Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23537 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:01 »
Nie pytam o opinię odstępców od nauk biblijnych, takowych proszę o nie odpowiadanie na moje pytania. Ja szukam tylko opinii osób które uznają autorytet Biblii.

Będę sarkastyczny - to znaczy, że kompletnie przestajesz słuchać CK? :P


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:05 »
Roszada - Tematy które chcę omówić z NO to nowe wyjaśnienie pokolenia i wg mnie bezsensowne kryterium 70 g dla pionierów.
Do tematu niewolnika postaram się wrócić jak zapoznam się dokładniej z linkami od Roszady.

Nie pytam o opinię odstępców od nauk biblijnych, takowych proszę o nie odpowiadanie na moje pytania. Ja szukam tylko opinii osób które uznają autorytet Biblii.

Co do reszty, postaram się w najbliższych dniach poszukać wątków z różnorakimi tematami poruszonymi w tym wątku i wyrazić swoje zdanie, być może niektórzy wtedy lepiej zrozumieją moje intencje

Jeśli sam kwestionujesz pewne wytyczne niewolnika w sprawie zrozumienia  wersetów..to sam odstępujesz od biblijnych nauk..
Za dużo jadu w tych słowach jeszcze trochę wody musi upłynąć zanim zrozumiesz że nikt się na ciebie nie rzucił jak na "mięso"


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:07 »
Cytuj
Za dużo jadu w tych słowach
Dajcie spoko.
Przecież pierwszy dzień jest na forum. :)
Dajcie ochłonąć.
Ja na dziś żegnam. :)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:08 »
Uważam że większość z rad udzielanych przez CK w publikacjach jest dobrych. Mam na myśli te o stosowaniu zasad biblijnych, rozwijaniu chrześcijańskiej osobowości itp.

Dopiero gdy CK zaczyna się wypowiadać w sposób autorytarny na tematy doktrynalne robi się dziwnie. Ale to nie jest odstępstwo od Biblii, każdy może wysnuć inne zdanie. Z niektórych wypowiedzi wynika że w swoim życiu często spotkaliście dziwnych starszych. Ja osobiście jeśli ktoś przyjdzie i powie mi że nie rozumie jakiegoś dogmatu postaram się mu wyjaśnić jak naucza CK. Jeśli powie mi że się z tym nie zgadza powiem "ok, twoja sprawa". I takie nastawienie też widziałem u innych braci starszych. Może mam po prostu szczęście do normalnych ludzi?


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:11 »
Uważam że większość z rad udzielanych przez CK w publikacjach jest dobrych. Mam na myśli te o stosowaniu zasad biblijnych, rozwijaniu chrześcijańskiej osobowości itp.

Dopiero gdy CK zaczyna się wypowiadać w sposób autorytarny na tematy doktrynalne robi się dziwnie. Ale to nie jest odstępstwo od Biblii, każdy może wysnuć inne zdanie. Z niektórych wypowiedzi wynika że w swoim życiu często spotkaliście dziwnych starszych. Ja osobiście jeśli ktoś przyjdzie i powie mi że nie rozumie jakiegoś dogmatu postaram się mu wyjaśnić jak naucza CK. Jeśli powie mi że się z tym nie zgadza powiem "ok, twoja sprawa". I takie nastawienie też widziałem u innych braci starszych. Może mam po prostu szczęście do normalnych ludzi?

Piszesz że większość jest dobrych.Może jakieś przykłady?


Offline Anakin Darth

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:11 »
Cyt.Dobry Pasterz:- ,,Tematy które chcę omówić z NO to .."


Ha, ha, ha.....Dobre !!!


Offline Woland

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:26 »
Woland - z tych fragmentów - Hebrajczyków 10:24, 25; 1 Tymoteusza 3:1; 1 Koryntian 14:23 - wynika po kolei że w I wieku były organizowane zebrania, byli nadzorcy, biskupi, oraz że były zbory. Jeśli byli to prawdziwi naśladowcy Jezusa to i dziś powinniśmy to naśladować. Organizować zebrania, mieć nadzorców i zbory w jakiejś formie - nie chce dyskutować jakiej. Brzmi to jak jakaś forma organizacji, czyż nie?

Nie wiem tego - ten model został zaczerpnięty z ówczesnego modelu gmin żydowskich. Przy 10 rodzinach prawowiernych Żydów w danej okolicy należało zbudować synagogę, jeśli takiego kworum nie było , wystarczyło wspólne miejsce do modlitwy i czytania Tanach. Jak w Filippi nad wodą. Przy czym oczywiście jeśli żyd był zamozny mógł wybudować synagogę przy mniejszej liczbie żydowskich rodzin.
Starsi byli szanowanymi i dobrze sytuowanymi członkami społeczności miejskich - ich status wynikał z doswiadczenia życiowego , zamozności i mądrości uznanej przez społeczność. Najczęściej bylito patriarchowie rodów. Paweł dodatkowo jeszcze podał inne wytyczne dotyczące statusu starszych , ale w żaden sposób nie cofnął tych wymagań zwyczajowych. Dodatkowo gminy/zbory chrześcijańskie organizowały spotkania z poczęstunkiem dla wsparcia fizycznego i materialnego biednych członków. Dla pobudzenia do miłości i szlachetnych uczynków.

Reasumując - zbory/gminy chrześcijanskie nie były jakimś nowym rodzajem organizacji ,funkcjonowały dokładnie jak gminy żydowskie w Imperium Rzymskim.
Co więcej wszystkie wersety przytoczone przez Ciebie pochodzą z listów przypisywanych Apostołowi Pawłowi - aktywnemu faryzeuszowi.
Wymagania Jezusa co do jego naśladowców nie zawierają nigdzie nawet słowa o jakiejś formie organizacji - są to nakazy indywidualne.   
Nie znaczy to że organizacja SJ nie jest najlepszą możliwą formą zorganizowania dla oddawani czci Bogu. Być może tak jest , jeśli tak to prosiłbym o jakieś biblijne uzasadnienie


Blizna

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:41 »


Offline Salome

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:55 »
Uważam że większość z rad udzielanych przez CK w publikacjach jest dobrych. Mam na myśli te o stosowaniu zasad biblijnych, rozwijaniu chrześcijańskiej osobowości itp.


Prawda, wiele rad jest rzeczywiście wartościowych, ale przekonałam się, że każda chrześcijańska religia w większości opiera się na dobrych radach.
Liczy się to, ile w tej "herbacie" jest fusów. Jak zaczęłam uważnie cedzić, to mi się sitko zaczęło zatykać.  :o :o :o
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Asturia

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:59 »
Cytuj
Uważam że większość z rad udzielanych przez CK w publikacjach jest dobrych. Mam na myśli te o stosowaniu zasad biblijnych, rozwijaniu chrześcijańskiej osobowości itp.

i tu się rodzi pytanie czy warto zostać niewolnikiem niewolnika tylko dlatego, że publikacje zawierają między innymi dobre rady, nie można zwrócić uwagę na te dobre rady bezpośrednio w Biblii, czy z góry przyjmujemy, że jesteśmy umysłowymi kalekami i na pewno nie zrozumiemy o czym mówi Jezus w Mateusza 5 rozdziale i potrzebujemy kogoś, żeby koniecznie tłumaczył nam jakie znaczenia mają słowa „Słyszeliście, że tym w czasach starożytnych powiedziano: ‚Nie wolno ci mordować; a kto popełni morderstwo, będzie odpowiadał przed sądem’. Ja jednak wam mówię, że każdy, kto trwa w srogim gniewie na swego brata, będzie odpowiadał przed sądem;

przez ''lenistwo'' zgadzamy się żeby jakaś grupa ludzi była panem naszej wiary, gdy apostoł Paweł sam podkreślił że nie odważy się ani nie próbował nigdy być panem wiary swoich braci, a to że CK jest panem wiary milionów to nawet dzieci wiedzą bo inaczej ich rodzice nie zakazali by transfuzji krwi kiedy dziecko walczy o życie i nikt mi nie powie, że pełniąc w zborze funkcję starszego nie jest niewolnikiem niewolnika, bo jak tak jest to jakim cudem dalej się utrzymuję na tej pozycji, bo kto ma uczyć fałszywe nauki o 1914 roku, o 1919 roku, o pokoleniu, o zakazie transfuzji, i głosić to na terenie jak nie starsi zboru?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Marzec, 2017, 22:00 »
Uważam że większość z rad udzielanych przez CK w publikacjach jest dobrych. Mam na myśli te o stosowaniu zasad biblijnych, rozwijaniu chrześcijańskiej osobowości itp.

