Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "  (Przeczytany 28228 razy)

Offline Zbawiona

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 14
  • Polubień: 15
  • J, 6:47 " Kto we mnie wierzy ma żywot wieczny"
Mam pytanie . Dlaczego sporo osób uważa,że Pismo Święte nie jest natchnione ? Jakie są tego przyczyny ? Czy wpływają na to jakieś fakty historyczne lub osobiste przeżycia ?
Dlaczego dużo byłych ŚJ ma wstręt do Bibli ? I nie wierzy w prawdziwośc tej księgi ?
Jestem na tym forum nowa i nie znalazłam tego tematu ale wydaje mi się , że tutaj jest własciwe miejsce na taki temat.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek wypowiedzi ;)
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2017, 17:39 wysłana przez Zbawiona »
Pozdrowienia od Waszej Siostry tkwiącej jeszcze w niewoli WTS.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty, 2017, 17:29 »
Natchnienie Biblii pozostawiamy każdemu wg jego wiary.
Forum nie jest specjalistycznym biblijnym forum.

Trzeba by pytać każdego z osobna, czy dla niego Biblia jest natchniona.

Słowo "natchniona" może mieć też różne znaczenia.
Popatrz co dla Świadków Jehowy jest natchnione wg ich Biblii:

„Jednakże natchniona wypowiedź wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów” (1Tm 4:1, Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata 1997).

„(...) ale każda natchniona wypowiedź, która nie wyznaje Jezusa, nie pochodzi od Boga. Jest to natomiast natchniona wypowiedź antychrysta, o której słyszeliście, iż przychodzi, i która już teraz jest na świecie” (1Jn 4:3, jw.).

„Tak spostrzegamy natchnioną wypowiedź prawdy i natchnioną wypowiedź błędu” (1Jn 4:6, jw.).

„I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi, które wyglądały jak żaby, wychodzące z paszczy smoka i z paszczy bestii, i z paszczy fałszywego proroka. Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione przez demony i dokonują znaków, i wychodzą do królów całej zamieszkanej ziemi...” (Obj 16:13, 14, jw.).

Tak więc problem jest w tym jak kto  rozumie słowo "natchniona". :-\


Offline zaocznie wywalony

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty, 2017, 17:30 »
Mam pytanie . Dlaczego sporo osób uważa,że Pismo Święte nie jest natchnione ? Jakie są tego przyczyny ? Czy wpływają na to jakieś fakty historyczne lub osobiste przeżycia ?
Dlaczego dużo byłych ŚJ ma wstręt do Bibli ? I nie wierzy w prawdziwośc tej księgi ?
Jestem na tym forum nowa i nie znalazłam tego tematu ale wydaje mi się , że tutaj jest własciwe miejsce na taki temat.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek wypowiedzi ;)
 :-* :-* :-* :-* :-* :-*Pozdrawiam
Ja osobiście bardzo cenię i poważam Biblię.
Uznaję tę księgę, chociaż nie wszystko co jest w niej zapisane traktuję dosłownie (np. długość istnienia ludzi itd)
Myślę że u wielu exów na ich zapatrywanie i utratę wiary w natchnienie Biblii miały wpływ nieudolne i bezpodstawne próby zganiania na nią wszelkich, nawet najdziwniejszych i najgłupszych pomysłów i wymysłów CK.


Offline Zbawiona

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 14
  • Polubień: 15
  • J, 6:47 " Kto we mnie wierzy ma żywot wieczny"
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty, 2017, 17:36 »
@Roszada
Natchniona mam na mysli, że wierze ze jest tam zapisana prawda i tylko prawda. ale wiadomo ze niektore przekłady są wypaczone przez religie. dlatego zasięgam do kilku przekładów i porównuje .
Jaka jest wasza opinia ?
Pozdrowienia od Waszej Siostry tkwiącej jeszcze w niewoli WTS.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty, 2017, 17:39 »
Natchnienie nie polega na samej prawdzie, bo natchnione są też w Biblii wypowiedzi które są przypowieściami, bajkami, metaforami, przenośniami, wierszami i prywatnymi sprawami, itp


Offline Zbawiona

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 14
  • Polubień: 15
  • J, 6:47 " Kto we mnie wierzy ma żywot wieczny"
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty, 2017, 17:43 »
Ale te przypowieści itp były przez kogoś powiedziane i ktos to zapisał - czyli to jest ta prawda ponieważ cos takiego miało miejsce , ktoś wypowiedział takie słowa .
o to mi chodzi .
Pozdrowienia od Waszej Siostry tkwiącej jeszcze w niewoli WTS.


Offline myszon

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty, 2017, 17:46 »
@Roszada
Natchniona mam na mysli, że wierze ze jest tam zapisana prawda i tylko prawda
To za mało, aby móc coś konkretnego na temat natchnienia powiedzieć. Katolicy interpretują Biblię w sposób, który nie zaprzecza na przykład teorii ewolucji (ale i jej nie potwierdza), z kolei fundametaliści wszystko traktują dosłownie. I jedni, i drudzy wierzą, że jest tam zapisana prawda i tylko prawda.

Tak naprawdę jest to temat-rzeka i chyba ciężko będzie w jednym wątku jakoś to ogarnąć


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty, 2017, 17:50 »
Gdyby natchnienie oznaczało jednomyślność to owszem wszyscy by to natchnienie jednakowo rozumieli.
Ale interpretatorów jest tyle co egzemplarzy Biblii. :)
Dla wszystkich jest natchniona, ale każdy co innego rozumie, jak napisał mój poprzednik.


Offline M

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty, 2017, 17:59 »
Mam pytanie . Dlaczego sporo osób uważa,że Pismo Święte nie jest natchnione ? Jakie są tego przyczyny ? Czy wpływają na to jakieś fakty historyczne lub osobiste przeżycia ?

Trudno udowadniać, że czegoś nie ma lub że coś nie jest jakieś. Dlatego warto odwrócić pytanie i zapytać - jakie są dowody na to, że Biblia jest księgą natchnioną? I właśnie odpowiedź na to pytanie sprawia, że jedni wierzą w jej natchnienie, a inni nie. Jedni znaleźli dowody na prawdziwość tego twierdzenia, a inni ich nie znaleźli :).

Ten post chyba zabrzmiał strasznie poprawnie politycznie i trochę jak masło maślane :p


Offline Zbawiona

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 14
  • Polubień: 15
  • J, 6:47 " Kto we mnie wierzy ma żywot wieczny"
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Luty, 2017, 18:01 »
Ja nie mówię o katolikach tylko o osobach które podążaja za Jezusem . Jak się prosi  w modlitwie o zrozumienie to dlaczego miałbyś inaczej rozumieć biblie niz twój brat spokrewniony w wierze ?  Sama na swoim przykładzie wiem , że każdy kto chcę w sposob czysty oddawać cześć Bogu zawsze tak samo odbiera słowa z pisma. Jeden szybciej drugi poźniej ale obydwoje dochodzą do tej samej prawdy.
 ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Pozdrowienia od Waszej Siostry tkwiącej jeszcze w niewoli WTS.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Luty, 2017, 18:06 »
Cytuj
Ja nie mówię o katolikach tylko o osobach które podążaja za Jezusem
Czyli katolicy nie podążają? :-\
Akurat trafiłaś na katolika. ;)


Offline Zbawiona

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 14
  • Polubień: 15
  • J, 6:47 " Kto we mnie wierzy ma żywot wieczny"
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Luty, 2017, 18:11 »
@Roszada
Nie wiedziałam. To mam pytanie . Dlaczego jeszcze jesteś w KK ?
Z tego co wiem to chyba moment odejscia nie jest aż tak drastyczny jak u ŚJ ;)
Pozdrowienia od Waszej Siostry tkwiącej jeszcze w niewoli WTS.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Luty, 2017, 18:16 »
@Roszada
Nie wiedziałam. To mam pytanie . Dlaczego jeszcze jesteś w KK ?
Z tego co wiem to chyba moment odejscia nie jest aż tak drastyczny jak u ŚJ ;)
Chyba pomyliłaś fora.
O to pytaj na forum katolickim.
"Dlaczego jeszcze jesteście katolikami":

http://katolik.us/index.php?sid=916f2f5281f1f94753b8a50b2526f8fd

Jeśli celem Twoim jest tu jakaś ewangelizacja, to też pomyliłaś fora.

A dlaczego niby miałbym uciekać od swoich wierzeń i natchnionej Biblii? ;D


Offline Zbawiona

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 14
  • Polubień: 15
  • J, 6:47 " Kto we mnie wierzy ma żywot wieczny"
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Luty, 2017, 18:28 »
Haha. wydawało mi się ,ze te forum ma coś wspólnego ze ŚJ . W takim razie ja nie rozumiem dlaczego Ty tutaj jesteś ?
Dlaczego miałbyś uciekać ? Jeśli chcesz żyć wiecznie , to chyba wiesz co masz robić ale jeśli uważasz , że KK ci w tym pomoże no to nie mam pytań , nic na siłe ;p
Nie mam zamiaru ewangelizować a nawet jeśli  to każda sposobność  jest dobra.
Ale jeśli jest temat " Biblia"  to stwierdziłam, że każdy temat jest dobry nawet ten co zapodałam.
A jak nie to SOORRYY ;D
Pozdrowienia od Waszej Siostry tkwiącej jeszcze w niewoli WTS.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Luty, 2017, 18:39 »
Haha. wydawało mi się ,ze te forum ma coś wspólnego ze ŚJ . W takim razie ja nie rozumiem dlaczego Ty tutaj jesteś ?
Popatrzeć sobie, popisać sobie, doradzić, dowiedzieć się czegoś, poznać ludzi, ale forum to nie tuba do nawracania. Nawracanie się odbywa się w sercu człowieka a nie na forum. :-\
Cytuj
Dlaczego miałbyś uciekać ? Jeśli chcesz żyć wiecznie
Mówisz identycznie jak przeciętny ŚJ. ;D
Ty masz monopol na zbawienie? Na życie wieczne? ;)
Nie żartuj.