Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim  (Przeczytany 23503 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:28 »

KaiserSoze - trzymając się analogi do jedzenia - nie każdy posiłek musi ci smakować co nie? Nie oznacza to że nie uznaję kucharza. Czyli podsumowując - generalnie uważacie że przypowieść Jezusa dotyczyła tylko czasów apostolskich?

Zgubiłeś najważniejszą moją myśl z ostatniego postu - przyznaj się innym starszym, że nie wszystko ci smakuje, a przestaniesz starszym być.
My tu na forum znamy zbory w których przestałbyś być także SJ. Od ręki. Bez znieczulenia.

I dzieje się tak nie dlatego, że starsi są debilami, tylko że tego wymaga od nich CK. Inaczej mówiąc, tobie musi smakować kuchnia, bo jak nie to kucharz da ci chochlą przez łeb
;)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:31 »
Anakin Darth, DonnieDarkoJG - przypomnę wam że zgodnie z regulaminem tego forum nie należy oceniać ludzi, jedynie poglądy. Dlaczego w ogóle śmiecie mnie oceniać? Więc proszę nie mówcie mi
  • Anakin Darth - że nie wiem w co wierzę, powiedziałem że nie chcę o tym dyskutować bo nie widzę sensu. I powiedz mi człowieku na jakie tragiczne decyzje wpłynąłem? Znasz mnie że tak się wypowiadasz? Jeszcze jedno. Idąc twoją złośliwą retoryką (chociaż tego nie lubię) - jeśli nie wiesz co jest wolą Bożą, to wpierw się dowiedz a potem pisz. A na pewno nie upoważnia ciebie to do wyśmiewania się ze mnie.
  • DonnieDarkoJG - skąd wiesz że truję umysły? Skąd wiesz co głoszę ludziom, do czego zachęcam moich braci i siostry? Dlaczego oceniasz że to co robię jest chore?

Kurczę, niektórzy rzucili się na mnie jak na świeże mięso, nie do końca rozumiem po co? Sorry za mocne słowa, ale nie życzę sobie żeby ktoś mnie tak traktował. Na zakończenie tej części napiszę tak: jestem myślącym człowiekiem, nienawidzę hipokryzji stąd moja obecność tu. Nie wiem czemu niektórzy po 10 moich postach ocenili mnie jako chorego fanatyka który rujnują życie innym :/ Masakra.

KaiserSoze - trzymając się analogi do jedzenia - nie każdy posiłek musi ci smakować co nie? Nie oznacza to że nie uznaję kucharza. Czyli podsumowując - generalnie uważacie że przypowieść Jezusa dotyczyła tylko czasów apostolskich?

Roszada - w natłoku postów zgubiłem gdzieś twój link. Postaram się na spokojnie zapoznać z tym artykułem.

Po prostu Dobry Pasterzu, rozmawiasz tu z wieloma starszymi, którzy uważają, że nie można być dobrym pasterzem w Organizacji Swiadków Jehowy, ponieważ z ich punktu widzenia jest to zwykła hipokryzja. Bedąc starszym musisz tańczyć jak Ci zagrają towarzysze z Ciała Kierowniczego, obojętnie czy się z tym zgadzasz czy nie. Przekazując im błędne nauki CK, posługując się ich błędnymi doktrynami, decydując na komitetach, niestety często tacy starsi mają wpływ na życie swoich owieczek. I w tym tkwi problem.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 20:37 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:32 »
Kilka ciekawostek o roku 1914, 1918, 1919 i niewolniku ze skorowidza:

*** dx86-14 Daty o znaczeniu proroczym ***
1914-1919: ‛prawdziwy Pan i posłaniec przymierza’ dokonują inspekcji świątyni duchowej (Mal 3:1): w14 15.11 30; kr 22-23, 100-101; w13 15.7 11-12

1918: niegdyś uważany za rok, w którym ‛prawdziwy Pan i posłaniec [Anioł] przymierza’ przybyli do świątyni duchowej (Mal 3:1): w10 15.3 23; w07 1.4 22; w07 15.12 27-28; jd 179-182; re 31-32, 55-56; w92 1.12 13; w89 15.4 7; w89 1.7 30; w87/19 12
niegdyś uważany za rok, w którym przybył pan niewolników obracających talentami, by dokonać obrachunku (Mt 25:19): w04 1.3 16
prawdopodobnie rozpoczyna się zmartwychwstanie niebiańskie: w07 1.1 28; re 103; w89 1.2 12

1919: niegdyś uważany za rok, w którym niewolnik wierny i roztropny został ‛ustanowiony nad mieniem Pana’ (Mt 24:47): w04 1.3 12; wt 131
niewolnik wierny i roztropny ‛ustanowiony nad członkami czeladzi’ (Mt 24:45): kr 23-24; w13 15.7 21-22; w13 15.12 16

To "niegdyś" to przed rokiem 2013. :)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:33 »
Akurat współstarszy z mojego zboru - wtedy koordynator wiedział że czytam "Kryzys sumienia". Żadnej rady mi nie udzielił. Obecnie jest on NO i odwiedza zbór w którym ja jestem. Więc jakoś tego nie zaznałem, chociaż mógłby zrzucić mnie z przywileju ot tak.

Zresztą na najbliższej obsłudze mam zamiar z nim jeszcze pogadać na dwa nurtujące mnie tematy...


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:35 »
 Dobry Pasterzu , spokojnie ... Nie musisz reagowac na kazdy post  , sprobuj sie skupic na jednym temacie , najlepiej zalozyc swoj watek i trzymac sie  go . To ukierunkuje troche ten chaos . Pzdr.


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:35 »
Akurat współstarszy z mojego zboru - wtedy koordynator wiedział że czytam "Kryzys sumienia". Żadnej rady mi nie udzielił. Obecnie jest on NO i odwiedza zbór w którym ja jestem. Więc jakoś tego nie zaznałem, chociaż mógłby zrzucić mnie z przywileju ot tak.

Zresztą na najbliższej obsłudze mam zamiar z nim jeszcze pogadać na dwa nurtujące mnie tematy...
Ja widzi Twą gorliwość to zauważył, że Kryzys spłynął z Ciebie.

Szkoda ze nam nie podasz tych tematów do omówienia z NO. :)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:36 »
Anakin Darth, DonnieDarkoJG - przypomnę wam że zgodnie z regulaminem tego forum nie należy oceniać ludzi, jedynie poglądy. Dlaczego w ogóle śmiecie mnie oceniać? Więc proszę nie mówcie mi
  • Anakin Darth - że nie wiem w co wierzę, powiedziałem że nie chcę o tym dyskutować bo nie widzę sensu. I powiedz mi człowieku na jakie tragiczne decyzje wpłynąłem? Znasz mnie że tak się wypowiadasz? Jeszcze jedno. Idąc twoją złośliwą retoryką (chociaż tego nie lubię) - jeśli nie wiesz co jest wolą Bożą, to wpierw się dowiedz a potem pisz. A na pewno nie upoważnia ciebie to do wyśmiewania się ze mnie.
  • DonnieDarkoJG - skąd wiesz że truję umysły? Skąd wiesz co głoszę ludziom, do czego zachęcam moich braci i siostry? Dlaczego oceniasz że to co robię jest chore?

Kurczę, niektórzy rzucili się na mnie jak na świeże mięso, nie do końca rozumiem po co? Sorry za mocne słowa, ale nie życzę sobie żeby ktoś mnie tak traktował. Na zakończenie tej części napiszę tak: jestem myślącym człowiekiem, nienawidzę hipokryzji stąd moja obecność tu. Nie wiem czemu niektórzy po 10 moich postach ocenili mnie jako chorego fanatyka który rujnują życie innym :/ Masakra.

KaiserSoze - trzymając się analogi do jedzenia - nie każdy posiłek musi ci smakować co nie? Nie oznacza to że nie uznaję kucharza. Czyli podsumowując - generalnie uważacie że przypowieść Jezusa dotyczyła tylko czasów apostolskich?

Roszada - w natłoku postów zgubiłem gdzieś twój link. Postaram się na spokojnie zapoznać z tym artykułem.
1.Jako starszy MUSISZ nauczać rzeczy które niewolnik aprobuje.
2.Napisałem co ja myślę o twoich słowach daleko mi do oceny osoby której nie znam..
3.Masz odpowiedzialność o której chyba nie wiesz..stąd zwrot może na wyrost o truciu.Ale nie mam zamiaru się tłumaczyć
4.Nazwałeś się sługą Bożym..a pytasz o sens przypowieści Biblijnej odstępców..trochę pokory i możemy gadać dalej.
Po co wyjeżdżać z regulaminem..jak oceniam wypowiedzi a nie osobę


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:36 »
Akurat współstarszy z mojego zboru - wtedy koordynator wiedział że czytam "Kryzys sumienia". Żadnej rady mi nie udzielił. Obecnie jest on NO i odwiedza zbór w którym ja jestem. Więc jakoś tego nie zaznałem, chociaż mógłby zrzucić mnie z przywileju ot tak.

Zresztą na najbliższej obsłudze mam zamiar z nim jeszcze pogadać na dwa nurtujące mnie tematy...

To znaczy, że takich zborów (fajnych) jest tylko 2 w PL - twój i mój :)
Na szczęście w każdym się można wybudzić, trzeba tylko zacząć myśleć samodzielnie, a nie czyimś mózgiem.
Dasz radę! Niewiele ci już potrzeba! Życzę ci powodzenia!


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:38 »
Tu na forum powinien być "wątek tylko dla starszych". ;D
Wtedy byśmy wszyscy inni nie przeszkadzali tylko kibicowali. ;)


Offline Anakin Darth

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:46 »
Cyt. DonnieDarko JG ,,1.Jako starszy MUSISZ nauczać rzeczy które niewolnik aprobuje.
2.Napisałem co ja myślę o twoich słowach daleko mi do oceny osoby której nie znam..
3.Masz odpowiedzialność o której chyba nie wiesz..stąd zwrot może na wyrost o truciu.Ale nie mam zamiaru się tłumaczyć
4.Nazwałeś się sługą Bożym..a pytasz o sens przypowieści Biblijnej odstępców..trochę pokory i możemy gadać dalej.
Po co wyjeżdżać z regulaminem..jak oceniam wypowiedzi a nie osobę"

O to właśnie chodzi !!!

Po prostu Dobry Pasterzu, rozmawiasz tu z wieloma starszymi, którzy uważają, że nie można być dobrym pasterzem w Organizacji Swiadków Jehowy, ponieważ z ich punktu widzenia jest to zwykła hipokryzja. Bedąc starszym musisz tańczyć jak Ci zagrają towarzysze z Ciała Kierowniczego, obojętnie czy się z tym zgadzasz czy nie. Przekazując im błędne nauki CK, posługując się ich błędnymi doktrynami, decydując na komitetach, niestety często tacy starsi mają wpływ na życie swoich owieczek. I w tym tkwi problem.
Bingo !!!
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 20:50 wysłana przez Anakin Darth »


Offline Salome

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:48 »
Jestem wychowany jako ŚJ od 3-go roku życia. Po drodze zaliczyłem kilka "odstępczych" książek, w tym "Kryzys Sumienia" ale nie ruszało mnie to.

Witaj na forum Dobry Pasterzu!
Kiedyś chyba 8 lat temu przez przypadek zetknęłam się z książką "Kryzys sumienia" i muszę przyznać, że nawet ją przeczytałam. Zupełnie nieświadoma, że to literatura zakazana. Wtedy myślałam tak: "owszem, niektóre przemyślenia Franza są trafne, no tak, w sumie ma rację, może i tak jest w organizacji, może i tak było w przeszłości.  No i co z tego? To jest przecież jedyna prawdziwa religia, może i ludzie są niedoskonali, ale to jest prawdziwa prawda, trzeba głosić o królestwie, trzeba wzywać imienia Jehowy, trzeba chodzić na zebrania itd."

Mój umysł był wtedy całkiem zamknięty na wszelkie argumenty przeciw. Nie mogę się dziś nadziwić, że mnie to niezbyt ruszyło. Ale każdy ma swój moment na przebudzenie.
Ja na pewno byłam duchowo rozleniwiona, wszystko miałam podane przecież na tacy w publikacjach, na zebraniach, na kongresach. Kroplówka się sączyła od dziecka, wiele lat. I tak sobie Salome żyła.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Startek

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:52 »
Nie. Tak naprawdę to nie wiem czy jest czy nie. Nie wierzę tak samo w naukę o pokoleniu jak i o roku 1919, dla mnie takie rozkminianie dat(także przez CK) jest bez sensu.

Pierwszy raz się spotkałem z argumentem że nie należy tego rozumieć dosłownie. Jednak Jezus powiedział że będzie niewolnik rozdający pokarm. Proszę wyjaśnijcie mi jak wy rozumiecie te słowa - co ta przypowieść oznacza? Chciałbym mieć pełniejszy obraz sytuacji.

Na marginesie - to że coś napisano w strażnicy odnośnie 1919 nie oznacza że wszyscy członkowie CK tak myślą (wykazał to R. Franz w "Kryzysie").
. Dobry Pasterzu , ja w czasie rozmowy z dwoma starszymi odniosłem się do strażnicy z lipca 2013 w której jest mowa że Chrystus nie przyszedł w 1914 i nie ustanowił niewolnika , że przyjdzie w czasie wielkiego ucisku z wielką chwałą i mocą na obłokach  .  Odczytalismy ten werset  , zapytali jak to sobie wyobrażam ? Odpowiedziałem że to Jezus powiedział i tak będzie . Zostałem wyśmiany ( dosłownie)  Koordynator starszych ze swoim tesciem  . Za tydzień zrobili mi komitet i wyleciałem .


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:52 »
Przychodzi zagubiona owca i prosi: Dobry Pasterzu kochany nakreśl mi proszę kwestię daty ustanowienia niewolnika bo nie umiem wytłumaczyc i wszyscy się ze mnie smieją.

Na to Ty:

Co do wersetów nie pytaj mnie, coś o tym mówiła któraś strażnica do studium z 2013 roku bodajże :)

Nie wierze poprostu. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Marzec, 2017, 20:57 »
Roszada - Tematy które chcę omówić z NO to nowe wyjaśnienie pokolenia i wg mnie bezsensowne kryterium 70 g dla pionierów.
Do tematu niewolnika postaram się wrócić jak zapoznam się dokładniej z linkami od Roszady.

Nie pytam o opinię odstępców od nauk biblijnych, takowych proszę o nie odpowiadanie na moje pytania. Ja szukam tylko opinii osób które uznają autorytet Biblii.

Co do reszty, postaram się w najbliższych dniach poszukać wątków z różnorakimi tematami poruszonymi w tym wątku i wyrazić swoje zdanie, być może niektórzy wtedy lepiej zrozumieją moje intencje


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Marzec, 2017, 21:00 »
Cytuj
Nie pytam o opinię odstępców od nauk biblijnych, takowych proszę o nie odpowiadanie na moje pytania. Ja szukam tylko opinii osób które uznają autorytet Biblii.
Wiesz każdy jest odstępcą od Biblii i nauk biblijnych, kto nie uznaje niewolnika z Warwick i jego interpretacji Biblii. :)