Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23446 razy)

Dobry Pasterz

  • Gość
Cześć wszystkim
« dnia: 07 Marzec, 2017, 15:14 »
Cześć wszystkim :)

Od kilku miesięcy przeglądałem to forum jako gość, a chwilę temu założyłem to konto, więc pora się przedstawić.

Jestem aktywnym ŚJ, obecnie usługuję jako starszy i generalnie dość aktywnie angażuje się w różnych formach aktywności tej organizacji. Uważam jednak, że nie wolno zamykać się na argumenty jednej strony - jest to najprostsza droga do tego żeby zostać zmanipulowanym. Osobiście dostrzegam dość sporo minusów tej organizacji, ale widzę też wiele plusów dlatego nie mam zamiaru niczego zmieniać.

Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ chciałbym podyskutować w niektórych tematach. Mam nadzieję że konstruktywnie :)

Pozdrawiam



Offline M

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec, 2017, 15:16 »
Witaj Dobry Pasterzu :). No aktywnego starszego który nadal jest po stronie organizacji jeszcze chyba tu nie mieliśmy (nie licząc gości z Nadarzyna, ale oni się ukrywali). Twoja obecność tutaj może być interesująca :).


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec, 2017, 15:23 »
Dobry Pasterz , powiadasz?

Witaj , bracie starszy , jestem bardzo ciekawa jakie minusy widzisz w organizacji , co takiego zaniepokoiło Ciebie , co było punktem kulminacyjnym , że zalogowałeś się na forum .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline gerontas

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec, 2017, 15:24 »
Bardzo ładne przywitanie zwolennika organizacji.
Witam Cię serdecznie Dobry Pasterzu -  choć tak o sobie powiedział Jezus Chrystus. Ufam, że jako starszy możesz się tak określić.
Czekam na twoje opinie i doświadczenia.
Tak na marginesie, mam wrażenie że wśród wybudzonych jest wielu byłych lub jeszcze usługujących.

« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 15:29 wysłana przez gerontas »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec, 2017, 15:45 »
Wita Cię jeden z byłych starszych, wciąż formalnie jeszcze SJ :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Marzec, 2017, 15:47 »
Byłych starszych ci tu dostatek, możemy własne grono założyć :)
Witamy!


Offline DreamM@ster

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marzec, 2017, 15:53 »
Cześć wszystkim :)

Od kilku miesięcy przeglądałem to forum jako gość, a chwilę temu założyłem to konto, więc pora się przedstawić.

Jestem aktywnym ŚJ, obecnie usługuję jako starszy i generalnie dość aktywnie angażuje się w różnych formach aktywności tej organizacji. Uważam jednak, że nie wolno zamykać się na argumenty jednej strony - jest to najprostsza droga do tego żeby zostać zmanipulowanym. Osobiście dostrzegam dość sporo minusów tej organizacji, ale widzę też wiele plusów dlatego nie mam zamiaru niczego zmieniać.

Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ chciałbym podyskutować w niektórych tematach. Mam nadzieję że konstruktywnie :)

Pozdrawiam

A pozwól ze zapytam masz jakieś konkretnie inne poglądy doktrynalne niż organizacja?? NP. Co myślisz o roku: 1914, transfuzji krwi , twierdzeniu jakoby WTS był jedynym kanałem lączności z Bogiem? Opowiedz nam trochę jakie masz spostrzeżenia :)


Offline chmura

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec, 2017, 16:05 »
Witaj. Ja zwykłą szarą owieczką tylko byłam;) .
Także ciekawa jestem jakie widzisz plusy a jakie minusy.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 16:07 wysłana przez chmura »
Nareszcie żyję :)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec, 2017, 16:37 »
Mnie ciekawi jakie plusy dostrzegasz w WTS.
Ale to później.
Witam i czekam na twoje wątki.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:00 »
Dzięki za miłe przywitanie.

Postaram się pokrótce odpowiedzieć na wszystkie kwestie.
1. Dobór nicka - absolutnie nie chciałem równać się z Jezusem. Co do tego czy jestem dobrym pasterzem - nie mnie to oceniać. Staram się działać z całego serca najlepiej jak umiem, niekoniecznie bezwarunkowo przyjmując wskazówki organizacji, a kierując się też swoim sumieniem, wiedzą i lokalnymi uwarunkowaniami. Awatar zawiera wyjaśnienie dlaczego taki nick wybrałem - jest to marka piwa z którym wiąże się ciekawa historia :)

2. Dlaczego zarejestrowałem się na forum? Pisałem o tym na początku - chcę móc swobodnie się tu wypowiadać. Mam swoje przemyślenia, lubię podyskutować i jakiś czas przeglądałem to forum jako gość i kilka razy żałowałem że nie mogę czegoś napisać, zarówno w tematach z których tezą się zgadzałem jak i w tych którym byłem przeciwny.

3. Co było punktem zwrotnym? Jestem wychowany jako ŚJ od 3-go roku życia. Po drodze zaliczyłem kilka "odstępczych" książek, w tym "Kryzys Sumienia" ale nie ruszało mnie to. Dopiero bodajże w 2013 kiedy wyszło nowe zrozumienie (dziesiąte, piętnaste czy któreś tam) o pokoleniu stwierdziłem że coś jest nie tak. Jak na podstawie tych samych wersetów można formułować sprzeczne wnioski i za każdym razem uważać że są logiczne? Poza tym w ostatnim wyjaśnieniu dostrzegam próbę manipulacji. Zostało ono oparte na absurdalnych założeniach, chyba tylko po to żeby na końcu tryumfalnie powiedzieć: "widzicie bracia, ta druga część pokolenia jest już stara, ile pożyje? więc musimy się jeszcze bardziej wysilać". Zgadzam się że musimy się wysilać ale nie dlatego że jakaś druga część jakiegoś wyimaginowanego pokolenia wymiera, zwłaszcza że o dni owym nie wie nikt, ani syn, ani aniołowie. A jednak CK się domyśla  >:(

4. Co jeszcze mi się nie podoba? Przesadne kładzenie nacisku na głoszenie. W priorytetach powinna być na 3 albo 4 miejscu a w publikacjach i w lifestyle'u promowanym przez publikacje jest na pierwszym.
Co do jednego stwierdzenia DreamM@ster - "twierdzeniu jakoby WTS był jedynym kanałem łączności z Bogiem" - jedynym kanałem łączności z Bogiem jest modlitwa. I takie stanowisko jest chyba prezentowane w literaturze. CK jest jedynym autoryzowanym interpretatorem Biblii :) 
Są jeszcze inne sprawy, drobniejsze, i dlatego nie chce mi się ich teraz opisywać :)

5. Co mi się podoba? Z Biblii wynika że jakaś forma organizacji miała istnieć - miały byś organizowane zebrania, mieli być starsi, zbory. W tej chwili żaden człowiek nie stworzy organizacji doskonałej. W każdej będą wypaczenia. Ale nie znam innej, w której ludzie mają wolę bezinteresownej pomocy, ponoszenia ofiar w imię zasad (więzienie za odmowę służby wojskowej). Nie mówię tu o "górze" bo ich nie znam i nie potrafię ocenić ich pobudek, ale o szeregowych ŚJ - naprawdę znam sporo świetnych ludzi w tej organizacji. Pomaga mi też wykonywać wolę Boga (nie mówię że umożliwia, tylko pomaga)

To na tyle, ale na pewno jeszcze mnie usłyszycie/przeczytacie ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 17:03 wysłana przez Dobry Pasterz »


Offline Woland

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:09 »

5. Co mi się podoba? Z Biblii wynika że jakaś forma organizacji miała istnieć - miały byś organizowane zebrania, mieli być starsi, zbory. W tej chwili żaden człowiek nie stworzy organizacji doskonałej. W każdej będą wypaczenia. Ale nie znam innej, w której ludzie mają wolę bezinteresownej pomocy, ponoszenia ofiar w imię zasad (więzienie za odmowę służby wojskowej).
Witaj
Proszę, podaj nam tę biblijną podstawę twierdzenia że na ziemi miała być jakaś organizacja boża. Chętnie o tym podyskutuję.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:36 »
Dobry Pasterzu,
Z tego co zrozumiałem kwestionujesz rolę CK jako "interpretatora" Biblii. Czy w konsekwencji tego, kwestionujesz także wprowadzone przez ten organ zasadny nie mające bezpośrednio odzwierciedlenia w Biblii? Wspomniałeś już o głoszeniu, a właściwie o źle rozłożonym akcencie ważności... Opowiedz proszę jak wygląda z Twojego punktu widzenia kwestia obchodzenia urodzin oraz małżeństw z osobami niebędącymi ŚJ.
Pozdrawiam serdecznie...
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:53 »
Woland - z tych fragmentów - Hebrajczyków 10:24, 25; 1 Tymoteusza 3:1; 1 Koryntian 14:23 - wynika po kolei że w I wieku były organizowane zebrania, byli nadzorcy, biskupi, oraz że były zbory. Jeśli byli to prawdziwi naśladowcy Jezusa to i dziś powinniśmy to naśladować. Organizować zebrania, mieć nadzorców i zbory w jakiejś formie - nie chce dyskutować jakiej. Brzmi to jak jakaś forma organizacji, czyż nie?

Tadeusz - nie, nie kwestionuję roli CK jako interpretatora. Szanuję ich autorytet. Ale uważam że w naśladowaniu Jezusa najważniejsze są inne rzeczy - jedność w miłości do Boga, bliźniego, rozgłaszaniu dobrej nowiny o królestwie - a nie zmuszanie ludzi do myślenia tak samo, czyli tak naprawdę do bezmyślnego "łykania" różnych wyjaśnień.
  • Co do urodzin - nie przekonują mnie argumenty ŚJ o tym, chociaż sam nie obchodzę (kwestia wychowania) i sądzę że przesadne celebrowanie własnej osoby w tym dniu może być niestosowne. Co do np. prezentów urodzinowych nie widzę problemu.
  • Małżeństwo z osobą niebędącą ŚJ - każdy kto jest ŚJ z przekonania biorąc za małżonka kogoś kto nie jest ŚJ robi sobie pod górkę. Co do organizacyjnych konsekwencji - tu jako starszy posłuszny jestem wskazówkom organizacji.


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:53 »
Byłych starszych ci tu dostatek, możemy własne grono założyć :)
Witamy!
Oby nie komitet s....
Witaj!
Tylko nie zechciej być dla nas pasterzem. :)


Offline Andrzej

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:12 »
Witaj, nie jestem śJ.
Możesz wyjaśnić mi dlaczego powinienem zostać świadkiem Jehowy.