Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75659 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Listopad, 2016, 19:15 »
Głosiciele zawsze mi tłumaczą, że biblia jasno mówi, iż nie wszystkie rzeczy będą od razu wyjawione. Wszystko będzie z czasem wyjaśniane przez Boga. Apostołowie się też mylili. 

Nie wiem za bardzo o co im chodzi.

 Oj Tomek, Tomek...jak to nie wiesz o co chodzi?  :o ;D

Jasność...zależy od światła jakie na nią (Biblię) pada. Inne ze  świeczki, inne z led .

A tłumacząc, że nie wszystkie rzeczy będą od razu wyjaśnione i apostołowie się też mylili, zostawiają sobie furtkę.
Na nowe światło. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Listopad, 2016, 19:21 »
Cytuj
Cytat: tomek_s w 18 Listopad, 2016, 11:39
Głosiciele zawsze mi tłumaczą, że biblia jasno mówi, iż nie wszystkie rzeczy będą od razu wyjawione. Wszystko będzie z czasem wyjaśniane przez Boga. Apostołowie się też mylili.
To po co w ogóle na Apostołów się powoływać.
Lepiej od razu na CK, które tak samo jak oni się myli. ;)
Co to znaczy z czasem będzie wyjaśnione?
Raz a dobrze wyjaśnić, a nie 3 razy zmieniać. ;)

Ja zawsze żartowałem, że wstąpię do was, jak się wam nauka ustabilizuje. :-\
Po co mam teraz wstępować i wierzyć w coś, co jutro będzie zmienione. Lepiej poczekać, jak sami mówią, że "Wszystko będzie z czasem wyjaśniane przez Boga". ;D


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Listopad, 2016, 19:50 »
    Zaklęło chyba tego drugiego starszego, do dziś jeszcze nie odpowiedział na pytanie syna
    A może wyciągnął właściwe wnioski i nie wie, co począć ze swoim życiem.
   
    Odklęło tego drugiego ... starszego ... ale z jakim efektem? ...
    Jak syn wysłał jeszcze kilka pytań i argumentów ... to ... od razu,
    został posądzony o odstępcze poglądy i wykreślony z listy jego przyjaciół. No ... widać następny zbrojony beton.
    A wydawałoby się, że taki poczciwy, cichy i spokojny człowiek, tak go postrzegałam.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2016, 20:37 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Grudzień, 2016, 19:44 »


Wypowiedź na luty 2017 r.

„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło „Kształtowanie się wierzeń”, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

 

CK może popełnić błąd, ale nie przyznali się, że popełniło i konkretnie w czym.

Cytuj
Świadkowie Jehowy uważają obecnie, iż za pomocą Strażnicy oraz pokrewnych publikacji niewolnik wierny i roztropny zaopatruje ich w pokarm duchowy. Nie twierdzą, że klasa niewolnika jest nieomylna, ale uznają ją za jedyny kanał, jakim Pan posługuje się w dniach ostatnich tego systemu rzeczy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 626).

Czytaj więcej na: http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/szokujace-wyznanie-ciaa-kierowniczego-swiadkow-jehowy-o-jego-bedach-doktrynalnych-i-organizacyjnych,951.htm

Ciekawe, gdzie Biblia naucza, że CK jest jedynym kanałem Pana? Kolejna "wiarygodna" nauka.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2016, 19:58 wysłana przez sajmon »


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Grudzień, 2016, 19:58 »
Przecież podali skorowidz w którym jest ponad 170 zmienionych nauk:

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200277174#h=17


Offline Iza

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Grudzień, 2016, 20:01 »
A ja się z tym zgadzam. Stawiam nawet tezę, że w ciągu 5-10 lat.
Założyłem nawet wątek o tym.
Warunkiem jest, by ciągle rosła liczba pomazańców
Jeśli się zatrzyma to reformy nie będzie, albo jak przestaną podawać publicznie liczbę spożywających, to też nie będzie reformy. :)
Obie opcje są możliwe.
Tzn, albo przestaną podawać albo liczba się zatrzyma.
Zbyt skutecznie bowiem działa system inwigilacji międzyzborowej , oparty na donosicielstwie , połączony z przemożna chęcią wykurzenia wszelkich przejawów odstępstwa od obowiazujących wytycznych.
Czyli : wytyczne są takie : NIE SPOŻYWAĆ. A jak juz się jakiś delikwent trafi, to wykopać, albo mu tak zycie uprzykrzyc, ze sam zwieje , gdzie pieprz rośnie. Z autopsji znam ok 12 takich przypadków.
A reforma raczej nie przejdzie.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2016, 20:04 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #96 dnia: 05 Grudzień, 2016, 20:08 »
Cytuj
A reforma raczej nie przejdzie.
Było wiele reform, nawet ostatnio (klaskanie przez zbór dla przyjętych ponownie po wykluczeniu), więc i ta przejdzie z czasem.


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Grudzień, 2016, 20:10 »
 Z tego, co obserwuję od afery pedofilskiej w Australii ...
 Śmiem twierdzić z całą pewnością, że CK jest NIEREFORMOWALNE!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Grudzień, 2016, 20:10 »
Przecież podali skorowidz w którym jest ponad 170 zmienionych nauk:

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200277174#h=17

Rozumiem, ale to są tylko korekty. Poprzednie nauki nie są expressis verbis nazwane błędnymi. Stanowisko CK jest ostrożne, zachowawcze. Niby się przyznają do błędów, ale rozmiękczają to sformułowaniem   może  popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. Nie, żebym ich bronił, ale dla mnie są zakłamani. Gdyby byli szczerzy, to by dawne wypowiedzi jednoznacznie nazwali błędnymi/nieprawdziwymi; przeprosili swoich wyznawców; poprosili o przebaczenie, że nie potrafią trafnie odczytywać i interpretować Biblii; wyznaczyli sobie pokutę ... Ale to takie marzenia.  ;)

 


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #99 dnia: 05 Grudzień, 2016, 20:23 »
Każda korekta jest zmianą nauki.
Jak np. krzyż na pal.
Błędem było wg CK uznawanie krzyża, bo babiloński i falliczny. ;)
Cytuj
Śmiem twierdzić z całą pewnością, że CK jest NIEREFORMOWALNE!
Każda zmiana nauki jest reformą. :-\


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Grudzień, 2016, 21:27 »

 Każda zmiana nauki jest reformą. :-\

Niestety, ale w przypadku CK nie wiadomo, czy to jest wreszcie prawdziwa nauka.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Grudzień, 2016, 21:30 »
Niestety, ale w przypadku CK nie wiadomo, czy to jest wreszcie prawdziwa nauka.
Na bank tymczasowa. ;)
Teraźniejsza prawda, jak pisano za Russella i Rutherforda.
Czyli na dziś, na teraz. :)


Offline Estera

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Grudzień, 2016, 21:34 »
Niestety, ale w przypadku CK nie wiadomo, czy to jest wreszcie prawdziwa nauka.
  sajmon ... raczej do takiego stadium rozwoju nie dojdą.
  Śmiem twierdzić, że nie w tym najbliższym stuleciu.
  Oj, naprawdę, biedne są te "szare owieczuszki" na tych ichnych gołych pastwiskach.
  Z tą tęczą światełek, co rusz to przybierających inny kolor, oślepiający.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #103 dnia: 27 Grudzień, 2016, 14:10 »
Jak patrzę na tę listę zmian świateł, to aż się prosi, żeby CK wydało o tym książkę, np. pod tytułem "Coraz jaśniejsze światło". ;)
A tak na serio to dziwię się, że zrobili taki wykaz, który podważa ich autorytet i po prostu ośmiesza.
Chcieli pokazać, jak to wzorem pisarzy biblijnych przyznają się pokornie do własnych błędów???

Myślę, że tego właśnie chcieli i że w dużej mierze uda im się to osiągnąć. Przeciętny głosiciel jest nauczony odbierać wszystko to, co robi organizacja, na plus - nie ważne jak absurdalne by to było. W kwestii lepszego zrozumienia jest tak samo, od lat przecież trąbi się, że to wyjątkowe, że pokornie dokonuje się zmian żeby lepiej odpowiadać biblijnemu wzorcowi. To jest plus, tylko i wyłącznie.

Idąc dalej, Świadkowie Jehowy wiedzą, że Ciało Kierownicze popełnia błędy. To, że literatura nigdy wcześniej nie napisała tego wprost, nie znaczy, że poszczególni głosiciele nie mówili tego wprost. Mało tego, ci ludzie są z tego dumni, ponieważ nie Ciało Kierownicze jest ich wodzem, nie żaden inny człowiek - tylko Jezus (albo Jehowa, zależy według chwilowych potrzeb).

Beton, to beton. Żadne zdanie ze słowem "błąd" w odniesieniu do Ciała Kierowniczego nie będzie zapalnikiem do tego, żeby wierny głosiciel zmienił swoje myślenie. Powiedziałbym nawet, że to zdanie ma na celu wybicie odstępcom argumentu z rąk. Po tym artykule wnikliwy głosiciel odwiedzający to forum uzna, że odstępcy znów tylko wyolbrzymiają jakiś błąd CK, tak jak byłoby o czym mówić... przecież CK samo zwraca na to uwagę. Ci odstępcy to już naprawdę nie mają co robić.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #104 dnia: 27 Grudzień, 2016, 14:15 »
Cytuj
Powiedziałbym nawet, że to zdanie ma na celu wybicie odstępcom argumentu z rąk.
Mi to zdanie z "błędem" tylko dodało animuszu. :)
Jak błąd był, to i dalej będzie, bo takiego zastrzeżenia nie zrobili, że to był ostatnich ich błąd. :)

Niech tylko częściej powtarzają o swoich błędach, to owieczki raczej pouciekają, a nie będą klaskać. ;)