Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "  (Przeczytany 28226 razy)

Offline gangas

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Luty, 2017, 06:11 »
Biblia to taki fortepian na którym zagrasz klasykę, Jazz, rock&roll, folk i co tam jeszcze chcesz. Samo to, że w jej natchnienie wierzą ugrupowania o skrajnych poglądach świadczy, że taka nie jest.

Jakiś werset (czyli sama natchniona) mówi o osobach spierających się o słówka i toczących wieczne spory i polemiki tam mówi apostoł TAK NIE RÓBCIE!!! Czyli sama biblia mówi ; dajcie sobie spokój gdybym była natchniona - spisana bym była dokładnie. ;D ;D
 Jeśli ten sam bóg co dopatrzył te atomy rozdzielające się, piękną przyrodę stworzył i te myszki i kangury i zesłał swojego jedynaka, żeby żydki go zaciukały w imię przywrócenie doskonałości ludziom, których utopił w potopie, ??? bo miał nerwa  >:(a potem się rozczulił i powiedział, że go poniosło ::) i dał tęczę i nowe przymierze a potem znowu spalił ich trochę w Sodomie >:(. To jeśli wszystko może również dopilnował by, żeby jego wytyczne co dzień spadały z nieba w oryginale we wszystkich językach świata. A nie chował reszki zwojów nad morzem martwym czy grom wie gdzie  :o :o :o :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline gorolik

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Luty, 2017, 09:07 »
Większość sporów co do Biblii bierze się z niezrozumienia
Jej podstawowego charakteru, są jednak ludzie , którzy
zaczynają widzieć, że większość Biblii nie jest prozą tylko
Poezją, i należy ją czytać trochę z dystansem.

Poemat o stworzeniu
Genesis 1,1 – 2,3
Na początku
stworzył Bóg niebiosa i ziemię
a ziemia była chaosem i pustką
i ciemnością nad otchłanią wód
a duch Boży krążył nad wodami
I powiedział Bóg
niech będzie światło
i zaistniało było światło,
i widział Bóg że to jest dobre
i zrobił Bóg rozdział
między światłem i ciemnością
i nazwał Bóg światło dniem
a ciemność nazwał nocą
i był wieczór i poranek
dzień pierwszy

I powiedział Bóg
niech będzie sklepienie wód
i rozdzielił wody od wód
i uczynił Bóg sklepienie
i rozdzielił między wody
te które są nad sklepieniem
i te które są pod sklepieniem
i tak właśnie się stało
i nazwał Bóg sklepienie niebem
i był wieczór i poranek
dzień drugi

I powiedział Bóg
Niech spłyną wody pod niebem
wszystkie w jedno miejsce
i niech będzie suchy ląd
i tak właśnie się stało
i nazwał Bóg suchy ląd ziemią
a zebranie wód nazwał morzem
i widział Bóg że jest dobre
I powiedział Bóg
Niech się zazieleni ziemia
zielem rozsiewającym nasienie
drzewem dającym owoc
według swojego rodzaju
i mające nasienie w sobie
i tak właśnie się stało
i wydała ziemia rośliny
rozsiewające nasienie swoje
i drzewa dające owoc z nasieniem
i widział Bóg że to jest dobre
i był wieczór i poranek
dzień trzeci


Offline Martin

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Luty, 2017, 18:12 »
To też jest poezja?

Liczb 31
17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.

Ezechiela 9
5 Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!

2 Samuela 12
15 Natan udał się potem do swego domu. Pan dotknął dziecko, które urodziła Dawidowi żona Uriasza, tak iż ciężko zachorowało.
19 Gdy jednak Dawid zauważył, że słudzy jego rozmawiają szeptem, zrozumiał, że dziecko zmarło. Pytał więc sługi swoje: «Czy dziecko umarło?» Odpowiedzieli: «Umarło».
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Luty, 2017, 18:14 »
A gdzie założycielka wątku uciekła? :)


Offline gorolik

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Luty, 2017, 18:43 »
tak nie będziemy rozmawiać.
NIE JA NAPISAŁEM BIBLIĘ
Żegnam wszystkich


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Luty, 2017, 18:47 »
tak nie będziemy rozmawiać.
NIE JA NAPISAŁEM BIBLIĘ
Żegnam wszystkich
Goroliku w Biblii są najróżniejsze rodzaje literackie.
Nie przejmuj się więc tym, że są tacy co będą chcieli Biblię zjechać.
Nie oni pierwsi i nie ostatni.
Jedni poszli na sznur kiedyś za to, a inni wymarli jak mamuty. :)
Inni się rodzą i walczą, ale też nie zdzierżą. ;)
Oni padną a Biblia się ostanie. :-\


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Luty, 2017, 19:24 »
No skoro odbiegliście od tematu natchnienia Biblii i rozmawiacie co to za forum to może wtrącę i ja trzy grosze. Wydaje mi się, że jest to forum publiczne związane z religią wiarą jak zwał tak zwał i różni ludzie z różnych przyczyn tu trafili. Ale dajmy każdemu być sobą. Nic nikomu nie narzucajmy. Jeden lubi brunetki drugi blondynki. Jednemu spodoba się to innemu tamto. Każdy zabierze głos gdzie chce, każdy przeczyta to co chce. Przecież nie trzeba wypowiadać się w każdym wątku i każdego wątku czytać. No nie Roszada :). Jedno zasada nie obrażać i ubliżać innym. Nikt tu nie jest najmądrzejszy. PAX szanowne panie i szanowni panowie.


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Luty, 2017, 19:29 »
Cytuj
No nie Roszada :)
Ja tam się dostosowuję do poziomu dyskutantów. :)
Jak ktoś "huzia na józia", to ja też. :)
Jak ktoś spokojny, to ja też spokojny. :-\

A w kwestii założycielki wątku, to mi pachnie to opcją zielonoświątkową.
Oni też Zbawieni i wszystkim to opowiadają, jakby to kogo interesowało. ;)
Ich sprawa, a nie moja. ;)


yanco

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Luty, 2017, 19:45 »
Ja tam się dostosowuję do poziomu dyskutantów. :)
Jak ktoś "huzia na józia", to ja też. :)
Jak ktoś spokojny, to ja też spokojny. :-\

A w kwestii założycielki wątku, to mi pachnie to opcją zielonoświątkową.
Oni też Zbawieni i wszystkim to opowiadają, jakby to kogo interesowało. ;)
Ich sprawa, a nie moja. ;)
Ciągnij w górę a nie się zniżaj.
A czy zielony czy nie to już sprawa mniejszej wagi.
mnie smuci to, że chrześcijanie a jednak na braci wyznających Pana w KK skazują na zatracenie jakby byli Bogiem i KK od Babilonu i wszetecznicy wyzywają. No ale trudna tak chyba musi być . Co nas nie zabije to nas wzmocni. :)


Offline Roszada

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Luty, 2017, 19:52 »
Najgorsze, że założycielka wątku wycofała się i poza słowami zdziwienia, iż ja katolik i nie chcę być zbawiony, nic więcej nie napisała. :-\
Myślałem, że przedstawi jakieś dowody natchnienia.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Luty, 2017, 20:35 »
Według mnie Biblia nie jest natchniona.
Czytałem ją wiele razy i czytałem też inne "natchnione święte księgi", które (dalej - według mnie) były lepsze merytorycznie i bardziej spójne, ale wciąż niewystarczająco, bym uznał ich świętość i "natchnioność".

Ty przeczytałeś więcej przekładów, niż ja jestem w stanie wymienić    ;D ::)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline sabekk

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Luty, 2017, 22:06 »
Ja tam się dostosowuję do poziomu dyskutantów. :)

Pod względem merytorycznym to twa niezrównana zaleta  ;D


A w kwestii założycielki wątku, to mi pachnie to opcją zielonoświątkową.

Wówczas frazę "ten sam bóg" wyposażyłby w duże B na jej końcu.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline gangas

Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Luty, 2017, 00:04 »

To, że Biblia jest natchniona wskazują zawarte w niej np dane historyczne czy naukowe. Znasz inną taką księgę, która opisuje dzieje ludzkości od początku i wybiega w przyszłość ? Ja nie znam.

Tak, leksykon historii świata a o przyszłości to sybilla, nostradamus i Kononowicz - " niczego nie będzie" ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Luty, 2017, 00:29 »
To też jest poezja?

Liczb 31
17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.

Ezechiela 9
5 Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!

2 Samuela 12
15 Natan udał się potem do swego domu. Pan dotknął dziecko, które urodziła Dawidowi żona Uriasza, tak iż ciężko zachorowało.
19 Gdy jednak Dawid zauważył, że słudzy jego rozmawiają szeptem, zrozumiał, że dziecko zmarło. Pytał więc sługi swoje: «Czy dziecko umarło?» Odpowiedzieli: «Umarło».

Z podanych passusów poezją jest tylko Ezechiel. Na przesłanie szkoda słów - nie będę się powtarzał co myślę o ocenianiu innej kultury sprzed 3 tysięcy lat przez okulary swojej i to najczęściej niedobrze poznanej.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Biblia jest natchniona ? Czy jest to "Słowo Boże "
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Luty, 2017, 00:49 »
Jakiś werset (czyli sama natchniona) mówi o osobach spierających się o słówka i toczących wieczne spory i polemiki tam mówi apostoł TAK NIE RÓBCIE!!! Czyli sama biblia mówi ; dajcie sobie spokój gdybym była natchniona - spisana bym była dokładnie. ;D ;D
 Jeśli ten sam bóg co dopatrzył te atomy rozdzielające się, piękną przyrodę stworzył i te myszki i kangury i zesłał swojego jedynaka, żeby żydki go zaciukały w imię przywrócenie doskonałości ludziom, których utopił w potopie, ??? bo miał nerwa  >:(a potem się rozczulił i powiedział, że go poniosło ::) i dał tęczę i nowe przymierze a potem znowu spalił ich trochę w Sodomie >:(. To jeśli wszystko może również dopilnował by, żeby jego wytyczne co dzień spadały z nieba w oryginale we wszystkich językach świata. A nie chował reszki zwojów nad morzem martwym czy grom wie gdzie  :o :o :o :o

To zależy, o co toczy się sprawa w kosmosie :) A co, jeśli chodzi o wyłowienie takich, którzy w całym bałaganie poglądów wciąż zachowują dobre skłonności
serca, nie wypinając się na wszystko co inni wiążą z Bogiem i nie zachowują się jak samoautorytet, który może wszystko wyśmiewać??

Świadomość religijna, potrzeby duchowe, czy jak tego jeszcze nie nazwiemy, jest nieodłączną częścią życia większości ludzi. Ma to konkretną przyczynę. Jest faktem, którego ja bym nie lekceważył. Czy Biblia jest tylko ludzką konsekwencją tego stanu rzeczy, czy przynajmniej w niektórych częściach jest ingerencją z kosmosu?? Według mnie, jednoznaczne wypowiedzenie się przeciwko natchnieniu Biblii, wymagałoby również rozłożenia na łopatki i obalenia tych jej części, które wydają się niezwykle tematycznie powiązane (proroctwa, przynajmniej niektóre prawdy religijne, itp) i spójne.

Może nas śmieszyć  na przykład gość, który macha sitkiem nad rzeką, kiedy nie rozumiemy, co przesiewa i na czym mu zależy...

Można dyskutować naprawdę rozwijająco, ale język sarkazmu na ogół to blokuje.