Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.  (Przeczytany 30476 razy)

szczebiotka

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:57 »
Czyli uważasz ze wszyscy inni którzy nie mają takich samych poglądów jak Ty Ambasadorze są gorsi i nie mogą być mili, uprzejmi, kochający, życzliwi itp? Ja to teraz tak odbieram, że tylko Ci co wierzą w Jezusa są cacy reszta be.


Mario

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:05 »
Tak prywatnie uważam że liczy się nasz stosunek do najbliższych, sąsiadów, pracowników i współpracowników. Nawet nie to czy ktoś rozumie Boga w Trójcy albo nie. Lecz czy Panem codziennego życia jest tylko Pan Jezus, czy może jeszcze Jego Matka.
Tak więc ci kapucyni mogą mieć zdrowe i biblijne poglądy, lecz dopóki będą trwać w Molochu religijnym...to doprawdy nie wiem jak Bóg to oceni.
Wiem tylko że jest nakaz dla Ludu Bożego żeby wyszedł...

A skąd lud Boży ma wyjść?
Kto tworzy lud Boży?
Czym ma odróżniać się lud Boży od molochu?


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:08 »
Ambasador nie musi podawać z jakiej wspólnoty pochodzi....
Może nie pochodzi, może głosi SWOJE słowo SWOJE zrozumienie i może zgromadzi jakąś grupę zagubionych potrzebujących przewodnictwa wokół siebie.......


I tu dochodzi we mnie do rozłamu.....
bo wyszła dorosła kobieta za maż i okazało się, że mąż bije....a ona tkwi w tym związku..... BO WIERZY.... że on sie zmieni, że jest inny.....
z jednej strony dorosła była sama podjęła decyzję, pomagać? Uświadamiać, że można wyjść z chorego układu i żyć inaczej?  Ostrzegać przed wyjściem za palanta, bo niektórzy widzą, że ma podły charkter, ale ona kocha.... czy da się ostrzec? Przecież ON już ja omamił, omotał...  OBIECAŁ.....

podobnie z religią....
czy mamy prawo ostrzegać dorosłych ludzi przed religią? Czy mamy prawo ich wyciągać? Przecież dorośli są, wstępują bo znaleźli kogoś silniejszego, komu CHCĄ UWIERZYĆ.... że zna wszystkie odpowiedzi i przeprowadzi ich przez trudne życie.....
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:10 »
No to jestem zaskoczony ze mając 51 lat podajesz argumenty, które padają z ust młodziaków na ulicy, którzy odgrywają różne scenki u mnie w mieście od czasu do czasu 'ewangelizując' ulicę. ;)

Wewnętrznie czuję się jak nastolatek, sprawia to właśnie Bóg, a precyzyjniej Duch Święty.

Każdy wiek i temperament ma swoje prawa i czas. Przed Bogiem nie ma to znaczenia.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:16 »
Wewnętrznie czuję się jak nastolatek, sprawia to właśnie Bóg, a precyzyjniej Duch Święty.

Każdy wiek i temperament ma swoje prawa i czas. Przed Bogiem nie ma to znaczenia.

Argumentacja też nastolatka, a od 51 letniego faceta by się oczekiwało głębszej analizy a nie rzucaniem wersetami, które wszyscy znają.
Ciekawe kiedy przejdzie ci antykatolicka fobia. Czas najwyższy by w tym wieku ustabilizować poglądy i nie obnosić się ze swoją biblijna mądrością.


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:19 »
Czyli chcesz byśmy byli prywaciarzami tak jak ty.

Jest to Twoje osobiste określenie i dedukcja. Lecz prawda jest taka że szanuję i akceptuję urzędy jakie powołał Jezus Chrystus. Jednak to nie pasterz\pastor określa co i jak, lecz ARCYPASTERZ Jezus Chrystus w Słowie Bożym.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:26 »
Jesteś pewien, że całość?
Czy może tylko kanon?

Mówiąc o całości Biblii mam na myśli  66 księgi. O jakim kanonie piszesz  ? Przecież to jest całość.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:34 »
Mówiąc o całości Biblii mam na myśli  66 księgi. O jakim kanonie piszesz  ? Przecież to jest całość.
Kto ci ten kanon podał?


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:36 »
Jest to Twoje osobiste określenie i dedukcja. Lecz prawda jest taka że szanuję i akceptuję urzędy jakie powołał Jezus Chrystus. Jednak to nie pasterz\pastor określa co i jak, lecz ARCYPASTERZ Jezus Chrystus w Słowie Bożym.
Ja mówię o twym prywaciarstwie religijnym.
Naganiasz ludzi do czego?
Do prywaty religijnej?
Po co Jezus założył Kościół?
Po co Apostołowie ustanawiali starszych?
Po to żebyś ty teraz jakąś prywatę głosił, zasłaniając się Jezusem i Biblią?


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:39 »
Czyli uważasz ze wszyscy inni którzy nie mają takich samych poglądów jak Ty Ambasadorze są gorsi i nie mogą być mili, uprzejmi, kochający, życzliwi itp? Ja to teraz tak odbieram, że tylko Ci co wierzą w Jezusa są cacy reszta be.

Poglądy powinny być weryfikowane tylko przez Słowo Boże.
Ludzie nieuznający Boga jako Stwórcy wszechrzeczy i Dawcy życia, owszem mogą być i w znacznej ilości są mili, uprzejmi i szanujący innych. Lecz wynika to z ich osobistych wyobrażeń. Natomiast uprzejmość i szacunek do bliźnich  u ludzi wierzących i ufających Bogu ma inne źródło. Tak więc motywacje i intencje mają  kolosalne znaczenie.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline matus

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:41 »
Mówiąc o całości Biblii mam na myśli  66 księgi. O jakim kanonie piszesz  ? Przecież to jest całość.
O, z tego co napisałeś wynika, że jesteś protestantem, bo kanon katolicki to 73 księgi.

Bo kanonów jest nawet kilka. Wystarczy parę minut, żeby znaleźć o tym informacje.

To, czym się posługujesz to nie jest całość. Zestaw pism "uznanych za prawdziwe i święte" wyklarował się około IV w. n.e. (nad apokalipsą do VII jeszcze dyskutowano), czasem pod naciskami politycznymi.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline gedeon

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:57 »
Rozumiem że gdybym określił swoją przynależność religijną to wtedy byłbym wiarogodny ? Jeśli tak naprawdę myślisz, to uważam że  bardzo się mylisz. Ponieważ NIE  MA idealnej społeczności religijnej. Każdej i każdemu przywódcy można coś wytknąć. Lecz naprawdę nie w tym rzecz...

No nie wiem czy ci poranieni którzy wyszli z denominacji, dzisiaj mówią z kim się utożsamiają. Owszem mają swoje przemyślenia i z nimi się utożsamiają.

Głoszę Jezusa i utożsamiam się TYLKO z Biblią. Moim zapleczem jest CAŁOŚĆ BIBLII. Uważam że problem jest nie tyle interpretacyjny, co polegający na akcentowaniu tylko jakichś jednych  prawd...

Co do Twojej osoby to tak, co do światopoglądu to już Twoja osobista sprawa.

Wiesz Ambasadorze  ;D trudno rozmawiać z kimś, kto ukrywa swoja tożsamość kierują do wskazanych dogmatów i słusznie wskazał Tobie Włodek, że to prywaciarstwo... ;D

Ambasadorze, ja wierze w Twoje dobre i szczere intencję ale to za lichy argument aby czuć się przewodnikiem który głosi zbawienie. Masz taka potrzebę to pisz, mi to nie przeszkadza.


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 12:59 »
A skąd lud Boży ma wyjść?
Kto tworzy lud Boży?
Czym ma odróżniać się lud Boży od molochu?

Każdy kto wykazuje owoce codziennego życia takie jakie zaznaczyłem. Czyli jest przede wszystkim dobrym mężem\żoną. Oraz widać jego/jej skromność. Taki ktoś tworzy Lud Boży, czyli jest dzieckiem Bożym. Tacy ludzie tym się właśnie odróżniają.
Wyjść ma oczywiście z pośród tych którzy żyją inaczej.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline gedeon

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:05 »
Każdy kto wykazuje owoce codziennego życia takie jakie zaznaczyłem. Czyli jest przede wszystkim dobrym mężem\żoną. Oraz widać jego/jej skromność. Taki ktoś tworzy Lud Boży, czyli jest dzieckiem Bożym. Tacy ludzie tym się właśnie odróżniają.
Wyjść ma oczywiście z pośród tych którzy żyją inaczej.

OK, tak wierzysz, tak piszesz, nic mi do tego ale fajnie, że Jesteś z nami.

Wiem, że od każdego człowieka można się dużo nauczyć i od Ciebie również. ;D


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 13:07 »
(...) Jakże możesz kogoś kochać, kto cię zniewolił?
Możesz tylko pożądać, potrzebować, być zależnym, bać się i być kontrolowanym. Miłość można spotkać tylko tam, gdzie nie ma lęku i gdzie panuje wolność.(...)

A.de Mello "Wezwanie do miłości"
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8