Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23487 razy)

Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #120 dnia: 08 Marzec, 2017, 21:24 »
Absolutnie nie czuję się niczym urażony :) Raczej zaskoczony.


Offline Overthinker

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #121 dnia: 08 Marzec, 2017, 21:26 »
Chciałbym w wolnej chwili udzielić się w kilku wątkach, może założyć 1 - 2 własne, ale po nauczce z tego wątku będę ostrożniejszy.

Wielu z nas jest poważnie poturbowanych przez organizację więc pojawienie się wierzącego ŚJ dla niektórych jest pretekstem do wyrzucania własnej frustracji. Proszę, nie odbieraj tych ataków osobiście. KAJAMY SIĘ W POPIELE :)

Osobiście, chętnie przyjmuję konstruktywną krytykę. Biorę ją pod uwagę i sam oceniam czy jest prawdziwa. To jest jeden z powodów dlaczego to forum jest poźyteczne dla ŚJ i exŚJ.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #122 dnia: 08 Marzec, 2017, 21:37 »




Szanuję każdego na tym forum i jestem ciekaw różnych opinii. Chciałbym w wolnej chwili udzielić się w kilku wątkach, może założyć 1 - 2 własne, ale po nauczce z tego wątku będę ostrożniejszy.
Tak troche dla usprawiedliwienia paru nadgorliwych . Po twoim przedstawieniu sie jako aktywny SJ i do tego starszy , mysleli , ze chcesz za wszelka cene bronic polityki  WTS-u  i stad te ataki .  Mysle , ze pomysl z wlasnym watkiem jest OK. Konkretny temat pomaga skanalizowac emocje . Czekam z zainteresowaniem . Pzdr. :)


Offline Startek

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #123 dnia: 08 Marzec, 2017, 21:47 »
Dobry Pasterzu , najważniejsze jest byś się też dobrze bawił ,  załóż swój wątek , zadawaj pytania zawsze ktoś  Ci pomoże  gdy czegoś nie wiesz . Zatem do dzieła .


Offline Salome

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Marzec, 2017, 22:34 »
Nie bierz wszystkiego do siebie DobryPasterzu!
Ale jak to mówił w marcowym brudcastingu Stephen Lett, musisz na siebie uważać. Niektórzy na forum bowiem mają  "gorączkę", a inni tak jak na przykład ja, to już tylko "zwłoki" i możesz się zarazić.... :o

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #125 dnia: 08 Marzec, 2017, 22:37 »
Nie bierz wszystkiego do siebie DobryPasterzu!
Ale jak to mówił w marcowym brudcastingu Stephen Lett, musisz na siebie uważać. Niektórzy na forum bowiem mają  "gorączkę", a inni tak jak na przykład ja, to już tylko "zwłoki" i możesz się zarazić.... :o

brudcasting  dobre ;D
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Marzec, 2017, 23:03 »
Wielu z nas jest poważnie poturbowanych przez organizację więc pojawienie się wierzącego ŚJ dla niektórych jest pretekstem do wyrzucania własnej frustracji. Proszę, nie odbieraj tych ataków osobiście. KAJAMY SIĘ W POPIELE :)

No właśnie tak jest - pojawi się tu jakiś Świadek i od razu staje się "chłopcem do bicia" :)
Trzeba gości przyjmować herbatką i dobrym słowem, a nie od razu rózgą i próbami udowadniania, że się myli i źle wierzy. Mamy tu setki różnych wątków - więc Dobry Pasterz sam może poczytać sobie na rożne tematy.

Ja tylko szczerze opisałem swoją sytuację i przemyślenia - myślałem że tyle wolno. To w zborze nie wolno wypowiadać swojego zdania swobodnie. Myślałem że tu można, nawet jeśli jest nie po myśli innych.

Szanuję każdego na tym forum i jestem ciekaw różnych opinii. Chciałbym w wolnej chwili udzielić się w kilku wątkach, może założyć 1 - 2 własne, ale po nauczce z tego wątku będę ostrożniejszy.