 

Jak we wszystkich religiach chrześcijańskich, żeby przyciągnąć do religii owieczki z założenia religia musi mieć kręgosłup np. moralny na którym będzie się opierać.

Pomijamy oczywiście w niektórych  ;) np. ostracyzm wobec rodzin, gdzie członkowie tychże rodzin odeszli z wyznania, czy brak możliwości kontaktu z dziećmi, czy ukrywanie pedofilów gdzie stosuje się zasadę dwóch świadków itd, bo takie postępowanie  ociera się raczej o sektę.



 Ja osobiście jeśli ktoś przyjdzie i powie mi że nie rozumie jakiegoś dogmatu postaram się mu wyjaśnić jak naucza CK. Jeśli powie mi że się z tym nie zgadza powiem "ok, twoja sprawa". I takie nastawienie też widziałem u innych braci starszych. Może mam po prostu szczęście do normalnych ludzi?

Wszyscy Ci starsi powinni mieć komitet. Dziwi mnie, że nie mieli.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 22:02 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Marzec, 2017, 22:02 »
Witaj Dobry Pasterzu

Miło że taka osoba pojawia się tu na forum.

Jak czytam twoje wpisy rozumiem twoje odczucia i pod tym względem masz we mnie bratnią duszę.
Droga jaka była mi dana w życiu aby znaleźć się tu gdzie teraz jestem jest bardzo wyboista i bytność w "prawdzie" kosztowały mnie bardzo dużo.
Stąd opory jakie miałem i wewnętrzne osobiste rozterki były tym większe.

Osobiście dziś oceniam twoją postawę jako zrównoważoną.

Myślałem podobnie jak Ty w kwestii o której napisałeś - tj."Bóg miał zawsze swoją organizację "

"...............5. Co mi się podoba? Z Biblii wynika że jakaś forma organizacji miała istnieć - miały byś organizowane zebrania, mieli być starsi, zbory. ...."

Chciałbym przyznać Ci rację, jednak nie mogę.

Bardzo długo myślałem podobnie. Ale tak naprawdę nie masz w Biblii np. słowa trójca i to wystarcza aby logicznym rozumując odrzucić takie teorie jako niebiblijne. Idąc tym samym tokiem nie masz w Biblii stwierdzenia że ".... Z Biblii wynika że jakaś forma organizacji miała istnieć..." .

Po akceptacji tego iż jest to tylko wymysł i niebiblijna teoria popierana mocno przez organizacje zwane religiami .
Czynią to w celu władania nad niezliczonymi rzeszami ludzi ufnych i szczerych.
Po zmianie spojrzenia na w.w. kwestię myślenie o Bogu i postrzeganiu np. pedofilii i innych wypaczeń w systemach religijnych nie powoduje już tak alergicznej reakcji która u wielu kończy się ateizmem lub czymś w rodzaju alergii na tematy Boga itp.
 Z racji mojego charakteru(lubię iść pod prąd i łagodnie mówiąc niekoniecznie lubię konformizm) nie mam trudności z brakiem sytemu religijnego jako elementu duchowości w życiu codziennym.
 

SUMUJĄC - tak jak kwestię pokolenia potraktuj temat niezbędnej do życia z Bogiem kwestii tzw. organizacji.
To jasne że niekiedy to ułatwia życie ale przecież Jezus w tym temacie powiedział że gdzie 2 lub 3 w moim imieniu ... - czyli nie ma tu organizacji.
Powiedział też że po moim odejściu pojawi się kąkol zasiany celowo - więc nawet te proste przykłady pokazują że w kwestii zorganizowania nie miało być lekko.
  Myślę że jako starszy poważnie traktując swoje zadania zawsze chcesz poprzeć jasnymi wersetami - niezmanipulowanymi. Ja nie znalazłem takiego jasnego wersetu lub szerszego fragmentu -tj. Bóg zawsze miał swoją organizację . Raczej to wyrywki złożone w zaplanowaną tezę z góry j.w.

