Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?  (Przeczytany 30741 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Październik, 2017, 21:06 »
Przeszlosci juz nie ma , przyszlosci jeszcze nie ma , to co mamy do dyspozycji to :terazniejszosc .
A wiec , co to jest , ta terazniejszosc ?
Powolam sie tu na mojego ulubionego pisarza S. Lema  i jego opowiadanko " 137 sekund "

Czas , mozemy sobie wyobrazic jako  nieskonczona prosta .
Nasza swiadomosc , to okrag , toczacy sie po tej prostej .
Punkt styczny okregu z prosta , to terazniejszosc .
U przecietnego czlowieka , to co odbiera jako terazniejszosc , to ok. 1 sek.
Mozemy sobie jednak wyobrazic istote , ktora swoja swiadomoscia  przylega  do prostej czasu na przestrzeni o wiele wiekszej niz tylko 1 sekunda .
W opowiadaniu Lema taka  istota jest komputer , sztuczna inteligencja  , ktora z punktu widzenia  czlowieka , zna przyszlosc . Ale tylko  na przestrzeni 137 -u sekund .  To jest jego punkt styczny z czasem .
Mozemy sobie rowniez wyobrazic , ze Bog jest taka istota , ktora swoja swiadomoscia obejmuje o wiele wiecej (moze nawet nieskonczenie wiecej ) niz czlowiek .
W tym przypadku , to co my nazywamy przyszloscia , dla Niego , dzieje sie juz teraz .

Jaki to ma wplyw na tzw. wolna wole ?

Decyzje , ktore podejmujemy  sa uwarunkowane wiedza , jaka w danym momencie stoi nam do dyspozycji .
Gdybysmy mieli dostep do wiedzy dotyczacej naszej przyszlosci ( od Boga czy od komputera ) , to podjelibysmy inne decyzje  niz tej wiedzy nie posiadajac . 
Weszlibysmy wtedy w paradoksy zwiazane  z mozliwoscia podrozy w czasie , jak np. "paradoks dziadka", gdzie podroznik w czasie cofa sie w przeszlosc , zabija swego dziadka , co w konsekwencji powoduje, ze jego ojciec nie przychodzi na swiat , a wiec nie moze splodzic potomka , ktory podrozuje w czasie i zabija swego dziadka ....

Na cale szczescie  dostepu do wiedzy o przyszlosci nie posiadamy  i posiadac nie bedziemy .
Oczywiscie , mozemy wierzyc , ze rozmaite swiete ksiegi taka wiedze zawieraja  , a my musimy to tylko rozszyfrowac .
Ale efekt tych deszyfratorskich prac  jest dosyc mizerny  i malo wiarygodny . Amen ! ;)




Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Październik, 2017, 21:36 »

Stoisz na statku, na środku oceanu. Masz 2 możliwości;
1. dopłyniesz do brzegu
2. wyskoczysz.

Masz wolną wolę, tylko zakończenie się zmienia  :) :)

Mam nadzieję, że nie namąciłem za bardzo?  ;D
No to trochę pobawmy się w to, czy bóg zna moja przyszłość? Bo jest to wątpliwe .Zależy jakich użyjesz argumentów i przykładów.Postaram się Ci pokazać że nie masz racji.
 
Czy bóg wie ,czy ja dopłynę do brzegu , czy wyskoczę?
« Ostatnia zmiana: 30 Październik, 2017, 21:52 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Październik, 2017, 22:05 »
Oglądając gwiazdy, odległe galaktyki i krańce widzialnego wszechświata tak naprawdę oglądamy daleką w czasie przeszłość (tysiące, miliony , miliardy lat świetlnych odległych obiektów i zjawisk od nas) . Czy jest w kosmosie i czasoprzestrzeni coś przekraczającego prędkość światła w próżni ? . W biblii napisano o Bogu ; "moje drogi są wyższe nisz drogi wasze a moje myśli są wyższe niż myśli wasze" - czy myśli Boga Stwórcy nie znają bariery prędkości światła ? - oto jest pytanie .. .Wedle teorii względności coś co porusza się ponad prędkością światła jest ponad czasem .


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Październik, 2017, 22:20 »
. Czy jest w kosmosie i czasoprzestrzeni coś przekraczającego prędkość światła w próżni ? .
Nie można powiedzieć ,że nie ma. Można tylko powiedzieć ,że my czegoś takiego nie znamy.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Październik, 2017, 23:15 »
Zna? To wytłumacz mi jak możesz podjąć inna decyzje od tej która Bog juz zna?

Możesz.
Jeśli podejmiesz inną, to zmienisz ten stan wiedzy :)
Aby to uprościć, można sobie całą sytuację przedstawić w rewersie,
czyli:
Decyzja jaką podejmujesz, trwa poza twoim układem materii (u Boga)
 ZAWSZE w czasie teraźniejszym.

Jeśli zmienisz decyzję, to zmieni się zapis teraźniejszy w tej świadomości
spoza twojego układu.

Od razu zaznaczam, że pozwalam sobie na dywagacje dla tego tematu,
a nie dlatego, że uważam je za jedyne słuszne.

Jeśli więc czas "teraźniejszy", czyli ten poza układem z którego próbujemy to rozważać,
przechowuje taką czy inną informację (decyzję), to jej skutek można ogłosić w
układzie taki jak nasz, czyli w układzie czasu zdefiniowanego przyrostowo, jako PRZYSZŁOŚĆ.

Zatem decyzja jaką podejmiesz, zawsze zostanie ogłoszona jako obowiązująca, ponieważ jest ona
czymś co nazywa się TERAZ w układzie pozbawionym czasu jako wymiaru.
Zależnie, czy ogłasza się ją w układzie w którym czas jest wielkością skalarną przyrostową,
czy w układzie w którym czas jest wielkością skalarną odwrotną, będzie to PRZYSZŁOŚĆ albo PRZESZŁOŚĆ.

Masz więc wybór, ale tym wyborem zawsze wpływasz na układ, w którym czas  jest zdefiniowany
inaczej niż w Twoim układzie. Dlatego teoretycznie możesz sięgnąć po tę informację by sprowadzić ją
do realiów czasu płynącego tylko do przodu :) I będzie to PROROCTWO.

Wyjdźcie rozumowaniem poza czas  zdefiniowany jako jeden z wymiarów, bo inaczej rozważania są bez sensu.
Problemy Teorii Względności vs mechanika kwantowa się kłaniają.
To trudny temat, ale bardzo ciekawy.
Polecam trochę wyjść poza niewolę grawitacji i czterowymiarowego umysłu:
https://www.granicenauki.pl/czy-czas-jest-iluzja-25961
http://imaginarium.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=122:czas-i-przestrze-wykraczajc-poza-teori-einsteina&catid=58:czas-i-przestrze&Itemid=201





Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Październik, 2017, 23:18 »
Bóg mówi o sobie Ja JESTEM.
Słyszałeś, że tak powiedział? Jeśli nie słyszałeś, to zapewne słyszałeś od kogoś, kto słyszał i Ci to powiedział, a ten ktoś od kogoś wcześniejszego, a wcześniejszy jeszcze od wcześniejszego, aż po Mojżesza, Abrahama i jeszcze wcześniej. Czy to jest wiarygodne? Oczekuję dowodu na istnienie Boga, a nie głuchego telefonu, którego końcowym efektem jest coś, co nie jest zgodne z prawdą. Dopóki nie znajdzie się niepodważalny dowód na istnienie takiego Stwórcy, jak opisali ludzie w Biblii, dopóty rozważanie, czy Bóg zna przyszłość lub jej nie zna, jest dyskusją bezprzedmiotową. Podobnie jak rozważanie, czy odległość się gdzieś kończy, a jeśli się kończy, to co za jej końcem. Jeśli się jednak nie kończy, to czy można sobie to wyobrazić?


Offline sawaszi

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Październik, 2017, 23:53 »
Abba teoria względności jest już sama 'względna' jak i fizyka kwantów - w obliczu najnowszych odkryć naukowych powstają nowe teorie np. teoria strun , teoria wieloświatów i wymiarów - przenikających się ?? itd. Podzielono już materie kwantów na mniejsze jednostki (w zderzaczu hadronów) - bozony .Teraz czeka nagroda Nobla dla takiego co wymyśli i udowodni "Teorie Wszystkiego" -uniwersalną i niepodważalną . Spróbuj może Tobie się uda . :)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Październik, 2017, 00:04 »
Hehe, dzięki. Niestety nie mam odpowiedniego przygotowania :) Ale temat ciekawy.


Offline Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Październik, 2017, 00:20 »
Ale wracając do tematu .
Czy bóg zna przyszłość?


