Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.  (Przeczytany 30450 razy)

Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 10:41 »

A tak btw z jakiego przekładu Ty ambasadorze korzystasz?

Cytowałem już przekład Tysiąclecia i Warszawsko Praski. Uważam że wszystkie inne dostępne przekłady są okej, z wyjątkiem BIBLII NOWEGO  ŚWIATA.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Mario

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 10:46 »
Niby jak trzeba rozmawiać ? Właśnie użytkownik o nicku Liberał rozmawia zwyczajnie i normalnie.

Podając nazwę denominacji z którą się utożsamiam, nic nikomu nie wyjaśnię. Prawdziwego chrześcijanina poznaje się po praktycznym życiu i to co mówi. Akurat w tych dniach gościmy w naszym domu czteroosobową rodzinę. Ludzi których nigdy dotąd nie poznaliśmy, a jednak rozumiemy się, i  traktujemy po przyjacielsku. Ponieważ jesteśmy w jednej Bożej rodzinie i nadajemy na tych samych falach.
Poznać to można po tym kto jaki ma stosunek do Słowa Bożego zapisanego w Biblii. Oraz autentycznej przemianie osobowości, upodobań, w wyniku narodzenia się na nowo.

Tutaj w świecie wirtualnym  ograniczeni jesteśmy jedynie do słowa pisanego. Zaś to co głoszę to  konieczność narodzenia się na nowo poprzez Słowo Boże i Ducha Świętego. Takie są moje poglądy.

Odnośnie wieku to wysil się i zajrzyj na mój profil...


Ja ambasadorze rozumiem Twoją niechęć do określenia swojej  denominacji. I uważam to za plus.
A co myślisz o osobie Jezusa? Utożsamiasz ją z Bogiem Ojcem ?


Offline matus

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 10:47 »
Każde forum musi mieć swojego odpowiednika aiko...
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Mario

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 10:52 »
Każde forum musi mieć swojego odpowiednika aiko...

Ale to pokazuje jak inni jesteśmy oraz że do każdego z nas trafia coś innego.
Zdaję sobie sprawę jaką konsternację czuje ktoś kto stanowi mniejszość poglądową w jakiejś społeczności.
Tak czułem się w zborze Św J . I pewnie tak czuje się Ambasador wśród nas.


Offline gedeon

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 10:56 »
Niby jak trzeba rozmawiać ? Właśnie użytkownik o nicku Liberał rozmawia zwyczajnie i normalnie.

Podając nazwę denominacji z którą się utożsamiam, nic nikomu nie wyjaśnię. Prawdziwego chrześcijanina poznaje się po praktycznym życiu i to co mówi. Akurat w tych dniach gościmy w naszym domu czteroosobową rodzinę. Ludzi których nigdy dotąd nie poznaliśmy, a jednak rozumiemy się, i  traktujemy po przyjacielsku. Ponieważ jesteśmy w jednej Bożej rodzinie i nadajemy na tych samych falach.
Poznać to można po tym kto jaki ma stosunek do Słowa Bożego zapisanego w Biblii. Oraz autentycznej przemianie osobowości, upodobań, w wyniku narodzenia się na nowo.

Tutaj w świecie wirtualnym  ograniczeni jesteśmy jedynie do słowa pisanego. Zaś to co głoszę to  konieczność narodzenia się na nowo poprzez Słowo Boże i Ducha Świętego. Takie są moje poglądy.

Odnośnie wieku to wysil się i zajrzyj na mój profil...

Przeczytaj co sam piszesz i zastanów się nad swoją wiarygodnością.

Wielu tu piszących ma swoje przemyślenia ale wyraźnie mówi z kim się utożsamia. Po raz pierwszy spotykam się z kimś kto głosi Jezusa z tajnego zaplecza twierdząc że należy do jakieś tam wspólnoty.

« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2015, 10:58 wysłana przez gedeon »


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 10:59 »
Ja ambasadorze rozumiem Twoją niechęć do określenia swojej  denominacji. I uważam to za plus.
A co myślisz o osobie Jezusa? Utożsamiasz ją z Bogiem Ojcem ?

Dzięki za zrozumienie mojej postawy  :)                                                                                             Nigdy jeszcze w realu i na forach nie zwiastowałem przynależności do JAKIEJKOLWIEK religii. Staram się zawsze kierować na Boga Ojca, Boga Syna Bożego – Syna Człowieczego, oraz Ducha Świętego. Jako jednego  i jedynego  Boga.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Mario

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:04 »
Przeczytaj co sam piszesz i zastanów się nad swoją wiarygodnością.

Wielu tu piszących ma swoje przemyślenia ale wyraźnie mówi z kim się utożsamia. Po raz pierwszy spotykam się z kimś kto głosi Jezusa z tajnego zaplecza twierdząc że należy do jakieś tam wspólnoty.



To jest Gedeonie taki nowy rodzaj ewangelizacji chrześcijańskiej w Polsce żeby publicznie nie utożsamiać się z jakimś wyznaniem.

Możliwe też , że Ambasador nie znalazł jeszcze swojej drogi przynależności do jakiegoś zboru/kościoła.


A poza tym każdy człowiek ma jakąś swoją wewnętrzną filozofię na sprawy duchowe również.
 



Mario

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:06 »
Dzięki za zrozumienie mojej postawy  :)                                                                                             Nigdy jeszcze w realu i na forach nie zwiastowałem przynależności do JAKIEJKOLWIEK religii. Staram się zawsze kierować na Boga Ojca, Boga Syna Bożego – Syna Człowieczego, oraz Ducha Świętego. Jako jednego  i jedynego  Boga.

Czyli uznajesz Trójcę Świętą?
Poznałem jakiś czas temu całkiem przypadkowo dwóch kapucynów z Olsztyna. To co mówili przypominało mi Twój sposób przekazywania idei religijnych.


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:32 »
Odnośnie wieku to wysil się i zajrzyj na mój profil...
No to jestem zaskoczony ze mając 51 lat podajesz argumenty, które padają z ust młodziaków na ulicy, którzy odgrywają różne scenki u mnie w mieście od czasu do czasu 'ewangelizując' ulicę. ;)


szczebiotka

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:32 »
Nie wierzę w Jezusa. Tak bardzo bronisz Ambasadorze tego człeka ze aż strach :P
Mam wrażenie ze chciałeś tutaj przyjść głosić swe poglądy, lecz nie ujawniasz skąd się wziąłeś. Boisz się swojej przynależności do jakiejś grupy?
Od  lat zdobywam wiedzę na temat różnych religii, wierzeń czy sekt. Niestety czytając Twoje wypowiedzi zapala się czerwona lampka aby uciekać od Ciebie bo ostro tu widać ze to kolejna sekta od której trzeba stronic. Na szczęście dla mnie możesz tu pisać co chcesz i tak nie przekonasz mnie do swych racji.


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:39 »
Przeczytaj co sam piszesz i zastanów się nad swoją wiarygodnością.

Wielu tu piszących ma swoje przemyślenia ale wyraźnie mówi z kim się utożsamia. Po raz pierwszy spotykam się z kimś kto głosi Jezusa z tajnego zaplecza twierdząc że należy do jakieś tam wspólnoty.

Rozumiem że gdybym określił swoją przynależność religijną to wtedy byłbym wiarogodny ? Jeśli tak naprawdę myślisz, to uważam że  bardzo się mylisz. Ponieważ NIE  MA idealnej społeczności religijnej. Każdej i każdemu przywódcy można coś wytknąć. Lecz naprawdę nie w tym rzecz...

No nie wiem czy ci poranieni którzy wyszli z denominacji, dzisiaj mówią z kim się utożsamiają. Owszem mają swoje przemyślenia i z nimi się utożsamiają.

Głoszę Jezusa i utożsamiam się TYLKO z Biblią. Moim zapleczem jest CAŁOŚĆ BIBLII. Uważam że problem jest nie tyle interpretacyjny, co polegający na akcentowaniu tylko jakichś jednych  prawd...
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Roszada

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:41 »
Czyli chcesz byśmy byli prywaciarzami tak jak ty.


szczebiotka

  • Gość
Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:46 »

Głoszę Jezusa i utożsamiam się TYLKO z Biblią. Moim zapleczem jest CAŁOŚĆ BIBLII. Uważam że problem jest nie tyle interpretacyjny, co polegający na akcentowaniu tylko jakichś jednych  prawd...

Czyli werbujesz do swojej prywatnej sekty? :)


Offline matus

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:51 »
Moim zapleczem jest CAŁOŚĆ BIBLII.
Jesteś pewien, że całość?
Czy może tylko kanon?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline ambasador

Odp: Ochrona jest TYLKO w Osobie Jezusa Chrystusa.
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Czerwiec, 2015, 11:53 »
Czyli uznajesz Trójcę Świętą?
Poznałem jakiś czas temu całkiem przypadkowo dwóch kapucynów z Olsztyna. To co mówili przypominało mi Twój sposób przekazywania idei religijnych.

Tak prywatnie uważam że liczy się nasz stosunek do najbliższych, sąsiadów, pracowników i współpracowników. Nawet nie to czy ktoś rozumie Boga w Trójcy albo nie. Lecz czy Panem codziennego życia jest tylko Pan Jezus, czy może jeszcze Jego Matka.
Tak więc ci kapucyni mogą mieć zdrowe i biblijne poglądy, lecz dopóki będą trwać w Molochu religijnym...to doprawdy nie wiem jak Bóg to oceni.
Wiem tylko że jest nakaz dla Ludu Bożego żeby wyszedł...
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii