Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "  (Przeczytany 28247 razy)

Offline gangas

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Luty, 2017, 11:28 »

  Z całym szacunkiem ale to co cytujesz, to akurat dla mnie żadne argumenty.

No widzisz. W takim razie dyskusję uważam za zakończoną.



Bądź poważny Tusia cytujesz kanony kk i to ma być dowód na natchnienie biblii? A strzelaj focha nie musimy dyskutować ale czym różni się Twoje Ciało Kierownicze od świadkowego? Że chodzą w kieckach? Rozumiem, że wytykanie błędów w naukach i literaturze świadków to Twoja pasja- i dobrze. Ale gdyby ktoś pogrzebał w literaturze kk doszukał by się wiele więcej kwiatków i zmian w naukach. Mi osobiście takie dociekanie nie jest potrzebne bo i jedno i drugie uważam za ten sam twór tyle, że z różnymi datami powstania
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Luty, 2017, 11:32 »
Cytuj
Bądź poważny Tusia cytujesz kanony kk i to ma być dowód na natchnienie biblii?
A może zaraz powiesz, że Twoi dziadowie czy pradziadowie nie uznawali tych kanonów?
Toć ty tylko jesteś teraz wyrodnym dzieckiem, chyba nie Boga. ;D
To co jest spuścizną wieków nie odrzucaj tak zaraz bo cała ludzkość będziesz musiał zaraz zburzyć, bo powiesz że cię g... obchodzi.
Te kanony to spuścizna wieków, a nie tylko KK.
Zapamiętaj to sobie, bo daleko nie zajdziesz. :)


Offline gangas

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Luty, 2017, 11:34 »
Gdyby wszystko było udowodniona nie byłoby miejsca na wiarę bo wszystko byłoby wiedzą. Bóg jest niezglebiony. A to co ustalone na soborach to jest ustalone pod natchnieniem Ducha Świętego i jest to ważne rzeczywiste. Pierwsze ustalenie które dotyczyły krwi i spożywania pokarmów przeznaczonych bozkom były ustalone pod natchnieniem Ducha Świętego . O czym Apostołowie napisali w liście . Postanowiliśmy my i Duch Święty.  To był pierwszy sobór jerozolimski i tak się dzieje do dziś dnia . Oczywiście to też wiara . Ale apostołowie w to wierzyli to dlaczego my nie mamy w to wierzyć . Kanon Pisma Świętego też był ustalony na jednym z soborów i wtedy Duch Święty też kierował biskupami. Owszem były w historii kościoła również i przekupstwa itp. Ale Duch Święty z nimi sobie poradził i dzisiejszym problemami kościoła też sobie Duch Święty poradzi .



 Po czym wnioskujesz, że biskupami kierował Duch Święty?


Roszada przy okazji odpowiem Tobie.

O ile dobrze pamiętam to biblia o której natchnieniu piszemy nie była zbyt przychylna tradycji np; ""unieważniacie prawo, trzymając się swojej tradycji"  i sam ap. Paweł pisał o swej gorliwości w zwalczaniu zboru bożego podyktowanej trzymaniu się ojczystych ustaw które też prawdopodobnie były tradycyjne.
Nie mam nic przeciwko spuściźnie kulturowej ludzkości ale myślę, że na nią nie działa Duch Boży.
A czy moi pradziadowie uznawali te kanony?? Trudno powiedzieć. Być może, że tak skoro mieli nad głową topór i mogę być wyrodnym dzieckiem nie bożym ale myślę, że wszyscy zajdziemy w to samo miejsce tylko to kwestia różnych dat. Ja przynajmniej nie chcę żyć w iluzji a Ty jak tam sobie chcesz.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2017, 12:05 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Luty, 2017, 11:58 »
ale czym różni się Twoje Ciało Kierownicze od świadkowego?

Tym się różni, że strażnicowy twór jest zakłamany do szpiku kości, fałszywy prorok i nauczyciel, omylny i popełnia błędy doktrynalne. Przed takim tworem przestrzegał Pan Jezus.

Że chodzą w kieckach?

Oto merytoryczny argument.  ;D

Rozumiem, że wytykanie błędów w naukach i literaturze świadków to Twoja pasja- i dobrze. Ale gdyby ktoś pogrzebał w literaturze kk doszukał by się wiele więcej kwiatków i zmian w naukach.

W wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma błędów ani zmian w naukach.

Mi osobiście takie dociekanie nie jest potrzebne bo i jedno i drugie uważam za ten sam twór tyle, że z różnymi datami powstania

Dlatego masz błędne pojęcie o Kościele. Nic nie dociekasz, nic nie sprawdzasz, ale zdanie sobie wyrobiłeś.


Offline Woland

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Luty, 2017, 12:07 »
no jeśli listy Pawła są natchnione , to zjem własne włosy. Kto się założy?


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Luty, 2017, 12:29 »


 Po czym wnioskuję , że biskupami kierował Duch Święty


No cóż to wiara i obietnice Jezusa. . Wiara jest poreka dóbr których się spodziewamy. A powiedz mi dlaczego wierzysz ze materią zbudowana z cząsteczek te z atomów a te z elektronów i proroków i jeszcze jakieś kwarty. A przecież ich nie widziałeś . A jak powiedział święty Piotr sam musisz roztrzygnac komu wierzysz Bogu czy tym którzy Bogu zaprzeczają również kłamstwo złego.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2017, 12:32 wysłana przez yanco »


Offline gangas

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Luty, 2017, 12:32 »
 Cyt Tusia;

W wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma błędów ani zmian w naukach.

 Naprawdę??
  Podobno Katolicyzm  kształtował się stopniowo wskutek asymilacji elementów hellenistycznych i rzymskich i wielokrotnie dochodziło do konfliktów wewnątrz samego kościoła.
 Po to zdaje się organizowano sobory, żeby takie sprawy ustalać  i nie dezorientować wiernych. Tak więc na jednym soborze odrzucono naukę o tym czy tamtym a przyjęto w zamian inną. Tak samo przyjmowano, lub odrzucano dogmaty. Powtarzam DOGMATY nie detale  8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Jutro to dziś tyle że jutro.


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Luty, 2017, 12:34 »


Woland


Smacznego
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2017, 12:44 wysłana przez yanco »


Offline gangas

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Luty, 2017, 12:50 »
 yanco piszesz

No cóż to wiara i obietnice Jezusa. . Wiara jest poreka dóbr których się spodziewamy. A powiedz mi dlaczego wierzysz ze materią zbudowana z cząsteczek te z atomów a te z elektronów i proroków i jeszcze jakieś kwarty. A przecież ich nie widziałeś .
      Ale czego nie widziałem???


A jak powiedział święty Piotr sam musisz roztrzygnac komu wierzysz Bogu czy tym którzy Bogu zaprzeczają również kłamstwo złego.
     Tu po prostu nie wiem o co Ci chodzi sorka.
ale skoro mówisz SMACZNEGO!  No to dziękuję ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Luty, 2017, 13:12 »
Dzieci podbitych narodów zabijano w bardzo wielu kulturach starożytnych i nowożytnych (kwestia zapobiegania zemście). Ja naprawdę nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, bo interesuję się starożytnością. Mierzenie tego dzisiejszymi miarami to przegięcie po prostu. Przecież wiadomo, że jakby była wojna sam byś robił rzeczy, których teraz nie robisz.


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Luty, 2017, 13:32 »
yanco piszesz

No cóż to wiara i obietnice Jezusa. . Wiara jest poreka dóbr których się spodziewamy. A powiedz mi dlaczego wierzysz ze materią zbudowana z cząsteczek te z atomów a te z elektronów i proroków i jeszcze jakieś kwarty. A przecież ich nie widziałeś .
      Ale czego nie widziałem???


A jak powiedział święty Piotr sam musisz roztrzygnac komu wierzysz Bogu czy tym którzy Bogu zaprzeczają również kłamstwo złego.
     Tu po prostu nie wiem o co Ci chodzi sorka.
ale skoro mówisz SMACZNEGO!  No to dziękuję ;) ;)

Nie widziałeś atomów i elektronów itp.

A chodziło mi o mowe św  Piotra przed sanchedrynem z Dziejów. Tam Piotr pytał kogo słuchać Boga czy sanchedrynu.

A smacznego to do Wolanda przy jedzeniu włosów. Ale jak i Ty konsumujesz to jak najbardziej smacznego i Tobie


Offline Woland

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Luty, 2017, 13:37 »

Woland


Smacznego

Jezus mówił rzeczy przeciwne do Pawła
J: "nie osądzajcie"
P:"taki i taki królestwa nie odziedziczy" to ma być nieosądzanie , poza tym ten psycholmiał 2 misje od Boga , najpierw mordować chrześcijan , potem być ich apostołem. Super koleś.


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Luty, 2017, 13:47 »
Jezus mówił rzeczy przeciwne do Pawła
J: "nie osądzajcie"
P:"taki i taki królestwa nie odziedziczy" to ma być nieosądzanie , poza tym ten psycholmiał 2 misje od Boga , najpierw mordować chrześcijan , potem być ich apostołem. Super koleś.


Św Paweł nikogo personalnie nie osadza tylko ostrzega żeby mieć serce czyste i nie grzeszyc bo mozna królestwa Bożego nie odziedziczyc . A jeśli chodzi o to kim był Paweł przed nawroceniem no cóż u Boga wszystko jest możliwe. 
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2017, 13:49 wysłana przez yanco »


Offline Martin

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Luty, 2017, 20:13 »
Dzieci podbitych narodów zabijano w bardzo wielu kulturach starożytnych i nowożytnych (kwestia zapobiegania zemście). Ja naprawdę nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, bo interesuję się starożytnością. Mierzenie tego dzisiejszymi miarami to przegięcie po prostu. Przecież wiadomo, że jakby była wojna sam byś robił rzeczy, których teraz nie robisz.
Czyli ludobójstwo, gwałty i grabierze uważasz za moralnie akceptowalne, biorąc pod uwagę tamte czasy?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Luty, 2017, 20:21 »
Czyli ludobójstwo, gwałty i grabierze uważasz za moralnie akceptowalne, biorąc pod uwagę tamte czasy?

wejdę w słówko . A co było przed Potopem co to Sodoma i Gomora. Przecież w Sodomie i Gomorze chcieli by lot wydał przybyszów, żeby z nimi obcować. Pomyśl jaka tam ohyda była. Myślę, że w tamtych czasach inna mentalność moralność. Nawet to jak traktowano kobiety. Dziś jest to zupełnie inaczej no nie wszędzie ale tam gdzie jest chrześcijaństwo jest inaczej. I to co nam się w głowie nie mieści wtedy było normalne. Choć i dziś aborcja eutanazja również młodocianych. Świat bez Boga staje na głowie.