Podaj ew. gdzie to pisze i że to Świadkowie Jehowy a gotów jestem zmienić spojrzenie na organizację Strażnica i Inne religie .

Jeszcze raz witaj.
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 22:23 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Marzec, 2017, 22:03 »
Witaj Dobry Pasterzu :)

Widzę, że przechodzisz "chrzest bojowy", który i ja przechodziłam na forum na początku, gdy ośmieliłam się choć odrobinę wspomnieć, że nie uważam Świadków za samo zło :) I też od razu wszyscy mi podawali sto argumentów przeciwko Świadkom... i mnie to zwyczajnie irytowało!

Dajcie Dobremu Pasterzowi żyć! :)

Ja na dzień dzisiejszy nie mam ustalonych wierzeń... i nikt mnie za to teraz nie krytykuje (z góry dzięki :) )
Sporo osób spośród forumowiczów również wierzy w coś/kogoś lub komuś... i nie byłoby w stanie tych wszystkich wierzeń w 100% udowodnić biblijnie. Dlaczego macie więc takie wymagania w stosunku do Dobrego Pasterza?!

Ja się bardzo cieszę, że mamy na forum prawdziwego Świadka - tylko częściowo "zepsutego" odstępstwem :)
Bo ja na przykład to już jestem odstępca pełną gębą  ;D

Ale jeszcze jak byłam gorliwym Świadkiem, to zapewniam, że mnie daty typu 1918, 1919 w ogóle nie interesowały. Nie miało to dla mnie znaczenia jak CK te daty interpretuje. Nie miały dla mnie znaczenia nauki o pokoleniu - łykałam najświeższe zrozumienie wiedząc, że i tak się ono za parę lat zmieni. Nie ruszało mnie to.
Żyłam za to w przekonaniu, że ŚJ mimo wszystko bardzo pozytywnie się wyróżniają na tle "ludzi ze świata". Moje przekonanie odczarowała dopiero pedofilia oraz obserwacja zachowań ludzi z roznych zborow (lawina zdrad, rozwodów itd.). Zaczęłam mieć przemyślenia: czym Świadkowie różnią się od ludzi "ze świata" skoro dopuszczają się takich czynów?
A już nimb świętości z głów Świadków ściągnęłam po przeczytaniu drugiej książki R. Franza. Pisał on wręcz o całych szafach w Betel, w których przechowywano akta członków zboru ze spisanymi powaznymi przewinieniami. Zawsze w Betel był każdego roku co najmniej jeden złodziej; działy się też inne złe rzeczy w zborach. A najgorszą z tych rzeczy była bezduszna postawa starszych przy wykluczaniu ludzi ze zboru.

Dobry Pasterzu - gdybyś się pochwalił, że jesteś na odstępczym forum, to możliwe, że błyskawicznie spotkałby Cię smutny los wykluczenia. Najpierw starsi nazbieraliby na Ciebie dowody, przynieśliby Ci wydruki Twoich postów z forum, a później... papa.
Czekam kiedy ktoś odkryje z mojego zboru, że ja się udzielam na forum. Drukowania mieliby co niemiara, bo napisałam już ponad 1000 postów (a każdy długi!)  ;D Musieliby to czytać chyba z miesiąc, a ja bym się ich zapytała, z którym postem się nie zgadzają  ;D

Twoja postawa Dobry Pasterzu kojarzy mi się trochę z bratem Maciejem - oddany zborowi całym sercem; a dostał od starszych od razu "ostrzegawczy strzał w potylicę" (swoją historię opisuje w wątku: Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości). Mam nadzieję, że Ty nie zostaniesz potraktowany w taki sam bezduszny sposób.

Pozdrawiam   ;D


Offline Trinity

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Marzec, 2017, 22:05 »
Witaj
nie chce wyjść za mohera ale za sam nick powinieś mieć bana
tutaj są wrażliwi ludzie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Marzec, 2017, 22:06 »
Masz dzieci?

Ostro zaczęłaś.  Jakie wejście ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission