Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112427 razy)

Offline Bożydar

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #435 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:59 »
Nie gadajcie, że nie da się szybko wybudzić.
Bardzo bliska mi osoba jak zanurkowała w You Tube i zakazanych dla JW filmach to po tygodniu chciała podziękować orgowi. A ja przez 2 lata nie mogłem nic powiedzieć na orga, a tu masz... można? można.
Jakoś na mnie nie robi żadnego wrażenia to co teraz pisze nasz brat Nabonit.
Albo się nawalił tym pół litrem i pisze farmazony, chce sobie poigrać jak już nie wie w jaki sposób bronić doktryn JW, a może faktycznie się budzi w co średnio wierzę.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 00:03 wysłana przez Bożydar »


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #436 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:03 »
Lubię transformersy dlatego taki awatar :)
jeśli lubisz transformersy to albo masz koło 10 lat albo robisz sobie z nas ewidentne jaja! Lub co najgorsze (nie bierz tego do siebie) masz zaburzenia osobowości... Osobiście uważam że to jaja
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 00:05 wysłana przez Szycha »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #437 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:05 »
jeśli lubisz transformersy to albo masz koło 10 lat albo robisz sobie z nas ewidentne jaja!

Już pisałem, że nie muszę już ich robić. Dobra, dziś już widzę, że nie pogadamy bo po 1 większość myśli, że jestem pijany a jestem tylko podpity lekko a po 2 reszta uważa, że jestem z Nadarzyna co jest nie do końca fajne.

No nic, do jutra.
Nabonit


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #438 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:08 »
Już pisałem, jestem z Nadarzyna co jest nie do końca fajne.
No nic, do jutra.
Jak nie jest fajne?? Być uznawanym za jednego z najważniejszych ŚJ w Polsce?? Dla każdego oddanego ŚJ to największy przywilej a Ty mówisz że nic fajnego???


Offline matus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #439 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:11 »
jeśli lubisz transformersy to albo masz koło 10 lat albo robisz sobie z nas ewidentne jaja
Ja też lubię. Ale nie te nowe, tylko pierwszą generację.
Power Rangers też lubię.
I Gwiezdne Wojny.

Bajki lepsze od nie napiszę czego, bo mi post wyleci.


@Nabonit
Stronę wcześniej napisałem też co nieco, ale mogło umknąć z powodu szybkości pojawiania się postów.

Oraz: Bumblebee czy Grimlock? ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 00:15 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline josh82

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #440 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:12 »
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?
:

Które pytania?


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #441 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:14 »
Szarańcza to po co ktoś do mnie pisze o numer telefonu, przecież wiadomo, że nie podam mojego numeru.

Zmienił mi się cały światopogląd. Tylko jakoś spać nie mogę :(

Lubię transformersy dlatego taki awatar :)

Nabonit przyzwyczaj się do realnego świata. Tutaj ludzie będą Cię prosić nawet o rozmiar Twojego... buta ;D
Ani się nie musisz chwalić się taką korespondencją (nawet lepiej) ani na nią odpowiadać jeśli czujesz się niekomfortowo.
Spać nie możesz? Ciesz się, że weekend przed Tobą. To może się ogarniesz do poniedziałku ;D Take it easy!


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #442 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:17 »
Nabonit nie pij i nie graj w te gierki  :-\
Bo to ogłupia  :(
Zalecam terapie  :)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #443 dnia: 27 Styczeń, 2018, 00:44 »
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?



Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, które zadałeś. Te odpowiedzi nie są jednak "doskonałe". Każdy ma własne przemyślenia. Dlatego musisz uważać, bo to Twoja i tylko Twoja droga i tylko Ty możesz wziąć za nią odpowiedzialność.
Nie sugeruj się nikim, wyrabiaj swoje własne zdanie, badaj, nie wierz nikomu do póki sam nie sprawdzisz i unikaj ludzi, jeżeli wyczuwasz, że nie są Tobie życzliwi.

Mogę Ciebie tylko zapewnić, że teraz będzie ciekawiej.
Kiedy będziesz czytał Biblie-ciekawiej :o

Kiedy będziesz na zebraniu i będziesz słuchał na "trzeźwo" tych farmazonów-ciekawiej :o
Kiedy będziesz rozmawiał z zabetonowanym Świadkiem- ciekawiej :o
Kiedy będziesz oglądał Broadcasting- ciekawiej   :o

W tych trzech wymienionych powyżej przypadkach, często będzie Ci się zbierało na wymioty, ale to przejdzie. ;)

...i przyjdzie czas, że z niedowierzaniem będziesz się przyglądał robotom ze swojego zboru. Będziesz się zastanawiał jak to jest możliwe, że oni nic nie wiedzą i nic nie rozumieją, że są w jakiejś hipnozie. Pozostanie współczucie, trochę złości i ta potrzeba o której napisałeś w pierwszym poście



Konto stworzyłem aby pomóc choć jednej osobie wydostać się z odstępczych poglądów. [/color]

Od teraz będziesz wiedział, że to oni mają "odstępcze", bo skrzywione przez zakłamaną korporacje poglądy. Poglądy, które doprowadzają do rozkładów rodzin, tragedii związanych z pedofilią, samobójstwami, depresjami i czerwoną śmiercią.

...to będzie znak, że przebudziłeś się całkowicie.

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline wspaniale

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #444 dnia: 27 Styczeń, 2018, 01:00 »
Muszę Cię przeprosić ponieważ bardzo dużo osób pisało i chciałem na wszystko odpowiedzieć, już odpowiadam na temat pedofilii.

Jeśli chodzi o problem pedofilii to tak jak napisałem, nie znam organizacji, która nie zmaga się z tym problemem. Cieszę się, że 'Cezar' wymusza na Świadkach Jehowy aby przyjrzeli się temu tematowi. Zapewne nie potrafię zrozumieć co czują osoby, które były molestowane seksualnie, jednak domyślam się, że jest to drastyczne i tragiczne przeżycie. Bardzo cenną zmianą jest to, że każdy przypadek ma być zgłaszany do władz świeckich. Biuro Oddziału również w Polsce, zaleca aby każdy przypadek był zgłoszony do Biura Oddziału a dział prawny zgłasza każdy taki przypadek do odpowiednich władz świeckich. Biblia nigdzie nie oznajmia, że jeśli w jakiejś religii dochodzi do przypadków pedofilii to jest to religia, która nie cieszy się uznaniem Boga. Gdyby było tak, że tylko Świadkowie Jehowy w swoich szeregach mają taki problem to był bym skłonny uznać to za jakiś argument jednak po analizie chociażby komisji w Australii widać jasno, że nie ma religii, która nie zmaga się z tym problemem.


Nie, Ciało Kierownicze dostarcza pokarm duchowy. Jeśli widziałeś komisję w Australii to widziałeś, że członek Ciała Kierowniczego nie uzurpuje sobie władzy. Ciało Kierownicze dba o dostarczanie pokarmu duchowego aby członkowie zboru byli gotowi na osąd Jezusa i trzymali się zasad pochodzących od Boga. Dodatkowo nie każą Ci wierzyć w daną naukę. Nikt nikogo nie zmusza do chrztu. Nawet jeśli jesteś już Świadkiem Jehowy to możesz wierzyć w co chcesz, natomiast nie możesz namawiać innych do swoich poglądów. Jeśli ktoś nie wierzy w nauki Ciała Kierowniczego jednak nie namawia do tego innych to oczywiście nie zostanie wykluczony ze zboru.


wybacz nie doczytam Cię dalej.
tyle tu kłamstw, mataczeń że aż mnie mdli,

jesli pedofilia jest wszędzie to czym różni się organizacja od świata? Zakazem obchodzenia urodzin? myślisz że to w oczach Boga jest ważniejsze?
tylko zdrada, sex w Biblii jest traktowane jako powód do rozwiązania małżeństwa, za to Bóg karał śmiercią.  CK jednak wymaga 2 świadków i nie broni maluczkiego a pedofila!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty sie cieszysz że Cezar wymusza coś na ŚJ???
a co mówi strażnica? na podstawie biblii
że mamy być bardziej posłuszni Bogu niż Cezarowi .... co jest oczywiście prawdą ale czy na serio Bóg stanąłby po stronie pedofila?

Każdy przypadek ma być zgłaszany najpierw biuru oddziału, potem działu prawnemu, a dopiero oni jak zdecydują czy warto, jakie będą szkody decydują czy i jak iść do władz świeckich. Wyjaśnij mi więc jak to jest z tym zgłaszaniem do władz świeckich jeszcze raz bo nie kumam. Pedofil nie jest winny póki nie będzie 2 świadków. NIe ma 2 świadków to co? starsi sie zajmą sprawą czy nie? zgłoszą najpierw prawnikom a potem prawnicy zdecydują co dalej.
Życzę Ci byś doświadczył na własnej skórze tego czego bronisz

"Biblia nigdzie nie oznajmia, że jeśli w jakiejś religii dochodzi do przypadków pedofilii to jest to religia, która nie cieszy się uznaniem Boga" SERIO ????????????????? czy ty to k@rfa serio napisałeś ?????????????
no co ty za biblie masz to ja nie wiem.
bzykajmy dzieci, Bóg nie odwróci się za to od nas? ... a o Sodomie i Gomorze czytałeś?


Gdyby wszędzie była pedofilia, a tylko u ŚJ by jej nie było - jak to próbuje sie utrzymac w zborach ( że to odstępcy fałszują filmy, tłumaczenia i brednie wypisują) to wtedy byłaby to organizacja Boża - a tak jest to tylko SEKTA


Mistrza masz za: "członek Ciała Kierowniczego nie uzurpuje sobie władzy. Ciało Kierownicze dba o dostarczanie pokarmu duchowego aby członkowie zboru byli gotowi na osąd Jezusa i trzymali się zasad pochodzących od Boga.Dodatkowo nie każą Ci wierzyć w daną naukę. Nikt nikogo nie zmusza do chrztu. Nawet jeśli jesteś już Świadkiem Jehowy to możesz wierzyć w co chcesz, natomiast nie możesz namawiać innych do swoich poglądów"
serio można wierzyć w co sie chce?
to dlaczego jeśli spróbujesz o tym porozmawiać to masz komitecik i kopa na rozpęd i ogłoszenie że nie jesteś juz świadkiem? i informację, że wylatujesz za rozpasanie!!??


i na koniec rodzynka

"3. Ja trzymam się Biblii dlatego jeśli coś się nie zgadza to bardziej trzymam się Biblii natomiast nigdy głośno nie neguję wyjaśnień Ciała Kierowniczego ponieważ nie zamierzam rozbijać jedności zboru. "
robiłam tak przez wiele lat .... witaj w gronie wybudzonych - prędzej czy później zdasz sobie z tego sprawe.
=========
Wspaniale


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #445 dnia: 27 Styczeń, 2018, 01:06 »

wybacz nie doczytam Cię dalej.
tyle tu kłamstw, mataczeń że aż mnie mdli,

jesli pedofilia jest wszędzie to czym różni się organizacja od świata? Zakazem obchodzenia urodzin? myślisz że to w oczach Boga jest ważniejsze?
tylko zdrada, sex w Biblii jest traktowane jako powód do rozwiązania małżeństwa, za to Bóg karał śmiercią.  CK jednak wymaga 2 świadków i nie broni maluczkiego a pedofila!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty sie cieszysz że Cezar wymusza coś na ŚJ???
a co mówi strażnica? na podstawie biblii
że mamy być bardziej posłuszni Bogu niż Cezarowi .... co jest oczywiście prawdą ale czy na serio Bóg stanąłby po stronie pedofila?

Każdy przypadek ma być zgłaszany najpierw biuru oddziału, potem działu prawnemu, a dopiero oni jak zdecydują czy warto, jakie będą szkody decydują czy i jak iść do władz świeckich. Wyjaśnij mi więc jak to jest z tym zgłaszaniem do władz świeckich jeszcze raz bo nie kumam. Pedofil nie jest winny póki nie będzie 2 świadków. NIe ma 2 świadków to co? starsi sie zajmą sprawą czy nie? zgłoszą najpierw prawnikom a potem prawnicy zdecydują co dalej.
Życzę Ci byś doświadczył na własnej skórze tego czego bronisz

"Biblia nigdzie nie oznajmia, że jeśli w jakiejś religii dochodzi do przypadków pedofilii to jest to religia, która nie cieszy się uznaniem Boga" SERIO ????????????????? czy ty to k@rfa serio napisałeś ?????????????
no co ty za biblie masz to ja nie wiem.
bzykajmy dzieci, Bóg nie odwróci się za to od nas? ... a o Sodomie i Gomorze czytałeś?


Gdyby wszędzie była pedofilia, a tylko u ŚJ by jej nie było - jak to próbuje sie utrzymac w zborach ( że to odstępcy fałszują filmy, tłumaczenia i brednie wypisują) to wtedy byłaby to organizacja Boża - a tak jest to tylko SEKTA


Mistrza masz za: "członek Ciała Kierowniczego nie uzurpuje sobie władzy. Ciało Kierownicze dba o dostarczanie pokarmu duchowego aby członkowie zboru byli gotowi na osąd Jezusa i trzymali się zasad pochodzących od Boga.Dodatkowo nie każą Ci wierzyć w daną naukę. Nikt nikogo nie zmusza do chrztu. Nawet jeśli jesteś już Świadkiem Jehowy to możesz wierzyć w co chcesz, natomiast nie możesz namawiać innych do swoich poglądów"
serio można wierzyć w co sie chce?
to dlaczego jeśli spróbujesz o tym porozmawiać to masz komitecik i kopa na rozpęd i ogłoszenie że nie jesteś juz świadkiem? i informację, że wylatujesz za rozpasanie!!??


i na koniec rodzynka

"3. Ja trzymam się Biblii dlatego jeśli coś się nie zgadza to bardziej trzymam się Biblii natomiast nigdy głośno nie neguję wyjaśnień Ciała Kierowniczego ponieważ nie zamierzam rozbijać jedności zboru. "
robiłam tak przez wiele lat .... witaj w gronie wybudzonych - prędzej czy później zdasz sobie z tego sprawe.
Wspaniale - szach, mat!!! Pozamiatane!!! Nic dodać nic ująć!
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 01:14 wysłana przez Szycha »


Offline Salamander

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #446 dnia: 27 Styczeń, 2018, 02:35 »
Moje odpowiedzi pogrubiłem:

A teraz poważnie, jaki przekład Biblii warto czytać?
Różne, będziesz mógł porównać.
Jakie czytacie?
Kiedyś Poznańską, teraz żadną.
Rzecz, które mnie interesuje to też to czy jest jakaś organizacja, religia, która jest warta zainteresowania?
Tak, ty sam. Zajrzyj w swoje wnętrze.
Biblia mówi, żeby nie opuszczać wspólnych zebrań, więc muszą być jakieś spotkania grupowe?
Zestaw to co Jezus powiedział do Samarytanki, że Bóg nie potrzebuje ani świątyni, ani góry (miejsc kultu). Twoje pytanie nie przypomina trochę jej pytania? Poza tym list do Hebrajczyków to prywatna korespondencja adresowana do jakiegoś zboru w I w.
Czy szatan rzeczywiście rządzi światem teraz?
Nie. Swoją drogą w okultyzmie Szatan, Diabeł, Lucyfer to różne postacie.
Czy i jak się modlić ewentualnie do kogo?
Osobiście proponuję zainteresować się okultyzmem, wtedy masz całkowitą swobodę do kogo się zwracasz i nie musisz przejmować się problemem, czy możesz gadać np. z Jezusem, czy Maryją, czy też nie. Po prostu coś robisz i to analizujesz.
Czy Bóg ma imię?
Jeśli Bóg jest wszechmogący, to nie potrzebuje imienia, żeby ciebie usłyszeć
Jakie?
Z powyższego rozumowania możesz go nazywać, jak chcesz.
W końcu modlić się mam święć się imię Twoje.
Skoro Jezus nie używał imienia Boga, to może te słowa nie należy rozumieć dosłownie?
Dlaczego Jezus mówił, że Ojciec jest większy od niego?
Bo widocznie tak uważał.
Dlaczego nie mógł zrobić nic od siebie tylko to co Ojciec?
No bo miał misje i pewnie nie chciał spieprzyć.
Dlaczego jeśli w co narazie totalnie nie wierzę, miała by być trójca to Jezus nie uczył, że ma dwóch bliźniaków w niebie?
Wsłuchaj się w swoją intuicję. Jak intuicyjnie tego nie czujesz, to po co masz w to wierzyć?
Jak odnosić się do grzeszników skoro mam się z nimi nie zadawać?
Może tak, jak Jezus do prostytutek?
Czy Jezus przybędzie i kiedy?
Apostołowie mieli nie zdążyć obejść miast Izreala nim on przyjdzie (por. Mat. 10:23). Czy przyszedł?
Czy znaki jakie obserwuje a jakie chciałem jeszcze kilka dni temu opisać są wytworem mojej wyobraźni?
Nie. Począwszy od apostołów, każde pokolenie widziało te znaki. Te znaki są ogólne jak wróżby, dlatego łatwo je dostrzec.


Offline HARNAŚ

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #447 dnia: 27 Styczeń, 2018, 06:41 »
Nabonit , posłuchaj pan Jezus powiedział ja jestem drogą. Zatem wskazał jak żyć i jakie przejawiać nastawienie. Naśladuj jego postawę , religia nie jest Ci do tego potrzebna. To Jezus według Biblii jest drogą a nie jakakolwiek organizacja. Na początku skup się na tym aby Cię zbytnio nie przygniotło , potem dojdziesz do jeszcze głębszych odkryć , zapewniam Cię , bo łebski z Ciebie gość.
Co do konieczności spotykania się w grupie. Wpoili Ci tylko jeden zwrot , który ma Cię wbić w poczucie winy , żeby nie opuszczać wspólnych zebrań, ale poczytaj całość , czemu mają te zebrania służyć.? Mają pobudzać do zbudowania i miłości. W moim przypadku zaczęły działać na mnie druzgocąco dlatego zaprzestałem chodzenia do momentu dopóki ze zboru nie zostana usunięci , pijacy ,złodzieje, kłamcy , oszczercy . Złe towarzystwo psuje pozyteczne zwyczaje , dlatego nie chodzę
Pamiętaj , że to Twoje życie , to Tobie ma być w nim dobrze,to Ty masz je godnie przeżyć , bo wiecznie żył nie będziesz.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 06:57 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #448 dnia: 27 Styczeń, 2018, 07:42 »
Najgorsza noc w moim życiu. Takie sny jak ja dziś miałem, to aż nie wierzę. Dziękuje choć niektórym za odpowiedzi i zrozumienie.
Nabonit


Offline pies berneński

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #449 dnia: 27 Styczeń, 2018, 08:36 »
Nie jest tajemnicą,że w tak mocnym napięciu emocjonalnym organizm jedzie na kortyzolu,który na dłuższą metę może doprowadzić na oddział zamknięty.
Ja w takiej sytuacji świadomie odrzuciłem alkohol,kawę,cukier,natomiast zacząłem brać mocne witaminy szczególnie te z grupy B.Nie wiem czy to efekt placebo ale na chwilę obecną osiągnąłem to co jest napisane w tym wersecie:
(7): A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. [Biblia Tysiąclecia II, Flp 4]
Starszaki próbowali mnie wkręcić,że bez zebrań będę nieszczęśliwy.Ale ja wiem,że nie chodząc na zebrania uwolniłem się od myśli samobójczych i osiągnąłem spokój wewnętrzny.
Moje motto:Urodziłem się żeby być szczęśliwym jest odwrotnym biegunem od strażnicowego wbijania ludzi w poczucie winy gdzie niby wmawia się,że są szczęśliwi,mają wiele błogosławieństw a tak naprawdę są wrakami emocjonalnymi.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 08:41 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.