Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75658 razy)

Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Marzec, 2017, 14:26 »
Widzę,że nie zostałem dobrze zrozumiany,czy nie do końca właściwie.
Pewnie prawdą jest,że "sposób w jaki formułuję myśli jest trudny do zrozumienia".
Wielce i uczciwie dziękuję za słuszne uwagi.
Problemem jest pewnie i to,że jeden wypowiadam zdania na wiele ,wielu z was  zarzutów itp.
Wiem,że przekonuję,że zmiany to istota postępu.
Do posiadania prawdy,potrzebna jest droga,którą trzeba przejść itp.Przekonuję,że w poznaniu prawdy następuje tzw."kumulacja wiedzy,zrozumienia,poznania".

Wiem też jednak,że tak jak i w nauce poznanie prawdy,tak jak rozwój nauki odbywa się nie tylko i nie zawsze w ewolucyjny sposób,to jest stopniowo,ale  niekiedy i "rewolucyjny".
I nie idzie o to,że występuję przeciw wierze w stopniowo kumulujący się gmach wiedzy.
Tak w nauce ,jako nauce
-jak i w naszym przedstawianiu prawdy,jej poznawaniu,dążeniu do pełni,pełnego zrozumienia.

I tak Thomas Kuhn,czy Karl.R.Popper dość udanie wykazali,że nauka ma wielokrotnie rewolucyjny charakter,nie tylko stopniowy.
Ten pierwszy w książce "Dwa bieguny" napisał,że tak jak i K.R.Popper odrzuca pogląd ,iż nauka rozwija się [ tylko] w drodze powolnych kumulacji.

Obaj podkreślają rewolucyjny charakter rozwoju nauki.

Podobnie jest i u nas.
Następuje zmiana poprzez stopniowy rozwój .,
Nasze poznanie :"...staje się coraz jaśniejsze..."Przyp.4:18.
Tylko,że niekiedy dochodzi  to przez "nagłe zmiany",podobnie jak w nauce.

Jak pisał za byłym prezbiterianinem -potem opowiadającym się za anglikanizmem -J.Butlerem kard.J.H.Newman ,jeżeli do zrozumienia prawdy dochodzi ,czy ma dojść :"bez pomocy cudownych pośrednictw",to "musi to nastąpić w taki sam sposób ,w jaki z d o b y w a się wiedze naturalną [ tak jak w nauce] ,przez ciągłość i postęp...".

A zdobywanie wiedzy naturalnej odbywa się jako stopniowy postęp,który od czasu do czasu przeżywa wstrząs to jest odbywa sie w sposób "rewolucyjny".

I niech nikogo nie dziwi to,że podajemy nasze wyjaśnienia jako prawdę.
W nauce po "rewolucjach"odrzuca się ,ewentualnie modyfikuje pewne prawdy,chociaż wcześniej uchodziły za słuszne [prawdziwe].
Tak jak doszło w nauce do "wyswobodzenia nauki z paraliżującego przeświadczenia o niepodważalności teorii I.Newtona",dzięki wywodom A.Einsteina.






« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 14:35 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #136 dnia: 19 Marzec, 2017, 14:29 »
No niestety tego nie da się czytać. Włączam ignorowanie postów. :(
Szkoda mego czasu. :-\


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #137 dnia: 19 Marzec, 2017, 14:39 »
Nie zapominaj,że ja mam prawo od ciebie oczekiwać tego,że "nie dasz się zastraszyć".
I co istotne :
"...zawsze będziesz gotowy udzielić odpowiedzi tym,którzy [jak ja] pragnęliby w y j a ś n i e ń..."1Pt.3:14-16


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Marzec, 2017, 14:41 »
(...)
I niech nikogo nie dziwi to,że podajemy nasze wyjaśnienia jako prawdę.

A powinniście raczej jako hipotezę :)


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Marzec, 2017, 14:50 »
Z pewnych powodów zapewne tak,tylko,że w religii tak to nie działa,i nie powinno.

I tak w katolicyzmie [ podaje to jako przykład] np. za odstępcę uznaje się tego,kto co?
Jak to wynika z "PRAWA KANONICZNEGO" jest ten kto:
 "uporczywie zaprzecza prawdzie,w którą należy wierzyć...albo uporczywie powątpiewa o tej prawdzie".

Z zasady w religii mówi się o "prawdzie,w którą należy wierzyć".
Tak jest.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 15:12 wysłana przez robbo1 »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #140 dnia: 19 Marzec, 2017, 15:43 »



Z zasady w religii mówi się o "prawdzie,w którą należy wierzyć".
Tak jest.

 No to po co to cale  PIEPRZENIE W BAMBUS  w tych dwoch czy trzech watkach na  dziesieciu stronach , gdzie usilujesz nas przekonac  , ze  SJ dzialaja jak jacys naukowcy szukajacy z pokora i zapamietaniem  PRAWDY NAJWYZSZEJ  ? !  Nie wiem czy wyladuje za ten" bambus" na cmentarzu , ale  do szalu doprowadza mnie ta pokretna argumentacja i ten  nadmuchany ton  Proroka.  Ignora ode mnie nie dostaniesz jak od  Roszady ale na komentarze juz nie licz . AMEN >:(



Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Marzec, 2017, 15:44 »
Z pewnych powodów zapewne tak,tylko,że w religii tak to nie działa,i nie powinno.

A może jednak powinno. Przecież "niewolnik" ma dawać pokarm na czas słuszny. A nie latać za członkami czeladzi i kontrolować czy nie skubną sobie czegoś gdzie indziej.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #142 dnia: 19 Marzec, 2017, 15:47 »
Z pewnych powodów zapewne tak,tylko,że w religii tak to nie działa,i nie powinno.

I tak w katolicyzmie [ podaje to jako przykład] np. za odstępcę uznaje się tego,kto co?
Jak to wynika z "PRAWA KANONICZNEGO" jest ten kto:
 "uporczywie zaprzecza prawdzie,w którą należy wierzyć...albo uporczywie powątpiewa o tej prawdzie".

Z zasady w religii mówi się o "prawdzie,w którą należy wierzyć".
Tak jest.

Powoływanie się na KK jest nie fair, bo KK jeśli cokolwiek zmieniał (nie wiem, nie interesowałem się) to w porównaniu z nim wierzenia SJ zachowują się jak chorągiewka na wietrze.

A może jednak powinno. Przecież "niewolnik" ma dawać pokarm na czas słuszny. A nie latać za członkami czeladzi i kontrolować czy nie skubną sobie czegoś gdzie indziej.

Warto się zastanowić czy niewolnik miał "przygotowywać" czy "rozdzielać" ten pokarm? Miał być kucharzem czy kelnerem? :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #143 dnia: 19 Marzec, 2017, 15:57 »
Podobnie jest i u nas.
Następuje zmiana poprzez stopniowy rozwój .,
Nasze poznanie :"...staje się coraz jaśniejsze..."Przyp.4:18.
Tylko,że niekiedy dochodzi  to przez "nagłe zmiany",podobnie jak w nauce.

Porównywanie doktryn śJ do nauki jest co najmniej śmieszne, a właściwie to jest obraza nauki.
Napisałeś o "stopniowym rozwoju" i coraz "jaśniejszym poznaniu". Zmienność doktryn śJ a zwłaszcza nauka o pokoleniu 1914 roku nie ma nic wspólnego z powyższym. ŚJ swoją dzisiejszą naukę nazwą jako "obietnica boga" i jutrzejszą całkowicie odmienną, też nazwą "obietnicą boga" (patrz stopka redakcyjna w Przebudźcie się do 11.1995 i późniejsze). Matactwa w objaśnianiu swojej rzekomo jedynej prawdziwej wykładni biblii już zapędza CK w kozi róg. Przykładem są tysiące rozumnych ludzi opuszczające tą destrukcyjną organizację co roku, którzy widzą krętactwa CK.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #144 dnia: 19 Marzec, 2017, 16:02 »
Widzę,że nie zostałem dobrze zrozumiany,czy nie do końca właściwie.
Pewnie prawdą jest,że "sposób w jaki formułuję myśli jest trudny do zrozumienia".
Wielce i uczciwie dziękuję za słuszne uwagi.
Problemem jest pewnie i to,że jeden wypowiadam zdania na wiele ,wielu z was  zarzutów itp.
 

Chłopie - Ty czytasz swoje posty? Nie odnosisz się do naszych wypowiedzi i pytań, a powielasz swoje wynurzenie, kompletnie nie związane z wątkiem. Czy ktoś Cię pytał/ rozważał o problemach filozofii nauki? Ty piszesz na kacu/ nie wyspany jesteś/psychotropy jakieś bierzesz? Czytaj ze zrozumieniem na sze posty i tylko do naszych wypowiedzi się odnoś ,a nie polemizuj ze sobą - to chyba nie za duże wymaganie?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #145 dnia: 20 Marzec, 2017, 00:41 »
Nie obraź się, robbo1, ale przyznam, że jesteś pierwszą osobą, o której mogę powiedzieć, że czytanie Khuna i Poppera Ci zaszkodziło. A tak namiętnie ich polecam wszystkim.
A mówiąc ad meritum: oczywistym jest, że egzegeza biblijna ŚJ i metodologia nauki to zupełnie inne, nieporównywalne światy...


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #146 dnia: 20 Marzec, 2017, 10:39 »

(...) za odstępcę uznaje się tego,kto co?
(...)
 "uporczywie zaprzecza prawdzie,w którą należy wierzyć...albo uporczywie powątpiewa o tej prawdzie".

Z zasady w religii mówi się o "prawdzie,w którą należy wierzyć".
Tak jest.

No to spróbujmy zastosować tę regułę do SJ.

W przemówieniu w Kalkucie, prezes Knorr, wypowiedział takie słowa, opisane potem dla potomnych w Strażnicy nr 6 z 1958 roku, str. 17:
Cytuj

"Zachęcił wszystkich do korzystania z posiadanych publikacji w języku bengalskim, gdyż jest to pożywienie dostarczone przez Jehowę"

Opierając się na powyższym oświadczeniu, wierzymy, że za pośrednictwem publikacji, Jehowa dostarczał między innymi taki pokarm:

Cytuj
"W 16 rozdziale Objawienia, wierszach 14 i 16 (Kow) określono go jako wielki dzień Boga Wszechmogącego 'zwany po hebrajsku Armagedon'. Wojna ta zostanie stoczona w XX wieku. Proroctwo o niej spełni się tak dokładnie jak się spełniły proroctwa o wojnach światowych, głodach, trzęsieniach ziemi itd." ("Przebudźcie się!" nr 11, lata 1960-69, s. 13, wyd. pol.)

Robbo1 - czy będziesz uporczywie zaprzeczał, tej "prawdzie" w którą należy wierzyć?
Przecież jehowa za pośrednictwem publikacji zapewnił, że "wojna ta zostanie stoczona w XX wieku. Proroctwo o niej spełni się tak dokładnie jak się spełniły proroctwa o wojnach światowych, głodach, trzęsieniach ziemi".

Pozdrawiam cieplutko

Dosia





Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #147 dnia: 20 Marzec, 2017, 10:44 »
Cytuj
W przemówieniu w Kalkucie, prezes Knorr, wypowiedział takie słowa, opisane potem dla potomnych w Strażnicy nr 6 z 1958 roku, str. 17:

"Zachęcił wszystkich do korzystania z posiadanych publikacji w języku bengalskim, gdyż jest to pożywienie dostarczone przez Jehowę"
I to nie tylko w roku 1958 wmawiano takie farmazony, ale i dziś:

„Literatura ta jest oparta na Słowie Bożym, dlatego podawane w niej pouczenia nie pochodzą od ludzi, lecz od Jehowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 13).

To co, członkowie CK już nie są ludźmi, ale samym Jehową? :-\

Takie bajki pisano też przed rokiem 1958, gdy były całkiem inne nauki niż dziś i w roku 1958:

„(...) Pamiętaj wtedy, że jeżeli jesteś poświęconym dzieckiem Bożym, jesteś agientem ogłoszeniowym Króla i jego królestwa. Ogłaszaj we wszelki sposób na jaki się zdobędziesz. Otrzymałeś sporą ilość bezpłatnych gazetek. Każda z tych gazetek podaje w streszczeniu drogocennego poselstwa od Pana” (Strażnica 15.01 1923 s. 26 [ang. 15.12 1922]).
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 10:50 wysłana przez Roszada »


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #148 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:17 »
Nie gniewajcie się,że udzielam w jednej odpowiedzi ,odpowiedzi na wiele waszych denuncjacji,z tego to powodu mogę nie wyrażać się jednoznacznie,czy uwzględnić wszystkie zarzuty.
Nie zmienia to jednak tego,że to mi,i niech tak już pozostanie [przyjmijmy,że gdy piszę, to jest moje zdanie] metodologia nauki pozwala zrozumieć konieczność zmian,i usprawiedliwia nasze.
Od dawna analizuję metodologię nauki,czemu daję wyraz w tym miejscu.
Nie zmienia to jednak tego,że nawet "wielkie zmiany" w wyjaśnianiu rzeczywistości mają miejsce,pomimo wiary,że już wcześniej poznaliśmy jej oblicze,że zrozumieliśmy jaka ona jest.
Mam tu na myśli naukowe odkrycia.
Okazuje się jednak,że pomimo "pewności" zmieniamy nasze wyobrażenie o rzeczywistości,chociaż wcześniej utrzymywaliśmy,że "w końcu zrozumieliśmy jaka jest ona naprawdę".
Naprawdę jednak niekiedy zmieniamy wyjaśnienia.
I tak przez ok.III wieków utrzymywaliśmy,że "Teoria Izaka Newtona"jest zupełna.
Potem wraz z odkryciami [wywodami] Alberta Einsteina okazało się,że jest inaczej.

I niczego nie zmienia to,że w naszym wyjaśnieniu przypisujemy wszystko naszemu ojcu w niebie,czy wierzymy w inspiracje ducha św,czy raczej jego "pieczę",opiekę itp.

Jak pisałem,nikt nie miałby trudności ze zrozumieniem ,gdyby w istocie "dochodziło do nadnaturalnej interwencji".
Istnieją społeczności,które wierzą w ciągłość "profetyzmu".
My nie.
Wierzymy,że w przypadku proroctw ,i ich wykładni należy pamiętać o dwóch zasadach.
Tak naprawdę wobec wielkiej różnorodności form profetyzmu[jak się naucza,czy jak uczą niektórzy],pozostaje wiara,że prorok został posłany przez stwórcę i ostatecznie może powołać się tylko na swoje o s o b i s t e wyzwanie,czy zlecone zadanie.-tak pisał J.Ratzinger.

I nie wypominajcie mi,że "W obronie wiary",nie mam prawa go zacytować.
Mam.
To przecież nasz zbawiciel powiedział o ludziach,których poglądów i postępowania w pełni nie popierał.
"Czyńcie i zachowujcie wszystko co wam polecą.lecz uczynków ich nie naśladujcie..."Mat.23:3

Tak czy inaczej jak podkreślał W.Gro@ :"prorokowanie można osiągnąć tylko za cenę fałszywego prorokowania".
To znaczy nie można pozostać prorokiem jeżeli nie zaryzykuje się prorokowania.
My nie prorokujemy,niemniej ryzykujemy i podajemy wykładnie proroctw.

I co ważniejsze -jak zauważył i pisał W.S.LaSor :
"Niezłomną regułą i n t e r p r e t a c j i proroctw jest to,że proroctwo staje się zupełnie jasne,gdy się wypełni".

I przypominam nikt z wierzących wyjaśniając wypowiedzi z natchnionego słowa,nie utrzymuje,że czyni to z pominięciem pomocy obiecanego "pocieszyciela",który "was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko...".Jana 14:26

I niech nikogo nie dziwi to,ze gdy podajemy wyjaśnienia,to podajemy je jako prawdy.
Czynią tak wszyscy.[podam przykład]
I tak w :LONDYŃSKIM WYZNANIU WIARY Z ROKU 1689" czytamy:
"Wśród protestantów od początku występowała silna tendencja do określania prawd [z  natchnionego słowa] w postaci wyznań wiary".
I nikomu nie przyszło do głowy wyznania wiary ,czy [wyznań wiary] traktować inaczej niż jako prawdy.

Nie przychodzi nam do głowy czynić inaczej.

« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 11:26 wysłana przez robbo1 »


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #149 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:34 »
robbo1
Ty czytasz nasze posty, czy są one dla Ciebie zbyt trudne? Po co piszesz o metodologii nauki - czy ktoś Ciebie o to pytał? Nie dość, że się powtarzasz, to nie odnosisz się kompeltnie do naszych argumentów - to typowe dla ŚJ?
Kończę dyskusję  z Tobą, zresztą bardziej to monolog. Czytanie Twoich pseudonaukowych rozważań jest zbyt męczące.
Życzę zdrowia  :)