Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?  (Przeczytany 30784 razy)

Offline bene

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #120 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:01 »
Różnica między mną i listonoszem a między bogiem jest taka ,że nas widać.Widać też nasze działanie.Naszego działania nie można przypisać komuś innemu. A boga nie widać i nie da się określić czy to akurat on coś uczynił.
Nie pytam o Ciebie tylko o twój rozum. Nie widząc go a nie nie mogąc dotknąć przyjmując Twoją retorykę musiałbym przyjąć że ten rozum nie istnieje. Powtórzę jeszcze raz podaj dowody na to że takowy istnieje ale w takich samych kategoriach dowodowych jakich domagasz się od innych w odniesieniu do Boga.
Cytuj
To jakiś ten bóg co zszedł jest mało kumaty  jak nie wie co zrobić aby ludzi przekonać ,że on jest bogiem.
Analogicznie ten Gremczak jest jakoś mało kumaty by nawet nie podjąć próby by dowieść istnienie swojego rozumu nie na zasadzie działam więc powinienem go mieć. Ale na zasadzie czysto wymiernym jaką ma strukturę jakie ma wymiary itd itp. Brak takowych stosując retorykę jaką uprawia Gremczak może upoważniać mnie jak też innych do ogłaszania że takowy rozum to tylko jakiś mit a w rzeczywistości go nie ma. To ty stawiasz tezę Boga nie ma i domagasz się od innych obalenia tej tezy. Ja by zadziałać na zasadzie analogii stawiam tezę braku rozumu i stosując Twoją upartą retorykę domagam się od Ciebie obalenia tej tezy. Do momentu gdy ta teza nie zostanie obalona przez Ciebie argumentami jakich się domagasz dajesz przyzwolenie by ogłaszać ją jako prawdę. A wierz mi daleki jestem od tego by tak czynić
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #121 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:13 »
Żebyś to lepiej zrozumiał. Gremczak ma rozum wtedy ,gdy rzeczywiście istnieje. Gdy taki gremczak będzie wymyślony to też będzie miał rozum? Najpierw należałoby stwierdzić ,czy taki Gremczak istnieje.A później się zająć czy posiada rozum.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 14:19 wysłana przez Gremczak »


Offline Salamander

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #122 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:24 »
Dobrze prawisz .   Ciekawe co ten hipotetyczny bóg wie na  temat mojej przyszłości.Jak myślisz jest w stanie powiedzieć mi co mnie spotka za tydzień?Musze sprawdzić jego prawdomówność.
Teoretycznie i praktycznie mógłbyś się dowiedzieć o swojej przyszlości. Z Biblii się tego nie dowiesz, no bo jak? Wszystkie odpowiedzi, co najwyżej możesz próbować znaleźć w sobie. Możesz próbować wejść w medytację, może czegoś doświadczysz. Zwracić uwagę na sny. Jest to ciężkie, ale można dostrzec pewne zależności.

Nie rozumię podejścia chrześcijan, którzy zachęcają cię, żeby iść do wróżki. A co, nie ma "Boga w Izraelu?" Jak dowodem na istnienie Boga chrześcijańskiego mogą być wróżki? Jest to może dowód na to, że u wróżek się coś dzieje, a chrześcijanom zostaje tylko wiara.


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #123 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 16:49 »
Teoretycznie i praktycznie mógłbyś się dowiedzieć o swojej przyszlości. Z Biblii się tego nie dowiesz, no bo jak? Wszystkie odpowiedzi, co najwyżej możesz próbować znaleźć w sobie. Możesz próbować wejść w medytację, może czegoś doświadczysz.
Zwracić uwagę na sny. Jest to ciężkie, ale można dostrzec pewne zależności.

Twierdzisz ,że to co mi się śni to jest od boga?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #124 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 16:59 »
moje trzy grosze:

Jeżeli dla wierzących istnieje Bóg w samej istocie nie jesteśmy odpowiedzieć na to pytanie.
Wszystko co napisane w św księgach dla wierzącego będzie rzeczywistą przyszłością  :) :)



Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #125 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 17:03 »
moje trzy grosze:

Jeżeli dla wierzących istnieje Bóg w samej istocie nie jesteśmy odpowiedzieć na to pytanie.
Wszystko co napisane w św księgach dla wierzącego będzie rzeczywistą przyszłością  :) :)
Ale tam nie ma konkretów.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #126 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 17:05 »
kwestia wiary niczego więcej (osobiste moje zdanie)


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #127 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 17:14 »
kwestia wiary niczego więcej (osobiste moje zdanie)
Tylko ,że wiara w coś nie spowoduje ,że taka jest. Może przykład. ŚJ wierzą ,że ich religia to jedyna prawdziwa. SJ wierzą ,że ich niewolnik to jedyny kanał łączności z bogiem. Teraz pytanie. Czy rzeczywiście tak jest? Czy też tak uważasz jak ŚJ?
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 17:15 wysłana przez Gremczak »


Offline Salamander

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #128 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 17:53 »
Twierdzisz ,że to co mi się śni to jest od boga?
Sny często są przesłaniami ze świata duchowego, choć nie zawsze. Oczywiście nie musisz w nie wierzyć, wystarczy że je analizujesz. Wiem z własnego doświadczenia i doświadczenia innych ludzi. Nieraz są w nich podane informacje na tyle szczegółowe, że ciężko mówić o przypadku. Na przykład koleżanka mi opowiadała, że miała sen na temat swojego kolegi z dosyć prywatnymi informacjami. Zapytała się o to niego, a jego reakcja to ździwienie i kto jej powiedział? Oczywiście odpowiedź, że jej się to przyśniło była dla niego absurdalna.