No i widzisz Dobry Pasterzu.... czasami myślę, że tu jest jak w zborze. Niby jest wolność wypowiedzi, ale spróbuj napisać, że lubisz Świadków, a otrzymasz za to należne baty na plecy!
A jak chcesz żeby Cię wszyscy polubili, to napisz, że nie lubisz Świadków...  ;D
Jak to się nazywało...? Na k...k..k...k...  Konformizm!  ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Marzec, 2017, 23:06 »
No i widzisz Dobry Pasterzu.... czasami myślę, że tu jest jak w zborze. Niby jest wolność wypowiedzi, ale spróbuj napisać, że lubisz Świadków, a otrzymasz za to należne baty na plecy!
A jak chcesz żeby Cię wszyscy polubili, to napisz, że nie lubisz Świadków...  ;D
Jak to się nazywało...? Na k...k..k...k...  Konformizm!  ;D

W twojej wypowiedzi podkreśliłbym słowo należne :D
Oczywiście żartuję, kocham Świadków, szczególnie za to, że o mnie zapomnieli. Odżyłem.


Offline Estera

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Marzec, 2017, 23:50 »
(...) jestem myślącym człowiekiem, nienawidzę hipokryzji stąd moja obecność tu. Nie wiem czemu niektórzy po 10 moich postach ocenili mnie jako chorego fanatyka który rujnują życie innym (...)
    Witaj Dobry Pasterzu.
    Już Cię lubię.
    :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Marzec, 2017, 05:37 »

 To w zborze nie wolno wypowiadać swojego zdania swobodnie. Myślałem że tu można, nawet jeśli jest nie po myśli innych.
Masz rację pisz o swoich przemyśleniach tu można swobodnie. Myślę , że to nie był w żaden sposób atak na Twój sposób myślenia tylko większość w swej gorliwości chciała szybko pomóc :D zasypując Cię pytaniami. Od nadmiaru to i anioł by się wkurzył, dobrze , że trafiło na Dobrego Pasterza ;)


Offline pies berneński

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #130 dnia: 09 Marzec, 2017, 06:14 »
Witaj, nie jestem śJ.
Możesz wyjaśnić mi dlaczego powinienem zostać świadkiem Jehowy.
Myślę,że przede wszystkim powinieneś odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie  ;):
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #131 dnia: 09 Marzec, 2017, 10:01 »
Muszę napisać kilka słów swojej refleksji.

Otóż Dobry Pasterz jest przykładem 'ekumenicznego' ŚJ.
Jest uczciwy, bo przyznaje się, czego nie toleruje w organizacji, co mu się nie podoba, a co lubi.
Nie idzie w zaparte.
Nie broni tego, co się obronić nie da.
Nie jest ironiczny.

Przypomnijcie sobie np. postawę kserksesa czy scooby.
Pierwszy jadem walił
Drugi bronił każdego 'przecinka' organizacji i nigdy nie przyznał się czego w organizacji nie uznaje. :-\


Offline Estera

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Marzec, 2017, 11:57 »
   Myślę, że w tej organizacji jest sporo takich właśnie ludzi.
   Bo to nie możliwe, żeby tak wszyscy dali sobie wyprać mózgi, jako starsi.
   Dobry Pasterz, jest przykładem, że tak nie jest.
   I to jest pocieszające zjawisko, dla mnie, jako owieczki, która wyciąga logiczne wnioski.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zenobia

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #133 dnia: 09 Marzec, 2017, 14:47 »
Dobry Pasterz gdy jest sam nic w zborze nie jest w stanie zrobic bo reszta go przeglosuje


Offline Estera

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #134 dnia: 09 Marzec, 2017, 15:22 »
Dobry Pasterz gdy jest sam nic w zborze nie jest w stanie zrobic bo reszta go przeglosuje
    Dokładnie tak jest.
    Przerabiałam to w swoim zborze. Szans żadnych, choćby sprawa była jak najbardziej słuszna.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.