Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.  (Przeczytany 30512 razy)

Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:12 »
Argumentacja też nastolatka, a od 51 letniego faceta by się oczekiwało głębszej analizy a nie rzucaniem wersetami, które wszyscy znają.
Ciekawe kiedy przejdzie ci antykatolicka fobia. Czas najwyższy by w tym wieku ustabilizować poglądy i nie obnosić się ze swoją biblijna mądrością.

Nie chodzi o wiedzę i znajomość, lecz o wykonywanie tego w codzienności. Treść Biblii to zna nawet Szatan...

Dawno temu wyszedłem z denominacji Rzymskokatolickiej i zapewniam że już tam nie powrócę. Z biegiem czasu tylko upewniam się i ugruntowuję że dokonałem słusznego wyboru.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:33 »
Ja mówię o twym prywaciarstwie religijnym.
Naganiasz ludzi do czego?
Do prywaty religijnej?
Po co Jezus założył Kościół?
Po co Apostołowie ustanawiali starszych?
Po to żebyś ty teraz jakąś prywatę głosił, zasłaniając się Jezusem i Biblią?

Jak już określasz to słowem naginasz, to robię to kierując TYLKO do Biblii. Czy to mało ?

Jezus założył Kościół powszechny, ale nie rzymski !!!

Drobniutki szczególik.
Wszelkie urzędy ustanawia Jezus Chrystus i Duch Święty.
„  Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.  I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,  „
[Ef 4;10-11 BW].
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


szczebiotka

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #77 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:34 »
Poglądy powinny być weryfikowane tylko przez Słowo Boże.


Nie zgodzę się.


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #78 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:47 »


To, czym się posługujesz to nie jest całość. Zestaw pism "uznanych za prawdziwe i święte" wyklarował się około IV w. n.e. (nad apokalipsą do VII jeszcze dyskutowano), czasem pod naciskami politycznymi.


Nawet kościół Rzymskokatolicki uznaje te siedem ksiąg ST jako wtórnokanoniczne/deuterokanoniczne.
Wiem o tym że główny reformator miał obiekcje odnośnie listu Jakuba i Apokalipsy. Lecz to niczego nie zmienia. Ja nie naśladuję Marcina Lutra, Kalwina, czy jeszcze kogoś tam, lecz Jezusa Chrystusa Jego apostołów i proroków starotestamentowych.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #79 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 14:23 »

Nawet kościół Rzymskokatolicki uznaje te siedem ksiąg ST jako wtórnokanoniczne/deuterokanoniczne.

Ale jak sam napisałeś kanoniczne.
Po drugie i z NT też uznajemy niektóre jako deuterokanoniczne.

Po trzecie nie powołuj się na KK bo uważasz go za Bestię apokaliptyczną. ;D
Obgadujesz ten Kościół jak tylko możesz a sam proponujesz prywatę religijną.


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 14:25 »
Dawno temu wyszedłem z denominacji Rzymskokatolickiej i zapewniam że już tam nie powrócę. Z biegiem czasu tylko upewniam się i ugruntowuję że dokonałem słusznego wyboru.
Całe szczęście że nie wrócisz, bo z taka mentalnością sekciarską czy prozelicka to byś tylko zabagniał KK.


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 14:27 »
Jak już określasz to słowem naginasz, to robię to kierując TYLKO do Biblii. Czy to mało ?

Jezus założył Kościół powszechny, ale nie rzymski !!!

Masz fobię.
Ja ani słowem nie wspomniałem o rzymskim a ty zawsze musisz szpile antykatolicką wbijać.
Nie dziw się jak ci jakiś katolik buzię spierze za takie sekciarskie traktowanie KK.


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #82 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 14:30 »
Drobniutki szczególik.
Wszelkie urzędy ustanawia Jezus Chrystus i Duch Święty.
„  Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.  I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,  „
[Ef 4;10-11 BW].

Chłopie może powiesz że Jezus i Duch Św. osobiście przychodził i ustanawiał starszych, ani rękami Pawła ani rekami innych Apostołów.

Naucz się ABC Biblii.

A po co w waszych zborach nakładacie ręce skoro sam Jezus i Duch to czynią.
Dajcie se spoko.

I jak ty myślisz że ty nas tu coś nauczysz z Biblii to jesteś naiwniak.
Ja te sekciarskie wykładnie już dawno temu znałem. ;)


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #83 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 14:31 »

Nawet kościół Rzymskokatolicki uznaje te siedem ksiąg ST jako wtórnokanoniczne/deuterokanoniczne.
Wiem o tym że główny reformator miał obiekcje odnośnie listu Jakuba i Apokalipsy. Lecz to niczego nie zmienia. Ja nie naśladuję Marcina Lutra, Kalwina, czy jeszcze kogoś tam, lecz Jezusa Chrystusa Jego apostołów i proroków starotestamentowych.

No to wymień nam jeszcze inne kanony.

Jaki mieli kanon ST Żydzi z diaspory.
Jako mają prawosławni.
Jaki maja inne kościoły wschodnie.


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #84 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 15:57 »
Masz fobię.
Ja ani słowem nie wspomniałem o rzymskim a ty zawsze musisz szpile antykatolicką wbijać.
Nie dziw się jak ci jakiś katolik buzię spierze za takie sekciarskie traktowanie KK.

To nie jest żadna fobia, lecz fakt że powszechny a jednak rzymski. Tak szczerze mówiąc to do  zwykłych wiernych absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, gdyż oni tylko są posłuszni swoim nauczycielom, którzy ich mamią.
Zwyczajnie okłamują twierdząc że poprzez polanie główki dziecka wodą rodzi się na nowo. Podczas gdy Jezus tłumaczy że co narodziło się z ciała, ciałem jest, a to co rodzi się z ducha duchem jest. Przecież takie dzieciątko narodziło się przed chwilą z ciała...Raptem rodzi się jeszcze raz w nieświadomości. Przecież to jest absurdalne.
Fobia to zbyt mocne słowo określające sprzeciw temu jak nauczają nauczyciele w tej dominującej religii.
Na tym forum są tylko poranieni przez Świadków Jehowy,  a poranionych przez Rzymskokatolików brak ?
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #85 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 15:58 »
mówiąc to do  zwykłych wiernych absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, gdyż oni tylko są posłuszni swoim nauczycielom, którzy ich mamią.

Ciebie cholernie mamili widzę. :)


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #86 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 15:59 »
Na tym forum są tylko poranieni przez Świadków Jehowy,  a poranionych przez Rzymskokatolików brak ?
Chłopie ty byłeś poraniony przez katolików. ;D
Ty nadal nie kapujesz na jakim jesteś forum.
Obudź się chłopie. :)


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #87 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 16:01 »
Zwyczajnie okłamują twierdząc że poprzez polanie główki dziecka wodą rodzi się na nowo.
Ty byś te główki ścinał czy tych co je polewają? 8)

Czep się chłopie swego ogona a nie czyichś główek.
Żeby twoja główka z fanatyzmu nie siadła. ;D


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #88 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 16:02 »
Na tym forum są tylko poranieni przez Świadków Jehowy,  a poranionych przez Rzymskokatolików brak ?
A ty przez zielonych poraniony, co? :)


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #89 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 16:40 »
JA bym chciała powiedzieć tylko, że na tym forum nie chcemy walczyć  z przedstawicielami kościoła rzymskokatolickiego.
Jeśli ktos czuje taką potrzebę niech znajdzie forum z główną tematyką poświęconą KRK.

Obserwuje tutaj w kilku watkach ataki na naszego kochanego przyjaciela Roszadę.
Dlaczego na niego napadacie? I chcecie koniecznie mu udowadniać jaki KrK jest zły?

Przecież ROszada tutaj nie pisze o tym jaki KrK jest wspaniały.... Roszada zrobił coś, czego chyba żaden były świadek nie dokonał, skatalogował wszystkie zmiany "nowych świateł" Ciala Kierowniczego świadków jehowy.....

I na tym się skupiamy. Jest to mega praca, z ogromnym POŻYTKIEM dla nas byłych , obecnych i przyszłych świadków!!!!

DLATEGO UPRASZAM o nieatakowanie Roszady W ZAKRESIE WIERZEŃ KOŚCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO. ( Ewentualnie w innych wyzaniach prosze ząłożyć watek pisac o krk być może ktoś tam zajrzy i będzie chciał bronić )

Chciałabym, aby Roszada spokojnie mógł publikować u nas zmiany nowych świateł, a nie tracić czas na dyskusje któe z NASZEGO ( byłych świadków ) punktu widzenia sa NIEISTOTNE dla sprawy.
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8