Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?  (Przeczytany 30846 razy)

Offline sawaszi

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 00:59 »
DNA - to zapis gatunku ? - czy "tabula raza" ?
Wedle najnowszych odkryć naukowych - rośliny mają więcej genów w sekwencjach niż Człowiek ..
To jest zagatkowe dla biologów i genetyków ..
W Biblii - dawno temu napisano "każdego gatunku ... , wedle rodzaju ... "
Człowiek jeszcze mało poznał ..


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #106 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 01:45 »
DNA - to zapis gatunku ? - czy "tabula raza" ?
Wedle najnowszych odkryć naukowych - rośliny mają więcej genów w sekwencjach niż Człowiek ..
To jest zagatkowe dla biologów i genetyków ..
W Biblii - dawno temu napisano "każdego gatunku ... , wedle rodzaju ... "
Człowiek jeszcze mało poznał ..
No to co ,że ktoś tak kiedyś napisał?Też ludzie posiadali jakąś wiedzę.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 01:58 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #107 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 02:08 »
No to co ,że ktoś tak kiedyś napisał?Też ludzie posiadali jakąś wiedzę.
 
Być może byli natchnieni (odgórnie) i tak pisali ..
Bo przecie życie to kosmiczna sprawa ..
A powiadają (co niektórzy) ,że jesteśmy dziećmi wszechświata


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #108 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 02:23 »
 
Być może byli natchnieni (odgórnie) i tak pisali ..
Bo przecie życie to kosmiczna sprawa ..
A powiadają (co niektórzy) ,że jesteśmy dziećmi wszechświata
A dzisiejsza wiedza to też natchnienie od górne. Tak pstrykniecie palcem. Czy trzeba się namęczyć aby dojść , zdobyć tą wiedzę?Dlaczego miało by być inaczej kiedyś?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #109 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 07:30 »
A dzisiejsza wiedza to też natchnienie od górne. Tak pstrykniecie palcem. Czy trzeba się namęczyć aby dojść , zdobyć tą wiedzę?Dlaczego miało by być inaczej kiedyś?
Dzisiejsza wiedza człowieka pochodzi od naszej zdolności obserwowania otoczenia i umiejętności opisania zjawisk, które w nim zachodzą. Skąd ta umiejętność opisywania, obserwacji zdolności logicznego wyciągania wniosków przez człowieka? Dlaczego ludzie różnią się od zwierząt i nie jesteśmy bezrozumnymi ssakami, które dążą do zaspokojenia fizycznych potrzeb typu jedzenie, picie, rozmnażanie itp, kierowani tak naprawdę instynktem? Dlaczego człowiek jest żądny wiedzy, którą z przyjemnością zaspakaja? Czy choćby to nie świadczy, że zostaliśmy stworzeni na jego obraz?:)   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline bene

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #110 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 08:02 »
Dzieki , Bene ! Wielki to dla mnie honor , iz uznales , ze posiadam rozum . ;D
Załóżmy,że przyjąłem to a priori a gdybym teraz poprosił o udowodnienie czy to jest prawdą ale na warunkach takich jakich domagasz się udowodnienia istnienia boga podołałbyś takiemu wyzwaniu.
Ty tu nie zmieniaj tematu. Pod włos to szweda bo Gremczak sie nie da.
Nie zmieniam tylko pokazuję iż to co zarzucasz innym sam nagminnie stosujesz.
Wracając do tematu wątku moim skromnym zdaniem Bóg doskonale zna sumę wszystkich naszych wyborów tych strategicznych z kim i gdzie będzie żył i tych pozornie bez znaczenia czy zrobić jeszcze jeden duży łyk czy tez powoli sączyć napój z szklanki. Zna też sumę wyborów innych oraz nakładających się na to uwarunkowań miejscowych. Jednocześnie wyborów tych dokonujemy sami. To ja sam decyduję czy udzielać się na forum czy nie. Ale to czy mogę to zrobić decyduje mnóstwo niezależnych odemnie czynników dostęp jak do internetu uregulowanie opłat za domenę i mnóstwo innych. Jako że Bóg jest ponad czasem a jednocześnie w nim i wbrew pozorom ogarnia te wszystkie wątki rzeczywistości może stwierdzić że coś jest doskonałe a jednak wskazywać iż ma to jakieś braki oraz stwierdzać że żałuje iż to powołał do bytu i nie ma w tym żadnej sprzeczności.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline matus

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #111 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 08:18 »
Czy choćby to nie świadczy, że zostaliśmy stworzeni na jego obraz?:)   
No tak nie bardzo świadczy. Bo skoro bóg jest wszechwiedzący, to dążenie do wiedzy raczej jego cechą nie było i nie jest.
Należałoby też zastanowić się w tym miejscu, dlaczego wszelakie organizacje religijne to dążenie do wiedzy próbują skutecznie wytępić ;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #112 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 09:16 »
Dobrze prawisz .   Ciekawe co ten hipotetyczny bóg wie na  temat mojej przyszłości.Jak myślisz jest w stanie powiedzieć mi co mnie spotka za tydzień?Musze sprawdzić jego prawdomówność.

