Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Odwoławczy Kleryka  (Przeczytany 14843 razy)

Offline trigger_finger

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 54
  • Polubień: 140
  • My psychiatrist said- maybe life isn't for everyon
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #75 dnia: 09 Luty, 2020, 23:44 »
Reasumując czy nie zauważyliście, że żyjemy w strachu i nie możemy normalnie funkcjonować w społeczeństwie ?
Jest dokładnie tak jak piszesz. Kiedy wycofujesz się z życia zborowego automatycznie członkowie zboru odpychają cię nawet na prywatnej płaszczyźnie bo przecież nie jesteś osobą której towarzystwo wzmacnia duchowo a więc idziesz w odstawkę. Naturalne jest, że każdy z nas potrzebuje mieć jakieś towarzystwo. Znajomych, przyjaciół. Budyjemy nowe relacje z fajnymi, wartościowymi ludźmi. Nie robisz przecież nic złego, ale ciągle masz w głowie fakt, że każdy twój krok będzie poddany surowej ocenie. Będziesz się stresował czy aby ktoś z twoich znajomych nie wrzucił na fb zdjęcia z tobą np z sylwestra... Niestety to jest okrutne i bardzo smutne. Jesteśmy dorosłymi ludźmi a każą nam się czuć jak byśmy byli brojącymi dzieciakami. Poniekąd jesteśmy świadomi, że z tym wiąże się pozostanie w organizacji nawet gdy wiara w nią jest już przeszłością. Czasami jednak świadomość nie idzie w parze z uczuciami z jakimi przychodzi nam się zmagać.
Smutne, że jak raz tam wejdziesz to nie ma normalnej drogi wyjścia bez ponoszenia strat.


Offline O Yeah Bunny!

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Luty, 2020, 12:14 »
Kleryk, zaśpiewają swojej byłej Wielkiej Nierządnicy na pożegnanie poniższe wyrazy współczucia:

https://youtu.be/cwdQ7yb8U4s
« Ostatnia zmiana: 11 Luty, 2020, 12:54 wysłana przez O Yeah Bunny! »


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Luty, 2020, 13:01 »
Estero 😊, jeżeli mogę... absolutnie nie neguję Twojej asekuracji przed inkwizytorami jw org. i chęci wybudzania. Tylko zwróć uwagę, bardzo mądrze i celnie napisał Gandalf...do czego doprowadziła ta organizacja. Ludzie którzy odeszli, ukrywają swoje przekonania, wątpliwości co do różnych świateł np. I tak szczerze, tej bezdusznej organizacji to wystarczy! Im nie zależy żebyś wróciła ale wystarczy im że nie mówisz o swoich wątpliwościach głośno (...)
😁 Co do mojej broni, jak piszesz 😊... żyła, to tak około metra gumowego węża 😁
To taki żart 😁
   Skaner.
   Tak, Gandalf napisał prawdę, to fakt i całkowicie zgadzam się z tym, co napisał.
   I tak rzeczywiście jest i bywa.
   Ale jeśli chodzi o ten strach, ukrywanie swoich przekonań, to myślę, że chodzi tu przede wszystkim o osoby, które oficjalnie tam jeszcze są.
   Ale są bardzo dobrze już zorientowane, co jest grane.
   Różne sytuacje powodują, że ktoś jawnie nie mówi o tym.
   I to czasami jest tak skomplikowane życiowo, że trudno to niektórym z zewnątrz pojąć.

   Bo ludzie, którzy już całkowicie stamtąd wyszli, nie milczą i się ich nie boją.
   Czego dowody mamy też na tym forum.
   Jak również różne akcje, manifestacje, produkcja ulotek, książek i samo istnienie tego forum.
   Myślę, że bardzo pomaga wielu wątpiącym.
   I bardzo dobrze :-* :-*

   Ja oficjalnie tam jestem.
   Ale jak mnie ludzie pytają o świadków Jehowy, to już mówię prawdę, jak tam jest.
   I to już jakiś czas trwa, nie ukrywam ani manipulacji, jaka tam jest, ani takich rzeczy jak pedofilia, przemoc, alkoholizm, samobójstwa.
   I ogólnie o tym drugim dnie pod przykrywką pięknie dobranych wersetów biblijnych i raju na ziemi :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Luty, 2020, 17:35 »
Kleryku ja też Ci życzę wszystkiego dobrego i współczuje sytuacji. Mam wrażenie, że wszyscy Ci, którzy chcą się dosunąć od Orga są inwigilowani. Prędzej czy później trzeba będzie zmierzyć się z rzeczywistością. A teraz jak pozwolisz odniosę się do topperów. Otóż w latach 90 sługa pomocniczy, a obecnie były starszy prowadził studium biblijne. Otóż studiujące małżeństwo miało kiosk, gdzie sprzedawali bilety autobusowe, kredki, długopisy, gazety i papierosy. Były sługa i starszy (jest zdjęty) uparł się, że małżeństwo/związek obojga płci nie może zostać ŚJ sprzedając papierochy w swoim kiosku. Reasumując, prowadzący doprowadził do rozpadu związku małżeńskiego, gdyż On widział zagrożenie ich bytu, a Ona utratę życia w Armagedonie.
Kilka lat później, czyli obecne czasy. Stała pionierka pracująca na kasie w sklepie samoobsługowym, szanowana i stawiana za przykład do dnia dzisiejszego sprzedaje na kasie fajki, jak ktoś zechce kupić. Nad kasą jest gablota z papierosami i nie ma problemu, gdy klient zawoła exstra mocne proszę, aby przykładna siostra mu podała.
Więc się pytam gdzie w tym wszystkim są toppery?
W zborze w którym byłem była bardzo podobna sytuacja, opisywana już kiedyś przeze mnie: pionierka pracowała w sklepie spożywczym u osoby nie mającej nic wspólnego ze świadkami, ale starsi (o ile dobrze pamiętam - wraz z podróżującym) zmusili ją do odejścia z pracy, właśnie z powodu konieczności sprzedawania papierosów. Po sporym okresie bezrobocia, przeniosła się ponad 100 km, do pracy u jednego świadka, sowicie wspierającego budowy właściciela sieci sklepów spożywczych, sprzedających oczywiście i papierosy - i stał się CUD !!!
Nagle papierosy przestały być problemem, no bo przecież to towar jak każdy inny, a oni go nie promują a "jedynie podają na życzenie klienta, więc nie ma w tym absolutnie nic złego" (jak tłumaczyła mi to właśnie ta "siostra").


Offline HARNAŚ

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Luty, 2020, 19:30 »
Sprzedaję miesięcznie ponad 2.5 tony kaszanki. Miałem  w swojej karierze tylko jedną rozmowę na ten temat i zamknąłem dyskusję .
P.S Finansowałem w sensie dostarczałem towar na niemal każdy kurs pionierski w mieście.  >:D


Offline Roszada

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #80 dnia: 11 Luty, 2020, 19:34 »
Sprzedaję miesięcznie ponad 2.5 tony kaszanki. Miałem  w swojej karierze tylko jedną rozmowę na ten temat i zamknąłem dyskusję .

Niektórzy lekarze będący świadkami Jehowy dokonują transfuzji krwi osobom światowym na ich życzenie. Jednak nie robią tego u oddanych Bogu świadków Jehowy. Zgodnie ze słowami 5 Mojżeszowej 14:21 dawanie krwi ludziom ze świata, na ich żądanie pozostawione jest sumieniu chrześcijańskiego lekarza. Sytuacja jest podobna do tej, w jakiej znajduje się chrześcijański rzeźnik lub sprzedawca, który musi zadecydować, czy może z czystym sumieniem sprzedawać wędliny z krwią osobom światowym” (Strażnica Nr 11, 1966 s. 12 [ang. 15.11 1964 s. 682-683]).

To o Harnasiu proroczo pisali. ;D


Offline HARNAŚ

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #81 dnia: 11 Luty, 2020, 19:37 »
Lobbowałem  w tej sprawie , widać z powodzeniem  >:D
Jedna kwestia to podawanie kaszanki klientowi jako ekspedient na etacie  a inna to zakupywanie jej do hurtowni i dystrybuowanie do punktów detalicznych 8-)
« Ostatnia zmiana: 11 Luty, 2020, 19:40 wysłana przez HARNAŚ »


Offline dziewiatka

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Luty, 2020, 08:43 »
Nie będę Ci kadził,bo to czy jesteś dzielny cierpliwy inteligentny nie ma w tym wypadku znaczenia.Tak coś mi się wydaje to z kim się spotkałeś w rozumieniu prawa wewnętrznego świadków nie było komitetem.Komitet jest powoływany przez Grono starszych zboru,jak rozumiem trzech starszych z Twojego zboru miało wyjaśnić sytuację i z Tobą porozmawiać.Może nie uważnie przeczytałem ale koordynator wyznaczył trzech braci do tej rozmowy,to trochę dziwne bo w takich przypadkach oszczędnie gospodaruje się starszymi.Żaden z tych wyjaśniaczy nie ma prawa zasiadać w komitecie bo jednocześnie byliby sędziami i świadkami.Praktyka powinna wyglądać w ten sposób że wyjaśniacze spotykają się z koordynatorem i referują mu co wyjaśnili.Jeżeli twierdzą że dopatrzyli się w postępowaniu Kleryka grzechu koordynator przy okazji najbliższego zebrania w porozumieniu z obecnymi starszymi powołuje komitet i zostaje wyznaczony przewodniczący komitetu,jakiekolwiek inne postępowanie jest bezprawne.Pierwsze pytanie jakie NO powinien zadać gronu to, jakiej pomocy udzielili Klerykowi,skoro jest zagubioną owcą,czy w swoim działaniu przypominali pasterza z przypowieści Jezusa lub tego opisanego w księdze Izajasza.Następna sprawa to komitet odwoławczy jego zadaniem nie jest badanie czy winowajca zasługuje na to by pozostać w zborze lecz ewentualne uchybienia pierwszego komitetu.Może jeszcze o zgromadzonych dowodach ,tylko debil z wybujałą i do tego chorą wyobraźnią może twierdzić ,że zdjęcie trójki dzieci w szpiczastych czaplach to propagowanie okultyzmu,nawet kot i nazwanie ich czarownicami nie zmieni tego.Sprawa urodzin to jest fałszywy kult czy nie,bo idzie się pogubić.To samo źródło raz mówi że jest a innym razem że już nie jest.A tak przypadkiem czy nie jest to sprawa sumienia,podobnie jak dekoracje na wypieki.Jedno co się zmieniło to dziś można odmówić wykonania zlecenia ze względu na nie akceptowanie poglądów zleceniodawcy jeżeli są one przedmiotem zlecenia.


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Luty, 2020, 21:49 »
Składam odwołanie od decyzji podjętej przez Komitet Sądowniczy w ************ dnia 20. 01.
2020r oraz podtrzymanej przez Komitet Odwoławczy w dniu 01. 02. 2020r w sprawie wykluczenia
mojej osoby ze Zboru Świadków Jehowy. Podważam zasadność powołania Komitetu
Sądowniczego.
   Kleryku.
   Co tam się kręci wokół Twojego odwołania?
   Jakieś ruchy są?
   Nie przejechali Cię walcem?? ;) Żyjesz??
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Luty, 2020, 22:36 »
Przecież to nie pralnia Estero. Miesiąc albo więcej mają na odpowiedź.
Nie ma co przebierać nogami. ;D
Wszystko ma swój czas. ;)


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Luty, 2020, 23:41 »
Ja tylko sie zastanawiam, czemu Kleryku tak sie trzymasz tego towarzystwa  kurczowo, chyba ze nie doczytałem :)

Nikogo nie trzymam :) Nie chce jedynie aby moje dzieci straciły kontakt z rodziną.

I zobaczcie do czego doprowadziła organizacja. Jako SJ będący poza organizacją musisz się ukrywać. Nie możesz normalnie żyć w społeczeństwie bo na każdym kroku jesteś inwigilowany, podpatrywany co robisz i z kim się spotykasz.

Niestety to prawda. Jednak cena jaką miałbym zapłacić za święty spokój była by zbyt wysoka żebym mógł sobie na nią pozwolić. Dlatego to co się stało było kwestią czasu.

   Kleryku.
   Co tam się kręci wokół Twojego odwołania?
   Jakieś ruchy są?
   Nie przejechali Cię walcem?? ;) Żyjesz??

Jestem teraz na urlopie (dzieci mają ferie) więc nie mam pojęcia co się dzieje w mojej sprawie.
Jak tylko pojawi się coś nowego dam znać. :)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #86 dnia: 16 Luty, 2020, 16:20 »
Jestem teraz na urlopie (dzieci mają ferie) więc nie mam pojęcia co się dzieje w mojej sprawie.
Jak tylko pojawi się coś nowego dam znać. :)
   Kleryku.
   Dzięki za merytoryczną odpowiedź.
   Zapewne wielu z nas wyczekuje tego, co dalej z Tobą zrobią.
   Trzymaj się  :)
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Luty, 2020, 21:20 »
Dziś wracając z Poznania otrzymałem telefon od przewodniczącego komitetu sądowniczego.
Zostałem poinformowany, że Nadarzyn podtrzymał decyzję komitetu odwoławczego i we wtorek zostanie ogłoszone, że nie jestem już SJ.

C. D. N. ;)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Luty, 2020, 21:49 »
Dziś wracając z Poznania otrzymałem telefon od przewodniczącego komitetu sądowniczego.
Zostałem poinformowany, że Nadarzyn podtrzymał decyzję komitetu odwoławczego i we wtorek zostanie ogłoszone, że nie jestem już SJ.

C. D. N. ;)
[/quote

No to zdaje się, że nieroztropne braty nie wiedzą co czynią  >:D


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Luty, 2020, 22:02 »
Dziś wracając z Poznania otrzymałem telefon od przewodniczącego komitetu sądowniczego.
Zostałem poinformowany, że Nadarzyn podtrzymał decyzję komitetu odwoławczego i we wtorek zostanie ogłoszone, że nie jestem już SJ.
C. D. N. ;)
   Kleryku.
   No to Cię pozamiatali, "miłościwi" bracia :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.