Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?  (Przeczytany 51571 razy)

Offline matus

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #120 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:27 »
I mój topór!
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #121 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 20:32 »
Tazła, podpisuję się pod wszystkim chyba, co napisałaś w tej dyskusji o koncepcji człowieka na obraz Boga :)
We mnie też masz sprzymierzeńca. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #122 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:22 »
Pozwolicie, ze sie wtrącę do waszego papuziania ;)  czytając Hioba mam takie wrażenie, ze Bóg jako Ten Najwyższy , moze po prostu wszystko, i cala kwestia polega na tym, czy nawet nie rozumiejąc w pełni sensu cierpień , jakie nas czy innych dotykają, potrafimy ten fakt zaakceptować i ukorzyć sie pod potężna ręka Boga. Jak Hiob ( Jakuba 5:11)

Iza, bardzo mi się podoba to, co napisałaś!
Dodam tylko: ...i  wielbić Go we wszystkim  :)

Jesteśmy jak te dzbany, które buntują się przeciwko garncarzowi, który je uczynił...


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #123 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:24 »
   Kaz zapomniałeś, że tak dobro jak i zło jest wymysłem Boga? On był początkiem wszystkiego....i jeśli powstały jakieś buble to wina producenta. :P

A skoro puścił je w obieg to może jest gościem który nie lubi monotonii? Lubi sobie ponarzekać, pospychać winę na innych....a może to on sam nie jest do końca taki jakim go ludzie widzą albo chcą widzieć?

Nie, to jest ryzyko, jakie Bóg poniósł obdarzając stworzenie wolną wolą (zarówno aniołów, jak i człowieka).


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #124 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:29 »
Że idąc nią trzeba uważać aby nie wdepnąć w jakąś kupę :D

Ok. Wiadomo, jakie zwierze robi kupy na łące, więc wiemy czego się spodziewać ;)
W życiu też, wiemy kto jest sprawcą zła. To nie Bóg, tylko jego przeciwnik, który nienawidzi Boga, człowieka, a nawet swoich zwolenników.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 21:31 wysłana przez nowa »


Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #125 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:33 »
Ok. Wiadomo, jakie zwierze robi kupy na łące, więc wiemy czego się spodziewać ;)
W życiu też, wiemy kto jest sprawcą zła. To nie Bóg, tylko jego przeciwnik, który nienawidzi Boga, człowieka, a nawet swoich zwolenników.

To się nazywa pójście na łatwiznę :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #126 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:35 »
Odnoszę wrażenie, że będąc w organizacji nie poznaliście Pana Boga. Wg mnie tam Bóg nie mógł w pełni zaistnieć.... "Coś" stało na przeszkodzie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #127 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:36 »
Ok. Wiadomo, jakie zwierze robi kupy na łące, więc wiemy czego się spodziewać ;)
W życiu też, wiemy kto jest sprawcą zła. To nie Bóg, tylko jego przeciwnik, który nienawidzi Boga, człowieka, a nawet swoich zwolenników.

   Nie moja droga na łące każdy może zrobić kupę...od robaczka, po ptaszki, zajączki, dzikie wierzę, krowę po człowieka. Szeroki asortyment :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #128 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 22:37 »
   Nie moja droga na łące każdy może zrobić kupę...od robaczka, po ptaszki, zajączki, dzikie wierzę, krowę po człowieka. Szeroki asortyment :D

 :) robaczka nie widać... po krowie gorzej  ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #129 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 22:40 »
W życiu też, wiemy kto jest sprawcą zła. To nie Bóg, tylko jego przeciwnik, który nienawidzi Boga, człowieka, a nawet swoich zwolenników.
Jakiego zła?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #130 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 22:42 »
Jakiego zła?

Wszelkiego zła.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #131 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 22:47 »
Człowiek ma wolną wole... sam czyni zło
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #132 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 23:03 »
No jasne :)
Sam wybiera i czyni.

"Czyż nie wiecie, że jeśli się oddajecie jako słudzy w posłuszeństwo, stajecie się sługami tego, komu jesteście posłuszni, czy to grzechu ku śmierci, czy też posłuszeństwa ku sprawiedliwości? (17) Lecz Bogu niech będą dzięki, że wy, którzy byliście sługami grzechu, przyjęliście ze szczerego serca zarys tej nauki, której zostaliście przekazani, (18) a uwolnieni od grzechu, staliście się sługami sprawiedliwości" Rz. 6, 16-18

I chwała Bogu!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #133 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 23:18 »
Człowiek ma wolną wole... sam czyni zło
I dobro. I w/g mnie żaden bóg nie jest mu do tego potrzebny.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #134 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 08:55 »
Człowiek ma wolną wole... sam czyni zło

W samej rzeczy.


Odnoszę wrażenie, że będąc w organizacji nie poznaliście Pana Boga. Wg mnie tam Bóg nie mógł w pełni zaistnieć.... "Coś" stało na przeszkodzie.

Słuszna uwaga. Moim zdaniem wielu SJ poprostu nigdy nie miało wiary skoro kłamstwo Niewolnika wysadza. Bez urazy nie chce przez to nikogo obrazić ale czym innym widać zostać SJ w spadku po rodzicach a czyn innym świadomie przystać do Świadków Jehowy z zewnątrz.



     KAZ ale Ty się nie irytuj to bardzo niezdrowe. :)
Hej ale bez takich :) To nie irytacja a radocha po pachy że mam powód do klikania :)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 09:34 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.