Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23447 razy)

Offline Światus

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Marzec, 2017, 20:12 »
Czytaj samodzielnie nowy testament. Inne przekłady niż NW.

Może oprócz Nowej Biblii Gdańskiej. Są tam "ładne kwiatki"  :D

Mk 10,21:
BT: Potem przyjdź i chodź za Mną
BG: a przyjdź, naśladuj mnie, wziąwszy krzyż
BW: po czym przyjdź i naśladuj mnie
NBG: I odrzuciwszy krzyż, chodź oraz mnie naśladuj

J 6,51:
BT: Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata   O teorii i praktyce tłumaczenia BG: a chleb, który ja dam, jest ciało moje, które ja dam za żywot świata
BW: a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata
NBG: chlebem, który ja dam za życie świata, jest moja cielesna natura

Miejsce 2 i srebrny medal;

Mt 24,28:
BT: Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą.
BG: Bo gdziekolwiek będzie ścierw, tam się zgromadzą i orły.
BW: Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
NBG: Gdziekolwiek będą gruzy, tam zostaną ugoszczone przyczółki.

Miejsce pierwsze; Złoty medal i Krucze Pióro;  ;D

Mt 11,30:
BT: Albowiem jarzmo moje jest słodkie
BG: Albowiem jarzmo moje wdzięczne jest
BW: Albowiem jarzmo moje jest miłe
NBG: A mój nędzny interes ulgę przynosi
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2017, 20:17 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Marzec, 2017, 20:27 »
To jest sekciarska Biblia. :(

A ja się cieszę, że Dobry Pasterz się u nas na forum zadomowił. :)
A tak próbowaliście go prawie zniechęcić czy przepędzać. ;D

Szkoda że robbo1 tak wytrwale w każdym elemencie broni organizacji.
Tracę wiarę czy on zdobędzie się na samodzielne myślenie ponad CK. ;)


Offline Światus

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Marzec, 2017, 21:01 »
A ja się cieszę, że Dobry Pasterz się u nas na forum zadomowił. :)
A tak próbowaliście go prawie zniechęcić czy przepędzać. ;D

Szkoda że robbo1 tak wytrwale w każdym elemencie broni organizacji.

1. Dobry Pasterz to już prawie odstępca przez wielkie O  ;D Żartuję, ale to prawda, że można z nim porozmawiać jak "nie ze świadkiem"  :)

2. Widzę proste rozwiązanie. Nie atakować organizacji - nie będzie jej bronił... 
Za to inne rzeczy... czemu nie ;) Po nitce do kłębka.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Marzec, 2017, 21:11 »
Nowa Biblia Gdańska - wielki szacun, ładne perełki :D Dzięki wam za miłe słowa.

A tak próbowaliście go prawie zniechęcić czy przepędzać. ;D
Jak teraz czytam ten wątek to też moja wina. Nie wyjaśniłem tego po co jestem na forum za precyzyjnie a dałem się wciągnąć w niepotrzebne utarczki słowne. To niektórych mogło zaalarmować albo zniechęcić. Na dniach postaram się jeszcze raz uzasadnić moje zarejestrowanie się tu i postawę wobec organizacji.

1. Dobry Pasterz to już prawie odstępca przez wielkie O  ;D Żartuję, ale to prawda, że można z nim porozmawiać jak "nie ze świadkiem"  :)
2. Widzę proste rozwiązanie. Nie atakować organizacji - nie będzie jej bronił... 
Za to inne rzeczy... czemu nie ;) Po nitce do kłębka.
Wiem że 99% tych których uważam za moich braci i siostry gdyby dowiedzieli się że tu jestem od razu zakwalifikowaliby mnie do wielkiego O, więc jednak trochę jestem ;) Chociaż sam siebie nie uważam za odstępcę, bo kurcze od czego? Dalej uznaje Biblię, jedynie nie uznaję 'boskości' pewnej organizacji.

W niektórych kwestiach będę bronić WTS, albo lepiej będę starał się patrzeć na sprawy z innego, przychylniejszego punktu widzenia. Mam nadzieję że tyle można ;) Za to w innych będę ją jechał. Tyle na razie. TBC


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Marzec, 2017, 21:38 »
Wiem że 99% tych których uważam za moich braci i siostry gdyby dowiedzieli się że tu jestem od razu zakwalifikowaliby mnie do wielkiego O, więc jednak trochę jestem ;) Chociaż sam siebie nie uważam za odstępcę, bo kurcze od czego? Dalej uznaje Biblię, jedynie nie uznaję 'boskości' pewnej organizacji.

W niektórych kwestiach będę bronić WTS, albo lepiej będę starał się patrzeć na sprawy z innego, przychylniejszego punktu widzenia. Mam nadzieję że tyle można ;) Za to w innych będę ją jechał. Tyle na razie. TBC

No właśnie tak to jest, że Świadkowie postrzegają za odstępcę każdego, kto choćby dwa słowa zamieni z innym "odstępcą" czy osobą wykluczoną. Albo kto mówi o pedofilii w organizacji.
Według standardów JW-orga już lepiej i lżej być mordercą, gwałcicielem, pedofilem... niż odstępcą! Bo morderca odsiedzi wyrok w więzieniu i może być wiernym Świadkiem, a odstępca wiernym Świadkiem nigdy nie zostanie!

Nie wiem czy interesowałeś się książką Raymonda Franza (Kryzys sumienia). Oficjalnie został on wyrzucony z organizacji za to, że zjadł w restauracji obiad z odstępcą (czyli byłym Świadkiem, który sam się odłączył od organizacji). Notabene ten "odstępca" to był przyjaciel i jednocześnie pracodawca Franza.

Jeszcze z rok temu uważałam, że Świadkowie mają sporo zalet, ale to było zanim wgłębiłam się w lekturę książek Franza.
Owszem, Świadkowie mają zalety, ale ich najgorszą cechą jest donosicielstwo - brat na brata, matka na córkę, syn na ojca... masakra. I imię Twojego "dobra" rodzina i "przyjaciele" przyczyniają się do Twojego komitetu sądowniczego i wykluczenia...

Ja jednak nie mam na forum takiej misji, aby zalecać wszystkim Świadkom żeby opuścili tę organizację. Jest w niej fałsz, ale może komuś to nie przeszkadza?! Ja teraz obserwuję inne kościoły chrześcijańskie (mam na myśli mniejsze wspólnoty religijne) i niestety też widzę w nich wiele niewłaściwych rzeczy.
Są takie odłamy zielonoświątkowców, w których z każdego chrześcijanina wypędza się demony (np. demona powodującego alergię...  ??? ). We wspólnotach, w których byłam na nabożeństwie normalne jest również chodzenie z tacą i zbieranie pieniędzy w czasie tego nabożeństwa. A jeszcze się dowiedziałam, że w niektórych z nich praktykuje się coś takiego jak "dziesięcina". Podobno są takie zbory/kościoły, gdzie trzeba pokazać PIT, aby udowodnić jakie się ma dochody i jaka wyjdzie z tego dziesięcina.

Wyjście od Świadków, to wyjście z bagna. Ale wejście później do innej organizacji, to wejście do kolejnego bagna... czasem to błoto po kostki, czasem po kolana, czasem po pas, a można też się utopić.


Offline Światus

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #140 dnia: 16 Marzec, 2017, 22:03 »
Etapy dochodzenia do wielkiego O  :D
1. Początki "słabości/choroby duchowej" - zaczynasz dostrzegać błędy w Strażnicy, a co gorsza szukasz innych odpowiedzi niż podane. Czytasz książki/publikacje niewydane przez org.
2. Jesteś "Nieodpowiednim towarzystwem" - uważasz, że coś jest nie tak z "niewolnikiem" ale uważasz, że "niedoskonali ludzie itd.". Widzisz coraz więcej błędów w Strażnicy, na zebrania chodzisz niechętnie i od czasu do czasu. Zaczynasz krytykować "niewolnika" i starasz się w zawoalowany sposób podpytywać braci/siostry ze zboru o kontrowersyjne tematy.
3. Odstępca - W Strażnicy widzisz same błędy, czytasz ją tylko po to żeby znaleźć nowe  ;) W broadcastingach dostrzegasz propagandę, indoktrynację i obłudę. PNŚ leży sobie spokojnie nieruszany. Jesteś "nieczynny" i/lub szykujesz sie do opuszczenia tej "nowożytnej Arki Noego"  ;) Aha, i czyta książki Roszady  ;D
4. Odstępca Zaawansowany - Opuściłeś org., a co gorsza namawiasz do tego innych! Odrzuca cię od Strażnicy, a po 10 minutach broadcastingu, wyłączasz net, bo dostajesz odruchu wymiotnego. Czego Ci z całego serca życzę  ;D