Gremczak może idź do wróżki, ona Ci przepowie. Wierzysz, że wróżki mają taki dar? A jak Ci przepowie i się spełni, może uwierzysz w boga, którego ona wierzy a może,  Boga, który stworzył świat.  ;)
Paradoksalnie ta zła część, taka jak to Biblia określa demony i ich spełniające się przepowiednie, obrazy ponad naturalne, które widzi w tym samym momencie kilka osób, wywoływanie demonów, "śmierci kliniczne" , znajdowanie przedmiotów czy ludzi przez jasnowidzów albo niepojęte przez medycynę uzdrowienia, świadczą według mnie o istnieniu innego świata, duchowego i jest to swoiste sacrum, które przekracza możliwości poznawcze obecnego człowieka i współczesnej nauki.

Pozostaje nam tylko wiara. Jedni wierzą, że Boga nie ma a inni że Bóg jest. Jedni że przyszłość jest nie znana a jeszcze inni, że jest Komuś znana i przepowiedziana przez księgi czy proroków, a z drugiej strony wróżbitów, szamanów czy przez protokoły mędrców. Ale wszyscy wierzą.
Dla jednych dowodem na istnienie inteligentnego Boga jest chociażby konstrukcja świata, a dla innych to nie dowód bo  wszystko powstało w wyniku ewolucji, wielkiego wybuchu, który dał początek światu, kosmosu.





…i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym (Jana 20: 27).  ;)


Należałoby też zastanowić się w tym miejscu, dlaczego wszelakie organizacje religijne to dążenie do wiedzy próbują skutecznie wytępić ;)

Klient ma kupować a nie myśleć. Im głupszy tym lepszy. ;)

"Je­dynym ce­lem biz­ne­su jest stworze­nie klienta."
Peter Drucker


  Dlaczego ludzie różnią się od zwierząt i nie jesteśmy bezrozumnymi ssakami, które dążą do zaspokojenia fizycznych potrzeb typu jedzenie, picie, rozmnażanie itp, kierowani tak naprawdę instynktem? Dlaczego człowiek jest żądny wiedzy, którą z przyjemnością zaspakaja? Czy choćby to nie świadczy, że zostaliśmy stworzeni na jego obraz?:)   

"Że człowiek jest naj­szlachet­niej­szym stworze­niem, wy­nika cho­ciażby z te­go, że żad­ne in­ne stworze­nie te­mu jeszcze nie zaprzeczyło."
Georg Christoph Lichtenberg

 ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 09:28 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Villa Ella

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 09:40 »
Pytanie całkiem serio, bez ironii. Jeżeli Bóg stworzył jednego mężczyznę i jedną kobietę, to skąd wzięły się rasy ludzkie?
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #114 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 10:32 »
Pytanie całkiem serio, bez ironii. Jeżeli Bóg stworzył jednego mężczyznę i jedną kobietę, to skąd wzięły się rasy ludzkie?
A ja też spytam się poważnie.Który bóg? Bóg ojciec, bóg Jezus czy bóg Duch święty?


Offline Roszada

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #115 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 10:43 »
Pytanie całkiem serio, bez ironii. Jeżeli Bóg stworzył jednego mężczyznę i jedną kobietę, to skąd wzięły się rasy ludzkie?

ich dzieci rozeszły się po świecie, po różnych klimatach no i 'sczarniały', 'zżółkły'. :)


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #116 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 10:54 »

Wracając do tematu wątku moim skromnym zdaniem Bóg doskonale zna sumę wszystkich naszych wyborów tych strategicznych z kim i gdzie będzie żył i tych pozornie bez znaczenia czy zrobić jeszcze jeden duży łyk czy tez powoli sączyć napój z szklanki. Zna też sumę wyborów innych oraz nakładających się na to uwarunkowań miejscowych. Jednocześnie wyborów tych dokonujemy sami. To ja sam decyduję czy udzielać się na forum czy nie. Ale to czy mogę to zrobić decyduje mnóstwo niezależnych odemnie czynników dostęp jak do internetu uregulowanie opłat za domenę i mnóstwo innych. Jako że Bóg jest ponad czasem a jednocześnie w nim i wbrew pozorom ogarnia te wszystkie wątki rzeczywistości może stwierdzić że coś jest doskonałe a jednak wskazywać iż ma to jakieś braki oraz stwierdzać że żałuje iż to powołał do bytu i nie ma w tym żadnej sprzeczności.
Ale to dalej słowa nie mające pokrycia w rzeczywistości.

Gremczak może idź do wróżki, ona Ci przepowie. Wierzysz, że wróżki mają taki dar? A jak Ci przepowie i się spełni, 
Pozostaje nam tylko wiara.








 


A co Ty się zasłaniasz wróżką.
Ale wiara do nie żaden dowód.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 10:56 wysłana przez Gremczak »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #117 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 11:35 »

 A co Ty się zasłaniasz wróżką.
Ale wiara do nie żaden dowód.

Ok, wobec tego co byś chciał, jaki dowód żebyś uwierzył w Boga?
Żeby zszedł na ziemie? A może czynił cuda? Przepowiadał przyszłość? Z martwych wzbudzał? To byłby dowód czy też nie? Może łatwiej by było uwierzyć, żeby wyglądał jak kosmita? Byłby taki nowoczesny nie co ten Biblijny, "starzec". I taki pasowałby do niektórych teorii o pozaziemskich cywilizacjach. Scjentolodzy są mistrzami w tej materii. Też nie?

Już raz jeden Bóg zszedł i prawie nikt mu nie uwierzył, że jest Bogiem.
Może powinien tak w każdym pokoleniu schodzić na ziemię, żeby ludzie uwierzyli. Żeby widzieli, mogli dotknąć, tak po ludzku odczuć materię?
Człowiek ma tendencję odrzucania każdego zjawiska, którego jego "prostym" rozumem, "doświadczeniem", naukowo, nie jest wstanie wytłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 11:44 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline bene

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #118 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 11:37 »
Ale to dalej słowa nie mające pokrycia w rzeczywistości.
Masz prawo tak twierdzić. Listonoszowi dałem propozycję odnośnie udowodnienia tego co ja przyjmuję a priori. Wobec Ciebie stosuję taką samą zasadę Ale mam prośbę wznieś się na wyżyny swojego grymaszenia i na takich samych warunkach jakich domagasz się od innych by dostarczyli dowodów na istnienie Boga udowodnij że posiadasz rozum. Nie interesuje mnie Twoje obiektywne stwierdzenie no mam. Również przejawy Twojego działania wskazujące że taki posiadasz a które to ja dostrzegam nie będą stanowiły żadnego dowodu. Przedstaw naukowe dowody na jego istnienie podaj ile waży jaki jest rozległy Jaką ma budowę i strukturę. Mam nadzieję że nie będziesz miał z tym żadnego problemu. Jeśli tego nie przedstawisz to wtedy będę miał prawo mówić jak Ty to robisz iż to tylko słowa.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 12:59 »
Masz prawo tak twierdzić. Listonoszowi dałem propozycję odnośnie udowodnienia tego co ja przyjmuję a priori. Wobec Ciebie stosuję taką samą zasadę Ale mam prośbę wznieś się na wyżyny swojego grymaszenia i na takich samych warunkach jakich domagasz się od innych by dostarczyli dowodów na istnienie Boga udowodnij że posiadasz rozum. Nie interesuje mnie Twoje obiektywne stwierdzenie no mam. Również przejawy Twojego działania wskazujące że taki posiadasz a które to ja dostrzegam nie będą stanowiły żadnego dowodu. Przedstaw naukowe dowody na jego istnienie podaj ile waży jaki jest rozległy Jaką ma budowę i strukturę. Mam nadzieję że nie będziesz miał z tym żadnego problemu. Jeśli tego nie przedstawisz to wtedy będę miał prawo mówić jak Ty to robisz iż to tylko słowa.
Różnica między mną i listonoszem a między bogiem jest taka ,że nas widać.Widać też nasze działanie.Naszego działania nie można przypisać komuś innemu. A boga nie widać i nie da się określić czy to akurat on coś uczynił.
Ok, wobec tego co byś chciał, jaki dowód żebyś uwierzył w Boga?
Żeby zszedł na ziemie? A może czynił cuda? Przepowiadał przyszłość? Z martwych wzbudzał? To byłby dowód czy też nie? Może łatwiej by było uwierzyć, żeby wyglądał jak kosmita? Byłby taki nowoczesny nie co ten Biblijny, "starzec". I taki pasowałby do niektórych teorii o pozaziemskich cywilizacjach. Scjentolodzy są mistrzami w tej materii. Też nie?

Już raz jeden Bóg zszedł i prawie nikt mu nie uwierzył, że jest Bogiem.
Może powinien tak w każdym pokoleniu schodzić na ziemię, żeby ludzie uwierzyli. Żeby widzieli, mogli dotknąć, tak po ludzku odczuć materię?
Człowiek ma tendencję odrzucania każdego zjawiska, którego jego "prostym" rozumem, "doświadczeniem", naukowo, nie jest wstanie wytłumaczyć.
To jakiś ten bóg co zszedł jest mało kumaty  jak nie wie co zrobić aby ludzi przekonać ,że on jest bogiem. Wystarczy poczytać biblię i już widać ,że jest z nią coś nie tak. Każdy może rozumieć ją jak chce.To prowadzi tylko do nienawiści i dzieli ludzi.Skoro to by było słowo boże to było by jednoznaczne. Po za tym bóg nie pozwolił by manipulować nim  i fałszować je. Po za tym czy biblia jest spisana dla wszystkich ,czy tylko dla jednostek?
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 13:21 wysłana przez Gremczak »