Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23475 razy)

DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:47 »
KaiserSoze - w tym samym poście który cytujesz napisałem że nie wierzę w rok 1919. Dlaczego więc sugerujesz że zmieniam temat skoro go po prostu zamknąłem? Dlaczego uważasz że próbuję to powiązać z rokiem 1914 skoro w 1919 nie wierzę. Jedynie napisałem że w strażnicy jest takie wyjaśnienie, co jak potem wykazał Roszada nie było do końca ścisłe.

Dlatego kończąc temat 1919 - definitywnie napiszę że w to nie WIERZĘ i dlatego nie będę tego udowadniał - ponawiam pytanie, jak zatem można rozumieć tą przypowieść o niewolniku?

Przypowieść Jezusa pokazuje Apostołom że jako jego naśladowcy maja dbać o zbór i o owieczki.
Taka jest moja wersja i będę się jej trzymał ;D


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:51 »
Nie. Tak naprawdę to nie wiem czy jest czy nie. Nie wierzę tak samo w naukę o pokoleniu jak i o roku 1919, dla mnie takie rozkminianie dat(także przez CK) jest bez sensu.

Pierwszy raz się spotkałem z argumentem że nie należy tego rozumieć dosłownie. Jednak Jezus powiedział że będzie niewolnik rozdający pokarm. Proszę wyjaśnijcie mi jak wy rozumiecie te słowa - co ta przypowieść oznacza? Chciałbym mieć pełniejszy obraz sytuacji.

Na marginesie - to że coś napisano w strażnicy odnośnie 1919 nie oznacza że wszyscy członkowie CK tak myślą (wykazał to R. Franz w "Kryzysie").


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:54 »
Nie. Tak naprawdę to nie wiem czy jest czy nie. Nie wierzę tak samo w naukę o pokoleniu jak i o roku 1919, dla mnie takie rozkminianie dat(także przez CK) jest bez sensu.

Pierwszy raz się spotkałem z argumentem że nie należy tego rozumieć dosłownie. Jednak Jezus powiedział że będzie niewolnik rozdający pokarm. Proszę wyjaśnijcie mi jak wy rozumiecie te słowa - co ta przypowieść oznacza? Chciałbym mieć pełniejszy obraz sytuacji.

Na marginesie - to że coś napisano w strażnicy odnośnie 1919 nie oznacza że wszyscy członkowie CK tak myślą (wykazał to R. Franz w "Kryzysie").

Ej, ale sam sobie zaprzeczasz
Twierdzisz że musi być ktoś rozdający pokarm, a potem nie zgadzasz się z treścią tego pokarmu.
Wiesz, że za takie stwierdzenia w bardziej ortodoksyjnych zborach już byłbyś wykluczony? A w każdym przestałbyś być starszym?


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:55 »
Powiem naiwnie:

proszę o nazwiska tych wybranych w 1919 na niewolnika;
proszę o nazwiska tych z 1919 r., którzy nie zostali wybrani na następną roczną czy trzyletnia kadencję:

„Następnie zmieniona została data samych wyborów; do tej pory wybory odbywały się 3 Stycznia, obecnie zaś będą odbywać się 31 Października. Dzień ten, jest dla nas pamiętnym z powodu przemiany drogiego nam brata K. T. Russell'a. Zatem następne wybory odbędą się 31 października 1923 r.” (Strażnica 01.02 1920 s. 48).

Pan ich wybrał w 1919, a Towarzystwo tego nie zaakceptowało i przepadli po roku czy 3 latach? :)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:56 »
Nie. Tak naprawdę to nie wiem czy jest czy nie. Nie wierzę tak samo w naukę o pokoleniu jak i o roku 1919, dla mnie takie rozkminianie dat(także przez CK) jest bez sensu.

Pierwszy raz się spotkałem z argumentem że nie należy tego rozumieć dosłownie. Jednak Jezus powiedział że będzie niewolnik rozdający pokarm. Proszę wyjaśnijcie mi jak wy rozumiecie te słowa - co ta przypowieść oznacza? Chciałbym mieć pełniejszy obraz sytuacji.

Na marginesie - to że coś napisano w strażnicy odnośnie 1919 nie oznacza że wszyscy członkowie CK tak myślą (wykazał to R. Franz w "Kryzysie").

Jednak fakt ,że nie wszyscy członkowie CK są jednomyślni, nie zwalnia starszych od wykluczania osób które nie biegną za rydwanem.
Chyba wiesz jak to działa..jak możesz nauczać o czymś w co nie wierzysz?
Dla mnie chore.Jak miałem wątpliwości to zrezygnowałem a nie trułem umysły


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:00 »
Cześć wszystkim :)

Jestem aktywnym ŚJ, obecnie usługuję jako starszy i generalnie dość aktywnie ........................
 Osobiście dostrzegam dość sporo minusów tej organizacji, ale widzę też wiele plusów dlatego nie mam zamiaru niczego zmieniać.


  Witaj  u nas :)

 To ja się odniosę do tego kawałka Twojego pierwszego postu.... tak się zaczyna początek końca. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Startek

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:00 »
Słuchaj Dobry Pasterzu  . Nie chcesz wdawać się w chronologię wytłumacz proszę mi to . Glosicie królestwo Boże Tysiącletnie na ziemi . Wszyscy będą Hapyy i tam ma być zmartwywstanie , glosicie że do nieba idzie 144 000 . Objawienie 20 : 1-10 opisuje ten czas . Kim są ci którzy mają udział w pierwszym zmartwychwstaniu ? Zapewne mowa jest o 144 000 , panujących z Chrystusem. Zwróć uwagę na Obj 20: 4 ,,  Następnie
 mój wzrok padł na trony . Zasiedli na nich ci , którym powierzono sąd . I zobaczyłem duszę ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz spowodu Słowa Boga -tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiznie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę . Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat . 5 . Pozostali umarli ożyli dopiero po tym tysiącletnim okresie . To jest pierwsze zmartwchwstanie.  Pytam jak należy rozumieć to zmartwywstanie , literalnie czy symbolicznie . Bo dalsze wersety Objawienia wskazują że zmartwychwstanie odbędzie się po tym tysiąc letnim okresie , dopiero po zniszczeniu szatana 10 werset a dopiero od 11 zaczyna się sąd . I ulubiony tekst świadków 13 wersetu  , A umarłych wydało morze ... Żaden świadek Jehowy nie podejmuje się tego by mi to wyjaśnić . Może ty spróbujesz?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:02 »
Nie mordujcie go tak. Dajmy sobie chwilę by wyjaśnić jeden temat...


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:04 »
Nie mordujcie go tak. Dajmy sobie chwilę by wyjaśnić jeden temat...
Ja już pisałem, że wolę czytać jego własne refleksje, niż odpowiedzi na nasze zarzuty. :-\


Offline nowa

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:13 »
Witaj, nie jestem śJ.
Możesz wyjaśnić mi dlaczego powinienem zostać świadkiem Jehowy.
Nie zostawaj  ;)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:15 »


Pierwszy raz się spotkałem z argumentem że nie należy tego rozumieć dosłownie. Jednak Jezus powiedział że będzie niewolnik rozdający pokarm. Proszę wyjaśnijcie mi jak wy rozumiecie te słowa - co ta przypowieść oznacza? Chciałbym mieć pełniejszy obraz sytuacji.
Moge Ci powiedziec jak ja to rozumiem : Jest to przypowiesc wskazujaca potrzebe czujnosci  u chrzescijan . Caly kontekst wskazuje na koniecznosc czuwania bo o "dniu i godzinie nikt nie wie " . Gdy poczytasz  od Mat.24;36 az do 25;30  to ukaze Ci sie dosyc jasna sytuacja . Proste , zyciowe przyklady  i porownania . Zadne proroctwa , zadna "klasa niewolnika" , zadnych  7 panow w Brooklyn/ Warwick , ktorzy mowia  Ci jak wierzyc . Pzdr.


Offline Asturia

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:18 »
to nie pierwszy raz kiedy tu pojawi się aktywny śJ to momentalnie jest zasypywani 1000 pytaniami, spokojnie to człowiek a nie robot, jak można sensownie prowadzić rozmowę naraz w wielu wątkach, pewne dobry pasterz tu będzie z nami i po woli dowiemy się co, jak i dlaczego tak myśli na temat interesujących nas zagadnień 
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 20:24 wysłana przez Asturia »


Offline nowa

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:20 »
1914 - Królestwo Boże ustanowione
1917 - Jezus przychodzi na ziemski przegląd
1919 - Jezus dokonuje oczyszczenia i wybiera niewolnika
:o


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:23 »
Anakin Darth, DonnieDarkoJG - przypomnę wam że zgodnie z regulaminem tego forum nie należy oceniać ludzi, jedynie poglądy. Dlaczego w ogóle śmiecie mnie oceniać? Więc proszę nie mówcie mi
  • Anakin Darth - że nie wiem w co wierzę, powiedziałem że nie chcę o tym dyskutować bo nie widzę sensu. I powiedz mi człowieku na jakie tragiczne decyzje wpłynąłem? Znasz mnie że tak się wypowiadasz? Jeszcze jedno. Idąc twoją złośliwą retoryką (chociaż tego nie lubię) - jeśli nie wiesz co jest wolą Bożą, to wpierw się dowiedz a potem pisz. A na pewno nie upoważnia ciebie to do wyśmiewania się ze mnie.
  • DonnieDarkoJG - skąd wiesz że truję umysły? Skąd wiesz co głoszę ludziom, do czego zachęcam moich braci i siostry? Dlaczego oceniasz że to co robię jest chore?

Kurczę, niektórzy rzucili się na mnie jak na świeże mięso, nie do końca rozumiem po co? Sorry za mocne słowa, ale nie życzę sobie żeby ktoś mnie tak traktował. Na zakończenie tej części napiszę tak: jestem myślącym człowiekiem, nienawidzę hipokryzji stąd moja obecność tu. Nie wiem czemu niektórzy po 10 moich postach ocenili mnie jako chorego fanatyka który rujnują życie innym :/ Masakra.

KaiserSoze - trzymając się analogi do jedzenia - nie każdy posiłek musi ci smakować co nie? Nie oznacza to że nie uznaję kucharza. Czyli podsumowując - generalnie uważacie że przypowieść Jezusa dotyczyła tylko czasów apostolskich?

Roszada - w natłoku postów zgubiłem gdzieś twój link. Postaram się na spokojnie zapoznać z tym artykułem.


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:27 »
Cytuj
Roszada - w natłoku postów zgubiłem gdzieś twój link. Postaram się na spokojnie zapoznać z tym artykułem.
Tam nie ma wielkiej rewelacji.
Nie ma nazwisk, ani papieży. :)
Tam po prostu pisze jak interpretowano to w pierwszych wiekach i jak podają dziś komentarze biblijne.
No i wspomniano nauki Towarzystwa do 2013 r., bo art. był pisany wcześniej.
Komentarz do nowych nauk w innych artykułach mam.