Online Gremczak

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #129 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 18:15 »
Sny często są przesłaniami ze świata duchowego, choć nie zawsze. Oczywiście nie musisz w nie wierzyć, wystarczy że je analizujesz. Wiem z własnego doświadczenia i doświadczenia innych ludzi. Nieraz są w nich podane informacje na tyle szczegółowe, że ciężko mówić o przypadku. Na przykład koleżanka mi opowiadała, że miała sen na temat swojego kolegi z dosyć prywatnymi informacjami. Zapytała się o to niego, a jego reakcja to ździwienie i kto jej powiedział? Oczywiście odpowiedź, że jej się to przyśniło była dla niego absurdalna.
I znowu nic konkretnego .Na dwoje babka wróżyła.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #130 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 18:27 »
Tylko ,że wiara w coś nie spowoduje ,że taka jest. Może przykład. ŚJ wierzą ,że ich religia to jedyna prawdziwa. SJ wierzą ,że ich niewolnik to jedyny kanał łączności z bogiem. Teraz pytanie. Czy rzeczywiście tak jest? Czy też tak uważasz jak ŚJ?

podkreślenie sam dodałem

Witaj -Gremczak

zadałeś osobiste do mnie pytanie- nie muszę odpowiadać ale odpowiem nie zgadzam się z interpretacją tego ruchu religijnego sJ i zdecydowanie nie popieram przywódców(Ww), to obrzydliwość....


Offline lukasz84gl

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #131 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 18:31 »
Osobiście w żadne boskie plany nie wierze. Moim zdaniem teoria wymyślona wieki temu, żeby nikt z prostych ludzi nawet nie próbował polepszyć swojego losu, co było na rękę wszelkim władcom. Ot, taki plan dla ciebie przestań walczyć, zaakceptuj. Do dzisiaj moim zdaniem to pokutuje. Bóg ma dla ciebie plan (czyli czekasz na zrządzenie losu) i albo coś ci skapnie albo nie. I nie raz widać olbrzymi dystans pomiędzy tymi ludźmi, którzy wzięli swój los w swoje ręce a tymi co czekają na jakiś cud. Tak społecznie sprawę ujmując, to mnie osobiście cieszy mnie jeśli tych drugich jest jak najmniej.

Jeśli chodzi o "boże plany" czy inną karmę to chyba najgorszym przykładem są dla mnie Chiny. Tam na tyle źle jest widziane ingerowanie w "zrządzenie losu", że nawet topiącego się nie ratują. Nie wiem na ile są rozpowszechnione takie zjawiska i czy w całym tym kraju ale brzmi to przerażającą. Empatia na poziomie zerowym. O tyle dobrze, że w chrześcijaństwie jest jednak podkreślone, że należy bliźniego w potrzebie ratować.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #132 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 19:19 »
Zakładając, że istnieje Bóg jakim opisuje go Biblia, to niech nawiąże ze mną lub tobą dialog, wszak to On ma możliwości dostępu do nas. Ja takich możliwości nie posiadam, więc dlaczego wymaga ode mnie czegoś, czego nie mogę, mimo szczerych chęci? O przyszłości pisali w Bibliii ludzie. Jednakże aby wprowadzić innych na swe tory wyobrażeń, najczęście przekonują najróżniejszymi interpretacjami, iż działają z upoważnienia Boga. Czy to nie dziwne?


Offline dziewiatka

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #133 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 20:11 »
Oczywiście ,tylko jest jeden warunek musi iść do wróżki.


Offline bene

Odp: Czy Waszym zdaniem Bog zna przyszłość?
« Odpowiedź #134 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 20:18 »
Żebyś to lepiej zrozumiał. Gremczak ma rozum wtedy ,gdy rzeczywiście istnieje. Gdy taki gremczak będzie wymyślony to też będzie miał rozum? Najpierw należałoby stwierdzić ,czy taki Gremczak istnieje.A później się zająć czy posiada rozum.
Nie rozumiesz co to jest analogia czy tylko naiwniaka zgrywasz.
Nie ma potrzeby udowadniania twojego istnienia wystarczy abyś kryteria dowodowe przyjęte przez siebie odnośnie Boga zastosował do udowodnienia że masz rozum. Tak niewiele wymagam. Wszak masz rozum więc nie widzę żadnego problemu byś poddał go  takiej próbie weryfikacyjnej. Dla przypomnienia nie liczą się jako dowody Twoje subiektywne odczucia jak też pośrednie dowody oddziaływania rozumu chociażby pojawiające się tu wpisy. Bo nie uznajesz takich w stosunku do Boga. Jeśli kryteria dowodowe nie pozwolą na przeprowadzenie takiego uwierzytelnienia tego co na pewno istnieje moim zdaniem nie powinny być stosowane w celu udowodnienia czegokolwiek.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy