Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75646 razy)

Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Grudzień, 2016, 14:32 »
Beton, to beton. Żadne zdanie ze słowem "błąd" w odniesieniu do Ciała Kierowniczego nie będzie zapalnikiem do tego, żeby wierny głosiciel zmienił swoje myślenie. Powiedziałbym nawet, że to zdanie ma na celu wybicie odstępcom argumentu z rąk. Po tym artykule wnikliwy głosiciel odwiedzający to forum uzna, że odstępcy znów tylko wyolbrzymiają jakiś błąd CK, tak jak byłoby o czym mówić... przecież CK samo zwraca na to uwagę. Ci odstępcy to już naprawdę nie mają co robić.
  donadams, wnikliwy głosiciel a w dodatku gorliwy, nigdy na to forum nie zajrzy.
  Będąc gorliwym ŚJ, nawet nie myślałam, żeby zerknąć na cokolwiek nie autoryzowanego przez strażnicę ...
  A co dopiero poczytać, przeanalizować i wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski.
  To dopiero zaczęłam robić, jak nastąpił proces wybudzania.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Online donadams

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Grudzień, 2016, 19:39 »
  donadams, wnikliwy głosiciel a w dodatku gorliwy, nigdy na to forum nie zajrzy.
  Będąc gorliwym ŚJ, nawet nie myślałam, żeby zerknąć na cokolwiek nie autoryzowanego przez strażnicę ...
  A co dopiero poczytać, przeanalizować i wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski.
  To dopiero zaczęłam robić, jak nastąpił proces wybudzania.

Sama do "wnikliwego" dodałaś "gorliwego", ponieważ zgadzasz się najwyraźniej z tym, że te rzeczy nie zawsze idą ze sobą w parze. Tak czy inaczej uważam, że jakieś tam zdanie o błędzie CK nie zmieni niczego. Musi stać się coś o wiele poważniejszego. Dostarczanie takich "argumentów" przez CK niby na niekorzyść CK ale przez oficjalny kanał niczego nie zmieni, a będzie wręcz wodą na młyn.

Ten tzw. "wybudzony" to zobaczy, ale on i tak już jest wybudzony, a inny nawet nie zwróci uwagi. Będzie jeszcze tak, że na to pytanie zgłosi się jakaś gorliwa ciocia, która bardzo podkreśli, że "nawet lista jest tutaj co to było zmieniane, Jehowa zadbał żeby było dla naszego pożytku, żebyśmy mogli naśladować wiarę i pokorę naszych kochanych braci" i wyniknie z tego tylko poklask.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Grudzień, 2016, 19:56 »
Cytuj
Tak czy inaczej uważam, że jakieś tam zdanie o błędzie CK nie zmieni niczego.
No pewnie że nie zmieni niczego, jeśli będziesz i Ty pod dywan to zdanie chował.
Ale jeśli będziesz pokazywał ten zdanie o "błędzie" i pokazywał te 170 zmienionych nauk, to jakiś efekt co do niektórych ludzi może być. ;)


Offline Szear-Jaszub

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Grudzień, 2016, 22:54 »
Ktoś wcześniej do tego nawiązał... ale mój ulubiony cytat z kryzysu sumienia:
Cytuj
Jak później uznał przewodniczący Ciału
Kierowniczemu, moja wypowiedź zwracała uwagę – o czym, według niego,
powinniśmy pamiętać – że to, co jest dziś nauczane jako „teraźniejsza prawda”,
może z czasem stać się także „przeszłą prawdą”, i że „teraźniejsza prawda”
zastępująca taką „przeszłą prawdę” sama może zostać z czasem zastąpiona przez
„przyszłą prawdę”. Odczuwałem, że używane w taki sposób słowo „prawda”
staje się słowem bez konkretnego znaczenia

super pasuje...
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Grudzień, 2016, 23:15 »
No pewnie że nie zmieni niczego, jeśli będziesz i Ty pod dywan to zdanie chował.
Ale jeśli będziesz pokazywał ten zdanie o "błędzie" i pokazywał te 170 zmienionych nauk, to jakiś efekt co do niektórych ludzi może być. ;)
  Najgorszą opcją, to jest chyba ... to tzw. "zamiatanie pod dywan" i udawanie, że nic się nie dzieje.
  Myślącym, uważam, trzeba podrzucać dylemaciki do rozmyślań, z logicznymi argumentami.
  Jasne, że niewybudzony może nie załapać i przyjąć to tak jakby normalnie.
  Ale Ci świadomi, to mogliby mieć tu misję do spełnienia i warto to robić.
  Oczywiście, też z jakąś ostrożnością, żeby rozmówcy nie odstraszyć od takich rozmów.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rzeski

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Grudzień, 2016, 09:24 »
Odnośnie tego wątku, zasada jest bardzo prosta: jak ślepy prowadzi ślepego to w dół wpadną obydwaj. I optymistyczny akcent:
Psalm 146:8: "Pan otwiera oczy ślepych.....Lecz drogę bezbożnych zatraca" (BW)


Offline rzeski

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Grudzień, 2016, 10:30 »
I jeszcze jedna luźna myśl: CK szczyci się tym (nazywając to niespotykana w świecie jednością) ,że uczy i wymaga tak naprawdę ślepego posłuszeństwa od ŚJ (trzeba przyznać że w większości wypadków ze świetnymi efektami), a tymczasem w Biblii konsekwentnie jest przedstawiony pogląd że Bóg oczekuje służby pełnionej całą zdolnością rozumowania i niejednokrotnie ostrzega aby nie iść za tłumem i nie nazywać zła dobrem, a dobra złem.Coraz bardziej jestem przekonany że tak naprawdę do ŚJ idealnie pasuje definicja sekty, szczególnie w świetle słów Jezusa: nikogo na ziemi nie nazywajcie przewodnikami waszymi, albowiem jeden jest wasz przewodnik.... .Dobitnie podkreśla to historia: stosunek do prezesów (tych kilku pierwszych), a teraz do CK. A ja głupi
głosiłem ludziom że ŚJ nie mają człowieczego przywódcy, że naszym wodzem jest Jezus Chrystus itd.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Grudzień, 2016, 12:59 »
To co dziś piszą o "błędzie", już dawno temu F. Franz mówił w sądzie, o czym pisze na s. 16 W poszukiwaniu... Ray Franz (było to ukrywane):

P - pytanie sędziego
O - odpowiedź F. Franza
Cytuj
"P. A zatem to, co publikuje się dzisiaj jako prawdę może być uznane
przez Towarzystwo za błędne za parę lat?
O. Musimy poczekać i zobaczyć.
P. A w międzyczasie grono Świadków Jehowy będzie szło za błędem?
O. Za błędną konstrukcją opartą na Piśmie Świętym.
P. Błędem?
O. Niech będzie, błędem.".

I tak to jest z tymi błędami.


Online donadams

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Grudzień, 2016, 13:05 »
No pewnie że nie zmieni niczego, jeśli będziesz i Ty pod dywan to zdanie chował.
Ale jeśli będziesz pokazywał ten zdanie o "błędzie" i pokazywał te 170 zmienionych nauk, to jakiś efekt co do niektórych ludzi może być. ;)

Oczywiście, że tak. Z resztą już zdążyłem zrobić z tego mały użytek. Uważam po prostu, że z punktu widzenia treści publikacji takie zdanie nie jest jakimś przełomowym momentem. Co więcej spodziewam się, że niedługo będzie coraz więcej tego typu "szokujących prawd". W jakiś sposób w końcu będzie trzeba się ustosunkować do tego, że któryś tam rocznik wykaże spadek liczby głosicieli i może sposobem na to będzie brutalna wręcz szczerość, która przynajmniej do pewnego stopnia - ubrana w odpowiednie wersety biblijne - wyjaśni tym, którzy zostali, że to wszystko nadal jest wspaniałe, pomimo tego, że "ziemska część organizacji Jehowy" nie jest doskonała i popełnia błędy czy cokolwiek...
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Grudzień, 2016, 13:12 »
Dla mnie ważne jest też to, że choć zwykła wersja angielska tego czasopisma ma w tym zdaniu słowo „błąd” (ang. err), to edycja uproszczona ma termin w liczbie mnogiej – „błędy” (ang. mistakes):

The Governing Body is neither inspired nor infallible. Therefore, it can err in doctrinal matters or in organizational direction (ang. Strażnica luty 2017 s. 26 [ed. zwykła]).

The Governing Body is neither inspired nor perfect. It can make mistakes when explaining the Bible or directing the organization (ang. Strażnica luty 2017 s. 24 [ed. uproszczona]).

Jeden błąd, a błędy to drobna różnica. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Grudzień, 2016, 13:20 »
Dla mnie ważne jest też to, że choć zwykła wersja angielska tego czasopisma ma w tym zdaniu słowo „błąd” (ang. err), to edycja uproszczona ma termin w liczbie mnogiej – „błędy” (ang. mistakes):

The Governing Body is neither inspired nor infallible. Therefore, it can err in doctrinal matters or in organizational direction (ang. Strażnica luty 2017 s. 26 [ed. zwykła]).

The Governing Body is neither inspired nor perfect. It can make mistakes when explaining the Bible or directing the organization (ang. Strażnica luty 2017 s. 24 [ed. uproszczona]).

Jeden błąd, a błędy to drobna różnica. :)


"It can err" znaczy "Może się mylić"


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Grudzień, 2016, 13:22 »

"It can err" znaczy "Może się mylić"
No ale nasi przetłumaczyli na błąd:

„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło »Kształtowanie się wierzeń«, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Grudzień, 2016, 13:28 »
No ale nasi przetłumaczyli na błąd:

„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło »Kształtowanie się wierzeń«, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

Może dlatego że "może popełnić błąd" brzmi łagodniej niż "może się mylić"


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Grudzień, 2016, 13:49 »
Cytuj
Nie będzie już roczników (biblioteczek) na płytach. Jedynie aplikacja do pobrania, którą będzie się aktualizować co miesiąc
Już w zeszłym roku wprowadzili DVD zamiast CD dla Watchtower Library (Biblioteka Strażnicy), ale uaktualnianie było tylko raz w połowie roku. Teraz będzie pewnie drugi raz.


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:37 »
  donadams, wnikliwy głosiciel a w dodatku gorliwy, nigdy na to forum nie zajrzy.
  Będąc gorliwym ŚJ, nawet nie myślałam, żeby zerknąć na cokolwiek nie autoryzowanego przez strażnicę ...
  A co dopiero poczytać, przeanalizować i wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski.
  To dopiero zaczęłam robić, jak nastąpił proces wybudzania.
Ty to ty,a nie wszyscy.
Ja zawsze "czytałem,przeanalizowywałem i wyciągałem konstruktywne wnioski".
I tak idąc na rozmowę z "zielonoświątkowcami" kupiłem sobie książki:
"Pytania które zadajesz"Gary D.Kinnamana,oraz "Dary Ducha świętego - teoria i praktyka"Reinholda Ulonska,żeby poznać ich punkt widzenia.
Potem dla odmiany Johna F.MacArthura jr."Charyzmatycy",czy Chucka Smitha "Charyzma czy charyzmania",żeby poznać argumenty przeciwko "charyzmatykom".
I czynię tak do tej pory.