Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?  (Przeczytany 30745 razy)

Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Listopad, 2017, 14:23 »
Tak Panowie. Tylko ze ta nauka jest tylko u Pawła. Napisałem juz gdzieś ze wielu źle pojmuje łaskę.

Nauka o wybraniu nie tylko jest u Pawła. Już cytowałem tu Słowa Chrystusa z Ew. Jana 6:65 i Księgę Objawienia 17:8. Jeszcze coś tu dorzucę:

Ew. Jana 17:2, BW: "Jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem [większa grupa], aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś [mniejsza grupa]" - uwagi w nawiasach kwadratowych moje.

Ew. Jana 17:9, BW: "Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi".

Marka 13:20, BW "A jeśliby Pan nie skrócił tych dni, nie ocalałaby żadna istota, ale ze względu na wybranych, których wybrał, skrócił te dni".

Mateusza 11:27, BW: "Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić".

1 Piotra 1:1-2, BW: "...wybranych według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca".

Dzieje Apostolskie 13:48, BW: "Poganie słysząc to, radowali się i wielbili Słowo Pańskie, a wszyscy ci, którzy byli przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli".

Dzieje Apostolskie 18:27, BW: "Gdy zaś zapragnął przenieść się do Achai, bracia zachęcili go i napisali do uczniów, aby go przyjęli; gdy tam przybył, pomagał wielce tym, którzy dzięki łasce uwierzyli".

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 14:25 wysłana przez Natan »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Listopad, 2017, 14:28 »
Z drugiej strony, co miał na myśli kiedy rzekł:

(32): A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę. [Biblia Warszawska, J 12]





Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Listopad, 2017, 14:34 »
Z drugiej strony, co miał na myśli kiedy rzekł:

(32): A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę. [Biblia Warszawska, J 12]

Na pewno nie miał Chrystus na myśli wszystkich bez wyjątku, gdyż byłoby to uniwersalne zbawienie, a tego Biblia nigdzie nie uczy. Rozdział 12 wspomina o Grekach ("A byli niektórzy Grecy wśród tych, którzy pielgrzymowali do Jerozolimy, aby się modlić w święto" - Ew. Jana 12:20). Byli to nawróceni z pogaństwa prozelici żydowscy, którzy chcieli poznać Jezusa. Zatem w tekście, który przytaczasz chodzi o wszystkich bez różnicy, i Żydów, i Greków, a nie o wszystkich bez wyjątku.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Listopad, 2017, 14:39 »
Jeśli wziąć pod uwagę ten kontekst wersetu na jaki zwróciłeś uwagę, to faktycznie można popatrzeć na tę wypowiedź, że chodziło o złamanie barier narodowościowych


Offline Krystian

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Listopad, 2017, 15:24 »
(Mat 24:9-14)„Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić. I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie. A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.”

Nie jest napisane, że ma przeminąć jeszcze kilka pokoleń w oczekiwaniu na zbawienie.


Pan Jezus odpowiadając uczniom, tłumaczył co oni zobaczą za swojego życia jak i co będzie dalej.
Uczniowie zobaczyli wypełnienie się Jego słów, gdy Jerozolima upadła w 70 roku. Cały ten rozdział nie jest pisany chronologicznie. Tam są wypowiedzi zarówno końca systemu żydowskiego jak i ponownego przyjścia Pana Jezusa.
Jeżeli ktoś tego nie rozdzieli - to wyjdzie mętlik w głowie.

Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił, (8) ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.

Czyli nawet apostołowie nie wiedzieli o jakie czasy chodzi. ( tylko CK wiedziało i wie  8-)
Po krańce ziemi dla nich oznaczało po prostu znaną im ziemię.
Nie mieli przecież pojęcia o Ameryce, odkrytą dopiero w XV wieku.
Odpowiem Ci Nemo dalej później. Mam ostatnio mało czasu.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Listopad, 2017, 17:59 »
Na pewno nie miał Chrystus na myśli wszystkich bez wyjątku, gdyż byłoby to uniwersalne zbawienie, a tego Biblia nigdzie nie uczy.
I tak i nie. Trzeba zrozumieć ze sa wybrani oraz ci którzy będą sądzeni. Wystarczy uważnie przeczytać Objawienie od 19 rozdziału by zobaczyć kiedy definitywnie zostanie rozstrzygnięta kwestia wszystkich ludzi. Podpowiem. Nastąpi to po 1000 letnim panowaniu.


Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:08 »
Jeszcze odnośnie tzw. "uprzedniej wiedzy" Boga i predestynacji. Są dwa główne stanowiska w tej kwestii:

1) Klasyczna interpretacja prawosławna - Wyznanie wiary Dozyteusza, patriarchy Jerozolimy z 1672 r., w ślad za Janem Chryzostomem, Teodoretem z Cyru i innymi - głosi, że Bóg wybiera określonych ludzi na zasadzie uprzedniej wiedzy o ich usposobieniu. Jeśli widzi od wieczności w swej wszechwiedzy, że dane osoby będą miały dobre usposobienie i uwierzą oraz wytrwają w wierze, to takich właśnie wybiera. Takie stanowisko nazywa się też arminianizmem od Jakuba Arminiusza, niderlandzkiego teologa (XVI/XVII wiek), który zakwestionował doktrynę predestynacji w wydaniu Kalwina. Takie podejście potem rozpowszechniał gorliwie John Wesley, twórca metodyzmu. Większość wyznań zielonoświątkowych jest arminiańskich, bo ruch zielonoświątkowy wywodzi się z metodyzmu. Wyznania tzw. Chrystusowe także są arminiańskie, bo ich twórcy zerwali z kalwinizmem. Podobnie menonici i amisze, w ślad za wczesnymi anabaptystami są arminianami. Taka wykładnia zakłada, że człowiek będzie potępiony z powodu swego złego usposobienia i idących za nim złych czynów. Zbawiony z kolei będzie ten, kto wybierze Boga i wytrwa w wierze, o czym Stwórca wie od wieczności i takich właśnie wybiera.

2) Klasyczna wykładnia św. Augustyna z Hippony (IV/V wiek), którego doktryny w pełni nigdy nie przyjął Kościół Rzymskokatolicki, a do którego poglądu dystansował się Kościół Wschodni. W myśl jego nauki, opartej zasadniczo na 9. rozdziale Listu do Rzymian, ludzkość to masa potępiona, zmierzająca na zatracenie. Bóg jednak od wieczności postanowił okazać łaskę niektórym ludziom, wybierając ich do zbawienia. Resztę pominął. W myśl tej nauki Bóg nie jest nam nic dłużny, a Jego wybranie niektórych jest wyrazem Jego dobrowolnie - w pełnej wolności Jego jako suwerennego Boga - okazanej łaski. Niektórzy katoliccy uczeni w historii także głosili doktrynę Augustyna w zakresie predestynacji. Jednakże zatryumfowała ona dopiero u wczesnego Lutra (potem on złagodził swoje stanowisko), a najbardziej u Jana Kalwina, reformatora ze szwajcarskiej Genewy. Wybranie w tym rozumieniu polega nie na "przewidzeniu" przez Boga dobrego usposobienia u wybranych, lecz na obdarzeniu łaską ludzi zupełnie niegodnych jak pozostali, na pociągnięciu ich do Chrystusa, i udzieleniu im odpowiedniego usposobienia do zbawienia. W takim ujęciu nawet wiara i nawrócenie jest darem Bożym. Zatem cała chwała za zbawienie grzesznika należy się od początku do końca Bogu. Tego rodzaju poglądy reprezentują Kościoły reformowane, prezbiteriańskie, reformowani baptyści oraz część ewangelicznych i wolnych chrześcijan. 
 
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 18:21 wysłana przez Natan »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:21 »
Ani jeden ani drugi pogląd nie jest prawdziwy.  ;D


Offline Startek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:55 »
Ja rozumiem , że wszystko się rozstrzygnie w wielkim ucisku , ci którzy nie uznają antychrysta będą prześladowani i to straszliwie . Mówię o Chrześcijanach   , i w tym czasie nastąpi pierwsze  zmartwychwstanie i uprowadzenie kościoła . Los wszystkich ludzi jacy żyli na ziemi rozstrzygnie się po tysiącletnim panowaniu Chrystusa , przed wielkim Jego tronem .   Bóg zna przyszłość i tak kieruje sprawami by nikt nie przeszkodził w urzeczywistnieniu swoich planów . 


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:01 »
Ja rozumiem , że wszystko się rozstrzygnie w wielkim ucisku , ci którzy nie uznają antychrysta będą prześladowani i to straszliwie . Mówię o Chrześcijanach   , i w tym czasie nastąpi pierwsze  zmartwychwstanie i uprowadzenie kościoła . Los wszystkich ludzi jacy żyli na ziemi rozstrzygnie się po tysiącletnim panowaniu Chrystusa , przed wielkim Jego tronem .   Bóg zna przyszłość i tak kieruje sprawami by nikt nie przeszkodził w urzeczywistnieniu swoich planów .

Nie zna a przewiduje przyszłość. A poza tym sam realizuje swój plan. Albo pośle anioła, albo kogoś zwiedzie. Różnie to realizuje. Ale zawsze wychodzi na swoje.


Offline Startek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:12 »
Bóg nikogo nie zwodzi ,  a pragnie by nikt nie zginął i mógł żyć . Wszystkie Jego plany związane są z naszym zbawieniem .


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:17 »
Bóg nikogo nie zwodzi ,  a pragnie by nikt nie zginął i mógł żyć . Wszystkie Jego plany związane są z naszym zbawieniem .
Przeczytaj 1 królów 22:20 ;)


Offline Startek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:28 »
Przeczytaj całą historię co tam się działo i dlaczego .


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:39 »
Przeczytaj całą historię co tam się działo i dlaczego .

Przeczytałem i?


Offline Krystian

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Listopad, 2017, 22:17 »


Nie jest napisane, że ma przeminąć jeszcze kilka pokoleń w oczekiwaniu na zbawienie.

Skoro Syn Boga nie wiedział, przebywając na Ziemi, kiedy nastąpi kres, to dlaczego wymagasz konkretnej daty?

Nemo: Poprawiłem format.



« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2017, 18:37 wysłana przez Nemo »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"