Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy  (Przeczytany 69438 razy)

Offline Rajski Ptak

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #135 dnia: 22 Maj, 2018, 21:28 »
Przesluchalam uważnie wszystkie nagrania. Macie jaja, których brakuje tym pseudosędziom. Oboje pokazaliście klasę i wielka odwagę, a argumenty z Biblii często były komentowane ciszą z ich strony. Moje nerwy często nie dawały rady kiedy te betony zbrojone coś próbowaly przeforsować. Zwłaszcza Mietek mnie drażnił, a porównanie Was do oskarżyciela braci z Księgi Objawienia, to był szczyt bezczelności.
 Mimo tego całego napięcia, odwaliliscie kawał dobrej roboty i piękne jest to, że zrobiliście to dla innych.  :)
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain


Offline rabszak

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #136 dnia: 22 Maj, 2018, 21:39 »
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Bardzo dobra taktyka niech odpowiadają na niewygodne pytania i niech się tłumaczą. Jestem przerażony stopniem ich ślepoty (jakby metanol chlali)- 'walczą nie z krwią i ciałem...', żeby argumenty z Biblii nie trafiały to muszą być nieźle zazbrojeni. Zrobiłeś z żoną kawał dobrej roboty, niech świat usłyszy co się dzieje za kulisami sektokorporacji. Życzę Wam wszystkiego dobrego. Super, że jesteście z nami. Jak będziecie mieć okazję pozdrówcie Mietka ;D
"Łatwiej kogoś oszukać niż przekonać, że został oszukany"


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #137 dnia: 22 Maj, 2018, 21:58 »
Dziękujemy wam za wsparcie, bo to kosztowało nas sporo emocji, ale czego nie robi się dla ratowania owieczek. :)
Łaziło się na ośrodkach pionierskich po 5h jednego dnia to i to przeżyjemy. No i przeżyliśmy.
Osobiście też bym chętnie posłuchał czyjejś telenoweli z komitetu. :)
Info dla chcących nagrywać - może paść pytanie czy nagrywacie.  8-)
Oczywiście nie nagrywacie więc nie czujcie się zaskoczeni pytaniem. ;)

Kiedyś jeden starszy brat przeczytał z Biblii zamiast Rabszak to Lapciak.
Ale chyba już ci gdzieś o tym pisałem. :D
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2018, 22:34 wysłana przez Bożydar »


Offline roux papillon

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #138 dnia: 22 Maj, 2018, 23:38 »

Gdyby ktoś znalazł taka religie to jestem pierwszy żeby się do niej przyłączyć.


Yaqr, taka religia raczej nie istnieje, takie rzeczy to poza religiami znajdziesz tam gdzie wolni chrześcijanie.

A propos tego, że to wychodziło jakbyśmy im chcieli trochę głosić to powiem z mojej strony, ze tak! Taki po części miałam cel i motyw. Ja czułam, że chcę im powiedzieć po prostu do ich zakutych łbów to co mam na papierze i w głowie i nie obchodziły mnie ich reakcje i argumenty. Moim celem było do nich MÓWIĆ a oni mieli SŁUCHAĆ. Wyszło jak wyszło... z mniejszym lub większym sukcesem. Czasu za mało. A nóż widelec coś jednemu czy drugiemu po latach zadzwoni w główce i sobie przypomni co im mówiliśmy.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2018, 23:40 wysłana przez roux papillon »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #139 dnia: 22 Maj, 2018, 23:56 »
Każdy kto korzystał ze szkolenia dotyczącego komitetów odwolawczyxh ten wie o czym pisze.

Możesz rozwinąć temat?


Offline Trinity

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #140 dnia: 22 Maj, 2018, 23:59 »
Yaqr, taka religia raczej nie istnieje, takie rzeczy to poza religiami znajdziesz tam gdzie wolni chrześcijanie.

A propos tego, że to wychodziło jakbyśmy im chcieli trochę głosić to powiem z mojej strony, ze tak! Taki po części miałam cel i motyw. Ja czułam, że chcę im powiedzieć po prostu do ich zakutych łbów to co mam na papierze i w głowie i nie obchodziły mnie ich reakcje i argumenty. Moim celem było do nich MÓWIĆ a oni mieli SŁUCHAĆ. Wyszło jak wyszło... z mniejszym lub większym sukcesem. Czasu za mało. A nóż widelec coś jednemu czy drugiemu po latach zadzwoni w główce i sobie przypomni co im mówiliśmy.
też tak
myślę
że oni zwyczajnie to zrozumią/ zrozumieją
a co ztym co miał ten radiowy głos?
pewnie ma ma metr dziewięćdziesiąt? gęste włosy i i szelmowski uśmiech?
sie rozmarzyłam starsza jestem od was dzieci


Offline Proctor

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #141 dnia: 23 Maj, 2018, 09:16 »
Wielkie dzięki Bożydar za nagrania. Jesteście naprawdę odważni. Słuchając nagrań z 1 komitetu widać że starszym słoma z butów wystaje. Brak merytorycznej rozmowy, argumentów. Sami wciskali wam w wasze usta swoje słowa. Książka Paście wyraźnie mówi że nie można zachęcać innych do opuszczenie organizacji, oni wielokrotnie jak mantra powtarzali że nikt was tu nie trzyma. Brak odpowiedzi na wasze pytania. po prostu dziecinada.
Drugi komitet był juz na wyższym poziomie intelektualnym.
Druzgoczące jest to nie przedstawili wam żadnych świadków i prawdziwych zarzutów. Podstawą do powołania komitetu powinny być dowody że sie dzielicie swoimi poglądami w zborze. Nic takiego nie było brane pod uwagę podczas KS.

Czy dochodzą do was już słuchy że ktoś ze zboru słyszał te nagrania?
Czy padło pytanie na komitetach "czy nagrywacie"?

Wielki szacun dla małżonki i Ciebie za to że zdecydowaliście się na nagranie całej tej farsy. Będzie dla potomnych.
Warto wrzucić nagrania w dodatkowe niezależne źródło. Z dyskiem google w tym przypadku były troche problemy żeby pobrać.
Trzymajcie się. :)


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #142 dnia: 23 Maj, 2018, 10:32 »
Wielkie dzięki Bożydar za nagrania.
Na zdrowie wszystkim. :)

Czy dochodzą do was już słuchy że ktoś ze zboru słyszał te nagrania?
Jeszcze nie.

Czy padło pytanie na komitetach "czy nagrywacie"?
Tak, raz padło takie pytanie. Bazują na obowiązku mówienia zawsze prawdy i pseudo uczciwości.
Jeśli w komitetach nie ma nic bezbożnego i  bezprawnego to takie komitety powinny być jak jaśniejące światło dla postronnych, że organizacja kieruje się wzniosłymi zasadami Jezusa. W rzeczywistości są to bezprawne, tajne komitety, które funkcjonują tylko dlatego, że ludzie boją się je nagrywać.
Dla mnie to jakby ktoś chciał dopuścić się na tobie bezprawia i jeszcze sugeruje: "Rozumiem, że nie nagrywasz tego...?"
Sorry, ale nie da się inaczej ujawnić tych sekciarskich procedur. Mój umysł wydostał się już spod ich kontroli więc takie pytanie nie uruchamia we mnie programu obowiązkowego "posłuszeństwa wobec starszych we wszystkim" jeśli wiem co chcą mi uczynić.
Starsi są osobami publicznymi, a ich działalność "kaznodziejska" jest też publiczna. Podobnie jak policjant czy ksiądz. To w interesie starszych jest upewnić się, że nie łamią prawa. To było nagrywanie służbowych czynności osób publicznych jakimi są kaznodzieje. Nie były to sprawy prywatne między Bożydarami a resztą grona. Dlatego nagrywanie komitetów jest jak nagrywanie publicznego wykładu - ich działalności publicznej. Oni wręcz nie powinni wymagać nienagrywania komitetu, ale robią to w nadziei, że ktoś się boi. Ja wolę nagrać i potem mieć wybór skasować lub uwiecznić.  Skoro wizyta u Marleny i Maćka widnieje nadal na YT to znak, że można nagrać publiczną działalność starszych.  Ludzie, nagrywajcie ! :)


Warto wrzucić nagrania w dodatkowe niezależne źródło. Z dyskiem google w tym przypadku były trochę problemy żeby pobrać.

CHcę zapodać na YT, ale TunesYouTube pozwala mi na przesłanie plikó max 50MB, a moje ważą 80MB w formacie MP3, a w WAW ważą prawie 1GB.  Na zwykłe YT można przesłać tylko film, a nie audio. Podeślijcie mi pomysł jak to rozwiązać, bom niekumaty jeszcze w tej materii.
Pozdrawiamy.


Offline Proctor

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #143 dnia: 23 Maj, 2018, 16:33 »
W programie do edycji video wrzucasz zdjęcie lub zdjęcia i audio. Konwertujesz jaki video i gotowe. Jak mnie nikt nie uprzedzić to zrobię to jutro i Ci podeślę.

Bożydar. Moje pytanie o to czy starsi na komitecie pytali was czy nagrywacie to spotkanie było czystą ciekawością z mojej strony. To nie był zarzut. Ciesze się ze uwieczniliscie wszystko.  :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2018, 16:42 wysłana przez Proctor »


Offline Brat Kardyga

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #144 dnia: 23 Maj, 2018, 16:54 »
W programie do edycji video wrzucasz zdjęcie lub zdjęcia i audio. Konwertujesz jaki video i gotowe. Jak mnie nikt nie uprzedzić to zrobię to jutro i Ci podeślę.

Bożydar. Moje pytanie o to czy starsi na komitecie pytali was czy nagrywacie to spotkanie było czystą ciekawością z mojej strony. To nie był zarzut. Ciesze się ze uwieczniliscie wszystko.  :) :) :)

Może powiem jak było na moim KS.  Na początku zaraz po przywitaniu padły takie słowa : Bracie  X  to jest poufne spotkanie i nie wolno niczego nagrywać. Czy może nagrywasz teraz to spotkanie ?  Ja  odpowiedziałem, że nie co było nieprawdą ale nie miałem żadnych skrupułów co do tych skurczybyków .
Jeszcze raz zachęcam innych publikować, nagrywać, nakręcać i do netu  :)


Offline sawaszi

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #145 dnia: 23 Maj, 2018, 17:23 »
Ja jak odchodziłem ze zboru starsi odwiedzali mnie nie raz i powiadali : -"gdziesz pujdziesz teraz , jak znasz prawdę .." -
- Odszedłem od zboru (ale nie od Boga żywego) - co mnie potem spotkało ? - więcej przeciwności w życiu (nie od razu) - po trzech latach ..
Każdy ma "wolna wola" i rozum swój .
Ps. - piszę tylko o sobie i własnych przeżyciach -= nikogo nie pouczam i nie mam takiego zamiaru .
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2018, 17:41 wysłana przez sawaszi »


Offline Proctor

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #146 dnia: 23 Maj, 2018, 17:38 »
Bracie  X  to jest poufne spotkanie i nie wolno niczego nagrywać. Czy może nagrywasz teraz to spotkanie ?  Ja  odpowiedziałem, że nie co było nieprawdą ale nie miałem żadnych skrupułów co do tych skurczybyków .

Wrzuciłeś gdzieś to nagranie? Można posłuchać?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #147 dnia: 23 Maj, 2018, 17:47 »
Na moich rozmowach tez spodziewałam się takiego pytania ,czy nagrywam , na pierwszym żeby uśpić ich czujność zrobiłam myk z dwoma telefonami , jeden zadzwonił i go przy nich wyłączyłam  :) a drugi nagrywał , na drugiej spojrzał na tel ale nic nie powiedział . Myślicie , że są tu szpiedzy ?  :D

Ja jak odchodziłem ze zboru starsi odwiedzali mnie nie raz i powiadali : -"gdziesz pujdziesz teraz , jak znasz prawdę .." -
- Odszedłem od zboru (ale nie od Boga żywego) - co mnie potem spotkało ? - więcej przeciwności w życiu (nie od razu) - po trzech latach ..
Każdy ma "wolna wola" i rozum swój .
Ps. - piszę tylko o sobie i własnych przeżyciach -= nikogo nie pouczam i nie mam takiego zamiaru .

Sawaszi a nie  myślisz , że to świadkowskie podejście do problemu? Świadkowie mówili , że szatan nas nęka , że chce nas wyrwac ze zboru , skoro już wyrwał to już nas ma , KTO WIĘC NAS NĘKA???
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2018, 17:59 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Brat Kardyga

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #148 dnia: 23 Maj, 2018, 18:08 »
Wrzuciłeś gdzieś to nagranie? Można posłuchać?

Mam na kompie tego ze 2 giga + foty . Na razie tego nie chcę upubliczniać ... może niebawem jak reszta rodziny się wybudzi.


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #149 dnia: 23 Maj, 2018, 18:29 »
Moje pytanie o to czy starsi na komitecie pytali was czy nagrywacie to spotkanie było czystą ciekawością z mojej strony. To nie był zarzut. Ciesze się ze uwieczniliscie wszystko.  :) :) :)
Tak też to zrozumiałem. Resztę pisałem do publiczności, która mogłaby w przypadku swojego komitetu natknąć się na takie pytania.

Mam program Cinema Studio i jakoś mi nie wychodzi to o czym piszesz...  ::)
Jeszcze poszperam za filmikami instruktażowymi na YT. :)