwięków ani nie tworzyć sekt.
(...)
Skoro tak, to dlaczego twórcy waszego kultu wprowadzali rozdźwięki i utworzyli sektę ?

Zamiast czekać na Boga w kościołach, które mają sukcesję od apostołów, że wyprostuje to co skrzywione ?

MX - koniec - MX