Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75623 razy)

Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:40 »
No i ilu zielonoświątkowców nawróciłeś do nauk Ciała Kierowniczego i do roku 1914? :)


Offline on-on

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:45 »
Cytuj
Ja zawsze "czytałem,przeanalizowywałem i wyciągałem konstruktywne wnioski".
I tak idąc na rozmowę z "zielonoświątkowcami" kupiłem sobie książki:
"Pytania które zadajesz"Gary D.Kinnamana,oraz "Dary Ducha świętego - teoria i praktyka"Reinholda Ulonska,żeby poznać ich punkt widzenia.
Potem dla odmiany Johna F.MacArthura jr."Charyzmatycy",czy Chucka Smitha "Charyzma czy charyzmania",żeby poznać argumenty przeciwko "charyzmatykom".
I czynię tak do tej pory.

Myślę, że jesteś nieskromnym człowiekiem, bardzo pewnym siebie. Wiarę masz, ale w Jezusa zbawiciela, nie ufasz jednak Niewolnikowi. Być może wydaje Ci się, że CK popełnia błędy i w wielu sprawach masz lepsze rozeznanie niż oni. To jest myślenie chrześcijanina, badacza, ale nie ŚJ.
W mojej ocenie nie jesteś ŚJ, a jeżeli się mylę, to bardzo blisko Ci do opuszczenia tej organizacji, czego Ci życzę.





Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:57 »
Jest sporo racji w tym co podano powyżej. :)


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Marzec, 2017, 13:41 »
Nie widzę niczego złego w poznawaniu punktu widzenia innych,innego punktu widzenia.
Wiem też,że czytanie bez zastanawiania itp jest jak jedzenie bez trawienia.
Niewiele daje,a nawet może zaszkodzić.

Tak jestem człowiekiem "pewnym siebie".
Może przeczytaj sobie książkę "Obudź w sobie olbrzyma",którą napisał Anthony Robbins ,a nabierzesz pewności siebie.
Ja czerpię swoją ze świadomości poznania prawdy,i pragnienia jej zrozumienia.

« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 14:23 wysłana przez robbo1 »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #124 dnia: 18 Marzec, 2017, 13:43 »
Ja czerpię swoją ze świadomości poznania prawdy,i pragnienia jej zrozumienia.

Prawdy co się zmienia? To masz wspaniałą pewność siebie, opartą na niczym :D


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #125 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:03 »
Wiem też,że czytanie bez zastanawiania itp jest jak jedzenie bez trawienia.

Rozumiem, że masz na myśli biegunkę?  ;D
"Niedoskonały pokarm" też może tak działać  ;)

Czasami wydaje mi się, że w Strażnicy jest ktoś, kto przemyca elementy prawdy o organizacji, w takich sformułowaniach jak;
- możemy popełniać błędy doktrynalne
- wszystko badajcie/sprawdzajcie
- czy ufasz niewolnikowi? itp
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:48 »
Dziwi mnie po moich wypowiedziach zdziwienie co do "prawdy,która się zmienia".

W związku z tym przypominam sobie rozgoryczenie Rene Descartesa :
"...często tłumaczyłem pewne poglądy osobom o tęgich głowach,które zdawały się rozumieć je zupełnie wówczas,gdy do nich przemawiałem,niemniej zauważyłem,gdy je powtarzały ,że prawie zawsze zmieniały je w ten sposób,iż nie mogłem ich później uznać za swoje"-patrz Rozprawa o metodzie str.80

I ja w związku z tym mam prośbę,proszę ponownie przeczytać moje komentarze,i jeżeli to możliwe o wyjaśnienie ,co tak naprawdę chciałem przekazać cytując kard.J.H.Newmana iż prawda nie została "raz na zawsze przekazana,lecz jest coraz lepiej poznawana i realizowana w życiu"


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:53 »
Dziwi mnie po moich wypowiedziach zdziwienie co do "prawdy,która się zmienia".

W związku z tym przypominam sobie rozgoryczenie Rene Descartesa :
"...często tłumaczyłem pewne poglądy osobom o tęgich głowach,które zdawały się rozumieć je zupełnie wówczas,gdy do nich przemawiałem,niemniej zauważyłem,gdy je powtarzały ,że prawie zawsze zmieniały je w ten sposób,iż nie mogłem ich później uznać za swoje"-patrz Rozprawa o metodzie str.80

I ja w związku z tym mam prośbę,proszę ponownie przeczytać moje komentarze,i jeżeli to możliwe o wyjaśnienie ,co tak naprawdę chciałem przekazać cytując kard.J.H.Newmana iż prawda nie została "raz na zawsze przekazana,lecz jest coraz lepiej poznawana i realizowana w życiu"

Powtarzam; PRAWDA TO NIE ZMIENNE POGLĄDY.
Twój pogląd na coś może być mylny, co nie znaczy, że prawda sie zmieniła.

Pogląd;
wyobrażenie na jakiś temat; sąd o czymś; opinia

Prawda;
1. przedstawienie czegoś zgodne z realiami;
2. to, co faktycznie jest, istnieje, lub było;
3. zasada uważana powszechnie za niepodważalną
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:59 »
Cytuj
co tak naprawdę chciałem przekazać cytując kard.J.H.Newmana
Właśnie nie wiem co exŚJ ma mówić kardynał katolicki.
Ty człowieku pomyśl wpierw co cytujesz i piszesz oraz do kogo.

To że ty się kochasz w kardynale nie oznacza, że on jest tu dla któregoś z ponad 700 ŚJ autorytetem.
Napisz też wprost: "dla mnie ten kardynał jest przedstawicielem Babilonu Wielkiego, wielkiej nierządnicy szatana", ale cytuje wam go by napuszczać psa na wilka. ;)


Offline Dietrich

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:59 »
Mogę po części zgodzić się z robbo1. Zakładając, że CK rzeczywiście dogłębnie bada i analizuje Biblię, można dojść do wniosku, że faktycznie pewne rzeczy należy skorygować, uszlachetnić, dopieścić.  Może też pewne sprawy należałoby odrzucić jako błędne.

Jednakże jest jedno ale: Wszystko byłoby super, gdyby rzeczywiście tak było. Jednak postawa CK, które całkiem niedawno przyjęło na siebie obowiązki "niewolnika" zupełnie temu przeczy. Sam fakt, że w Strażnicy napisano, że CK może popełniać takie czy inne błędy jeszcze o niczym nie świadczy. Jest to typowe wyrachowanie, asekuracja.  Niewolnik Pana dumny ze swej służby, powinien podkreślać zaufanie wobec PANA, nie wobec siebie. Wszak jest on tylko niewolnikiem, sługą, parobkiem. Normalne, ze będzie popełniał błędy. Powinien się więc z tych błędów jako niewolnik wytłumaczyć. Oraz przeprosić wprowadzonych w błąd a także błędy naprawić i wyciągnąć dla siebie naukę.  Czyż nie oczekuje się tego od nas, będących w Organizacji?
Tak zyskuje się autorytet i szacunek.
Niestety w wypadku wiernego i roztropnego niewolnika nigdy nie miało to miejsca.  I wątpię, czy kiedykolwiek nastąpi.

Szafowanie określeniem "prawda", ma podobny wydźwięk do określenia "prawda objawiona"  i jest czymś co zbliża tych siedmiu zadufanych w sobie panów do innych denominacji chrześcijańskich. W jednym kościele Bóg objawia prawdę przez Biblię i Tradycję, u nas przez Biblie i Organizację. Z tą różnicą, że gdzie indziej jest jeszcze miejsce na zwyczajny dialog, na różne punkty widzenia, a w .org każdy, kto ma cokolwiek więcej  do powiedzenia, zyskuje etykietkę buntownika, który w myśl wersetu-wytrychu "wybiega naprzód". Wtedy won. Nie będziesz nam mówił jak mamy postępować.
 
I nie mów robbo1, że tak nie jest, bo jestem w stanie się założyć, że z nikim w zborze nie rozmawiasz w taki sposób, w jaki robisz to na forum.  A jeśli rzeczywiście swoje wywody upubliczniasz w zborze, to jesteś na najlepszej drodze na out, jak ktoś przede mną napisał.  Cierpliwości.
   
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 15:02 wysłana przez Dietrich »


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #130 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:09 »
Dziwi mnie po moich wypowiedziach zdziwienie co do "prawdy,która się zmienia".

Niech cię to nie dziwi. Sposób w jaki formułujesz myśli jest ciężki do zrozumienia. Każdą myśl przedstawiasz jednym - dwoma zdaniami, w każdej wypowiedzi odnosisz się do wielu tematów, używasz wielu równoważników zdań. Pisz obszerniej, jaśniej. Może zanim wyślesz odpowiedź poczekaj 10 - 15 minut i przeczytaj ją jeszcze raz i sprawdź czy sam będziesz wiedział o co ci chodziło. Poświęć więcej czasu na redagowanie postów. Na pewno każdy będzie ci za to wdzięczny.

Taka mała dygresja.

Nie jest wg mnie problemem to że CK popełnia błędy. Nie zaprzecza to samo w sobie temu że głosi prawdę (w sensie, że stara się, że jest uczciwe w pobudkach). Gorzej jest że przedstawia swoje nauki jako prawda, jako coś z czym nie ma dyskusji. Coś w co 8 milionów ludzi na świecie musi wierzyć. A za kilka lat objawiają zmianę prawdy. I 8 milionów ludzi musi z automatu wierzyć w nowe wyjaśnienia. Przykład z pokoleniem jest tego najlepszym zobrazowaniem.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 15:12 wysłana przez Dobry Pasterz »


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #131 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:45 »
Nie jest wg mnie problemem to że CK popełnia błędy. Nie zaprzecza to samo w sobie temu że głosi prawdę (w sensie, że stara się, że jest uczciwe w pobudkach). Gorzej jest że przedstawia swoje nauki jako prawda, jako coś z czym nie ma dyskusji.

Dobre pobudki to trochę za mało.
Inną sprawą jest, czy te pobudki na pewno są dobre...
Wg mnie, służy to coraz większej dezorientacji ludzi i prowadzi do zaniechania własnego studium Biblii.

Co do Prawdy.
Roszada wie lepiej/najlepiej  ;) ile nauk nie zmieniło się o 180o

Widzę jedno rozwiązanie "własnych nauk". Korzystać tylko z Biblii.
Ale... wtedy niewolnik nie byłby już niewolnikiem, bo nie przygotowywałby już pokarmu na czas słuszny  ;) A gdyby tak każdy mógł wyciągać własne wnioski... SZOK  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline PoProstuJa

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #132 dnia: 18 Marzec, 2017, 23:50 »
Nie jest wg mnie problemem to że CK popełnia błędy. Nie zaprzecza to samo w sobie temu że głosi prawdę (w sensie, że stara się, że jest uczciwe w pobudkach). Gorzej jest że przedstawia swoje nauki jako prawda, jako coś z czym nie ma dyskusji. Coś w co 8 milionów ludzi na świecie musi wierzyć. A za kilka lat objawiają zmianę prawdy. I 8 milionów ludzi musi z automatu wierzyć w nowe wyjaśnienia. Przykład z pokoleniem jest tego najlepszym zobrazowaniem.

To jakie pobudki ma CK zależy chyba od danej nauki. Bo są takie nauki, w których można dostrzec prawdę opartą na Biblii.
Niestety są też i takie nauki, których celem jest manipulowanie ludźmi.
Nauka o roku 1914 - ma trzymać ludzi w ryzach, w świadomości, że czas nagli i muszą wszystkie siły wkładać w rozwój organizacji, pomijając swoje potrzeby.
Nauki o traktowaniu "odstępców", którzy sami odłączyli się od organizacji. Jeszcze w latach 70-tych można było odejść i zbór nie omijał takiej osoby, choć się z nią raczej nie bratał. Dopiero na początku tat 80-tych, po szeroko zakrojonej akcji wykluczania ludzi z Betel CK postanowiło tak zaostrzyć politykę wobec "odstępców", że obecnie są traktowani gorzej niż osoby wykluczone.
Tak więc z organizacji NIE DA SIĘ wyjść dobrowolnie i "z twarzą". Opuszczając ją zawsze jesteś napiętnowany i traktowany jak totalny grzesznik (opętany przez zwodnicze nauki Szatana). To niestety sprawia, że organizację ŚJ można śmiało nazwać sektą.

No i niestety te zmienne nauki.... Jeśli ktoś przed rokiem 2000 przyjął jakieś frakcje krwi, to mogł być wykluczony ze zboru. Ale "zrozumienie" się zmieniło i dziś śmiało można przyjąć np. hemoglobinę. Ale nie wskrzesi to setek hemofilików, którzy umarli z powodu odmowy przyjęcia czynnika krzepnięcia krwi. Nie zwróci to też twarzy i honoru wszystkim wykluczonym osobom.
Niestety CK jest jak walec drogowy - chcąc "wyprostować ścieżki" 8 milionów Świadków, przy okazji miażdży dziesiątki tysięcy swoich członków, którzy staną im na drodze.


Offline bene

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #133 dnia: 19 Marzec, 2017, 08:22 »
Ty to ty,a nie wszyscy.
Ja zawsze "czytałem,przeanalizowywałem i wyciągałem konstruktywne wnioski".
I tak idąc na rozmowę z "zielonoświątkowcami" kupiłem sobie książki:
"Pytania które zadajesz"Gary D.Kinnamana,oraz "Dary Ducha świętego - teoria i praktyka"Reinholda Ulonska,żeby poznać ich punkt widzenia.
Potem dla odmiany Johna F.MacArthura jr."Charyzmatycy",czy Chucka Smitha "Charyzma czy charyzmania",żeby poznać argumenty przeciwko "charyzmatykom".
I czynię tak do tej pory.
Przyznaję że jak na Świadka Jehowy to dość nietypowe zachowanie. No ale być może to tylko przypadek że na mojej drodze spotykałem tych co tylko wpatrzeni są w publikacje WTS i nic poza tym nie przyjmującym.  Bardzo ciekawy jestem Twoich wypowiedzi w temacie https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/swiadkowie-jehowy-a-dary-ducha/msg60024/#msg60024
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #134 dnia: 19 Marzec, 2017, 13:20 »
Powtarzam; PRAWDA TO NIE ZMIENNE POGLĄDY.
Twój pogląd na coś może być mylny, co nie znaczy, że prawda sie zmieniła.

Pogląd;
wyobrażenie na jakiś temat; sąd o czymś; opinia

Prawda;
1. przedstawienie czegoś zgodne z realiami;
2. to, co faktycznie jest, istnieje, lub było;
3. zasada uważana powszechnie za niepodważalną

Światusie mylisz się!  ;D ponieważ wg Nowomowy WTS słowo Prawda oznacza Aktualne światło i zrozumienie. Kto wie może i słowo Prawda wg nowomowy WTS zmieni swe znaczenie z uwagi na coraz jaśniejsze światło i zrozumienie.
Kiedyś zmieniały się światła a teraz jedynie światło świeci coraz jaśniej. Tak mocno że aż efekt cieplarniany mamy na plancie.

Nawet jak światło całkowicie gaśnie wg nowomowy WTS np. jego blask już zupełnie nie pada na Wspaniały Finał Objawienia to dlatego zgasło ponieważ jaśniej rozbłysło  ;D ;D ;D

Czy zrozumiałeś wszystko???  :P