Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112388 razy)

Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #675 dnia: 20 Marzec, 2018, 07:47 »
tak na marginesie sporu o Nabonita: zastanawiają mnie dziwne oczekiwania ex-ŚJ wobec aktualnych ŚJ

wiemy wszyscy dobrze że ewentualne opuszczenie zboru (zwłaszcza przez osobę wychowaną przez rodziców będących ŚJ) oznacza rozwalenie dotychczasowego życia; wiemy także że nie możemy nikomu zaproponować innej lepszej sekty która miałaby równie słodkie obiecanki ale nie miała na koncie fałszywych proroctw, afer pedofilskich itd.; wiemy także że nie jest łatwo opuścić sektę...; znamy także mechanizmy psychologiczne (w tym mechanizm wyparcia) które same uruchamiają się w mózgu który broni dotychczasowej strefy komfortu...; co więcej: wiemy że znaczna część najaktywniejszych uczestników forum nadal chodzi na zebrania w zborach...

i przy tej całej wiedzy taka emocjonalna reakcja wobec Nabonita?! Dziwne...

może to sie komuś nie spodoba, ale napiszę to: zapomniał wół jak cielęciem był...

Moja Sebastianowa psychika także przed laty broniła się przed prawdą o prawdzie...
zastanawiałem się np. czy szatan który jest władcą świata (a więc także władcą internetu) mógł spreparować dowody przeciwko organizacji Bożej...
zastanawiałem się np. nad opcją sprzedaży komputera "zamknięcia oczu i uszu" i pełnego zaangażowania w służbę pionierską...
Ja to pamiętam, ja nie udaję kogoś kto w ciągu sekundy wszystko zrozumiał i poprawnie ocenił...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline CEGŁA

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #676 dnia: 20 Marzec, 2018, 09:09 »

Skoro jestem taki zły to mnie nie naśladuj.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Proszę! Wyobraź sobie miejsce jak najdalej od ciebie może być gdzieś w innej galaktyce. Wyobraziłeś już sobie. No więc, od naśladowania ciebie jestem jeszcze dalej.

Cytuj
Sebastian
"zapomniał wół jak cielęciem był..."

Nie zapomniał, nie zapomniał. Nigdy nie byłem dwulicowy wobec innych.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2018, 09:15 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #677 dnia: 20 Marzec, 2018, 09:15 »
Hej ORŁY, a gdzie jest NaboniT? Zagrał sobie z nami niektórymi a może nie zagrał, to tylko On wie, był szczery? a może nie był szczery! Zasłona dymna, w jakim celu? Zamotać nas, przekierować, wyrwać wątpiących, z tego forum, może i tak.
Nie ma Go, idziemy dalej, mamy robotę, się wspierać wzajemnie i docierać z informacją do opętanych przez naczelnego OGRA, Je hovah. Czytaj Warwick.


Offline Bożydar

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #678 dnia: 20 Marzec, 2018, 12:27 »
Sparafrazuję to co napisał Sebastian.
Postawa roszczeniowa wobec Nabonita jest kompletnie bez sensu i czysto świadkowska.
Projektowanie o tym co zrobił, czego nie zrobił, co powinien, a czego nie powinien - ludzie co z wami się dzieje?
Obrzucanie innych świniami, wymiocinami i innym brudem jest totalnie zaniżające poziom forum.
Co niektórzy tak zaangażowali się emocjonalnie w życie i prawdopodobieństwo wyjścia Nabonita z JW,
że jak coś nie pykło to wylewają na niego swój żal za niespełnione oczekiwania.
Sorry, ale on wam nic nie obiecywał tylko wy sobie rościliście od niego to czy tamto.
Wyjdzie - OK. Nie wyjdzie- też OK. To jego, a nie wasze życie. Wasze są roszczenie, a postawa roszczeniowa to cecha ludzi słabych.
Tylko słabi ludzie wkręcają sobie poczucie bycia oszukanym przez kogoś kogo wyznaczyli sobie na osobę wykreowaną w myślach.
Być może i komuś coś obiecał - tego nie wiem. Ale chyba jesteśmy na tyle dorośli i wiemy, że ludzie jedno mówią, a mogą zrobić drugie.
To szczególnie tyczy się ludzi doznających takiego dysonansu jak ŚJ poznający zakazane info o orgu.
Dlatego bez względu na powody zachowujmy poziom, bo jakbym wszedł na to forum pierwszy raz i przeczytał komentarze
co niektórych o naszym koledze Nabonicie, to ilość jadu y mnie stąd przepędziła. Sorry, ale to są złośliwe, kąśliwe komentarze.
Jak chce się komuś dołożyć to mozna w inteligentniejszy sposób i przede wszystkim do kogoś kto może odpisać na nasze zarzuty.
Na razie nie wiadomo co z Nabonitem i nikt nie wie dlaczego nie pisze. Pisanie domysłów i nakręcanie spirali nienawiści to kopanie leżącego.
Peace ludzie. :) Pax pax - jak pisała Trinity.