Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?  (Przeczytany 30764 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Listopad, 2017, 00:17 »
Wiedział Nemo o II Wojnie Światowej.
W Biblii jest to nazwane wielkim uciskiem.
Czy przypadkiem po tym wielkim ucisku nie powinien nastać raj? Jakoś warunki na ziemi po wojnie, nie sprawiają że jest ona rajem. Chociaż można czasami całkiem nieźle żyć.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Listopad, 2017, 00:21 »
wielki ucisk, chyba o tym Biblia mówi
Ale Ty twierdzisz, iż biblia mówi ,że II wojna w biblii nazwana jest wielkim uciskiem. Podaj namiar.


Offline Krystian

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Listopad, 2017, 00:24 »
Czy przypadkiem po tym wielkim ucisku nie powinien nastać raj? Jakoś warunki na ziemi po wojnie, nie sprawiają że jest ona rajem. Chociaż można czasami całkiem nieźle żyć.  ;D

Podaj mi werset, że po wielkim ucisku ma nastać od razu raj?
Jako były świadek, domniemywam, że znasz dobrze Biblię.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Listopad, 2017, 00:52 »
(Mat 24:9-14)„Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić. I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie. A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.”

Nie jest napisane, że ma przeminąć jeszcze kilka pokoleń w oczekiwaniu na zbawienie.

Dodatkowo jeszcze Dan 12:1
 "W owych czasach wystąpi
Michał, wielki książę,
który jest opiekunem dzieci twojego narodu1.
Wtedy nastąpi okres ucisku,
jakiego nie było, odkąd narody powstały,
aż do chwili obecnej.
W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia:
ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze.
"


A teraz ja proszę o udowodnienie mi że II wojna światowa to był biblijny wielki ucisk. Proszę o werset potwierdzający Twoją teorię.
Jako mod forum biblijnego, domniemam, że dobrze znasz biblię.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 01:00 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Startek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Listopad, 2017, 04:03 »
Druga wojna światowa to nie był wieki ucisk ,  to tylko preludium do tego co nas czeka  . Nieda się opisać słowami tego co jeszcze się wydarzy  ,  Ale najlepsze co może nas spotkać to śmierć .  Biblia powiada ze  ludzie będą szukać śmierci , w oczekiwaniu tego co ma nadejść . .


Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Listopad, 2017, 08:42 »
Wracając do tematu, czy naszym zdaniem Bóg zna przyszłość, mamy wersety w Nowym Testamencie, że śmierć Chrystusa była z góry postanowiona przez Boga Ojca. W pierwszym z wersetów jest napisane, że już przed stworzeniem świata:

1 Piotra 1:18-20, UBG: "Wiedząc, że nie tym, co zniszczalne, srebrem lub złotem, zostaliście wykupieni z waszego marnego postępowania przekazanego przez ojców; lecz drogą krwią Chrystusa jako baranka niewinnego i nieskalanego; przeznaczonego do tego przed założeniem świata, a objawionego w czasach ostatecznych ze względu na was". 

Dzieje Apostolskie 2:23, BW: "Gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili".


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Listopad, 2017, 09:45 »
Wracając do tematu, czy naszym zdaniem Bóg zna przyszłość, mamy wersety w Nowym Testamencie, że śmierć Chrystusa była z góry postanowiona przez Boga Ojca. W pierwszym z wersetów jest napisane, że już przed stworzeniem świata:

1 Piotra 1:18-20, UBG: "Wiedząc, że nie tym, co zniszczalne, srebrem lub złotem, zostaliście wykupieni z waszego marnego postępowania przekazanego przez ojców; lecz drogą krwią Chrystusa jako baranka niewinnego i nieskalanego; przeznaczonego do tego przed założeniem świata, a objawionego w czasach ostatecznych ze względu na was".

Dzieje Apostolskie 2:23, BW: "Gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili".
To co powyżej może tylko świadczyć o tym,że bóg stworzył taki scenariusz.Wszystko miało się dziać tak jak zaplanował. A później się chwali ,że jest w stanie wszystko przewidzieć i zna cale zakończenie.


Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Listopad, 2017, 10:38 »
Wersety z Księgi Izajasza dowodzą, że Bóg zna przyszłość i właśnie to wyróżnia Go jako prawdziwego Boga:

„Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja. Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on, i dokonuję wszystkiego, czego chcę” (Izajasza 46:9, 10, BW).

Stwórca zna przyszłość, gdyż jest wszechmocny i realizuje swą wolę. 
Co ciekawe, jednym z powodów, dla których Bóg Ojciec zabrania nam czci obcych bogów jest fakt, że jest wszechwiedzący:

„Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom. Oto wydarzenia dawniejsze już się dokonały, a to, co ma nastać, zwiastuję; zanim zacznie kiełkować, opowiem je wam” (Izajasza 42:8, 9, BW).

Boża wiedza jest większa niż myślą ludzie:

„Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie. Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą, choć powstałem w ukryciu, utkany w głębiach ziemi. Oczy twoje widziały czyny moje, w księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, gdy jeszcze żadnego z nich nie było” (Psalm 139:14-16, BW).

Dawidowi Bóg objawił, że gdy jeszcze był w łonie matki, Bóg z góry znał wszystkie jego czyny, wszystkie jego dni. W Biblii Tysiąclecia w wersecie 16 czytamy: „Oczy Twoje widziały me czyny i wszystkie są spisane w Twej księdze; dni określone zostały, chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał”. Skoro Stwórca określił wszystkie dni psalmisty, to znaczy, że Bogu wiadomy jest też termin śmierci człowieka. 

„Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi. Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał – tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił – tych też obdarzył chwałą” (Rzymian 8:29, 30, BT).

Z fragmentu tego wynika, że Bóg z góry wiedział, kto będzie zbawiony i tych przeznaczonych ludzi powołał, a następnie usprawiedliwił. Później otoczy ich chwałą, co jest tak pewne, że napisano o tym w czasie przeszłym, jak by już to się dokonało.

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 10:44 wysłana przez Natan »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Listopad, 2017, 10:55 »
Wersety z Księgi Izajasza dowodzą, że Bóg zna przyszłość i właśnie to wyróżnia Go jako prawdziwego Boga:
Człowiek który wie o tym że zostanie popełnione morderstwo, czy inne przestępstwo i nie powiadomi o tym władz, lub w jakikolwiek inny sposób nie zapobiegłby temu, jest uznawany często za współwinnego, a już na pewno za takiego samego zwyrodnialca, jak popełniający to przestępstwo. A bóg jest nazywany miłosiernym. Czyli: Albo nie istnieje i jest ludzkim wymysłem. Albo istnieje i znając przyszłość, pozwala na to wszystko, ale wtedy nie warto przyznawać się do znajomości z nim, a już na pewno nie wielbić.


Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Listopad, 2017, 11:04 »
Ciekawą sprawą jest też kwestia zależności zbawienia człowieka od suwerennego działania Boga.

Osobiście mam przekonanie, że Bóg najpierw musi uzdolnić człowieka, by przyszedł do Chrystusa. To nie jest tak, że my pierwsi szukamy sami z siebie Boga. Boże duchowe ożywienie naszego ducha ku szukaniu Go jest pierwsze:

Ew. Jana 6:65: "I mówił: Dlatego powiedziałem wam: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśliby to nie było mu dane przez Ojca".

Ciekawy komentarz do tego tekstu znalazłem w katolickiej Biblii Poznańskiej:

"Brak wiary jest także następstwem braku łaski, której człowiek nie otrzymał od Ojca. To oświadczenie spowodowało odejście wielu uczniów. Odeszli, ponieważ nie wierzyli, a nie wierzyli, ponieważ nie zostali pociągnięci przez Ojca".


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Listopad, 2017, 11:26 »
Wersety z Księgi Izajasza dowodzą, że Bóg zna przyszłość i właśnie to wyróżnia Go jako prawdziwego Boga:

„Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja. Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on, i dokonuję wszystkiego, czego chcę” (Izajasza 46:9, 10, BW).

Stwórca zna przyszłość, gdyż jest wszechmocny i realizuje swą wolę. 
Co ciekawe, jednym z powodów, dla których Bóg Ojciec zabrania nam czci obcych bogów jest fakt, że jest wszechwiedzący:

„Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom. Oto wydarzenia dawniejsze już się dokonały, a to, co ma nastać, zwiastuję; zanim zacznie kiełkować, opowiem je wam” (Izajasza 42:8, 9, BW).

Wiec jest to tylko twoja interpretacja. Czytamy wyraźnie ze ogłasza swoje zamierzenie i je realizuje. Wiec nie ma tu informacji ze zna przyszłość ale ze zapowiada to co sie wydarzy, rzeczy przyszłe. A to jest zasadnicza różnica.

Tu pytanie do Gorszyciela. Hebrajskie słowa prorok, proroctwo, prorokować jaką mają genezę. Od czego sie wywodzą lub na co wskazują?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Listopad, 2017, 11:44 »
Osobiście mam przekonanie, że Bóg najpierw musi uzdolnić człowieka, by przyszedł do Chrystusa. To nie jest tak, że my pierwsi szukamy sami z siebie Boga. Boże duchowe ożywienie naszego ducha ku szukaniu Go jest pierwsze:

Ew. Jana 6:65: "I mówił: Dlatego powiedziałem wam: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśliby to nie było mu dane przez Ojca".
I czy to jest uczciwe? Bóg robi selekcję? Wie, że jak się urodzi ten i ten to go "uzdolnię" by we mnie wierzył. A drugiego nie uzdolnię. Pierwszy będzie miał, wg ludzi wierzących, szansę na życie z raju, drugi zaś nie. Jak to ma się do tego, że dla boga wszyscy są równi? Coś nie tak z tym znaniem przyszłości przez boga.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Natan

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Listopad, 2017, 11:59 »
I czy to jest uczciwe? Bóg robi selekcję? Wie, że jak się urodzi ten i ten to go "uzdolnię" by we mnie wierzył. A drugiego nie uzdolnię. Pierwszy będzie miał, wg ludzi wierzących, szansę na życie z raju, drugi zaś nie. Jak to ma się do tego, że dla boga wszyscy są równi? Coś nie tak z tym znaniem przyszłości przez boga.

Apostoł Paweł ma na to taką odpowiedź:

Rzymian 9:14 "Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej.
9:15  Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję.
9:16  A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego.
9:17  Mówi bowiem Pismo do faraona: Na to cię wzbudziłem, aby okazać moc swoją na tobie i aby rozsławiono imię moje po całej ziemi.
9:18  Zaiste więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce, przywodzi do zatwardziałości.
9:19  A zatem, powiesz mi: Czemu jeszcze obwinia? Bo któż może przeciwstawić się jego woli?
9:20  O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem? Czy powie twór do twórcy: Czemuś mnie takim uczynił?
9:21  Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite?
9:22  A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone [niedokładny przekład, powinno być: przyszykowane, przygotowane, to znaczy przez samych siebie] na zagładę,
9:23  A uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale..." (BW).

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 12:01 wysłana przez Natan »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Listopad, 2017, 12:09 »
Czyli dobrze napisałem, a Ty zamieszczonymi cytatami, to potwierdziłeś. Selekcja.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Listopad, 2017, 13:19 »
Tak Panowie. Tylko ze ta nauka jest tylko u Pawła. Napisałem juz gdzieś ze wielu źle pojmuje łaskę.