Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75653 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #150 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:50 »
Ponoć na poziomie kwantowym można zatrzymać czas ;D

Przydałoby się zatrzymać czas żeby wczytać się w pokarm na czas słuszny dostarczany przez Dyrektora Ministerstwa Prawdy Robbo1

Bez tego udugodnienia nie jestem w stanie zagłębić się w cały materiał :)

Powiem tak: Skoro Świadkowie Jehowy są w swych dysputach na pograniczu Fantazji i Filozofi i na nowo nazywają poszczególne słowa jak np PRAWDA ma całkiem inne znaczenie niż dla 8 miliardów ludzi to nie ma szansy aby argumenty dotarły do adwersarza.

Jak znaleźć wspólny język? Aż glowa mnie rozbolała od szukania odpowiedzi. W realu też próbuję pytać co jest przeciwstawne do PRAWDY?

Okazuje się że Świadkowie Jehowy zgodnie twierdzą że KŁAMSTWO, jednak jak w gramatyce są wyjątki  ;D

Jak pytam o kwestie PROROCTW które miały się ziścić na 100% a się nie ziściły to już nie jest KŁAMSTWO tylko nowe zrozumienie albo inaczej JAŚNIEJSZE ZROZUMIENIE.




Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #151 dnia: 20 Marzec, 2017, 11:58 »
robbo1
Ty czytasz nasze posty, czy są one dla Ciebie zbyt trudne? Po co piszesz o metodologii nauki - czy ktoś Ciebie o to pytał? Nie dość, że się powtarzasz, to nie odnosisz się kompeltnie do naszych argumentów - to typowe dla ŚJ?
Kończę dyskusję  z Tobą, zresztą bardziej to monolog. Czytanie Twoich pseudonaukowych rozważań jest zbyt męczące.
Życzę zdrowia  :)

Już raz wypomniałeś mi,że nie odpowiedziałem na twoje pytania,a to ty nie zuważyłeś odpowiedzi.
I nie pisz,że nie piszę na temat.

Rozumiem,że odpowiadam "nietypowo".
I nie mniej mi za złe,ale nie pisz o argumentach,tylko o pretensjach,zalach.
I nie piszę tego złośliwie.


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #152 dnia: 20 Marzec, 2017, 13:33 »

Wierzymy,że w przypadku proroctw ,i ich wykładni należy pamiętać o dwóch zasadach.
Tak naprawdę wobec wielkiej różnorodności form profetyzmu[jak się naucza,czy jak uczą niektórzy],pozostaje wiara,że prorok został posłany przez stwórcę i ostatecznie może powołać się tylko na swoje o s o b i s t e wyzwanie,czy zlecone zadanie.-tak pisał J.Ratzinger.

Pomimo, że nie odpowiadasz na poszczególne posty, ja postaram postaram ustosunkować się do Twojego, przynajmniej w kwestii prorokowania. Już powyższy tekst w świetle nauki biblijnej, dyskwalifikuje WTS, jako religię prawdziwą, bo wielokrotnie CK podkreślało, że jest powołane przez Jehowę (stwórcę), i wykonuje jego zadania zlecone przez niego. Żeby nie być gołosłownym przytaczam:

Cytuj
    "Prorokują oni gdyż występują w imieniu Boga" [Świadkowie Jehowy o sobie] ("Strażnica" 1972, nr 8, s.24, wyd. pol.)

    "Rzecz zrozumiała, iż na wydawców i zwolenników Strażnicy oraz związanych z nią innych publikacji takie występowanie i przemawianie w imieniu Boga proroka Jeremiasza od roku 1879 nakładało pewien obowiązek." ("Strażnica" 1978, nr 7, s. 6, wyd. pol.)

W stopce redakcyjnej "Przebudźcie się!" od nr. 7 1988r. do października 1995 można było przeczytać:

    "...czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo."

Piszesz:

T
Cytuj
ak czy inaczej jak podkreślał W.Gro@ :"prorokowanie można osiągnąć tylko za cenę fałszywego prorokowania".
To znaczy nie można pozostać prorokiem jeżeli nie zaryzykuje się prorokowania.
My nie prorokujemy,niemniej ryzykujemy i podajemy wykładnie proroctw.

Biblia wypowiada się w tej kwestii jednoznacznie:

Cytuj
Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć. Jeśli pomyślisz w swym sercu: A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? Gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał. (Pwt 18:20-22)

Dalej piszesz:

Cytuj
I co ważniejsze -jak zauważył i pisał W.S.LaSor :
"Niezłomną regułą i n t e r p r e t a c j i proroctw jest to,że proroctwo staje się zupełnie jasne,gdy się wypełni".

A co jeśli się nie wypełni, tak jak nie wypełniło się wiele, przepowiadanych przez WTS?

Cytuj
I przypominam nikt z wierzących wyjaśniając wypowiedzi z natchnionego słowa, nie utrzymuje,że czyni to z pominięciem pomocy obiecanego "pocieszyciela" ,który "was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko...".Jana 14:26

I niech nikogo nie dziwi to,ze gdy podajemy wyjaśnienia, to podajemy je jako prawdy.

Jeśli powołujecie się na Jehowę, "pocieszyciela", wymagacie bezwzględnej wiary w to co w danym miesiącu głosicie, (bo w innym już inaczej), to ośmielam się twierdzić, że zarówno z "pocieszyciela", jak i z Jehowy jawnie kpicie, ponieważ wiele z przepowiedni CK, było podane jako pewnik, a nie jako interpretacja.

Mały przykład fałszywego proroka:

Cytuj
"Już wkrótce, jeszcze w naszym XX wieku, rozgorzeje 'walka w dzień Jahwe' przeciw współczesnemu odpowiednikowi Jeruzalem, to znaczy przeciw chrześcijaństwu". ([:(] "Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa - Jak?" 1974, s.143, wyd. pol.)


Liczę na odpowiedź.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #153 dnia: 20 Marzec, 2017, 13:44 »
robbo1
Ty czytasz nasze posty, czy są one dla Ciebie zbyt trudne? Po co piszesz o metodologii nauki - czy ktoś Ciebie o to pytał? Nie dość, że się powtarzasz, to nie odnosisz się kompeltnie do naszych argumentów - to typowe dla ŚJ?
Kończę dyskusję  z Tobą, zresztą bardziej to monolog. Czytanie Twoich pseudonaukowych rozważań jest zbyt męczące.
Życzę zdrowia  :)
Zapytaj go na odchodnym co chce on ugrać na forum?
Jaki sobie przyjął cel bycia na forum?

Nauczyć się coś, czy nauczyć exŚJ o organizacji z pism kardynała Newmana? :)


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #154 dnia: 20 Marzec, 2017, 13:54 »
Uważasz więc,że twierdząc,że "zyjemy w dniach ostatnich" oszukujemy siebie i innych.
Tak,czy nie?

Tak rozumiem,że nasz zbawiciel i jego uczniowie przewidzieli pojawienie się nieprawdziwych proroków,tych,którzy "poczną szerzyć zgubne błędy" 1 Pt.2:1-3

W tł.K.Romaniuka to "pseudonauczyciele",którzy "będą was zwodzić zmyślonymi przez siebie bajeczkami".

Przy czy to nie ci,którzy wierzą w powrót naszego zbawiciela ,tylko ci,którzy temu zaprzeczają zostaną potępieni.1 Pt.3:1-13

A wiara w to,że obiecana "walka.."itp.jest "tuż tuż",to nic niewłaściwego.
To raczej naganę dostali ci,którzy :
"Rozmyślnie nie chcą słyszeć nawet o tym..."

Zrozum,że wierzący nie samym sobie,tylko stwórcy przypisują to co ich spotkało dobrego itp.
Podobnie jest ze zrozumieniem.
Nie wydaje mi się ,żebyś przypisywał to sobie,czy tylko sobie.
My nie przypisujemy.


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #155 dnia: 20 Marzec, 2017, 14:28 »
Uważasz więc,że twierdząc,że "zyjemy w dniach ostatnich" oszukujemy siebie i innych.
Tak,czy nie?


Uważam, że podawanie konkretnego czasu, np. do końca XXw. to fałszywe proroctwa fałszywych proroków. Tak, oszukujecie siebie i innych.
A jak duże to oszustwo, można się przekonać, czytają waszą literaturę:

Cytuj
"Nadchodzą wieści o braciach sprzedających swoje domy i własność, planujących zakończyć resztę swoich dni w tym starym systemie w służbie pionierskiej. Z pewnością jest to świetny sposób spędzenia tego krótkiego czasu jaki pozostał do zakończenia tego niegodziwego świata."  NSK 1974, nr 5, s. 3, wyd. ang.)

Jeśli CK, w literaturze, w której rzekomo, przemawia sam Jehowa, ten "Jehowa" stwierdził, że w roku 1974, świetnym sposobem, na spędzenie krótkiego czasu jaki pozostał do zakończenia tego niegodziwego świata, jest sprzedanie domu i pionierska służba, to oszukał wielu naiwnych, choć głęboko wierzących ludzi, i sprawił, że po 1975r. obudzili się z ręką w nocniku, jako bezdomni.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #156 dnia: 20 Marzec, 2017, 14:35 »
Uważasz więc,że twierdząc,że "zyjemy w dniach ostatnich" oszukujemy siebie i innych.
Tak,czy nie?

TAK, oszukujecie. No chyba że masz jakiś dowód na to że właśnie mamy dni ostatnie?


Offline janeczek

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #157 dnia: 20 Marzec, 2017, 14:47 »
Wiesz co robbo1 są granice naginania faktów to sendzia wykombinował raj na ziemi w biblii nic takiego nie ma,nikt nie zna dnia poza Ojcem  więc nie da się okresilić czy żyjemy w czasach konica,Pan Jezus nie ma nic do drugich owiec zwyczajnie ich nie zna same się odłączają od niego za namową najpierw Rutka a teraz CK dlatego 11 kwietnia bendzie siwięto latającego talerzyka
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #158 dnia: 20 Marzec, 2017, 16:12 »
Widzę,że wolisz ,żeby nie podawać "konkretnego czasu np.XX wieku".
Tak to według ciebie nie żyjemy "w czasach ostatecznych".
A oczekiwania szybkiego "powrotu" naszego zbawiciela jest niepotrzebne.
To wypomnij mu,że:
 "...począł nauczać ,wołając:Nawróćcie się,bo królestwo niebieskie jest blisko" Mat.4:17

Twierdzisz,że to nieprawda.

Jeżeli uczył,że "jest blisko",to nie mniej nam za złe ,że powtarzamy po nim,że jest .
A wiara w to,że jest "przyjdzie niebawem" - Apok.22:20 to mrzonki,niedorzeczność!
Tak żyjemy w przekonaniu,że "przyjdzie niebawem",jako sędzia,żeby wydawać wyrok.
Wierzymy w to,ze "nastąpi to niebawem".
I nic w tym nadzwyczajnego,że oczekiwaliśmy tego w tamtym wieku,tak jak oczekujemy  w tym.
Wierzymy,że "przyjdzie niebawem".
Może szybciej niż wielu chce,pewnie nie tak szybko jak wielu by pragnęło.

Przy czym 1 Tes.2:1-12 podano okoliczności powtórnego przyjścia naszego zbawiciela.
I te muszą nastać,nastąpić itp.
Zresztą ks.Objawienia to znaczy Apokalipsa to "ostatnie wydarzenia na ziemi w proroctwach Pisma Świętego" - jak brzmi tytuł książki Jonathana Dunkela.



KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #159 dnia: 20 Marzec, 2017, 16:33 »
Widzę,że wolisz ,żeby nie podawać "konkretnego czasu np.XX wieku".
Tak to według ciebie nie żyjemy "w czasach ostatecznych".
A oczekiwania szybkiego "powrotu" naszego zbawiciela jest niepotrzebne.
To wypomnij mu,że:
 "...począł nauczać ,wołając:Nawróćcie się,bo królestwo niebieskie jest blisko" Mat.4:17

Twierdzisz,że to nieprawda.

Jeżeli uczył,że "jest blisko",to nie mniej nam za złe ,że powtarzamy po nim,że jest .
A wiara w to,że jest "przyjdzie niebawem" - Apok.22:20 to mrzonki,niedorzeczność!
Tak żyjemy w przekonaniu,że "przyjdzie niebawem",jako sędzia,żeby wydawać wyrok.
Wierzymy w to,ze "nastąpi to niebawem".
I nic w tym nadzwyczajnego,że oczekiwaliśmy tego w tamtym wieku,tak jak oczekujemy  w tym.
Wierzymy,że "przyjdzie niebawem".
Może szybciej niż wielu chce,pewnie nie tak szybko jak wielu by pragnęło.

Przy czym 1 Tes.2:1-12 podano okoliczności powtórnego przyjścia naszego zbawiciela.
I te muszą nastać,nastąpić itp.
Zresztą ks.Objawienia to znaczy Apokalipsa to "ostatnie wydarzenia na ziemi w proroctwach Pisma Świętego" - jak brzmi tytuł książki Jonathana Dunkela.

Skoro 2000 lat temu było "blisko" to może zostały jeszcze 2000 lat? Dla ciebie to blisko, a dla mnie daleko.


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #160 dnia: 20 Marzec, 2017, 16:35 »
1. I niech nikogo nie dziwi to,że podajemy nasze wyjaśnienia jako prawdę.
2. W nauce po "rewolucjach"odrzuca się ,ewentualnie modyfikuje pewne prawdy,chociaż wcześniej uchodziły za słuszne [prawdziwe].

1. Robbo1, czy ty widzisz jakie głupoty wypisujesz?
Powiedz mi;
Dlaczego mam się nie dziwić, że fałsz podajecie jako prawdę!?
Nie zdziwiłbyś się gdyby ktoś ci powiedział, że pelikan lata do tyłu?

2. Lech Wałęsa pełną gębą.
"Prawdy prawdziwe".
To jakie te "poprzednie prawdziwe prawdy" są po weryfikacji?
"Poprzednimi prawdami nieprawdziwymi"?

Wasza broszura "Czy chciałbyś poznać prawdę", nie zaleca korzystania z podręczników, które trzeba rewidować, uaktualniać itp.

A teraz powiem ci dlaczego ŚJ zmieniają nauki.

"Musimy więc unikać sidła, jakim jest zazdrosne obstawanie przy własnych poglądach lub metodach działania, które nie mają solidnych biblijnych podstaw." Cdn.

A teraz pokażę ci jak jesteś robiony w konia.

Cd. "Powinniśmy natomiast przyjmować nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje."
Oba cytaty; w02 15.10 ss. 28-31 Czy chrześcijanie powinni przejawiać zazdrość?

Pytania;
1. Czy tych nauk i poglądów, które "nie mają solidnych podstaw biblijnych", nie przekazał ten sam "kanał, którym posługuje się Jehowa"?
2. Czy Jehowa rzucił światło, które nie ma podstaw biblijnych?
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 16:38 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline bene

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #161 dnia: 20 Marzec, 2017, 16:37 »
Istnieją społeczności,które wierzą w ciągłość "profetyzmu".
My nie.
Wierzymy,że w przypadku proroctw ,i ich wykładni należy pamiętać o dwóch zasadach.
Tak naprawdę wobec wielkiej różnorodności form profetyzmu[jak się naucza,czy jak uczą niektórzy],pozostaje wiara,że prorok został posłany przez stwórcę i ostatecznie może powołać się tylko na swoje o s o b i s t e wyzwanie,czy zlecone zadanie.-tak pisał J.Ratzinger.
Tak przeszukując dzisiaj stronę jw.org natknąłem się na na taki tekst. jest on zamieszczony w publikacji "Miłośc Boża" na str 209 http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102008084
Cytuj
Pomocne wskazówki podał pod natchnieniem Bożym apostoł Paweł. W Liście 1 do Koryntian 11:3-16 zwrócił uwagę na trzy czynniki, które musi uwzględnić chrześcijanka, by swymi decyzjami przynosić chwałę Bogu. Chodzi o: 1) rodzaj czynności, 2) okoliczności i 3) powody.

Chrześcijanka prowadzi studium biblijne z nakrytą głową, ponieważ obecny jest jej mąż
Rodzaj czynności. Apostoł wskazał na dwie sprawy: zanoszenie modlitw i prorokowanie (wersety 4 i 5). W grę wchodzi zatem zwracanie się do Jehowy oraz prorokowanie, które w naszych czasach polega na nauczaniu prawdy biblijnej.
Jeśli przyjąć za prawdziwą wykładnię co oznacza prorokowanie w dzisiejszych czasach to czy mogę odczytać to co napisałeś jako że nie wierzycie w to co nauczacie?Że nie wierzycie w ciągłość tego nauczania? Wcześniej żonglowałeś słownikami więc nie będzie dla Ciebie żadnym trudem na podstawie tychże wskazać dlaczego słowo προφητεύω prophēteuō oznacza nauczanie prawdy biblijnej. Oraz jaką prawdę biblijną przekazał Agabus Pawłowi i jego towarzyszom w Cezarei u Filipa i co tam robiły prorokinie
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 16:44 wysłana przez bene »
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #162 dnia: 20 Marzec, 2017, 17:04 »
Oczywiście,że wierzymy,że jesteśmy tym kanałem którym się posługuje.
Nie przemawia jednak do naszych uszu itp.
Czytamy o tym w Heb.1:1.
Już go cytowałem.
"W dawnych czasach [stwórca] często i w różny sposób mówił za pośrednictwem proroków do naszych praojców...".

Nie byłoby problemu,gdyby czynił tak ciągle.

Nie przemawia tak do nas jak "w dawnych czasach".
Niestety.

Pozostawił nam "spisane słowo",i staramy się je zrozumieć.
Niewykluczone,że zaszło ,czy zachodzi niekiedy do "obstawania przy swoim" itp.

Nie wiem.
Wiem jednak,że pozostaje pragnienie służenia,wierności,powrotu do źródeł.
Jako "ciało" wiem,że przejawiamy postawę z Filemona 1:21
"Piszę to do ciebie,p e w n y , że mnie wysłuchasz,a wiem,że zrobisz jeszcze więcej niż cię poproszę".
Taka jest nasza postawa,w tym "niewolnika".




Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #163 dnia: 20 Marzec, 2017, 17:20 »
Dlaczego powinniśmy przyjmować nowe światło, skoro poprzednie okazało się nie mieć solidnych podstaw biblijnych?

Czy posłuchałbyś po raz drugi przewodnika, który już raz wyprowadził cię w pole?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #164 dnia: 20 Marzec, 2017, 17:28 »
Nie jeżeli stwierdziłby,że posiada prawdę niepodważalną,pełną ,a nie uczył od początku,że jego droga to droga przypominająca "światło poranne,[które] wschodzi - w z r a s t a aż do południa" Przyp.4:18