Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23448 razy)

Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:19 »
Odwracając pytanie - potrafisz wskazać innego niewolnika?
Przecież samo Towarzystwo pisze, że to PRZYPOWIEŚĆ. :)
Podaj nam taki cytat. ;)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:22 »
Podaj nam taki cytat. ;)

Jaki cytat? Bo się pogubiłem


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:24 »
Odwracając pytanie - potrafisz wskazać innego niewolnika? Grupę ludzi, pojedynczego człowieka, organizację która udostępnia "pokarm duchowy" (jak ja nie lubię tych żywnościowych analogi)?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie zakończy rozmowy, ale ciekaw jest czy widzisz innych kandydatów do wyboru.

Sądzę że ten fragment to przypowieść. I tak jak na ziemi nie ma dziś "panien mądrych czy głupich", nie ma "niewolników z talentami" itp, tak nie ma "niewolnika wiernego".

Z drugiej strony, gdybyś chciał twierdzić, że jest (czy też będzie, pojawi się..) to musielibyśmy tak czy inaczej skończyć na dyskusji o chronologii, bo musielibyśmy pogadać o 607pne, a ten temat z mojej strony jest zamknięty tu:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/tematy-ktore-warto-przeczytac/jak-prosto-i-na-kilka-sposobow-obalic-607-jako-date-zburzenia-jerozolimy/

Argumenty strażnicowe to jedynie "historycy się mylą" oraz "a co jeśli pojawią się nowe dowody".

Podsumowując - by w ogóle rozmawiać o niewolniku z 1919 (data z kapelusza) musielibyśmy udowodnić wbrew całej nowoczesnej nauce, że Jerozolima została zburzona w 607.


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:26 »
Jaki cytat? Bo się pogubiłem
Że o niewolniku czy słudze to przypowieść:

„Kiedy Jezus Chrystus odpowiadał na pytanie apostołów dotyczące jego przyszłej obecności i zakończenia systemu rzeczy, podał im przypowieść o »niewolniku wiernym i roztropnym« oraz o »złym niewolniku«” („Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. 2, s. 198);


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:27 »
Wskazujmy niewolnika jeśli udowodnisz 1919..

Kiedy Jezus Chrystus odpowiadał na pytanie apostołów dotyczące jego przyszłej obecności i zakończenia systemu rzeczy, podał im przypowieść o „niewolniku wiernym i roztropnym” oraz o „złym niewolniku”. Pan ustanowił wiernego niewolnika nad członkami czeladzi, czyli swymi sługami, by im dawał pokarm
 cytat z wnikliwych o tej przypowieści.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 19:30 wysłana przez DonnieDarkoJG »


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:29 »
No ok. Ale przypowieść ma zawsze odwołanie do rzeczywistości albo niesie jakąś naukę. Co oznacza niewolnik, albo czego się z tej przypowieści uczymy?

Nie będę tego 1919 udowadniał bo sam w to nie wierzę, albo konkretnie w ogóle nie uważam że jakakolwiek data jest istotna. I uważam że takie skupianie się na datach CK jest bez sensu.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 19:32 wysłana przez Dobry Pasterz »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:31 »
Odwracając pytanie - potrafisz wskazać innego niewolnika? Grupę ludzi, pojedynczego człowieka, organizację która udostępnia "pokarm duchowy" (jak ja nie lubię tych żywnościowych analogi)?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie zakończy rozmowy, ale ciekaw jest czy widzisz innych kandydatów do wyboru.

Ja mam kilku kandydatów. Jak ci się podoba np to grono?

Współczesne Kworum Dwunastu Apostołów zostało zorganizowane w 1835 roku i jest przykładem dosłownego przywrócenia na ziemię kościoła ustanowionego przez Jezusa Chrystusa.

Kworum Dwunastu Apostołów jest drugim najwyższym organem zarządzającym Kościołem. Jego członkowie służą pod kierownictwem Rady Prezydenta Kościoła składającej się z trzech osób — prezydenta i dwóch doradców.

Poza wypełnianiem swego głównego obowiązku, jakim jest pełnienie roli specjalnych świadków imienia Chrystusa na całym świecie, apostołowie mają wiele zadań administracyjnych, gdyż nadzorują porządek rozwoju i wzrostu Kościoła na całym świecie.

Podobnie jak ich starożytni odpowiednicy, których posłano w świat, tak i dzisiejsi apostołowie podróżują, aby dodawać siły i otuchy członkom Kościoła, organizować nowe kongregacje i zawiadować sprawami Kościoła. Niekiedy oznacza to spotykanie się z przywódcami państw, aby wynegocjować dla Kościoła pozwolenie na rozpoczęcie pracy w kolejnym kraju.





http://www.mormoni-media.pl/artykuł/Kworum-Dwunastu-Apostołów

Porównajmy....



Dla mnie "na pierwszy rzut oka" ci pierwsi wyglądają na bardziej wiarygodnych. A jak już poczytam ich życiorysy, to ho, ho. ;D  A jak Ty uważasz Dobry Pasterzu?
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 19:45 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:32 »
No ok. Ale przypowieść ma zawsze odwołanie do rzeczywistości albo niesie jakąś naukę. Co oznacza niewolnik, albo czego się z tej przypowieści uczymy?

Zmieniasz temat. Dyskutujemy o 1919, na który brak dowodów. Dodatkowo próbujesz powiązać to z domniemanym przyjściem Jezusa w 1914, na co też brak dowodów.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:35 »
No ok. Ale przypowieść ma zawsze odwołanie do rzeczywistości albo niesie jakąś naukę. Co oznacza niewolnik, albo czego się z tej przypowieści uczymy?

Nie będę tego 1919 udowadniał bo sam w to nie wierzę, albo konkretnie w ogóle nie uważam że jakakolwiek data jest istotna. I uważam że takie skupianie się na datach CK jest bez sensu.


Przypowieść. Gatunek literatury moralistyczno-dydaktycznej, którego cechy formalne (schematyzm fabuły, uproszczona konstrukcja postaci, obiektywny narrator, selekcja realiów) służą właściwemu odczytaniu alegorycznego lub symbolicznego znaczenia przedstawionego świata, przekazaniu prawdy moralnej. Posługuje się narracją, w której postacie i zdarzenia pełnią funkcję i zarazem przykładów prawd uniwersalnych.
Fabuła ulega zwykle schematyzacji, realia zaś występują w postaci zredukowanej. Interpretacja przypowieści wymaga sięgnięcia do znaczeń alegorycznych lub symbolicznych. Przypowieść była szczególnie często stosowana w literaturze religijnej Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Wiele znanych przypowieści znajduje się w Biblii, np. przypowieść o synu marnotrawnym.

Przypowieść ma ZAWSZE? odwołanie do rzeczywistości?
ta konkretna nic mnie nie uczy..
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 19:37 wysłana przez DonnieDarkoJG »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:37 »
Swoją drogą jeśli dziś jest niewolnik to są gdzieś "Panny mądre i głupie". Wskażmy je palcem i powiedzmy kiedy zostały na to zaszczytne stanowisko powołane :)


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:39 »
No ok. Ale przypowieść ma zawsze odwołanie do rzeczywistości albo niesie jakąś naukę. Co oznacza niewolnik, albo czego się z tej przypowieści uczymy?
Nie przesadzajmy bo byśmy musieli znać wszystkie nazwiska osób z różnych przypowieści. ;D


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:41 »
Zmieniasz temat. Dyskutujemy o 1919, na który brak dowodów. Dodatkowo próbujesz powiązać to z domniemanym przyjściem Jezusa w 1914, na co też brak dowodów.

KaiserSoze - w tym samym poście który cytujesz napisałem że nie wierzę w rok 1919. Dlaczego więc sugerujesz że zmieniam temat skoro go po prostu zamknąłem? Dlaczego uważasz że próbuję to powiązać z rokiem 1914 skoro w 1919 nie wierzę. Jedynie napisałem że w strażnicy jest takie wyjaśnienie, co jak potem wykazał Roszada nie było do końca ścisłe.

Dlatego kończąc temat 1919 - definitywnie napiszę że w to nie WIERZĘ i dlatego nie będę tego udowadniał - ponawiam pytanie, jak zatem można rozumieć tą przypowieść o niewolniku?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:44 »
Dlatego kończąc temat 1919 - definitywnie napiszę że w to nie WIERZĘ i dlatego nie będę tego udowadniał

Czy dobrze zatem rozumiem, że wg ciebie NIE MA teraz niewolnika na ziemi?


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:45 »
Dlatego kończąc temat 1919 - definitywnie napiszę że w to nie WIERZĘ i dlatego nie będę tego udowadniał - ponawiam pytanie, jak zatem można rozumieć tą przypowieść o niewolniku?
Ja to opisałem kiedyś tak:

Kto jest sługą wiernym i roztropnym?

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika1/kto-jest-sluga-wiernym-i-roztropnym.html

Na dziś pewnie bym nic nie dodał tylko te nowe światła z 2013 r. :)


Offline Anakin Darth

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:47 »
Dobry Pasterz...

 Sam nie wie w co wierzy i dlaczego wierzy, nie wnika bo zagmatwane, ale wierzy albo i nie wierzy, ale swoją osobą, byciem ,, starszym" autoryzuje bzdury i wpływa na jakże często tragiczne życiowe decyzje innych, którym mózgi pierze.
Jest tu (w WTS) bo gdzie indziej ?
 ,,Na dole,  gdzie jest, organizacja pomaga mu wykonywać wolę bożą."

 Jaką wolę bożą , się pytam ????

 Faktycznie,  Dobry Pasterz...
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 20:12 wysłana przez Anakin Darth »