Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?  (Przeczytany 51591 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 13:25 »

   A co to za ideał co czyni zło? Czyniąc zło daje przykład tym co go mają za wzór. Od tych na świeczniku wymaga się więcej.

Uważam że jesteśmy bublami. Człowiek miał być doskonały, a co rusz to się potyka. A to że czasem zrobi coś dobrego to jeszcze za mało aby zadzierać nosa. :D

Czy jako rodzic mający dozór nad własnym dzieckiem obiecasz mu coś, ale pierw musi dla Ciebie zrobić coś ...okrutnego, potwornego, tak go przetestujesz. A on tym samym dowiedzie, że zasługuje na nagrodę. Czy to jest wychowawcze?
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 13:41 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 14:02 »
Ja nie uważam że jestem bublem.
Nie uważam aby ludzie byli bublami.
Nie uważam że Ty jesteś bublem.

Mam wiarę w ludzi tak jak ma wiarę w Nich Stwórca.

Ale jeżeli czynię zło to "Ja" to czynię, gdyż dano mi wolność wyboru, ale też drogę uczenia się i dokonywani wyborów. Nie dlatego że Mój ojciec źle to uczynił, ale że dał mi ten sam dar jaki sam posiada. Nie poskąpił tego. Uczę się więc na błędach abym zrozumiał, zapamiętał na wieczność, abym nigdy więcej nie podniósł argumentu JA SAM, ani tego, który został podniesiony daaawno temu jak donosi tradycja, że człowiek jest do niczego, i nie nadaje się na Boga, że to bubel.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 14:10 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #107 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 18:59 »


     KAZ ale Ty się nie irytuj to bardzo niezdrowe. :)


    Ok, nazwijmy to inaczej....nieudane dzieło.Skoro wynik okazał się inny niż był w planach, to nie można tego nazwać sukcesem. A Ty idziesz tak w zaparte...wolna , prawo wyboru itd itp.
A jakie Ty czy ja mamy prawo wyboru....urodzić się, pochorować, pomęczyć i kiedyś tam umrzeć? Wszystko  idzie jak w taśmociągu.

 Ja nie neguję, że Bóg istnieje. Ale uważam że daleko mu do tego ideału jakim go sobie przedstawiają ludzie.
Tak, człowiek jest na jego obraz i podobieństwo. Bo tak samo jak on bywa....mściwy, złośliwy, okrutny ale i dobry i pełen miłości.
Nie mam racji? Poczytaj Biblię, tam jest dość dowodów na to. :P

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:10 »
Ciekawą  dyskusję prowadzicie  :)

Człowiek nie jest bublem, jeżeli wierzyć Biblii, że został stworzony na wzór i podobieństwo Boga.
Bóg jest wszechmocny, więc jego Słowo jest ponad każdym słowem. Jego moc ponad każdą mocą, itd.
A nam, ludziom dał wolną wolę, abyśmy to my mogli Go wybrać lub nie.
Mógł nas stworzyć na wzór i podobieństwo np. pszczół, które pracują jak zaprogramowane. Wiadomo, co i kiedy zrobią.
Mógł stworzyć sobie robotów, ale nie chciał.

Zamiarem Boga nie było, aby człowiek cierpiał. Powiedział przecież Adamowi, co może robić, a czego nie. To pierwszy człowiek, na skutek grzechu, wybrał drogę cierpienia.

A teraz Bóg chce, abyśmy zaufali Mu, biorąc wszystkie za i przeciw ...
... ale dał nam też swoje obietnice i powiedział, że są prawdziwe.

Nie usłyszeliśmy od Niego: "Jak Mnie przyjmiesz, twoje życie będzie usłane różami"
Powiedział: "Na świecie ucisk mieć będziesz, ale ufaj, miej we Mnie pokój (J. 16, 33), "Będę wiódł cię właściwymi ścieżkami i nawet w ciemnej dolinie będę z tobą" (Ps. 23 ); "Rozkoszuj się Mną, a dam ci, czego życzy sobie serce twoje, zaufaj Mi i powierz Mi swoją drogę,a Ja wszystko dobrze uczynię" (Ps.37)  - moja parafraza fragm. Pisma;)

Tak myślę sobie, o ileż byłoby łatwiej, gdyby nasze dzieci można było zaprogramować.
Włączasz pilota, kierujesz go na takiego własnego syna, nastolatka, i już - komputer wyłączony, pies wyprowadzony, rozładowana zmywarka, a wszystko z uśmiechem i jeszcze na dodatek "Tak, kochana mamusiu, zrobione, co teraz?"
No cóż  ;)
Chyba nie to było zamiarem Boga...?

Często, kiedy ludzie nas krzywdzą, obciążamy tym siebie lub Boga. A oni to robią, ponieważ nie znają Boga, często Bóg dla nich jest tylko etykietką...

Podsumowując, dla Boga każdy z nas jest cenny, zwłaszcza, że drogo zostaliśmy wykupieni:
W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli. (10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
1 J. 4, 9-10


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:21 »


      Może ja i jestem tłumok, ale nie rozumiem takiej miłości.
Dla przykładu, masz dziecko kilkuletnie, wiadomo jakie są dzieci...ciekawe świata, bez wyobraźni i z zasady na nie.
Tak je kochasz, zanosisz my do pokoju kanapeczki i mówisz...jedz do syta, ale ten jednej nie ruszaj bo ona jest zatruta, jak zjesz się pochorujesz. I wychodzisz sobie z pokoju.

Co to za miłość? Dajesz dziecku jeść do syta, same rarytasy, ale z jednym ale.
Miałby ktoś na tyle odwagi aby spokojnie zamknąć za sobą drzwi i wyjść? Bo ja nie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #110 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:33 »

     KAZ ale Ty się nie irytuj to bardzo niezdrowe. :)


    Ok, nazwijmy to inaczej....nieudane dzieło.Skoro wynik okazał się inny niż był w planach, to nie można tego nazwać sukcesem. A Ty idziesz tak w zaparte...wolna , prawo wyboru itd itp.
A jakie Ty czy ja mamy prawo wyboru....urodzić się, pochorować, pomęczyć i kiedyś tam umrzeć? Wszystko  idzie jak w taśmociągu.

 Ja nie neguję, że Bóg istnieje. Ale uważam że daleko mu do tego ideału jakim go sobie przedstawiają ludzie.
Tak, człowiek jest na jego obraz i podobieństwo. Bo tak samo jak on bywa....mściwy, złośliwy, okrutny ale i dobry i pełen miłości.
Nie mam racji? Poczytaj Biblię, tam jest dość dowodów na to. :P

Tazła,

przepraszam, że wcinam się w waszą dyskusję, nie obrazicie się ? ;)

Mamy prawo wyboru:
- samodzielnie rządzić własnym życiem lub uczynić panem swego życia Kogoś większego, Kogoś, kto zna nas lepiej, niż my sami,
- być wszczepionym w szlachetne drzewo lub nie
Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. J. 15, 5

Bez ofiary Jezusa rzeczywiście nasze życie jawi się jako bezsensowne. Ale, kiedy przyjmiemy Go, Bóg mówi, że stajemy się Jego dziećmi:
Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. (12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga
J. 1, 11-13

Nie zgadzam się, że Bóg jest mściwy, itp.
Jeżeli czytasz tylko ST - ok, można mieć takie wrażenie,
dlatego lepiej zagłębić się w Nowym Testamencie, zrozumieć jego przesłanie, prosić Boga o właściwe poznanie,
potem dopiero, przez pryzmat NT czytać ST.
Bóg jest miłością, ale i sprawiedliwością.
Bóg jest miłością i jest sprawiedliwy.




Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #111 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:35 »


   Spoko forum dla wszystkich :)

Cóż....czytając nowy mamy wybielić stary? Chyba się nie nadaję na gorliwego wierzącego. :D

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #112 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:46 »

      Może ja i jestem tłumok, ale nie rozumiem takiej miłości.
Dla przykładu, masz dziecko kilkuletnie, wiadomo jakie są dzieci...ciekawe świata, bez wyobraźni i z zasady na nie.
Tak je kochasz, zanosisz my do pokoju kanapeczki i mówisz...jedz do syta, ale ten jednej nie ruszaj bo ona jest zatruta, jak zjesz się pochorujesz. I wychodzisz sobie z pokoju.

Co to za miłość? Dajesz dziecku jeść do syta, same rarytasy, ale z jednym ale.
Miałby ktoś na tyle odwagi aby spokojnie zamknąć za sobą drzwi i wyjść? Bo ja nie.

To nie dziecko Bóg zostawił w pokoju (w raju), ale ukształtowane już osoby; pozostawił im wybór po prostu.
Czy dziś ludzie dorośli nie wybierają narkotyków, alkoholu, czy po prostu krzywdzenia innych, w tym dzieci? Człowiek wybrał grzech.

Ja, myśląc o własnych dzieciach, wolałabym, aby dokonywały własnych wyborów, niż moich, jak marionetki - choćby te wybory były najlepsze na świecie.


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #113 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:49 »

   Spoko forum dla wszystkich :)

Cóż....czytając nowy mamy wybielić stary? Chyba się nie nadaję na gorliwego wierzącego. :D

 ;D
raczej zrozumieć...


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #114 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:02 »

          Pozostawił zwykłego żółtodzioba bez żadnego doświadczenia, który nie znał życia nie znał nic.
Jakie miał rozeznanie w życiu, jak latał bez majtów i mu wszystko wisiało czy ktoś widzi czy nie. :D

A tak szczerze to ktoś mi napisał abym już odpuściła bo....kawałek drewna potrafię wq.....a co dopiero człowieka :D :D
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 20:06 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #115 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:04 »

      Może ja i jestem tłumok, ale nie rozumiem takiej miłości.
Dla przykładu, masz dziecko kilkuletnie, wiadomo jakie są dzieci...ciekawe świata, bez wyobraźni i z zasady na nie.
Tak je kochasz, zanosisz my do pokoju kanapeczki i mówisz...jedz do syta, ale ten jednej nie ruszaj bo ona jest zatruta, jak zjesz się pochorujesz. I wychodzisz sobie z pokoju.

Co to za miłość? Dajesz dziecku jeść do syta, same rarytasy, ale z jednym ale.
Miałby ktoś na tyle odwagi aby spokojnie zamknąć za sobą drzwi i wyjść? Bo ja nie.
Jeden z moich ulubionych przykładów :)

   

Cóż....czytając nowy mamy wybielić stary? Chyba się nie nadaję na gorliwego wierzącego. :D


Ani ja.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 20:16 wysłana przez Nemo73 »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #116 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:06 »

          Pozostawił zwykłego żółtodzioba bez żadnego doświadczenia, który nie znał życia nie znał nic.
Jakie miał rozeznanie w życiu, jak latał bez majtów i mu wszystko wisiało czy ktoś widzi czy nie. :D

A tak szczerze to ktoś mi napisał abym już odpuściła bo....kawałek drewna potrafię wq..... :D :D

Mnie jest trudno wq.... :D
i mam nadzieje, że ten kawałek drewna to nie ja ;)

Podoba mi się Twoje poczucie humoru  :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #117 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:17 »


  Nie, skąd...chodzi o przedmiot a co dopiero człowieka.

Uwierz kochana, że potrafię żywcem dziurę w brzuchu zrobić. Taki jestem potwór.:D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:23 »

  Nie, skąd...chodzi o przedmiot a co dopiero człowieka.

Uwierz kochana, że potrafię żywcem dziurę w brzuchu zrobić. Taki jestem potwór.:D

Tazła, podpisuję się pod wszystkim chyba, co napisałaś w tej dyskusji o koncepcji człowieka na obraz Boga :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #119 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:24 »
Tazła, podpisuję się pod wszystkim chyba, co napisałaś w tej dyskusji o koncepcji człowieka na obraz Boga :)

  Miło że nie jestem sama :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).