Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23445 razy)

Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:15 »
Nie, nie mogę. To jest osobista decyzja każdego.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:22 »
Drogi(dobry) pasterzu..
Oszukiwałem się podobnie jak ty.Może nawet mocniej broniłem wtsu..nie mnie to oceniać.Kryzys Sumienia za pierwszym razem odrzuciłem i powiedziałem że nie będę czytał tych klamstw.
Jednak przetrawiłem pewne rzeczy i wyrosłem na grzecznego odstępczucha ;)
Nie wiem czy nie doczytalem , jak pasterzu zapatrujesz sie na prace komisji w Australii?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:23 »
Woland - z tych fragmentów - Hebrajczyków 10:24, 25; 1 Tymoteusza 3:1; 1 Koryntian 14:23 - wynika po kolei że w I wieku były organizowane zebrania, byli nadzorcy, biskupi, oraz że były zbory. Jeśli byli to prawdziwi naśladowcy Jezusa to i dziś powinniśmy to naśladować. Organizować zebrania, mieć nadzorców i zbory w jakiejś formie - nie chce dyskutować jakiej. Brzmi to jak jakaś forma organizacji, czyż nie?

Piszesz mądrze. Należy jedynie zastanowić się, jak daleko miały sięgać "macki" organizacji. Zobacz, czym innym jest spotkanie religijne, na którym ludzie coś-tam omawiają i ktoś przewodniczy, a czym innym jest organizacja religijna przenikającą każdą dziedzinę życia, stawiająca doktrynalne rozstrzygnięcia tam, gdzie biblia pozostawia coś sumieniu i wychowująca społeczeństwo robotów.

Znasz publikację Correspondance Guidelines?
https://wtsarchive.com/pub/cg-e_correspondence-guidelines
Zobacz do jakiego stopnia ta "organizacja" wkracza w twoje życie i jak bardzo podobne stają się wytyczne do żydowskiego Talmudu.



Tadeusz - nie, nie kwestionuję roli CK jako interpretatora. Szanuję ich autorytet.

Kurde sam byłem latami starszym. Powiedz mi, jaki masz dowód na to, że Jezus ich wybrał w 1919? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi....


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:25 »
Nie zamęczcie pytaniami Dobrego Pasterza. :)
Ja wolę jego rozterki czytać, niż wyjaśnienia. ;)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:30 »
DonnieDarkoJG - ja nie odrzucam "Kryzysu Sumienia". Uważam ją za ciekawą pozycję. Tak samo z komisją z Australii. Z dość sporym zaangażowaniem śledziłem jej przebieg. Jednak. Ja skupiam się na sobie i na moich obowiązkach jako sługa boży. Tak jak pisałem wcześniej - nie znam osobiście ludzi z centrali, czy nawet z polskiego, australijskiego komitetu oddziału. Jeśli jakiś baran jeden z drugim (a nawet tysięcznym) kryli pedofilów niech idą siedzieć. Niech, jeśli organizacja wymuszała ukrywanie takich przypadków, płaci kary. Ja jednak uważam że na "dole" na którym ja jestem ta organizacja pomaga mi wykonywać wolę bożą.

KaiserSoze - to jak daleko organizacja wpłynie na nasze życie zależy od nas zwykłych ludzi. Ja cały czas staram się uważać, stąd moja obecność na tym forum. Mam głębokie przeświadczenie że jeśli zajdzie coś za daleko zadziałam zawsze zgodnie ze swoim sumieniem a nie z jakimiś regułkami.

Edycja
Co do 1919 - nie wiem. Ta data ściśle oparta jest na przeświadczeniu że w 1914 roku ustanowiono Królestwo Boże w niebie. Jeśli ta wcześniejsza data ulegnie zmianie (co jest prawdopodobne, bo ile będziemy grup do pokolenia dokładać) to i ta druga będzie musiała zostać zmieniona. Więc wyszukiwanie dowodów nie ma sensu :)
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 18:34 wysłana przez Dobry Pasterz »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:37 »
KaiserSoze - to jak daleko organizacja wpłynie na nasze życie zależy od nas zwykłych ludzi. Ja cały czas staram się uważać, stąd moja obecność na tym forum. Mam głębokie przeświadczenie że jeśli zajdzie coś za daleko zadziałam zawsze zgodnie ze swoim sumieniem a nie z jakimiś regułkami.

Ale wiesz że w WTS tak to nie działa? Np Biblia nic nie mówi o przyjmowaniu lub nie płytek krwi, ale jak będziesz niegrzeczny to wylecisz, nawet jeśli twoje sumienie starszego cię nie oskarża?

Co do 1919 - nie wiem. Ta data ściśle oparta jest na przeświadczeniu że w 1914 roku ustanowiono Królestwo Boże w niebie. Jeśli ta wcześniejsza data ulegnie zmianie (co jest prawdopodobne, bo ile będziemy grup do pokolenia dokładać) to i ta druga będzie musiała zostać zmieniona. Więc wyszukiwanie dowodów nie ma sensu :)

O, a w jaki sposób ta data związana jest z 1914 i na podstawie jakich wersetów biblijnych? Bo - naprawdę szczerze piszę - nie znalazłem nic na ten temat.
Możemy nawet założyć o tym nowy wątek, bo naprawdę chętnie podyskutuję.

A 1914 wynika nie tyle z pokoleń, co z 607, który - jak zapewne wiesz - jest zmyślony przez WTS.


Offline Andrzej

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:43 »
Nie, nie mogę. To jest osobista decyzja każdego.

Tak, wiem o tym, że jest to decyzja osobista.

Studiując "CZEGO naprawdę UCZY BIBLIA" studiującemu odczytujesz akapit:

2 Jeśli uważnie przestudiowałeś ze Świadkami Jehowy wcześniejsze rozdziały tego podręcznika, być może ty też zadajesz sobie pytanie: „Cóż stoi na przeszkodzie, bym został ochrzczony?” Wiesz już, że Biblia obiecuje życie wieczne w raju (Łukasza 23:43; Objawienie 21:3, 4). Poznałeś rzeczywisty stan umarłych oraz nadzieję na zmartwychwstanie (Kaznodziei 9:5; Jana 5:28, 29). Zapewne zacząłeś się także spotykać ze Świadkami Jehowy na ich zebraniach i naocznie się przekonałeś, jak stosują w swym życiu zasady religii prawdziwej (Jana 13:35). A co najważniejsze, prawdopodobnie zacząłeś już nawiązywać osobistą więź z Jehową Bogiem.

Następnie zadajesz pytanie do tego akapitu:

 2. Dlaczego powinieneś poważnie myśleć o chrzcie?

Manipulujesz zainteresowanym, żeby podjął samodzielnie decyzję i nie masz sobie nic do zarzucenia - sam podjąłeś decyzję nikt cię nie zmuszał.



DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:54 »
Pasterzu jako starszy nigdy nawet nie pomyślałem o takim sformułowaniu " Ja skupiam się na sobie i na moich obowiązkach jako sługa boży."Może to dlatego,że zawsze drażniło mnie "kolesiowanie" się z Bogiem..taka wada SJ.

Odczuwam wiele sprzeczności w twoich słowach..ale pisz dalej, nie we wszystkim się musimy zgadzać.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:55 »
KaiserSoze - o ile kojarzę to szło to tak:
  • 1914 - Królestwo Boże ustanowione
  • 1917 - Jezus przychodzi na ziemski przegląd
  • 1919 - Jezus dokonuje oczyszczenia i wybiera niewolnika

Co do wersetów nie pytaj mnie, coś o tym mówiła któraś strażnica do studium z 2013 roku bodajże :)
Jak wiąże się pokolenie z 1914? Organizacja wciąż mówi że pokolenie jakoś związane z 1914 ogranicza datę Armagedonu. W 2013 roku kiedy jedno pokolenie było już na wymarciu wprowadzono drugie, zazębiające się z pierwszym. W 2030 trzeba będzie wprowadzić trzecie, albo zmienić datę 1914 :)
Nie mam ochoty o tym pisać - nie interesują mnie osobiście takie zagmatwane wyjaśnienia, które tak naprawdę do mojego życia nic nie wnoszą.

DonnieDarkoJG - proszę napisz jakie to sprzeczności. Może czegoś się o sobie dowiem.

Andrzej - kwestia podejścia. Ludzi są miliony, książka jedna. Nie sposób sformułować tego pytania tak żeby pasowało do każdego. Generalnie ja rozumiem ducha tego akapitu tak: poznałeś prawdę o Bogu, co nakłada na ciebie pewne obowiązki. Nie możesz zostać neutralny.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 18:58 wysłana przez Dobry Pasterz »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:02 »
Co do wersetów nie pytaj mnie, coś o tym mówiła któraś strażnica do studium z 2013 roku bodajże :)

Ej, ale mi właśnie chodzi o to by nie opierać się na strażnicy, tylko na wersetach z biblii.
Bo wiesz, ze strażnicami jest ten problem: ostateczne zdanie w sprawie treści ma CK. Więc czytając strażnicę de facto czytasz co mówi CK. A tym samym "CK ci mówi, że CK zostało wybrane w 1919". Trochę pokrętna logika.

Równie dobrze możesz ufać moim słowom: w 1996 zostałem wybrany na króla Francji.


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:06 »
Cytuj
1917 - Jezus przychodzi na ziemski przegląd
Łoj coś słabo znasz:

był rok 1918, głoszony do roku 2013;
a od 2013 r. głoszony jest rok 1914;

a dawniej był rok 1878.

1917 to wybór Sędziego na prezesa i wydanie Dokonanej Tajemnicy. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:07 »
Roszady Pasterzu nie zagniesz :)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:08 »
Tak tak. Chyba trochę się nie rozumiemy :) Ja w ogóle nie uzasadniam tej nauki. Nie chcę się w nią zagłębiać w chronologię bo nic praktycznego nie wniesie do mojego życia.

Co do CK które mówi że jest niewolnikiem - to co ma mówić? "Nie nie jesteśmy niewolnikiem, ale lubimy pisać, więc piszemy" :D A to czy jest czy nie powinniśmy oceniać sami na podstawie "owoców", a jest to faktycznie ważna kwestia bo to od naszych wyborów zależy nasza przyszłość. A to jest już dość szeroki temat. Jeśli chcesz zakładać temat to proszę, załóż bardziej taki: "Owoce jakie powinien wydawać niewolnik wierny i roztropny", a nie "Czy CK ŚJ jest niewolnikiem" :)

Roszady nie zagnę i nie próbuję, podawałem te daty z pamięci i mogłem się machnąć :D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:11 »
Tak tak. Chyba trochę się nie rozumiemy :) Ja w ogóle nie uzasadniam tej nauki. Nie chcę się w nią zagłębiać w chronologię bo nic praktycznego nie wniesie do mojego życia.

Oj wniesie, wniesie :)
Jeżeli samo CK nie potrafi udowodnić biblią, że jest niewolnikiem, to znaczy że jest samozwańczym przywódcą. Może zatem każde inne jego stwierdzenie jest samozwańcze albo kompletnie niczym nie poparte? A od tego to już maleńki krok by przestać się interesować tym co paple Lett w TV.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:18 »
Odwracając pytanie - potrafisz wskazać innego niewolnika? Grupę ludzi, pojedynczego człowieka, organizację która udostępnia "pokarm duchowy" (jak ja nie lubię tych żywnościowych analogi)?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie zakończy rozmowy, ale ciekaw jest czy widzisz innych kandydatów do wyboru.