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Październik, 2017, 01:50 »
Bóg mówi o sobie Ja JESTEM. w j. hebrajskim to unikat i stosuje się wyłącznie do Boga.
Znaczy to tyle, że Bóg istnieje ZAWSZE.
W przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Jeśli znam przyszłość, to wiem co zrobisz. Twoje wolne wybory doprowadzą do takiej a nie innej przyszłości.
Stoisz na statku, na środku oceanu. Masz 2 możliwości;
1. dopłyniesz do brzegu
2. wyskoczysz.
Sam decydujesz o tym co zrobisz.
Ale jeśli znam przyszłość, to bez względu na to, co zrobisz - ja ją będę znał  :)

Aha, to nie jest INNA decyzja. To jest decyzja, którą podjąłeś. Znasz powiedzenie; Gdybym wiedział, że się przewrócę, to nie wstawałbym z łóżka? Czy jakoś tak  :D Chodzi o to, że ty nie znasz przyszłości, więc podejmujesz najlepsze wg ciebie decyzje. A ja widzę efekty.
Masz wolną wolę, tylko zakończenie się zmienia  :) :)

Mam nadzieję, że nie namąciłem za bardzo?  ;D
Blisko. Widzisz tu dochodzimy ze Bog działa. To ze daje proroctwa które sie spełniają nie wskazuje ze zna przyszłość ale ze tak kieruje wydarzeniami by to sie zrealizowało. A wracając do znajomosci to nadal twierdze ze Bog nie moze znać przyszłości. Skoro sam daje dwie drogi i prosi wybierz życie to znaczy ze nie wie co wybierzesz. Tu wchodzi w grę jeszcze jedna kwestia. Prawdopodobieństwo wystąpienia. Jeżeli zna twoje serce to wie jakie masz skłonności wiec z dużym prawdopodobieństwem moze ocenić ze właśnie to zrobisz. Tak było z Kainem. Bog wiedział ze grzech czai sie i dlatego ostrzegał Kaina. Czy zapanujesz? Po co ostrzegać skoro wiesz ze to nic nie da bo i tak zabije? A zatem Bog prognozuje bo zna serca i moze przeanalizować wiele danych oraz przepowiada i potem sam realizuje. Jednak nie możliwym jest znać przyszłość jeżeli ona jeszcze nie zaistniała. A jak zaistniała to nie mamy juz wyborów. Realizujemy program który juz sie wydarzył. Zawiłe ale mam nadzieje ze ktoś zrozumie.
Przeszlosci juz nie ma , przyszlosci jeszcze nie ma , to co mamy do dyspozycji to :terazniejszosc .
A wiec , co to jest , ta terazniejszosc ?
Powolam sie tu na mojego ulubionego pisarza S. Lema  i jego opowiadanko " 137 sekund "

Czas , mozemy sobie wyobrazic jako  nieskonczona prosta .
Nasza swiadomosc , to okrag , toczacy sie po tej prostej .
Punkt styczny okregu z prosta , to terazniejszosc .
U przecietnego czlowieka , to co odbiera jako terazniejszosc , to ok. 1 sek.
Mozemy sobie jednak wyobrazic istote , ktora swoja swiadomoscia  przylega  do prostej czasu na przestrzeni o wiele wiekszej niz tylko 1 sekunda .
W opowiadaniu Lema taka  istota jest komputer , sztuczna inteligencja  , ktora z punktu widzenia  czlowieka , zna przyszlosc . Ale tylko  na przestrzeni 137 -u sekund .  To jest jego punkt styczny z czasem .
Mozemy sobie rowniez wyobrazic , ze Bog jest taka istota , ktora swoja swiadomoscia obejmuje o wiele wiecej (moze nawet nieskonczenie wiecej ) niz czlowiek .
W tym przypadku , to co my nazywamy przyszloscia , dla Niego , dzieje sie juz teraz .

Jaki to ma wplyw na tzw. wolna wole ?

Decyzje , ktore podejmujemy  sa uwarunkowane wiedza , jaka w danym momencie stoi nam do dyspozycji .
Gdybysmy mieli dostep do wiedzy dotyczacej naszej przyszlosci ( od Boga czy od komputera ) , to podjelibysmy inne decyzje  niz tej wiedzy nie posiadajac . 
Weszlibysmy wtedy w paradoksy zwiazane  z mozliwoscia podrozy w czasie , jak np. "paradoks dziadka", gdzie podroznik w czasie cofa sie w przeszlosc , zabija swego dziadka , co w konsekwencji powoduje, ze jego ojciec nie przychodzi na swiat , a wiec nie moze splodzic potomka , ktory podrozuje w czasie i zabija swego dziadka ....

Na cale szczescie  dostepu do wiedzy o przyszlosci nie posiadamy  i posiadac nie bedziemy .
Oczywiscie , mozemy wierzyc , ze rozmaite swiete ksiegi taka wiedze zawieraja  , a my musimy to tylko rozszyfrowac .
Ale efekt tych deszyfratorskich prac  jest dosyc mizerny  i malo wiarygodny . Amen ! ;)



W takim razie nie można nas winić za grzech bo podejmujemy decyzje na danym poziomie wiedzy.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2017, 01:54 wysłana przez MateuszJan »


Offline Villa Ella

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Październik, 2017, 05:46 »
 Ale Chrystus wiedział np. Z, że Piotr trzykrotnie się go wyprze...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Październik, 2017, 08:27 »
Ale Chrystus wiedział np. Z, że Piotr trzykrotnie się go wyprze...
I Pan Jezus nie miał wpływu na to co sie wydarzyło ? Psychologia. Oczywiście trzeba odrzucić pogląd SJ jakoby Piotr był tchórzem. Nie znam tchórza co ładuje sie w większe zagrożenie idąc za Jezusem. Tchórzami to byli pozastali bo dali nogę. Pan Jezus znał serce i tak jak w przypadku Kaina dał mu ostrzeżenie. Ale rozwijając oczywiście temat ze Pan Jezus jednak wiedział ze tak bedzie to mam pytanie: jakie zatem były szanse ze Piotr zrobi inaczej? A jeżeli zerowe to miał wybór czy nie? Jeżeli nie to jak można mowić o karze za winę jeżeli Adam nie miał innego wyjścia jak tylko zjeść Owoc. Wszystko sprowadza sie do analizy serca. Mając dostęp do wielu danych oraz nieograniczone moce obliczeniowe można wytypować zdarzenia które bedą zbieżne dla rożnych decyzji jakie podejmiemy.


Offline Startek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Październik, 2017, 08:53 »
Ale Chrystus wiedział np. Z, że Piotr trzykrotnie się go wyprze...
Widział że Judasz zdradzi ,  ,, nie potrzebował świadectwa o człowieku , gdyż wiedział  co w sercu ludzkim się kryje " Bog zna przyszłość . Efezjan  1: 4  ,, On wybrał nas w Nim ( w Chrystusie ) przed założeniem świata , abyśmy wobec Niego byli święci , nienaganni i żyli w miłości " . Bóg wiedział że się narodzimy  , wiedział od początku że Adam zgrzeszy . Dlatego też Chrystus był przygotowany do przyjścia na ziemię przed założeniem świata i pokochał nas gdy nas jeszcze nie było . Paweł napisał ,, Nasza ojczyzna jest w niebie " jeśli jest w niebie to znaczy że stamtąd pochodzimy . Gdy umieramy nasz duch wraca do Boga .
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2017, 09:01 wysłana przez Startek »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Październik, 2017, 09:19 »
Jeżeli rzekomy bóg zna przyszłość, to dlaczego nie zapobiegł wojnom na świecie? Dlaczego nie uśmiercił np Hitlera, zanim ten rozpętał wojnę? O tak mało istotnych w dziejach ludzkości sprawach, jak trzykrotne wyparcie się Jezusa przez Piotra, czy zdradzie Judasza, to podobno wiedział, a o tym że II wojna światowa pochłonie ponad 60 mln istnień (wg Wikipedii) to nie wiedział?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Startek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Październik, 2017, 09:45 »
Wiedział , wiedział , ale Adam oddał ziemię szatanowi i on tu rządzi  , on także wywiera wpływ na władców świata . Dlatego mamy to co mamy Judasz też miał wolna wolę , mógł nie  sprzedawać Jezusa ale jak napisano w Ewangelii wstąpił w niego szatan . Hitler czy też inni mieli też wolną wolę ale pozwolili by nimi kierował duch szatana . Ewangelia Jana ,, Tych których prowadzi Duch Boży są dziećmi Bożymi " gdyby  ci ludzie dali się prowadzić temu  Duchowi nie doszło by do takich zbrodni .   Każdy z nich zda relację ze swego życia przed sądem Chrystusa , o Judaszu  Pan Jezus się wypowiedział ,, lepiej by mu było się nie narodzić " to wskazuje  o srogości kary jaka go czeka . Tak samo i Adolfa czy tych innych zbrodniarzy .