Jest jeszcze gorszy przypadek... Kiedy były ŚJ wraca/przychodzi do Kościoła Katolickiego.
Ale to już Odstępca przez kilka OOOO  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #141 dnia: 17 Marzec, 2017, 10:36 »
Cytuj
W niektórych kwestiach będę bronić WTS,
Ja też w niektórych kwestiach będę bronił organizacji, szczególnie w tych, w których naśladuje organizacja mój kościółek, które to kwestie uważam za dobre. ;D


Offline DreamM@ster

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #142 dnia: 21 Marzec, 2017, 09:51 »
Powiem szczerze że Dobry Pasterz jak dla mnie jest specyficznym przypadkiem. Brat Starszy który potrafi zbesztać organizację na odstępczym forum?? Jakieś to dziwne. Swoją drogą też ciekawe że jako starszy nie uznaje jeśli dobrze zrozumiałem Organizacji jako "jedyny kanał łączności"(naukę w którą wierzy większość szeregowych głosicieli).Mimo to uważa że nic  nie stoi mu na drodze żeby dalej przemawiał na sali królestwa jako  "motor napędowy"  dla całego zboru.......... 


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #143 dnia: 21 Marzec, 2017, 09:52 »
Ależ słowa te:
Cytuj

Swoją drogą też ciekawe że jako starszy nie uznaje jeśli dobrze zrozumiałem Organizacji jako "jedyny kanał łączności"

wypowiedział też publicznie podczas przesłuchania jeden z członków CK. :)
Jest więc prawowierny. :)


Offline Dietrich

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #144 dnia: 21 Marzec, 2017, 10:04 »
Ależ słowa te:
wypowiedział też publicznie podczas przsłuchania jeden z członków CK. :)
Jest więc prawowierny. :)

Tym bardziej że powiedział tak sam o sobie. Niektórzy prawowierni świadkowie wzięli to nawet za dobrą monetę, co wraz ze stwierdzeniem, że CK może popełniać błędy nadało tym słowom całkiem inny charakter.  ;)
Oj, zobaczmy, jacy pokorni bracia zarządzają dziełem Królestwa.


Offline Litwin

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #145 dnia: 23 Marzec, 2017, 22:33 »

W niektórych kwestiach będę bronić WTS, albo lepiej będę starał się patrzeć na sprawy z innego, przychylniejszego punktu widzenia. Mam nadzieję że tyle można ;) Za to w innych będę ją jechał. Tyle na razie. TBC
Co tu bronić?
Załóżmy że ożeniłeś się z świetną babka. Ale po jakimś czasie zauważyłeś, że  cię robi w rogi. Pierwszy raz jej przebaczasz, ona nie zmienia postępowania.  Drugi raz też przebaczasz. A potem kolejny, kolejny i kiedy mówisz. że masz już tego serdecznie dość, to ona ci odpowiada;
A kto cię  tu trzyma? Spieprzaj dziadu.
I taki to jest, WTS.


Offline zenobia

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #146 dnia: 24 Marzec, 2017, 10:46 »
Przebaczasz , przebaczasz /chociaz ona cie o to nie prosi/to nic dziwnego,ze potem sie wypnie, bo nie ma do nas szacunku.


