Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Odwoławczy Kleryka  (Przeczytany 14846 razy)

Offline Gostek

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Luty, 2020, 10:17 »
Kleryku, szkoda, że tego wszystkiego nie nagrałeś.  ;) Byłoby ciekawie posłuchać..  :))


Offline Roszada

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Luty, 2020, 10:24 »
Kleryku, szkoda, że tego wszystkiego nie nagrałeś.  ;) Byłoby ciekawie posłuchać..  :))
A gdzie napisał, że nie nagrał?


Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Luty, 2020, 10:26 »
Kleryku, szkoda, że tego wszystkiego nie nagrałeś. Byłoby ciekawie posłuchać..
   Myślę, że wszystko w swoim czasie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Luty, 2020, 10:33 »
Aaa, to co innego. Zwracam godność.  ;)


Offline Roszada

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Luty, 2020, 10:36 »
Skoro procedury trwają to przecież nie można ujawniać tego, co się BYĆ  może ma.
Nie wiem, ale przypuszczam tak.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Luty, 2020, 10:53 »
Czasem dobrze jest nagrać, nie ujawniając tego natychmiast. Dlaczego? Dlatego, że często zarzucają ex-om o szkalowaniu organizacji kłamstwami i manipulacją. Dopiero wówczas można weryfikować nagraniem. Będąc świadomi tego, toteż z tego względu zabraniają nagrywania. Jeszcze jest jedna metoda ich asekuracji, a mianowicie ta, że podnoszą zarzuty ex-om ogólnej manipulacji, ale nigdy do konkretnego zdarzenia, aby uniknąć konfrontacji z nagraniem. Ale i do tego mają zastrzeżenia, że ex-y manipulują nagraniami. W takim przypadku radzę im, abyśmy wspólnie nagrywali, a potem przez porównanie mogli ustalić, kto manipuluje? Mimo tych i innych prób ustalenia faktów jest im niewygodne.


Offline chmura

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Luty, 2020, 11:38 »
Kleryku
Z ciekawoscia przeczytałam watki o twoich komitetach.
Szczególnie zainteresował mnie fragment mówiący o produkcji topperow na torty, które to są wykorzystywane do propagowania fałszywej religii
W mojej miejscowości brat starszy swego cAsu koordynator ma firmę piekarniczo cukiernicza w której można zamówić torty na urodziny, imieniny, komunie wraz ze stosownymi napisami. Na święta robione są ciasta, na walentynki torty w kształcie czerwonego serca , tlusty czwartek to tysiące różnorakich paczkow , na Wiekanoc chlebek do zurku.. Co ciekawe nikt nikomu nie robi z tego powodu komitetu. Gdybyś był gorliwym czyli chodzącym na zebrania i wrzucajacym do skrzynki nikomu twoje wyroby by nie przeszkadzały.  U ciebie zadzialala zasada DAJCIE CZŁOWIEKA A PARAGRAF ZNAJDZIEMY
Nareszcie żyję :)


Offline Opatowianin

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Luty, 2020, 12:06 »
Kleryku
Z ciekawoscia przeczytałam watki o twoich komitetach.
Szczególnie zainteresował mnie fragment mówiący o produkcji topperow na torty, które to są wykorzystywane do propagowania fałszywej religii
W mojej miejscowości brat starszy swego czasu koordynator ma firmę piekarniczo cukiernicza w której można zamówić torty na urodziny, imieniny, komunie wraz ze stosownymi napisami. Na święta robione są ciasta, na walentynki torty w kształcie czerwonego serca , tlusty czwartek to tysiące różnorakich paczkow , na Wiekanoc chlebek do zurku.. Co ciekawe nikt nikomu nie robi z tego powodu komitetu. Gdybyś był gorliwym czyli chodzącym na zebrania i wrzucajacym do skrzynki nikomu twoje wyroby by nie przeszkadzały.  U ciebie zadzialala zasada DAJCIE CZŁOWIEKA A PARAGRAF ZNAJDZIEMY
(pogrubienia moje)

Co wolno WOJEWODZIE, to nie tobie STAROSTO... :-\  Tylko jak się to ma do MIŁOŚCI, która "nie raduje się z nieprawości" i MĄDROŚCI Z GÓRY, która "nie czyni stronniczych wyróżnień i nie jest obłudna"?? ??? A ponoć wyłącznie "umiłowany lud Jehowy" przejawia te przymioty... 8-)


Offline Storczyk

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Luty, 2020, 13:31 »
To jest bezlitosna korporacja  handlujaca budynkami zbudowanymi rekami  ludzi, którzy jak chodzili na zebrania  rzucali do  skrzynek kasę, nie ważne jak zarobioną,  to pięknie usmiechaja się i klepia po plecach.
Przykłady każdy mógłby mnożyć tego zakłamania.

Jak nie chodza, kasy nie sypią to wont, tak to wygląda .To ich drugie dno.




Offline Estera

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Luty, 2020, 14:15 »
   Władza niszczy tych, którzy jej nie mają.
   A władza absolutna komitetów sądowniczych w organizacji śJ, niszczy absolutnie wszystko, co jest człowiecze.
   Nie ważne, czy ktoś ma rację, czy nie? Wygrana ma należeć do organizacji!!!
   Kiedyś taki jeden starszy, jak go zapytałam o sprawiedliwość w jednej sprawie, powiedział.
   Że czasami ... :'( trzeba złożyć w ofierze jednostkę !!! :'( ... dla dobra ogółu.
   Czyli, tak pomyślałam sobie ...
   Taki współczesny, zborowy ołtarz Baala, na którym składa się życie wartościowych jednostek.
   Żeby pozostałych odstraszyć o jakiegokolwiek indywidualnego myślenia i działania.

   Kleryku, Ty właśnie na taki ołtarz trafiłeś.
   Dla dobra ogółu, muszą Cię posłać na świadkowską banicję.
   Kara musi być długa i uciążliwa, byś się szybko nie mógł pozbierać po tym braterskim, "miłosiernym" sądzie inkwizycyjnym.
   By pozostałym, nawet się jakaś malutka myśl nie zrodziła do podważania czegokolwiek od CK.
   Przykro mi, że musisz przez to przechodzić.
   Mogę tylko sobie wyobrazić, z jakim się to stresem wiąże.
   I z iloma emocjami naraz, gdyż również przeszłam przez piekło niesprawiedliwego komitetu.
   Gdyby to było dziś, to nie dałabym się tak poniewierać.
   Nie wykluczyli mnie, ale poniosłam inne, te tzw. "teokratyczne" konsekwencje.
   Bo kat i jego rodzina został wzięty w obronę, "dla dobra ogółu!"
   Choć wielu w zborze się z takim werdyktem nie zgadzało.

   I tylko mam ogromną nadzieję, że Twoje doświadczenie nie pójdzie na marne.
   I świadkowie Jehowy, którzy tu dziesiątkami ukradkiem zaglądają, przynajmniej niektórzy wyciągną dla siebie odpowiednie wnioski.
   A być może, nawet przejrzą, czym tak naprawdę ta organizacja jest?!
   Czym była i czym zamierza być!!! :'( :'(
   I nie ma to nic wspólnego z miłością.
   To ich takie, rzekome karcenie.
   Pozdrawiam i dużo sił życzę.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Proctor

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Luty, 2020, 14:29 »
Jana 19
1 Wówczas Obwodowy wziął Kleryka....
No no
 Dobry jesteś 😁😁😁😀😀😀


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Luty, 2020, 23:33 »
Bardzo dziękuje za wsparcie.
Muszę przyznać, że w trakcie komitetu odwoławczego w pewnym momencie byłem tak wyczerpany psychicznie, że miałem ochotę się popłakać i powiedzieć, że mam już dosyć i nie chcę tego ciągnąć.
Jesteś sam a naprzeciwko ciebie siedem osób twierdzi, że nie masz racji. W pewnym momencie zaczynasz wątpić w to co mówisz. Ciekawe psychologiczne przeżycie.

Współczuje. Ale finał wydawał się do przewidzenia...
Wg mnie, to decyzja o wykluczeniu zapadła wcześniej i została narzucona przez NO.

Pytanie, te 'dowody' zgromadzone na ciebie... jak długo je zbierali? Wszystkie te wydarzenia (urodziny, zdjęcia, znaczki na torty) były w tym samym czasie? ... Czy raczej 'teczka rosła' i czekali na odpowiednią chwilę?

Było jak mówisz. Nadzorca w trakcie obsługi dał polecenie. Materiały na mnie nie były zebrane od starszych ze zboru ale ktoś kto mnie bardzo nie lubi wysłał donos prawdopodobnie do betelu.
Nadzorca przekazał starszym zebrane na mnie materiały.


Dziś napisałem odwołanie :)
Chcecie poznać jego treść?
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 00:09 wysłana przez Kleryk »
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline zawsze letni

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Luty, 2020, 00:07 »
Czterech /siedmiu/ na jednego?

Zaproponuj im spotkanie po kolei 1 na 1. Zgadnij, ilu się zgodzi?

Kleryku, no przecież Ty intelektualnie nie pasujesz do tego towarzystwa.
Może sami do tego doszli, albo raczej ktoś im to uświadomił. Dlatego zwarli szyki, wzięli się do kupy i rzucają kamieniami. W kupie są mocni, czują się pewnie, silni – bo kupy nikt nie ruszy.

Tylko więzi rodzinnych żal...
Pozdrawiam i życzę sił.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Luty, 2020, 01:52 »
(mtg): Kolejna tragedia człowieka, który został ofiarą sekty (Ww) , który z radością i nadzieją oczekiwał na lepszą przyszłość …. , lecz prawdziwa rzeczywistość okazała się tylko złudnym  pragnieniem.
Nie jest to ostatni traumatyczny los człowieka, który przebywa w tej sekcie, będzie następny, następny, następny ...
Istota ludzka może wiele doświadczyć, stracić wszystko w życiu, lecz największym dramatem, ohydnym postępkiem jest upokorzenie przez innych w imię miłości wobec bliźniego i brakiem umożliwienia wobec tej osoby własnej  obrony.

Współczuje Tobie KLERYKU czego doświadczyłeś z czym się zmagałeś, co przeżywałeś w tak trudnych dla Ciebie chwilach,  aby udowodnić swoją uczciwość wobec swoich okrutnych, bezdusznych oprawców (Ww).
Może ten cytat pomoże Tobie (on mnie pomógł) dalej egzystować i zapomnieć (jeżeli w ogóle można tak powiedzieć!!) z dokonanego psychicznego gwałtu na Twojej osobie: 
''Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem a dla władców jest po prostu użyteczna''


Offline nowicjusz

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Luty, 2020, 06:49 »
...
Dziś napisałem odwołanie :)
Chcecie poznać jego treść?
... "jedziesz Joanna"  ;)

Kleryk, ja wiele listów odwoławczych nie pisałem, ale raptem kilka. Zawsze podkreślano mi, że w listach powinien byc "czynny żal" (jak do Skarbowego w PL) oraz "skrucha". Najeżdzanie na "Starszą inkwizycje" tylko ich utwierdzi w tym co robią, że robią to dobrze. Z drugiej strony, nie bronię ich, jak cie nie 'osądzą' to sami polecą bo NO powie, że nie potrafią załatwić sprawy.

No a teraz, pytanie do twoich "szyldów na torty". Bo ten argument mnie rozwalił. Bo za 'czarownice' to ci sie należało, he he he.

Przykład pierwszy (1): Masz mieszkanie na wynajem. Biznes. Legalny, odprowadzasz podatki. Wynajmujesz je osobie X. Po pewnym czasie sie okazuje, że X to A) ksiądz - umieścił w mieszakniu krzyż B) prostytutka - robi wypieki cukiernicze dla połowy osiedla C) "poborca podatkowy" - ma mete i handluje prochami. Tzn, że jesteś odowiedzialny do czego ten ktoś użyje tego mieszaknia?

Przykład drugi (2): Masz gospodarstwo. Uprawiasz warzywka, albo kwiatki. Idziesz na targ sprzedajesz. podchodzi do ciebie i chce kupić: A) ksiądz - będzie dekorował kosciół B) Hindus - bo mówi ci że to na święto swojej religii C) ŚJ - będzie dekorował kosciół na jedyne śwęto ("Kopernik też była kobietą" ... zagalopowałem się). To znaczy, że nie wolno ci sprzedać?

Ja mocny z prawa nie jestem, ale niektóre rzeczy reguluje Kodeks Cywilny. Z powyższych przykładów odmówić usługi to może tylko 1-B :) W twoim przypadku jednak, im chodzi chyba o 'dedykowane rzeczy', czyli te toppery z napisem "100 lat". Bo gdybyś robił imiona, nazwiska, czy napis "jw.org" to by było ok. Ale napis "kominia święta" nie jest okay. Zdecydowanie twoja wina  8-)

PS. Znam przykład pary ŚJ, która na weselu, o północy (zgodnie z 'chrześcijańską tradycją'), miała podać tort. A na torcie napis z czekolady ... "100 lat mlodej parze". Młody niewiele myśląc wydłubał i ... zjadł pyszną czekoladę. Rozpasanie! :)

PS2. Tych starszych to masz tam tępych jak trzonek młotka. W zborze w którym kiedyś byłem, mimo ostrego przewodzenia zborowi, nadzorca był spoko gość. A jak mu zainteresowany z 'Kryzysem Sumienia' wyskoczył, to przyszedł się pytać co i jak bo wiedział, że ja czytałem. Ale było wzajemne zaufanie. Piwko się razem w parku wypiło, w piłkę pokopało. U ciebie są jakieś betony ... i to zbrojone. Nie przebijesz.... przykro mi. Nie masz 'ich' po swojej stronie, a NO ma.

Paranoja.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 07:12 wysłana przez nowicjusz »