Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112673 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #420 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:32 »
Hm, jeżeli nas wkręca to i tak jak dla mnie to "mistrz świata". Gdyby to był gość z Nadarzyna, to po tym, co przeczytał na forum, też by się obudził, jeżeli nie od razu, to za czas jakiś. Także nic straconego.

Ja mu życzę wszystkiego najlepszego, nawet jeżeli jest synem Morrisa i chciał nas tutaj wkręcić. Nie ulega wątpliwości, że wiedzę teokratyczną ma, persony też zna. A więc związany z orgiem jest.

A jeżeli jest tym za kogo się podaje to forum będzie dla niego terapią i według mnie powinniśmy być dla niego mili. "Tak czy siak."

Przeczytałem wątki Nabonita od początku. Przebudzenie wygląda książkowo. Najpierw zindoktrynowanie na maksa, później niedowierzanie, strażnicowe odpowiedzi, próba obrony czegoś, czego obronić się nie da, żeby w końcu zderzyć się z prawdą o prawdzie i polec.
 
Jedyna wątpliwość to szybkość w przebudzeniu.
 
A że chłop inteligentny... No cóż w sumie w obydwu przypadkach to nie przeszkadza. Ale poza tym zadaje mądre pytania.

 W Nadarzynie nie ma takich ludzi. Nie przeszły by im przez usta słowa, na jakie Nabonit sobie w tych 100 postach pozwolił. Gdyby to zrobił taki nadarzyniak i by wyszło to na jaw, pogrążyłby siebie i jego kariera legła by w gruzach. Szefostwo by mu nie uwierzyło, że robił to na niby.

Poza tym takie pytania zadają ludzie, którzy albo piszą książkę na temat sekt, albo się budzą.
To pierwsze jakoś mi nie pasuje bo John Cedars po polsku aż tak dobrze nie mówi. ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2018, 23:42 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salamander

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #421 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:32 »
przeżywam największy kryzys duchowo emocjonalny ever a Ty mi trujesz takie bzdury, odpuść dziś proszę bo nie mam serio nastroju.
Odczuwam twój ból w tym poście. Przytulam ciebie z całej siły.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #422 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:42 »
Bezrobocie może niewielkie ale zarobki też. Przykro mi :(
Ups, może w niektórych regionach Polski nie jest tak super, ale jak to moja klientka z Kanady stwierdziła - " Jak Wy tu dajecie radę skoro najniższa krajowa to koło 1500 zł a średnie wydatki na rodzinę 3 osobową to 6000 zł". Odpowiedź - Polacy zawsze sobie dawali radę :)


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #423 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:43 »
A już tekst o tym, że śJ mogą być tą małą grupką, która ostanie się przy depopulizacji... Skąd to wziął? Z forum czy z Nadarzyna? Na you tube tego nie znajdziesz, tutaj chyba też nie.
Zdziwię się (choć nie wykluczam, że to możliwie) jeśli Nabonit to szpieg. Jeśli tak to jest strasznie słaby.


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #424 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:50 »
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?

Ktoś do mnie pisze wiadomości, że mogę mu zaufać i chciał żebym podał mu numer to mu podałem 22 739 16 00. Ciekawe jak rozmowa się potoczyła  :P
Nabonit


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #425 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:52 »
 ;D
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?

Ktoś do mnie pisze wiadomości, że mogę mu zaufać i chciał żebym podał mu numer to mu podałem 22 739 16 00. Ciekawe jak rozmowa się potoczyła  :P

 ;D ;D ;D
A co to za numer?


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #426 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:53 »
STRAŻNICA - biuro oddziału
Warszawska 14, 05-830 Nadarzyn
22 739 16 00
Nabonit


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #427 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:54 »
STRAŻNICA - biuro oddziału
Warszawska 14, 05-830 Nadarzyn
22 739 16 00

 ;D ;D ;D
Oooo to miło ;D Czy rozmowa się odbyła? Czy była owocna? Czy brzemienna?
 ;D ;D ;D


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #428 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:55 »
To już nie do mnie pytanie tylko do tego kto mnie pytał o numer :D
Nabonit


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #429 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:57 »
Ten numer jest znany (prawie wszystkim na forum)  :)


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #430 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:57 »
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?

Ktoś do mnie pisze wiadomości, że mogę mu zaufać i chciał żebym podał mu numer to mu podałem 22 739 16 00. Ciekawe jak rozmowa się potoczyła  :P

Nabonit, dostaniesz odpowiedzi jak wytrzeźwiejesz. Druga sprawa nie bądź leniwy i sam poszukaj bo na forum znajdziesz odpowiedź na każde.
Nie rób takich wrzut bo sprawiasz, że nawet ja przestaję Ci ufać. Wprowadziłeś być może tutaj trochę pobudzenia, ale nie traktuj nas jak idiotów bo się bardzo zdziwisz. Mamy tutaj dużą empatię i chęć pomocy ale jak przesadzisz to znów przeleje się na Ciebie masa ostrzejszych wypowiedzi (i wtedy będą zupełnie słuszne). Ogarnij się!


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #431 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:57 »
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?

Ktoś do mnie pisze wiadomości, że mogę mu zaufać i chciał żebym podał mu numer to mu podałem 22 739 16 00. Ciekawe jak rozmowa się potoczyła  :P

Nabonit ale sam przyznasz że szybko zmieniło się Twoje położenie,wszak to Ty mialeś jeszcze półtora dnia temu odpowiadać na pytanaia,a teraz nastąpiła zmiana i szpak dziobie bociana? ::)


Offline matus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #432 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:58 »
Cytat: Nabonit
A teraz poważnie, jaki przekład Biblii warto czytać? Jakie czytacie?
Osobiście przeczytałem wszystkie jakie udało mi się dorwać. Każdy ma swoje zady i walety.
Tyle, że mi po tych lekturach wyszło, że to jest li i jedynie Niekompletny Zbiór Starożytnych Aramejskich Bajek, więc uważaj ;)

Cytat: Nabonit
Rzecz, które mnie interesuje to też to czy jest jakaś organizacja, religia, która jest warta zainteresowania?
Nah.

Cytat: Nabonit
Biblia mówi, żeby nie opuszczać wspólnych zebrań, więc muszą być jakieś spotkania grupowe?
Spotykaj się sam ze sobą póki co. Może coś wymyślisz, a może odpuścisz. Byle by to było coś Twojego.

Cytat: Nabonit
Czy szatan rzeczywiście rządzi światem teraz? To dość ważna sprawa. Czy i jak się modlić ewentualnie do kogo? Czy Bóg ma imię? Jakie? W końcu modlić się mam święć się imię Twoje. Dlaczego Jezus mówił, że Ojciec jest większy od niego? Dlaczego nie mógł zrobić nic od siebie tylko to co Ojciec? Dlaczego jeśli w co narazie totalnie nie wierzę, miała by być trójca to Jezus nie uczył, że ma dwóch bliźniaków w niebie?
A dlaczego to takie ważne?

Cytat: Nabonit
Jak odnosić się do grzeszników skoro mam się z nimi nie zadawać?
Zdefiniuj sobie "grzesznika".

Cytat: Nabonit
Czy Jezus przybędzie i kiedy?

Cytat: Nabonit
Czy znaki jakie obserwuje a jakie chciałem jeszcze kilka dni temu opisać są wytworem mojej wyobraźni? W zasadzie opiszę te znaki i jak to widzę w innym miejscu, jestem ciekaw co myślicie o tym... Narazie tyle ale wątpliwości jest więcej i potrzebuje pomocy i waszych przemyśleń.
Magia rzeczywistości ;)
(polecam zresztą tę lekturę)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #433 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:58 »
a czy ktoś mógł by odpowiedzieć choć na niektóre pytania?

Ktoś do mnie pisze wiadomości, że mogę mu zaufać i chciał żebym podał mu numer to mu podałem 22 739 16 00. Ciekawe jak rozmowa się potoczyła  :P
Nabonit, a możesz nam zdradzić dlaczego twój awatar jest taki nie teokratyczny? Wyjęty z jakiejś gry??? Które to jw.orgia potępia???


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #434 dnia: 26 Styczeń, 2018, 23:59 »
Szarańcza to po co ktoś do mnie pisze o numer telefonu, przecież wiadomo, że nie podam mojego numeru.

Zmienił mi się cały światopogląd. Tylko jakoś spać nie mogę :(

Lubię transformersy dlatego taki awatar :)
Nabonit