Offline wspaniale

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #147 dnia: 25 Marzec, 2017, 18:16 »
"Uważam jednak, że nie wolno zamykać się na argumenty jednej strony - jest to najprostsza droga do tego żeby zostać zmanipulowanym. "

Ale tego wymaga organizacja. Nie wolno czytać, słuchać, myśleć, rozmawiać....
Studiuje sie straznice, roczniki, książki a wersety z biblii są tak zmanipulowane, że przeciętny werset można postawić nawet tutaj: Mt 5:16



" jedynym kanałem łączności z Bogiem jest modlitwa. I takie stanowisko jest chyba prezentowane w literaturze. CK jest jedynym autoryzowanym interpretatorem Biblii "
Nie. Z GAZETEK - bo to nie jest literatura, jasno wynika, że  to CK ma wyłączność - stąd taki szok kiedy słucha sie tych zeznań Jacksona. Owszem, w jednej linijce jest napisane, że nie są natchnieni ani nawet nie są kierowani, w drugiej linijce, akapicie już masz napisane, ze Jezus AKCEPTUJE i UZNAJE wszystkie decyzje CK, a w trzecim akapicie już masz napisane, że ... no właśnie... manipulacja jest tak duża, że oczywiście sam wyciągasz wnioski, a ciało nie jest natchnione i nie jest kierowane...
Interpretator- szkoda, że podążanie za naukami tegoż interpretatora to droga na manowce duchowe i psychiczne.


"nie znam innej, w której ludzie mają wolę bezinteresownej pomocy, ponoszenia ofiar w imię zasad (więzienie za odmowę służby wojskowej)."
A szukałeś ? czy wystraszyłeś sie że cię wykopią i stracisz tych wszystkich świetnych ludzi i że ci świetni ludzie jeszcze tego samego dnia nie powiedzą ci dzień dobry ?
Jest wiele takich wyznań ( celowo unikam słowa organizacja). Odkąd jestem wybudzona na poważnie, zauważam bezinteresowność na każdym kroku. Ponoszenie ofiar w imię zasad ? A o Bułgarii czytałeś ? zasady są dla jednych, dla innych jest wykręt. A finansowanie korporacji zbrojeniowych ? To jest obłuda. Być może w Twoim zborze, lokalnie tworzycie komórkę która sie wspiera. Ale to nie znaczy, że inne wyznania tak nie robią.
WTS manipuluje i uniemożliwia sprawdzenie innych religii. A jest ich kilka.
Przyjaciele Smitha, Mormoni, Kościół Brunstad i na pewno wielu innych ...
Co jeśli ci powiem, że ŚJ jedyne co robią obecnie to zniesławiają imie Jehowy do tego stopnia, że ludzie śmieją sie z niego.


Małżeństwo: " jako starszy posłuszny jestem wskazówkom organizacji." A dlaczego nie jesteś posłuszny nakazom Boga - co wprzągł we wspólne jarzmo, tego niech nie rozdziela - KTO?  - CZŁOWIEK.
Mamy sie pobierać w Panu - odpowiesz - ok a teraz powiedz w jakim Panu. Bo skoro już ustaliliśmy że wyznań będących bliżej Boga Prawdziwego jest wiele - co też przyznał Jackson na przesłuchaniach - to dlaczego ORGANIZACJA czyli człowiek ma czelność ingerować ?

"Niech, jeśli organizacja wymuszała ukrywanie takich przypadków, płaci kary." - Czy ty serio tak myślisz ? To nie organizacja ma pieniądze,  a twoi świetni ludzie, dają datki, a panowie z warwick nimi dysponują. Dlaczego moje datki mają iść na karę za ukrywanie pedofila ?
Czy jako starszy nie czytałeś wytycznych ? NIE, NIE NA POLICJE - a do BO masz dzwonić jak sie dowiesz.


"Odwracając pytanie - potrafisz wskazać innego niewolnika? Grupę ludzi, pojedynczego człowieka, organizację która udostępnia "pokarm duchowy" (jak ja nie lubię tych żywnościowych analogi)?"
Oczywiście. Tylko musisz chcieć szukać, pytać i czytać. No i nie bać sie wykopania z ORG za samo szukanie i nie zgadzanie sie z CK

"Jednak Jezus powiedział że będzie niewolnik rozdający pokarm. Proszę wyjaśnijcie mi jak wy rozumiecie te słowa - co ta przypowieść oznacza? Chciałbym mieć pełniejszy obraz sytuacji.

Na marginesie - to że coś napisano w strażnicy odnośnie 1919 nie oznacza że wszyscy członkowie CK tak myślą (wykazał to R. Franz w "Kryzysie")."

No właśnie on to wskazał w książce która jest biblią odstępców - i on już jest poza org :) a obecnie lansuje sie w strażnicy i w tej wieśniacko nazwanej telewizji ( bo przecież gdyby nazwali to KANAŁ TELEWIZYJNY to było by jak telewizyjni kaznodzieje), że wszyscy są jednomyślni. Jesli by tak nie myśleli, po co by to drukowali ?  żeby za rok pisać wersję którą myśli 2 z 7 ? a za 3 lata to co myśli kolejnych 3 z 7 ? noooo i teraz już wiemy skąd nowe światła - całkiem logiczne co nie ?


" I powiedz mi człowieku na jakie tragiczne decyzje wpłynąłem? Znasz mnie że tak się wypowiadasz? Jeszcze jedno. Idąc twoją złośliwą retoryką (chociaż tego nie lubię) - jeśli nie wiesz co jest wolą Bożą, to wpierw się dowiedz a potem pisz. A na pewno nie upoważnia ciebie to do wyśmiewania się ze mnie."
A czy ty wiesz ?
Czy oddasz za to przekonanie obie ręce ?
Nie odbierz mojego postu jako naśmiewanie się z Ciebie. Dostrzegam w Twoich postach masę chaosu, bełkotu którym twój umysł zmielono na papkę. Reagujesz jak klasyka świadka - ktoś mi powie że się mylę - uciekam lub atakuję.
Jest z tym pewien problem. My też bylismy lub ciągle jesteśmy SJ. Przechodziliśmy przez to samo co ty.
Mamy to już w czasie przeszłym. A ty dopiero przyszłym.

"Akurat współstarszy z mojego zboru - wtedy koordynator wiedział że czytam "Kryzys sumienia". Żadnej rady mi nie udzielił. Obecnie jest on NO i odwiedza zbór w którym ja jestem. Więc jakoś tego nie zaznałem, chociaż mógłby zrzucić mnie z przywileju ot tak."
Przez pamiątką cie nie wywalą. Po Pamiątce już najpewniej nie będziesz starszym, jeśli z nim o tym porozmawiasz.
On na bank ceni sobie przywilej bycia NO ( i opla) bardziej, niż ciebie. Jak to w korporacji - najlepszy starszy to ten .... następny.

"Zresztą na najbliższej obsłudze mam zamiar z nim jeszcze pogadać na dwa nurtujące mnie tematy..."  śmiało, nagraj tą rozmowe, może być fajnie słuchać jej po tym jak ogłoszą ze nie jesteś już Starszym ani ŚJ - bo jeszcze gdybyś przeczytał kryzys i wytknął błędy kryzysowi - ale nie ty zamierzasz jeszcze poruszyć z nim nurtujące tematy i to aż dwa.

"99% tych których uważam za moich braci i siostry gdyby dowiedzieli się że tu jestem od razu zakwalifikowaliby mnie do wielkiego O, więc jednak trochę jestem ;) Chociaż sam siebie nie uważam za odstępcę, bo kurcze od czego? Dalej uznaje Biblię, jedynie nie uznaję 'boskości' pewnej organizacji. "

czyli są twoimi braćmi i siostrami ?
jak w tej perspektywie oceniasz owoce ?
dalej sobie wmawiasz, że te zapleśniałe, zgnilaki to poprostu przejrzałe, najsłodsze na świecie truskawki, jabłka czy poprostu najlepsze owoce ?

z doświadczenia ci powiem - skosztuj.
klapki na oczach można mieć, klamrę na nosie też - ale skosztuj i powiedz jak oceniasz owoce. Po przecież po owocach mieliśmy ich poznać.




WSPANIALE !
 
=========
Wspaniale