Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?  (Przeczytany 30811 razy)

Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 13:10 »
Rzeczywiście u ignorantów to może wywołać pusty śmiech. 
Nie wiem w co wierzysz. Ale chyba dowodów na istnienie Boga jest wystarczająco wiele, wiec ja już niczego nie muszę udowadniać. Chyba ze ktoś jest ignorantem i ignoruje te dowody wiec i ja nic nie poradzę. I ostatnia rzecz piszesz ze ty wierzysz ze Bóg zna przyszłość. Super. Wolno ci wierzyć w co tylko chcesz. Tylko jakie podstawy ma twoja wiara? Bo może to łatwowierność ?
A gdzie te dowody? ;D Fantazje to nie dowody. Przestań bajerować.Podaj 1 dowód.

Ta myśl kryje właśnie odpowiedź jak Bóg przepowiada przyszłość. Uważam ze Bóg nie wie co zrobisz ale ponieważ ma ogromna moc obliczeniowa umysłu może poprzez analizę wywnioskować części wspólne dla różnych wyborów. Czyli właśnie ze zawsze dupa będzie z tylu. Druga rzecz to to ze Bóg może realizować swoje zamierzenie. W Biblii znajdujemy zapisy ze jak Bóg wyciągnie rękę to kto może ja cofnąć? Zatem Bóg nie przepowiada a oznajmia a potem sam realizuje. Czyli doprowadza do zaistnienia pewnych sytuacji.
A nie lepiej zejść na ziemię niż tworzyć jakieś fantazje?
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień, 2018, 13:32 wysłana przez Gremczak »


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 17:04 »
Ja nie wymagam. Ja po prostu dyskutuję o tym co jest napisane w biblii. Osobiście nie wierzę w prawdziwość informacji zawartych w tej książce. Tak to odbieram jak czytam. Ale jak ktoś wierzy w to co tam jest napisane, to jego sprawa.  :)

Zgadzam sie z Toba. Moze warto byloby sie zastanowic nad tym, ze skoro kazdy system religijny nie zdaje egzaminu w rozwiazywaniu problemow ludzkosci , to juz samo rozwazanie istoty boskiej i jej cech , przez pryzmat tychze religii , mija sie z celem? Opieramy sie na zrozumieniu czysto ludzkim , ktore sieje niezgode oraz konflikty,na zasadzie "moj Bog jest lepszy". Stworca wszechrzeczy wg mnie jest ponad to i nie lacze go ze spisanymi relacjami typu Biblia,Koran itp...tym bardziej ze wystepuja w niej historie majace swoje zrodlo w jeszcze starszych przekazach.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #92 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 20:49 »
Rzeczywiście u ignorantów to może wywołać pusty śmiech. 
Nie wiem w co wierzysz. Ale chyba dowodów na istnienie Boga jest wystarczająco wiele, wiec ja już niczego nie muszę udowadniać. Chyba ze ktoś jest ignorantem i ignoruje te dowody wiec i ja nic nie poradzę. I ostatnia rzecz piszesz ze ty wierzysz ze Bóg zna przyszłość. Super. Wolno ci wierzyć w co tylko chcesz. Tylko jakie podstawy ma twoja wiara? Bo może to łatwowierność ?

Proponowalbym abysmy unikali w dyskusji wyzwisk a skoncentrowali na rzeczowych argumentach .
DOWODOW na istnienie Boga  NIE MA !  Istnieja jedynie przeslanki  , wynikajace z obserwacji swiata , ktore  ewentualnie moglyby wskazywac , ze nasz  wszechswiat ma  KONSTRUKTORA  (Intelligence Design) . Oprocz tego dysponujemy  roznymi starozytnymi ksiegami , ktore zapewniaja nas solennie , ze Bog  jest  i ze ma sie dobrze  a nawet , ze ma plany w stosunku do nas .
 Pozostaja wiec nam  wysoce spekulatywne rozwazania  na temat istnienia i natury tego  hipotetycznego  STWORCY .
Dlatego napisalem , ze rozwazania  "czy Bog zna przyszlosc ? "  jest bez sensu  .
Mamy zbyt mala wiedze , zeby wyciagac jakies rozsadne wnioski . 

Oczywiscie , te rozwazania nie sa czyms nowym : tu cytat za Wiki 

"Demon Laplace’a – abstrakcyjna istota dysponująca kompletną wiedzą o położeniu wszystkich cząstek elementarnych Wszechświata oraz wszelkich siłach działających na nie; dzięki analizie tych danych zdolna do odtworzenia całej przeszłości i przewidzenia całej przyszłości ruchów wszystkich obiektów we Wszechświecie. Koncepcja demona Laplace’a reprezentuje filozofię determinizmu oraz fatalizmu[1].

W fizyce kwantowej taką możliwość wyklucza zasada nieoznaczoności, która sprawia, że niemożliwym jest dokładne poznanie stanu cząstki, a co za tym idzie, nie da się przewidzieć jej stanu w późniejszym czasie".(koniec cytatu).

Coz wiec pozostaje ?  Ano  WIARA !
Moge WIERZYC , ze Bog istnieje , ze sie nami interesuje , ze ma plany , ze zna przyszlosc , ze jest wszechmadry i wszechmocny .
Ale z  konkretna  WIEDZA nie ma to nic wspolnego .

Widze , po Twojej wypowiedzi , ze uwazasz , jakobym wierzyl w takiego Boga , ktory zna przyszlosc .
Byc moze niefortunnie sformuowalem jedno zdanie .
A wiec , ja sam nie wierze w mozliwosc poznania przyszlosci  i nie wierze tez w Boga .
Akceptuje jednak pewne prawdopodobienstwo , ze zostalismy skonstruowani .  Przez kogo ?  Nie wiem , moze przez  jakas bardzo stara i inteligentna cywilizacje , ktorej naukowcy sie nudza i  w swoich super-hyper komputerach  programuja nastepne pokolenia istot rozumnych ? ;)




Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 22:15 »
Ja też tak uważam ,że dowodów nie ma.Niejednokrotnie niektórzy podają jakieś przykłady,które maja niby być dowodami. Np. z naszego otoczenia, takie drzewo.  Ale na co jest taki dowód ? Na to ,że bóg je stworzył?Czy raczej na to ,że ono istnieje? Chyba bardziej pasuje ta druga opcja. Tak jak powyżej napisał  Zwolennik Świeczki, my patrzymy z punktu widzenia ludzkiego, że wszystko co istnieje to musiał ktoś zaprojektować  stworzyć,zbudować, nie mogło powstać w inny sposób. My nie mamy  wiedzy i najprawdopodobniej nigdy jej nie zdobędziemy  żeby do tego dojść. Żeby to jakoś racjonalnie wytłumaczyć ludzie uznali ,że musiał to ktoś stworzyć (znowu punkt myślenia, zrozumienia ludzki) założyli ,że musi to być bóg. Ale tak naprawdę na to założenie żadnych dowodów nie ma. Chociaż niektórzy na siłę ich szukają. Jest tylko wiara  w to.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #94 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 00:04 »
Proponowalbym abysmy unikali w dyskusji wyzwisk a skoncentrowali na rzeczowych argumentach .
DOWODOW na istnienie Boga  NIE MA !  Istnieja jedynie przeslanki  , wynikajace z obserwacji swiata , ktore  ewentualnie moglyby wskazywac , ze nasz  wszechswiat ma  KONSTRUKTORA  (Intelligence Design) . Oprocz tego dysponujemy  roznymi starozytnymi ksiegami , ktore zapewniaja nas solennie , ze Bog  jest  i ze ma sie dobrze  a nawet , ze ma plany w stosunku do nas .
 Pozostaja wiec nam  wysoce spekulatywne rozwazania  na temat istnienia i natury tego  hipotetycznego  STWORCY .
Dlatego napisalem , ze rozwazania  "czy Bog zna przyszlosc ? "  jest bez sensu  .
Mamy zbyt mala wiedze , zeby wyciagac jakies rozsadne wnioski . 

Oczywiscie , te rozwazania nie sa czyms nowym : tu cytat za Wiki 

"Demon Laplace’a – abstrakcyjna istota dysponująca kompletną wiedzą o położeniu wszystkich cząstek elementarnych Wszechświata oraz wszelkich siłach działających na nie; dzięki analizie tych danych zdolna do odtworzenia całej przeszłości i przewidzenia całej przyszłości ruchów wszystkich obiektów we Wszechświecie. Koncepcja demona Laplace’a reprezentuje filozofię determinizmu oraz fatalizmu[1].

W fizyce kwantowej taką możliwość wyklucza zasada nieoznaczoności, która sprawia, że niemożliwym jest dokładne poznanie stanu cząstki, a co za tym idzie, nie da się przewidzieć jej stanu w późniejszym czasie".(koniec cytatu).

Coz wiec pozostaje ?  Ano  WIARA !
Moge WIERZYC , ze Bog istnieje , ze sie nami interesuje , ze ma plany , ze zna przyszlosc , ze jest wszechmadry i wszechmocny .
Ale z  konkretna  WIEDZA nie ma to nic wspolnego .

Widze , po Twojej wypowiedzi , ze uwazasz , jakobym wierzyl w takiego Boga , ktory zna przyszlosc .
Byc moze niefortunnie sformuowalem jedno zdanie .
A wiec , ja sam nie wierze w mozliwosc poznania przyszlosci  i nie wierze tez w Boga .
Akceptuje jednak pewne prawdopodobienstwo , ze zostalismy skonstruowani .  Przez kogo ?  Nie wiem , moze przez  jakas bardzo stara i inteligentna cywilizacje , ktorej naukowcy sie nudza i  w swoich super-hyper komputerach  programuja nastepne pokolenia istot rozumnych ? ;)
Jak ważne jest by dokładnie formułować wypowiedzi. :).


Offline bene

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 11:52 »
DOWODOW na istnienie Boga  NIE MA !  Istnieja jedynie przeslanki  , wynikajace z obserwacji swiata , ktore  ewentualnie moglyby wskazywac , ze nasz  wszechswiat ma  KONSTRUKTORA  (Intelligence Design) . Oprocz tego dysponujemy  roznymi starozytnymi ksiegami , ktore zapewniaja nas solennie , ze Bog  jest  i ze ma sie dobrze  a nawet , ze ma plany w stosunku do nas .
 Pozostaja wiec nam  wysoce spekulatywne rozwazania  na temat istnienia i natury tego  hipotetycznego  STWORCY .
Dowodów na istnienie rozumu listonosza, bene i innych nie ma. Nikt go nie widział nie zmierzył więc pozostają tylko przesłanki w postaci jakiś tam ich działań że hipotetycznie mogą takowy rozum posiadać. Ja wybieram opcję, że listonosz ponad wszelką wątpliwość rozum posiada. Tak jak Bóg na pewno istnieje.
Cytuj
 
A wiec , ja sam nie wierze w mozliwosc poznania przyszlosci  i nie wierze tez w Boga .
Akceptuje jednak pewne prawdopodobienstwo , ze zostalismy skonstruowani .  Przez kogo ?  Nie wiem , moze przez  jakas bardzo stara i inteligentna cywilizacje , ktorej naukowcy sie nudza i  w swoich super-hyper komputerach  programuja nastepne pokolenia istot rozumnych ? ;)
Pozostaje pytanie skąd pojawiła się ta bardzo stara inteligentna cywilizacja? Jakieś dowody na jej istnienie czy tylko domysły niczym nie poparte.
Ja też tak uważam ,że dowodów nie ma.Niejednokrotnie niektórzy podają jakieś przykłady,które maja niby być dowodami. Np. z naszego otoczenia, takie drzewo.  Ale na co jest taki dowód ? Na to ,że bóg je stworzył?Czy raczej na to ,że ono istnieje? Chyba bardziej pasuje ta druga opcja. Tak jak powyżej napisał  Zwolennik Świeczki, my patrzymy z punktu widzenia ludzkiego, że wszystko co istnieje to musiał ktoś zaprojektować  stworzyć,zbudować, nie mogło powstać w inny sposób. My nie mamy  wiedzy i najprawdopodobniej nigdy jej nie zdobędziemy  żeby do tego dojść. Żeby to jakoś racjonalnie wytłumaczyć ludzie uznali ,że musiał to ktoś stworzyć (znowu punkt myślenia, zrozumienia ludzki) założyli ,że musi to być bóg. Ale tak naprawdę na to założenie żadnych dowodów nie ma. Chociaż niektórzy na siłę ich szukają. Jest tylko wiara  w to.
Odnośnie drzewa które dałeś za przykład pozostaje albo przyjąć, że fakt że ono istnieje wynika z tego, że ktoś je takim stworzył. A jak mi się wydaje taką możliwość odrzucasz. Albo udowodnić iż takie drzewo samo sobie wymyśliło taki a nie inny sposób rozmnażania. Pozostaje tylko udowodnić gdzie i w jaki sposób zbiera informacje o rzeczywistości poza nim samym oraz gdzie znajduje się centrum analizy tych danych. Nie wspominając o takiej drobnostce w jaki sposób te zebrane i zanalizowane dane przekazywane są następnym pokoleniom. Będzie to o wiele łatwiejsze niż wskazanie skąd rośliny znają dokładnie budowę anatomiczną i zwyczaje owadów którą to wiedzę wykorzystują do przedłużenia gatunku. Ale Nobla masz w kieszeni więc do dzieła
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline josh82

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 12:14 »
Dziwna dyskusja. Przecież Jezus powiedział: "u Boga wszystko jest możliwe".


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 12:28 »
Dziwna dyskusja. Przecież Jezus powiedział: "u Boga wszystko jest możliwe".
No i co z tego że  ktoś tam kiedyś napisał,że ktoś tam kiedyś coś powiedział.To żaden argument.


Odnośnie drzewa które dałeś za przykład pozostaje albo przyjąć, że fakt że ono istnieje wynika z tego, że ktoś je takim stworzył. A jak mi się wydaje taką możliwość odrzucasz. Albo udowodnić iż takie drzewo samo sobie wymyśliło taki a nie inny sposób rozmnażania. Pozostaje tylko udowodnić gdzie i w jaki sposób zbiera informacje o rzeczywistości poza nim samym oraz gdzie znajduje się centrum analizy tych danych. Nie wspominając o takiej drobnostce w jaki sposób te zebrane i zanalizowane dane przekazywane są następnym pokoleniom. Będzie to o wiele łatwiejsze niż wskazanie skąd rośliny znają dokładnie budowę anatomiczną i zwyczaje owadów którą to wiedzę wykorzystują do przedłużenia gatunku. Ale Nobla masz w kieszeni więc do dzieła
Ty dalej nie rozumiesz tematu. Tu nie rozchodzi się czy ktoś coś odrzuca. Tu rozchodzie się o dowody a nie o tezy.Ty cały czas bazujesz na tezach i mówisz ,że są to dowody.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2018, 12:33 wysłana przez Gremczak »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #98 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 14:21 »
Ty dalej nie rozumiesz tematu. Tu nie rozchodzi się czy ktoś coś odrzuca. Tu rozchodzie się o dowody a nie o tezy.Ty cały czas bazujesz na tezach i mówisz ,że są to dowody.

Matko... Dowody odnośnie tego co "wie" bóg, którego istnienia nie sposób dowieść.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #99 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 15:12 »
Dowodów na istnienie rozumu listonosza, bene i innych nie ma. Nikt go nie widział nie zmierzył więc pozostają tylko przesłanki w postaci jakiś tam ich działań że hipotetycznie mogą takowy rozum posiadać. Ja wybieram opcję, że listonosz ponad wszelką wątpliwość rozum posiada. Tak jak Bóg na pewno istnieje. Pozostaje pytanie skąd pojawiła się ta bardzo stara inteligentna cywilizacja? Jakieś dowody na jej istnienie czy tylko domysły niczym nie poparte.

Dzieki , Bene ! Wielki to dla mnie honor , iz uznales , ze posiadam rozum . ;D

Z ta cywilizacja to oczywiscie tylko zart  . Niestety  Silentium Universi nadal trwa , zaden ET do nas nie telefonuje a wiec znowu tylko domysly nam pozostaja .
Ale pomysl jest calkiem ciekawy , chociaz niestety nie wnosi nic nowego  na temat  PRAPRZYCZYNY WSZYSTKIEGO .
 Pytanie "skad sie wziela ta  cywilizacja " jest tak samo  sensowne jak pytanie "skad sie wzial Bog".
Dla zainteresowanych tematem polecam  S. Lema  "Non serviam" w tomie  Apokryfy  . Szczegolnie dyskusja pomiedzy sztucznymi osobowosciami  w wirtualnej rzeczywistosci  jest  niesamowita . Te osobowosci (personoidy) , nie wiedzac , ze sa sztuczne i zyja tylko we wnetrzu komputera , dyskutuja nad sensem wiary w Stworce .


Matko... Dowody odnośnie tego co "wie" bóg, którego istnienia nie sposób dowieść.



Kaiser , gdybys nie mial takiej paskudnej , brodatej  geby  ;D to dostalbys ode mnie buziaka  za to , ze ujales w jednym zdaniu  to,  na co   ja i Gremczak  potrzebowalismy  calej strony tekstu . :-* :-* :-*


Offline Salamander

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #100 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 21:36 »
Z tego co mi wiadomo u istot duchowych nie istnieje takie coś jak czas. Czas został stworzony przez człowieka na podstawie obserwowanych przez niego procesow np. wschód i zachód słońca. U nas jest wszystko uporządkowane, wiemy kiedy bylo wczoraj, jaki dzień bedzie jutro. Z tego co rozumię w świecie duchowym czas jest jakby miejscem, dla jednej istoty pierwsza mogłabyć II wojna światowa, a potem I wojna światowa, a dla innej najpierw I wojna światowa, potem bitwa pod grunwaldem, a następnie II wojna światowa. Tak jakby każdy byt miał swój wechikuł czasu. Podobnie fizyka mówi o czasoprzestrzeni. Kiedy nie wiesz, co jest wcześniej, a co później, to ciężko mówić o czasie, bo tutaj każdy ma swój własny względny czas. Dla jednego jutro jest jutro, a dla drugiego jutro jest wczoraj. Patrząc, że Bóg nie ma żadnych ograniczeń, to może on udać się w dowolny moment czasu i przestrzeni, zatem zna przyszłość lub jeśli zechce, to może w każdej chwili ją poznać. Pewnie i tak jest to uproszczony model, jak to funkcjonuje.


Offline sawaszi

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #101 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 21:57 »
Jest napisano w Biblii , że Bogowie stworzyli nas na obraz i podobieństwo swoje ..
Więc także bogami jesteśmy - ??
Mamy także zdolności tworzenia i kreacji ..
Nie doskonali - a jednak twórczy ..
Nie za mądrzy - a jednak nie głupi ..
Więc cieszmy i radujmy się z tego - że istniejemy ..


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #102 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 23:25 »
Z tego co mi wiadomo u istot duchowych nie istnieje takie coś jak czas. Czas został stworzony przez człowieka na podstawie obserwowanych przez niego procesow np. wschód i zachód słońca. U nas jest wszystko uporządkowane, wiemy kiedy bylo wczoraj, jaki dzień bedzie jutro. Z tego co rozumię w świecie duchowym czas jest jakby miejscem, dla jednej istoty pierwsza mogłabyć II wojna światowa, a potem I wojna światowa, a dla innej najpierw I wojna światowa, potem bitwa pod grunwaldem, a następnie II wojna światowa. Tak jakby każdy byt miał swój wechikuł czasu. Podobnie fizyka mówi o czasoprzestrzeni. Kiedy nie wiesz, co jest wcześniej, a co później, to ciężko mówić o czasie, bo tutaj każdy ma swój własny względny czas. Dla jednego jutro jest jutro, a dla drugiego jutro jest wczoraj. Patrząc, że Bóg nie ma żadnych ograniczeń, to może on udać się w dowolny moment czasu i przestrzeni, zatem zna przyszłość lub jeśli zechce, to może w każdej chwili ją poznać. Pewnie i tak jest to uproszczony model, jak to funkcjonuje.
Dobrze prawisz .   Ciekawe co ten hipotetyczny bóg wie na  temat mojej przyszłości.Jak myślisz jest w stanie powiedzieć mi co mnie spotka za tydzień?Musze sprawdzić jego prawdomówność.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2018, 23:35 wysłana przez Gremczak »


Offline bene

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #103 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 00:05 »
Ty dalej nie rozumiesz tematu. Tu nie rozchodzi się czy ktoś coś odrzuca. Tu rozchodzie się o dowody a nie o tezy.Ty cały czas bazujesz na tezach i mówisz ,że są to dowody.
To jak to z tym intelektem drzewa jest. Bo odpowiedzi nie widzę. Zarzucasz mi że bazuje na tezach a jak myślisz co robisz Ty. Nie znalazłem jeszcze żadnego dowodu na to, że roślina sama z siebie ukształtowała wszystkie mechanizmy w niej działające począwszy od odpowiednio zbudowanych korzeni poprzez skomplikowany system pnia i gałęzi. Nie wspominając już o liściach albo nasionach. Powtarzam jeszcze raz pytanie bo je zupełnie zignorowałeś gdzie w takiej roślince mieści się ośrodek decydujący o tym jakie informacje należało zdobyć i jak je przetworzyć i jak "wymyślić" koncepcję na swoje bytowanie i przekazanie tych wszystkich informacji następnym pokoleniom. Czekam na dowody a nie koncepcje, teorie, domysły. 
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #104 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 00:25 »
To jak to z tym intelektem drzewa jest. Bo odpowiedzi nie widzę. Zarzucasz mi że bazuje na tezach a jak myślisz co robisz Ty. Nie znalazłem jeszcze żadnego dowodu na to, że roślina sama z siebie ukształtowała wszystkie mechanizmy w niej działające począwszy od odpowiednio zbudowanych korzeni poprzez skomplikowany system pnia i gałęzi. Nie wspominając już o liściach albo nasionach. Powtarzam jeszcze raz pytanie bo je zupełnie zignorowałeś gdzie w takiej roślince mieści się ośrodek decydujący o tym jakie informacje należało zdobyć i jak je przetworzyć i jak "wymyślić" koncepcję na swoje bytowanie i przekazanie tych wszystkich informacji następnym pokoleniom. Czekam na dowody a nie koncepcje, teorie, domysły.
Ty tu nie zmieniaj tematu. Pod włos to szweda bo Gremczak sie nie da.