Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?  (Przeczytany 15036 razy)

Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Luty, 2017, 23:03 »
Tam jest mój dom , ja jestem dzieckiem Bożym a jak dzieckiem to i dziedzicem . Jak niechcesz,  to twój wybór  ,czy masz jakąś alternatywę ? Ziemia jest dla świadków ciała kierowniczego .


Blizna

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty, 2017, 23:05 »
Ja wolę na ziemi.
Nie ze względu na indoktrynację, tylko ze względu na radość życia ziemskiego.
Ale to rozważania czysto teoretyczne, bo jak jest naprawdę, tego nie wiadomo :)
Kto nie chce żyć na ziemi, ten nie zaznał dobrego... jedzenia.
Na przykład  8-) 8-) 8-)
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2017, 23:07 wysłana przez Blizna »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty, 2017, 23:10 »
Jak to dobrze że ateiści nie mają takich problemów, gdzie zamieszkać po śmierci.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline matus

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Luty, 2017, 23:18 »
Na Polach Jaru.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline gangas

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Luty, 2017, 23:25 »
Czy waszym zdaniem świadkowie Jehowy słusznie głoszą, że człowiek do dusza i po jego śmierci spoczywa w grobie czekając na zmartwychwstanie czy może jego tzw nieśmiertelna cząstka czyli dusza idą do nieba piekła lub do czyśćca ?

Zakończ o imieniu bożym, bo coś wydaje mi się, że zaczynasz skakać z tematu na temat jak rasowy świadek, gdy nie ma argumentów. Ale tak wyglądała mniej więcej moja ostatnia z nimi rozmowa. A że nie byli za szklanym ekranem, tylko u mnie w domu, więc nie mieli twojej anonimowej śmiałości i tak samo skakali z tematu na temat, lecz miałem to pod kontrolą i po pewnym czasie wycofywali się a to ręka a to dupa ich bolała sto telefonów. A potem na sali opowiadali, że to zwykła słowna przepychanka.
Nigdy nie potwierdzą swojej przegranej. Może nie wiedzieli, że z sali też mam cynę ??? ??? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Safari

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Luty, 2017, 23:42 »
Ja nie chcę :)
To my som już dwie ;)
Ja. Też podziękuję. Jestem bardziej żywa (w sensie przeżywania życia, cieszenia się małymi rzeczami) teraz, niż kiedy wierzyłam w życie po śmierci (nagrodę wiecznego życia w Raju na ziemi). NIGDY nie miałam pragnienia pójścia do nieba (czyżby to pragnie nie było czymś naturalnym i pojawiało się w wyniku socjalizacji ? Myślę, że moja osoba mogłaby być świetnym tego przykładem. Nigdy nie nauczono mnie nauki o "niebie" i nigdy nie odczuwałam pragnienia by tam sie znaleźć. Nie wiem jak inne osoby urodzone w "prawdzie". (opowiecie?).

Jeśli chodzi o to, czego SJ nauczają o duszy - to uważam, że przynajmniej nie bałam się duchów zmarłych jak bylam mała, bo przecież zmarli niczego nie wiedzą... Ale ale... Bałam się demonów, a to na jedno wychodzi.
Jedna i druga nauka komplikuje życie i mydli oczy (wg mnie, z mojego punktu widzenia, tak to widzę itd) :-*
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2017, 23:50 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty, 2017, 23:45 »
Blizna , a czy ty myślisz że ja nie lubię porządnego kawałku boczku z grila i do tego ze dwa zimne Żywczyki albo Leszki . Toż to niebo w paszczy . Tylko jak głoszą świadkowie w raju strasznicy tam  mają być tylko wegetarianie a co gorsza weganie . Jeśli uważasz to za porządne żarcie bez browara czy szklanki żubrówki z sokiem jabłkowyn i lodem to życzę sukcesów .


Offline bene

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty, 2017, 23:51 »
Jak to dobrze że ateiści nie mają takich problemów, gdzie zamieszkać po śmierci.  ;D
I nie będą mogli narzekać na warunki lokacyjne nie tylko na weekend w niewygodach a na zawsze. tylko co zrobić z tym  poczuciem a mogłem mieć tak wspaniale
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty, 2017, 05:40 »
Z tego co czytam to Jehowa od początku ma zamierzenie aby człowiek żył wiecznie na ziemi . Więc skd myślenie, że po śmierci duszyczki śmigają do nieba albo do piekła albo do czyśćca ?
Kiedy Jehowa zmienił swoje zamierzenie co do zamieszkania człowieka, że wszyscy po śmierci - albo ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Woland

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty, 2017, 07:01 »
Z tego co czytam to Jehowa od początku ma zamierzenie aby człowiek żył wiecznie na ziemi . Więc skd myślenie, że po śmierci duszyczki śmigają do nieba albo do piekła albo do czyśćca ?
Kiedy Jehowa zmienił swoje zamierzenie co do zamieszkania człowieka, że wszyscy po śmierci - albo ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos ?
Może od Żydów?
Judaizm przyjmuje, że dusza istnieje po śmierci ciała. Pośmiertną rzeczywistość określa mianem Olam Haba. Główny Rabin Polski, Michael Schudrich twierdzi, że "nie wiemy, jakiego rodzaju istnieniem będzie ten bezcielesny byt. Są pewne sugestie na ten temat, ale w żadne z nich wyznawca judaizmu wierzyć nie musi. Zdaniem niektórych w Olam Haba doznamy wielkiego spokoju i pokoju. Przyjmuje się, że dusza nie może się już dalej doskonalić - to możliwe jest jedynie wtedy, gdy istnieje ciało."

W judaizmie nie ma dogmatów, a kwestie tego, co się dzieje po śmierci, nie są szeroko dyskutowane. Można się spotkać z różnymi opiniami i poglądami - część z nich jest przyjętych przez wiekszość Żydów. Wierzą oni, że dusza jest nieśmiertelna, jako pochodząca od samego Boga. Po śmierci dusza "staje" przed Sądem - gdzie oceniana jest za swoje dobre i złe czyny. Dusze największych grzeszników są zsyłane do Gehinom, gdzie otrzymują zapłatę za swe grzechy. Niektorzy uczą, że potem są unicestwiane. Jednak tylko największych grzesznikow czeka taki los - większość dusz zostanie oczyszczona w Gehinom z grzechów, aby potem otrzymać swą nagrodę w Przyszłym Świecie. Nikt jednak nie wie dokładnie, jaka bedzie ta nagroda, ani jak wygląda Przyszły Świat. Żydzi wierzą, że cokolwiek to będzie - będzie dobre, bo pochodzi od Boga.

żródło:
http://www.kosciol.pl/article.php/2005062812300232


Offline todd

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty, 2017, 07:15 »
Właśnie to chciałem powiedzieć. Na ile jestem zorientowany to przecież w każdej religii (tu mogę się mylić) istnieje ten lepszy świat do którego ludzie chcą wejść. 
De facto również nie chce żyć czy iść  do nieba, to chyba nie zależy od człowieka.
 
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


Offline gangas

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Luty, 2017, 08:58 »
Z tego co czytam to Jehowa od początku ma zamierzenie aby człowiek żył wiecznie na ziemi . Więc skd myślenie, że po śmierci duszyczki śmigają do nieba albo do piekła albo do czyśćca ?
Kiedy Jehowa zmienił swoje zamierzenie co do zamieszkania człowieka, że wszyscy po śmierci - albo ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos ?

Dobrze czytasz  ;D ;D  a niech se będzie nawet i Jehowa albo wybierz sobie z listy Roszady jakiegokolwiek boga. I on chciał żeby ludzie zamieszkali Ziemię i zamieszkali - dobrze czytasz. A myślenie, że po śmierci duszyczki idą do nieba, piekła czyśćca jest równie prawdopodobne, jak twoje życie wieczne tu na ziemi ;) ;) ;)
Weź też pod uwagę, że Jehowie przez ostatnie 100 lat kilkakrotnie zmieniło się zdanie co do niektórych zagadnień o czym raczy co pewien czas informować poprzez swój kanał.

 Już za moich czasów spotkałem się z teorią, że skoro ludzie nie będą umierać a Ziemia się nie powiększy, to być może ludzie zasiedlą inne planety ??? ??? ??? ???

Może powstanie książka; "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na Marsie" ::) ::) ::)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Luty, 2017, 09:09 »
Kiedy Jehowa zmienił swoje zamierzenie co do zamieszkania człowieka, że wszyscy po śmierci - albo ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos ?

Według nauk Strażnicy w I wieku Jehowa zmienił zamierzenie i odtąd (wg nauki Strażnicy jedynie 144 tysiące, a nie wszyscy, ale to nie zmienia faktu), jak to napisałeś pogardliwie - "ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos". Ładnie to tak wyśmiewać własną doktrynę? :)

it-2 s. 190:

Namaszczeni duchem członkowie zboru chrześcijańskiego powołani do panowania z Chrystusem w niebiosach (1Pt 1:3, 4) otrzymali obietnicę, że zostaną zjednoczeni z nim „w podobieństwie jego zmartwychwstania” (Rz 6:5). A zatem gdy dochowują wierności aż do śmierci, są tak jak ich Pan, ich Głowa, wskrzeszani do nieśmiertelnego życia duchowego, żeby ‛to, co śmiertelne, przyoblekło się w nieśmiertelność’


Offline Roszada

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Luty, 2017, 09:49 »
Z tego co czytam to Jehowa od początku ma zamierzenie aby człowiek żył wiecznie na ziemi . Więc skd myślenie, że po śmierci duszyczki śmigają do nieba albo do piekła albo do czyśćca ?
Kiedy Jehowa zmienił swoje zamierzenie co do zamieszkania człowieka, że wszyscy po śmierci - albo ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos ?
No przecież na początku wątku ci napisałem, że wszystkie "dusze żyjące" tzn. pomazańcy ŚJ idą zaraz po śmierci do nieba tak jak katolickie dusze. ;D

„Jednakże w odróżnieniu od swych poprzedników nie zapadają w sen śmierci, lecz natychmiast — »w oka mgnieniu« — dostępują przemienienia i zostają porwani do niebios, gdzie dołączają do Jezusa i pozostałych członków ciała Chrystusowego” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 104).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Luty, 2017, 13:26 »
tylko co zrobić z tym  poczuciem a mogłem mieć tak wspaniale
Nic. Dokładnie nic.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi