Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy  (Przeczytany 49725 razy)

Offline Dianne

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #180 dnia: 26 Grudzień, 2018, 22:46 »
Mój stary był porządkowym i miał przydzielone miejsca na zgromadzeniach obwodowych, zazwyczaj na słońcu :p Żeby dawać dobry przykład innym musiałam cały program siedzieć na miejscu i słuchać, a nie jakieś chodzenie po stadionie albo stanie w cieniu. Zazwyczaj kończyłam zgromadzenie z lekkim udarem. Piękne wspomnienia :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline PoProstuJa

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #181 dnia: 26 Grudzień, 2018, 23:04 »
Gadałam z sąsiadką po programie, była zniesmaczona zasadami, a na odchodne rzuciła...a temu z tą książką to ja bym we wszystko uwierzyła.  ;D
Pytała czy jesteś taki sympatyczny, czy to tylko tak na potrzeby mediów?  Pewnie, że jesteś jakby mogło być inaczej.

Ja bym jeszcze dodała, że Maciek jest bardzo serdeczny i taki "do rany przyłóż" :)

Macieju, domyślałem się, że tak to wyglądało jak piszesz, stąd też moja uwaga o konieczności przekonania produkcji. Moja uwaga nie jest zarzutem a raczej sugestią na przyszłość gdyby były jakieś widoki na ewentualną kontynuację "tu czy tam". Na pewno produkcji nie zależy na wyrywaniu ludzi z sekty. Dziś jest program o exŚJ, za tydzień o kierowcach ciężarówek, a za dwa o emigrantach zarobkowych itd itp. Gdyby były więc widoki na kolejne tego typu programy to warto by przygotować dobitne cytaty ze Strażnicy obnażające organizację.

Formuła programu jak się domyślam skupia się na osobach, które mają odwagę być inne niż reszta społeczeństwa / społeczności (stąd pewnie nazwa Skandaliści). Nie jest to jednak program o sektach. Gdyby był, to z pewnością zrobiono by całą serię odcinków gdzie podane by zostały cytaty ze Strażnic, filmiki, wypowiedzi CK itd.

Ja oglądając obydwa odcinki (po 45 min) za każdym razem żałowałam, że są takie krótkie, bo bym jeszcze chętnie więcej posłuchała. Ale wszystko jest względne. Dla nas odcinek krótki, a dla ludzi "ze świata" może być w sam raz, bo wszystkich informacji i tak szczegółowo nie wyłapią nie znając się na temacie Świadków.

Ponadto udział w tym programie to duży sukces, bo jednak jest to długi program jak na programy tego typu. Do tej pory ze Świadkami wywiady trwały po kilka - kilkanaście minut i to było zaledwie "liźnięcie" tematu organizacji WTS, a w Skandalistach poruszono dość dużo kwestii.
Tutaj przyszła mi do głowy taka analogia, że jak ktoś jest fanem jakiejś książki, która później zostaje zekranizowana, to życzy sobie, żeby film był identyczny jak książka i najlepiej żeby poruszał wszystkie wątki w niej zawarte. Ale przecież to zazwyczaj niemożliwe, bo wtedy filmy oparte szczegółowo na książkach musiałyby trwać po 10 godzin. Dlatego zawsze trzeba wybrać z nich do filmu to najistotniejsze sedno.

W każdym razie m.in. dzięki Skandalistom w eter poszła już nowina co się dzieje w "prawdziwej religii" Świadków, a jak ktoś chce się dowiedzieć więcej, to może przecież wejść na to forum, wejść na youtube'a i/lub poczytać sobie książki o ŚJ.



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #182 dnia: 26 Grudzień, 2018, 23:18 »
moje trzy grosze:
Ten klasztor (Ww) w Nadarzynie, kieruje się swoimi prawami i nigdy nic nie wiadomo, jaką podejmie decyzję w danej a nawet umówionej wcześniej wizycie w stosunku do mas mediów, czy zaproszenia do programów publicystycznych TV, boją się jak ognia – bezpośredniej  konfrontacji, widać takie zachowanie jawnie w ich podejściu do tego zagadnienia i przedstawieniu swoich za i przeciw racji, które są skrzętnie nagrywane przez osoby zainteresowane w danej sprawie.
Zadane pytania na progu klasztoru przez reportera mogą być niewygodne a nawet kompromitujące ich jak ''szczerą nieposzlakowaną'' działalność, którą propagują na terenie całego Naszego kraju.

Ostatnio wyemitowany program „Skandaliści”, gdzie zamieszczono kolejny materiał o destrukcyjnym ruchu religijnym - STRAŻNICA- jw. org, nikt z ich przedstawicieli nie zareagował pozytywnie na zaproszenie osoby prowadzącej ten wstrząsajacy program w TV.

Jasno i wyraźnie można stwierdzić, ich milczenie, pokrętne wypowiedzi przed kamerą to jawne przyznanie się do zarzutów przedstawianych przez osoby otwarcie ich demaskujące o nieuczciwe, kłamliwe oszukańcze działania w społeczeństwie.
Nasila się czas ujawniania poczynań tej sekty (Ww) w środkach masowego przekazu oraz protestach w miastach o dużej liczebności a także w działaniu na mniejszą skalę jako ''partyzantki''

Nie niezaprzeczalnym dowodem jest wyszkolona raczej można powiedzieć zmanipulowana część naszego społeczeństwa, która czynnie i na oślep hołubi poczynanie ich kierownictwu 8-guru amerykańskiej korpo-sekty (Ww), gdzie oddział w Polsce ma w Nadarzynie.

Można zauważyć, na podstawie zachowania członków tej sekty (Ww) Świadków Jehowy wobec osób, które opuszczają w szybkim tempie jej szeregi, mają negatywny wrogi stosunek, przekładający się i powielany przez tę społeczność jak: milczenie, ostracyzm, całkowite odcięcie się od najbliższej rodziny, przyjaciół... itd., natomiast sztab korpo-sekty mieszczący się w Nadarzynie stosuje podobną metodę zachowania – tzw. zmowę milczenia w stosunku do publicznych mas mediów, jak również do osób prywatnych, które przyjeżdżają w wyznaczonym czasie przez nich podanych na zewnątrz bramki, dni i godziny przyjmowania petentów.
Jasnym i widocznym pokrętnym poczynaniom są również zdawkowe wypowiedzi, dla zainteresowanych, którzy osobiście dzwonią telefonicznie w rożnych jak istotnych ważnych  sprawach, zamieszczone są takie rozmowy, z filmowane wizyty na YT i innych portalach społecznościowych.
Dlatego nie mamy co się czarować, owa korpo-sekta (Ww)-jw. org, nie ma odwagi podnieść rękawicy, aby bronić siebie i odpierać przedstawiane im oficjalnie jak istotne, poważne szokujące wobec niej zarzuty.

Jestem przekonany, że to FORUM odwiedzają: goście jw. org. w Nadarzynie, obecni Nadzorcy Obwodów, starsi zborów, sł. pomocniczy, pionierzy oraz szeregowi tego ugrupowania religijnego a przede wszystkim młodzież.
PROSZĘ zastanówcie się  KOCHANI w czym TKWICIE a przecież jesteście szczerzy, uczciwi pełni poświeceń i wyrzeczeń w imię dobra, wierzących w BOGA i Jego Słowu przedstawionym na kartach Pisma Świętego.
Jesteście uczciwymi ludźmi, lecz Wasze najczystsze intencje, pragnienia zostały zmanipulowane przez bezdusznych kłamliwych gwałcicieli  Słowa Bożego, które mieni się Ciałem Kierowniczym tego ugrupowania religijnego o nazwie ŚWIADKOWIE JEHOWY.

Zdaję sobie sprawę: strach, ostracyzm jaki będziecie odczuwać po wyjściu z tej obrzydliwej sekty (Ww), jest o wiele lżejszy, bo odczujecie prawdziwej wolności przynosi wewnętrzny spokój ducha. Osobiście przechodziłem przez piekło w tej sekcie (Ww) i inni, którzy zamieszczają na Forum swoje wstrząsające posty- pragnę abyście się z koszmarnego snu przebudzili.
   
 
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 23:37 wysłana przez Nadaszyniak »


puma

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #183 dnia: 27 Grudzień, 2018, 17:36 »
Mój stary był porządkowym i miał przydzielone miejsca na zgromadzeniach obwodowych, zazwyczaj na słońcu :p Żeby dawać dobry przykład innym musiałam cały program siedzieć na miejscu i słuchać, a nie jakieś chodzenie po stadionie albo stanie w cieniu. Zazwyczaj kończyłam zgromadzenie z lekkim udarem. Piękne wspomnienia :D

To dopiero jest poświęcenie a nie jakieś tam mycie kibli :P


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #184 dnia: 27 Grudzień, 2018, 23:24 »
To co napisaliście o dzieciach bitych w zborach bardzo mnie zaskoczyło.
Wychowałem się w zborze gdzie nie było takich sytuacji.
Sam też nigdy nie dostałem lania, (w domu były kary ale nie fizyczne).
Na zebraniach zawsze było głośno, prawie wszyscy starsi mieli dzieci.
Po zebraniu było bieganie, wygłupianie się itp.
Najbardziej lubiliśmy zebrania książki bo były w domach prywatnych gdzie zostawaliśmy się bawić.
Najnudniej było w niedziele, ale szło przeżyć.

Pamiętam punkty na zebraniach mówiące o tym, że dzieci nigdy nie wolno bić pod wpływem złości, gdy bicie dzieci było powszechne. (lata 80/90) Werset o rózdze zawsze był u nas tłumaczony, ze chodzi o symboliczne karcenie.

(...) kiedyś byłem świadkiem zdarzenia - ojciec był tak wściekły na  siedmioletniego syna, że w kabinie nie bił lecz tłuk bez opamiętania dziecko- na krzyki chłopca wparowałem wraz z innym i ku przerażeniu widziałem jak sadysta bił po twarzy chłopca

Nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji. Co zrobiliście? Nikt go nie powstrzymał?


A spróbował byś nie wyjść do toalety by dać klapsy, gdy dziecko przeszkadzało, to wzrokiem by Cię zabili, patrzyli i patrzyli, wymuszali konkretne działania.

Pamiętam sytuację jak zainteresowana której dziecko przeszkadzało wzięła go za rękę i wyprowadziła aby dać klapsa. Po zebraniu miał rozmowę ze starszym, że nie można tak robić, bo dziecko może się zniechęcić do chodzenia na zebrania. I, że to naturalne, ze małe dzieci nie mogą usiedzieć przez całe zebranie i, że nikomu to nie przeszkadza.


W takim razie w zborach w których Wy byliście najwyraźniej nie stosowano zaleceń niewolnika w tej kwestii (i całe szczęście). Nawet w artykule, który wstawiłeś jest napisane: "Kara cielesna na ogół wchodzi w grę dopiero wtedy, gdy zawodzą inne metody". A więc karcenie cielesne nie jest wg tego artykułu naganne, a jedynie uznane za ostateczność.

Uważaliśmy, że zawsze lepiej być dobrym niż sprawiedliwym.
Niewolnik nigdy nie zalecał bicia dzieci, a na pewno nigdy pod wpływem złości.
Jeden ze starszych miał pogląd, że skoro dzieci można bić tylko na spokojnie jak się ochłonęło, to potrafi to tylko sadysta, bo każda normalna osoba jak ochłonie, to dziecka już nie uderzy :)
To, że Niewolnik nie napisał, że nie wolno bić dzieci, nie znaczy, że kazał aby to robić.
Dał na to przyzwolenie i na tym może polegać jego odpowiedzialność za tą sytuację.
Dzisiaj też wiele osób uważa, że klapsa można dać dziecku i to nie przemoc. (podejrzewam, że nawet na forum w tej sprawie mogą mieć ludzie różne zdanie)


W moim mieście wszystkie dzieciaki dostawały wpierdol. Była jedna babeczka w sąsiednim zborze, która swoich dzieci nie biła i na zebrnia przynosiła im zabawki. Wszyscy byli oburzeni

Będąc starszym jak jakieś dziecko chciało wbiec na mównice (a zdarzało się to często) to 'łapało się je', sadzało na kolanach i rysowało jakieś rysunki, mama dziecka mogła wtedy trochę odpocząć. Samochodziki, klocki, kolorowanki to w ostatnich rzędach była norma, trzeba było nieraz uważać aby się nie potknąć.

Kiedyś nadzorca zwrócił nam w gronie uwagę (kawaler), że trochę za głośno jest na zebraniach, a my na to, że to dlatego, ze w zborze mamy taki wspaniały duch pionierski ;)


w moim macierzystym wszscy dzieci prali równo a przodownikiem
chyba był mój ojciec! dziś musze chodzić z tego powodu na terapie.

Bardzo współczuje.
Prawda niestety nie pomogła jeszcze nikomu, a wręcz odwrotnie tylko przykryła prawdziwe problemy.


Mój stary był porządkowym i miał przydzielone miejsca na zgromadzeniach obwodowych, zazwyczaj na słońcu :p Żeby dawać dobry przykład innym musiałam cały program siedzieć na miejscu i słuchać, a nie jakieś chodzenie po stadionie albo stanie w cieniu. Zazwyczaj kończyłam zgromadzenie z lekkim udarem. Piękne wspomnienia :D

Jako dziecko nie lubiłem porządkowych, bo przez jednego kiedyś się popłakałem. Gdy szedłem do ubikacji to mnie zatrzymał i powiedział, żebym nie chodził i nie rozpraszał innych. Mamusia dała mu popalić.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Exodus

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #185 dnia: 27 Grudzień, 2018, 23:43 »
Widać Kleryk, że miałeś podwójne szczęście !!!
 1. Normalny zbór
 2. Wspaniałą Mamę.
 


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #186 dnia: 27 Grudzień, 2018, 23:54 »
Jatiw-Kleryk
Twój cytat z postu: 'Nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji. Co zrobiliście? Nikt go nie powstrzymał?'

Oczywiście na taki widok!!!!!!- zdecydowanie stanęliśmy w obronie siedmiolatka, przed "bestią" -  ucierpiał chłopak i moja marynarka (zadajesz pytania bardzo wnikliwe, na które w postach przedstawiam odpowiedzi, trochę zawoalowane), może to szokujące dla Ciebie lecz rzeczywistość jest inna i to możne przerażać, poniektórych - pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2018, 23:57 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Exodus

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #187 dnia: 28 Grudzień, 2018, 00:47 »
Do załączonych przez Ciebie cytatów, opisywanych wcześniej w swoich historiach z dzieciństwa przez drogich forumowiczów dołączę Kleryku jeszcze jeden.
 Tak dla utwierdzenia Ciebie, by rozwiać wszelkie wątpliwości jeśli takowe jeszcze są gdzieś tam z tyłu głowy.
 
 -


Tak moja matka puchła z dumy, gdy mogła powiedzieć : są dzieci, które można wychować bez pasa, niestety moje do nich nie należy.
To było tak chore i zostawiło głębokie rany, które do dziś szczypią. W końcu te myśli samobójcze miały dobrą glebę.
Ale przekułam to w sukces, gdy inni np. w pracy wpadają w stres, ja biorę wszystko na miękko. Juz nic gorszego nie może spotkać.
Można powiedzieć, że i tak miałam szczęście. Gdy były jeszcze spotkania po domach, jedni bracia mieli 7 letniego syna. Wystarczyło, że zapytał w trakcie spotkania, czy może wyjść do ubikacji, a po modlitwie był natychmiast wyprowadzany do drugiego pokoju i tłuczony pasem, a wszyscy słuchaliśmy jego krzyków. Nie muszę chyba dodawać, że spier....ł z domu przy pierwszej okazji. Jego rodzice do dziś wzdychają tylko i mówią, że to szatan go opętał i nic nie mogli zrobić. Swojej winy w tym nie widzą.

Dobrej nocy wszystkim nocnym Markom


Offline humble

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #188 dnia: 28 Grudzień, 2018, 06:31 »
Niestety w naszym zborze tez bylo przyzwolenie na bicie,chociaz  kiedy ja bylam mala,czasem matka wyprowadzila mnie i cos tam tlumaczyla grozac ze jak sie nie uspokoje to policzy sie ze mna w domu.Czyli byla Kara cielesna lub innego rodzaju.Bo w domu to dostawalam,ale kto wtedy nie dostawal?Ale pamietam,ze inni byli w ten sposob karceni na zebraniach,nawet taki 6 miesieczny maluszek przez pieluche dostawal klapsa,ale mial rabnieta matke,ona strasznie tresowala wszystkie swoje dzieci,na kazdym kroku.
Malo tego nasze rodziny sie przyjaznily i czesto moja matka chodzila z nia do sluzby,a jej niemowlaka razem z moim 2letnim bratem zostawialy pod moja opieka samych w domu.Ja mialam wtedy 6 lat.Potem ona miala jeszcze 2 dzieci I tez musialam ich pilnowac

Jeden taki glupiomadry nawet swojemu dziecku trzepnal w glowe podczas modlitwy.Inny ,swoja droga starszy zboru,nie bylo zebrania,zeby dziecka nie wyprowadzil na karcenie do toalety I jeszcze potrafil je placzace przyniesc z powrotem w samym srodku zebrania.

Moja babcia wkoncu nie wytrzymala i powiedziala im,ze jesli nie zaprzestana tego procederu to ona juz wiecej na zebranie nie przyjdzie,bo tego juz sie nie da wytrzymac,a malym dzieciom trudno przeciez wysiedziec na dwugodzinnym zebraniu.I dziwi ja ,ze on jako rodzic tego nie rozumie.Od tego czasu byl juz w miare spokoj.


Offline abece

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #189 dnia: 28 Grudzień, 2018, 10:21 »
Mam tylko jedną uwagę.
Nie mogę się zgodzić z tym co powiedzieliście o 'rózdze karności'.
Pewno wynika to z Waszych doświadczeń, ale nasze są całkiem inne. Bicie dzieci zawsze było naganne (w zborach w których byliśmy) a 'rózga karności' traktowana symbolicznie.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101992647

SJ mogą wykorzystać taki fragment aby podważyć cały materiał, który był naprawdę dobry.
Bardo spodobało mi się to co napisał Disorder
Oczywiście, mnie również spodobało się to co napisał Disoder, bo ma rację.

Jest jedno ale.
ŚJ nawet jak się im wykaże prawdę  poparta faktami, a nie jest to, co im niewolnik podaje to i tak wiedzą lepiej od rzetelnych informacji.

Czyz nie jest prawdą, że dzieci były bite, poszturchiwane itd. na zebraniach, by nie przeszkadzały?


Jest to prawdą.

Jest wiele opisów osób, które same to przeżyły, lub były świadkami takich zachowań.

Wystarczy zobaczyć filmik o Zosi i Piotrusiu, jak ten rysunkowy ojciec sztorcuje na zebraniu Piotrusia, a mamusia nie pozwala na drzemke Zosi.
To, co to jest?
To jest przekaz, możesz trzepnac dziecko, szturchnac możesz, byleby słuchalo, nie bawiło się zabawka, nie spało. A która to godzina zebrania?
Późny wieczór.
Dziecko to człowiek, też czuje zmęczenie, może dziecko coś boleć itd.

W latach 80/90 w moich już byłych  zborach dzieci nie mogły mieć nawet cichych zabawek jak pluszowy misiek w rączce.

Czy na wspomnianym filmiku nie zabiera ojciec samolocika, czy autka, (bo nie pamiętam) Piotrusiowi?
Nie jest to przesłanką, by tak rodzice robili w realu?

Czy niewolnik nie nakazywal używania literalnej rozgi karnosci?

Podał Mav cytaty z publikacji ŚJ, że ck stwarzalo taka możliwość swoimi nienatchnionymi naukami, by używać literalnej rozgi karnosci, a nie  tylko symbolicznej.

Jeżeli niewolnik zezwalal na używanie literalnej rozgi karnosci, to ŚJ nie mają podstaw, by się doczepic.

Ale i tak zawsze jest możliwość się doczepią, bo przecież maja wmowione, że są tacy najlepsi, lepsi od swiatusow, więc sami wierzą w swoją lepszejszosc.

I owszem, to o czym piszemy wynika z naszych negatywnych doświadczeń.
Tak jak  Twoje opisy wynikają z Twoich pozytywnych doświadczeń.

Bardzo, bardzo mnie cieszy, że byłeś w zborze, gdzie dzieci nie były bite, poszturchiwane, a bracia starsi pilnowali, by do tego nie dochodziło.

I naprawdę, jak to dobrze robi na sercu, wiedzieć, że Twoja mama nie stosowała literalnej rozgi karnosci.

Żal tych dzieci inaczej potraktowanych, żal tych rodziców, którzy muszą teraz żyć z wyrzutami sumienia, że źle potraktowali swoje dzieci, pod skrytym, cichym naporem, wymuszeniem  i oczekiwaniem danego zachowania przez wspolbraci.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2018, 10:56 wysłana przez abece »


Offline Estera

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #190 dnia: 28 Grudzień, 2018, 11:22 »
   W moim zborze, również było przyzwolenie na "klapsy".
   Klapsy, poszturchiwania, wykręcanie uszu dzieciom, podszczypywanie, wychodzenie do pokoju "ciszy" ...
   Gdzie dzieci się uciszało, na różny sposób.
   I taka wytresowana "małpka" miała po prostu siedzieć cicho.

   Nikt nie wyrażał żadnego zdziwienia, jak dziecko już do końca zebrania siedziało koło rodziców,
   cichutko łkając z załzawionymi oczkami.
   Nikt takiego dziecka nie pogłaskał po główce po zebraniu.
   Żeby je jakoś pocieszyć, utulić.
   Bezduszność na maxa, popierana przez cały zbór.
   :'( :'(

   To, o czym napisał abece, to norma w zborach.
   I tu nie ma o czym dyskutować, jak wygląda rózga karności u śj.
   Co również potwierdza ich własny filmik o Zosi i Piotrusiu, wskazany przez abece.
             
                                                        ***


   I jeszcze o nagraniu w "Skandalistach".
   Chciałam wrócić do tego, co na samym początku tego odcinka, o reakcjach powiedział Tomek.
   Po pierwszym odcinku.
   Skierowane zarzuty do Niego po programie na FB.
   - Mówiłeś nieprawdę!
   - Co było nieprawdą? - pytanie Tomka do pytających świadków Jehowy.
   - Nie wiem, nie oglądałem! - najczęściej padała odpowiedź.

   Komentarz prowadzącej program.
   - Ale mówiłeś nieprawdę.
   - Tak, tylko dlatego, że jestem byłym świadkiem Jehowy - odpowiedź Tomka.

   Pozwoliłam sobie tutaj na zacytowanie tego początku, tylko dlatego,
   żeby wykazać, jaki panuje schemat myślowy u wielu świadków Jehowy wbity im przez tę sektę.
   Nie słuchają, nie oglądają, ale zabierają głos w sprawie.
   Zaprzeczają mądrościom, których się sami uczą, a które są zawarte w Biblii, sparafrazuję;
   GŁUPCEM JEST TEN, KTO NIE WYSŁUCHA, A ZABIERA GŁOS W SPRAWIE!

   W tej sytuacji dokładnie się to potwierdza.
   Samo założenie śj, że były świadek Jehowy kłamie, jest już z gruntu fałszywe.
   A tego, niestety są uczeni w zborach wszyscy świadkowie Jehowy.
   Smutne to jest, ale niestety prawdziwe.

   Choć wierzę w to, że te nagrania przynajmniej przez niektórych śj zostały obejrzane i wysłuchane.
   I przynajmniej niektórzy, bardziej wrażliwsi i myślący, przyznali rację rozmówcom.
   Bo doskonale wiedzą, jak wygląda prawda w zborach.

   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Bożydar

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #191 dnia: 28 Grudzień, 2018, 12:53 »
Obejrzałem dzisiaj 2 część.
Bardzo dobrze przedstawione, podobnie jak w 1 części.
Gratuluję dobrej roboty.
Mam nadzieję, że będzie więcej części.



Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #193 dnia: 28 Grudzień, 2018, 21:10 »
W takim razie w zborach w których Wy byliście najwyraźniej nie stosowano zaleceń niewolnika w tej kwestii (i całe szczęście).

Przepraszam Cię mav, miałeś rację.
Jestem po wnikliwym 'studium osobistym' :) i rzeczywiście niewolnik w latach 70 zalecał kary fizyczne i dosłowne bicie różą.
Choć w latach 80/90 zaczął mówić o symbolice nigdy nie wycofał swojego zdania w sprawie bicia.
Nawet teraz nigdzie w publikacjach nie znalazłem informacji że nie powinno się bic dzieci.

Szukalem wątku na forum gdzie by było więcej na ten temat.
Roszada, czy masz może jakieś materiały z publikacji przed rokiem 70 o biciu dzieci?
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Roszada

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #194 dnia: 28 Grudzień, 2018, 21:14 »
Cytuj
Roszada, czy masz może jakieś materiały z publikacji przed rokiem 70 o biciu dzieci?
Już dziś nie poszukam, ale proszę zamieścić tu dla innych i przesłać mi na PM wersety na które się powoływano, to zmierzę się z problemem jutro.
Teraz już uciekam.
Te wersety ułatwią poszukiwania.