Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?  (Przeczytany 51532 razy)

Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:06 »
    Ok, nazwijmy to inaczej....nieudane dzieło.Skoro wynik okazał się inny niż był w planach, to nie można tego nazwać sukcesem. A Ty idziesz tak w zaparte...wolna , prawo wyboru itd itp.

Nie rozumiesz mnie :)

To nie w kwestia w zapartości a konsekwencji i rozumienia. Jeżeli ktoś kogoś obdarowuje wolną musi liczyć się z tym, że ten z niej skorzysta w każdym aspekcie tego znaczenia. Także czynienia zła jak mi dobra oraz doświadczania jednego jak i drugiego - to chyba logiczne na tę chwile dla Ciebie ? Skąd więc założenie że wynik okazał się inny od założonego ? Ktoś kto obdarowuje w taki sposób i czyni byt świadomy swego istnienia zapewne wie jak mogą się potoczyć wydarzenia i wie tez jak nimi pokierować nie niszcząc jego wolnej woli.

Dla przykładu, masz dziecko kilkuletnie, wiadomo jakie są dzieci...ciekawe świata, bez wyobraźni i z zasady na nie.
Tak je kochasz, zanosisz my do pokoju kanapeczki i mówisz...jedz do syta, ale ten jednej nie ruszaj bo ona jest zatruta, jak zjesz się pochorujesz. I wychodzisz sobie z pokoju.

Co to za miłość? Dajesz dziecku jeść do syta, same rarytasy, ale z jednym ale.
Miałby ktoś na tyle odwagi aby spokojnie zamknąć za sobą drzwi i wyjść? Bo ja nie.

Jak nie zje nie przekona się że mówisz prawdę. Dlatego z natury dzieci są ciekawskie i nie posłuszne nakazom i zakazom. Chcę przez to też powiedzieć, że gdybyś wiedziała że dziecku nic nie grozi, że w każdej chwili może je wyratować nawet jeżeli zje te kanapkę pozwoliła byś mu "Siebie sprawdzić".

Uważam że jesteśmy bublami. Człowiek miał być doskonały, a co rusz to się potyka. A to że czasem zrobi coś dobrego to jeszcze za mało aby zadzierać nosa. :D

No tak ty jak urodziłaś to zaraz umiało biegać chodzić i wszytko to co niezbędne do życia :) Czym innym jest stworzyć doskonałym ku chwale stwórcy jak napisano a co innego do doskonałości jako celu. Tutaj rozumiesz dalej jak Świadek Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 09:32 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:18 »
Pusty Post
P.S. Namieszałem w cytatach i zrobiło się 3 posty - sorki :( zcaliłem w dwa powyżej.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 09:32 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:33 »


 Wiesz co Kaz.....szanuję wszystkich ludzi , każdy ma prawo wierzyć w co chce i jak chce. Jest jeden warunek...nie może przy tym krzywdzić innych. Nieważne czy fizycznie czy psychicznie....NIE WOLNO!

Mam nieodparte wrzenie , że to świadkowanie w Tobie bardzo głęboko siedzi.

A skoro mogłam Cię tak uradować tym klikanie, jest mi niezmiernie miło. :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:45 »
Posłuchaj uważnie :) Lubią Twoją charyzmę i wyjątkowość. Uważam że nie jesteś bublem choć cechy te mogą Ci nieco przeszkadzać w życiu.
Z pierwszą częścią Twojego postu zgadzam się oczywiście. Jednak świadkowanie we mnie nie siedzi ale wiara jaką wniosłem zostając SJ. To wielka różnica !

Co do reszty aby już nie bić piany skoro na tym etapie się nie rozumiemy się napiszę skromnie do wszystkich, że znam te argumenty od lat wielu jakie tu padają.
Zarzuty, pretensje, wątpliwości i niewiadome w stosunku do Stwórcy. Znam też te postawy. Dlatego napisze na koniec:

"Człowiek wie jak "zrobić człowieka" i wychować.
Bóg wie jaka "zrobić boga" i wychować.

Wszelkie dywagacje i spekulacje krytyczne, negujące z poziomu człowieka o tym jak zrobić czy nie robić z stworzenia boga na Jego obraz,
reklamacje i pouczenia są moim zdaniem żenujące. Jeżeli istnieje Bóg, nawet hipotetycznie zakładając, to każdy rozsądny człowiek przyzna tu rację.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 09:56 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:47 »

Słuszna uwaga. Moim zdaniem wielu SJ poprostu nigdy nie miało wiary skoro kłamstwo Niewolnika wysadza. Bez urazy nie chce przez to nikogo obrazić ale czym innym widać zostać SJ w spadku po rodzicach a czyn innym świadomie przystać do Świadków Jehowy z zewnątrz.



"Nie chcę nikogo obrazić" ale jednak obrażam. To taki typowy chwyt erystyczny. Otóż, drogi Kaz, bez urazy również, ale nie masz prawa wypowiadać się na temat wiary innych ludzi. Bez względu na przesłanki, bez względu na nasze wypowiedzi. Bo mam wrażenie, że chcesz się tu wydać "lepszy" od niektórych z nas. Ja sobie wypraszam, guzik wiesz tak naprawdę na ten temat.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #140 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:51 »
"Nie chcę nikogo obrazić" ale jednak obrażam. To taki typowy chwyt erystyczny. Otóż, drogi Kaz, bez urazy również, ale nie masz prawa wypowiadać się na temat wiary innych ludzi. Bez względu na przesłanki, bez względu na nasze wypowiedzi. Bo mam wrażenie, że chcesz się tu wydać "lepszy" od niektórych z nas. Ja sobie wypraszam, guzik wiesz tak naprawdę na ten temat.

Nie wypowiadam się na temat istoty wiary cudzej a jedynie swojego punktu widzenia w tej kwestii. Nie czuje się też lepszy i nie stosuje chwytów. Subtelnie chciałem coś powiedzieć jednak nie być posadzony o obrażanie kogokolwiek. Jak miałem powiedzieć to co chciałem bez zapewnienie moich odbiorców że nie chcę nikogo obrazić  ?

Uwierz mi - proszę :)

Jednak jak uraziłem Ciebie to przepraszam. Nie irytuj się jak napisała Tazła :)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 09:54 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:55 »
Nie wypowiadam się na temat istoty wiary cudzej a jedynie swojego punktu widzenia. Nie czuje się też lepszy.
Uwierz - proszę :)

Jednak jak uraziłem Ciebie to przepraszam. Nie irytuj się jak napisała Tazła :)

A ja tak odbieram większość Twoich wypowiedzi.
"Jestem lepszy, bo nie utraciłem wiary, jestem lepszy, bo praca zbiorowa pod redakcją Ducha Świętego nadal jest dla mnie przewodnikiem".


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #142 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:59 »
Przykro mi że tak odbierasz. Naprawdę.

Tylko jak można pisać o swojej wierze i przekonaniech  taki sposób aby inni nie czuli się "inaczej" lub jak pisać aby ktoś gdzieś nie poczuł się urażony ?
Zawsze kogoś trafisz nawet przy najszczerszych intencjach.

Nie czuje się lepszym. Prawdę mówiąc im więcej człowiek jest świadomy siebie tym więcej widzi,
a im więcej widzi szczerze i uczciwie względem siebie tym mniej ma powodów aby czuć się lepszym.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 10:02 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #143 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:05 »
 


             Dziewica, oko i wiara - nie pozwalają ze sobą żartować.

 
     KAZ...nie wiem jak dawno odszedłeś z organizacji. Ale uwierz na słowo....to w Tobie siedzi i to bardzo głęboko. Możesz to nazywać jak chcesz....wiarą w Boga, wiedzą, nauką, ale nawyki Ci pozostały. A jakie....nie ma sensu wypisywać, każdy kto był świadkiem wie doskonale.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #144 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:07 »
 


             Dziewica, oko i wiara - nie pozwalają ze sobą żartować.

 
     KAZ...nie wiem jak dawno odszedłeś z organizacji. Ale uwierz na słowo....to w Tobie siedzi i to bardzo głęboko. Możesz to nazywać jak chcesz....wiarą w Boga, wiedzą, nauką, ale nawyki Ci pozostały. A jakie....nie ma sensu wypisywać, każdy kto był świadkiem wie doskonale.

Też tak to widzę.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #145 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:08 »
To znaczy co ? :) Nie wiem co masz na myśli pisząc nawyki. Jednak nie czyńmy z tematu personalnych dociekań mających na celu dyskredytację rozmówcy :) OK ?


A skoro mogłam Cię tak uradować tym klikanie, jest mi niezmiernie miło. :D :D

Cała przyjenność po mojej stronie :) :)


 
Też tak to widzę.

Dziewczyny a gdybym nie napisał że byłem SJ to gdzie byłaby Wasza diagnoza ? :)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 10:17 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #146 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:17 »
To znaczy co ? :) Nie wiem co masz na myśli pisząc nawyki. Jednak nie czyńmy z tematu personalnych dociekań mających na celu dyskredytację rozmówcy :) OK ?

Nie mam na celu dyskredytacji Ciebie, jedynie może proszę - zastanów się, co i jak piszesz.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #147 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:18 »

   Teraz to nam zarzuć, że Cię prześladujemy. :D


   Kaz...jeśli nie byłeś pełnym śJ to na pewno takim na pół gwizdka...przeszkolonym bez symbolu.
 Chyba nawet nie jesteś świadom jak....Twoje tezy, przesłania, argumenty o tym mocno świadczą.

Cuć Cię oj cuć. :D
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 10:22 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #148 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:19 »
No cały czas to robię ale przy tej iloci postów zawsze może coś się przemycić - nawet niechcący :) Proszę o wyrozumiałość.
Co nie podoba Ci się w moim pisaniu ? Podaj jakieś przykłady abym wiedział.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #149 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:21 »

   Teraz to nam zarzuć, że Cię prześladujemy. :D

Nie no bez takich :) Ale odpowiecie gdzie była by Wasza diagnoza ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.