Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?  (Przeczytany 14974 razy)

Offline bene

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Luty, 2017, 14:18 »
Nic. Dokładnie nic.
Skąd ta pewność.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Luty, 2017, 14:43 »
Skąd ta pewność.
Z tego samego źródła z którego inni czerpią ..."poczucie że mogłem mieć tak wspaniale"  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty, 2017, 15:04 »
Z tego co czytam to Jehowa od początku ma zamierzenie aby człowiek żył wiecznie na ziemi . Więc skd myślenie, że po śmierci duszyczki śmigają do nieba albo do piekła albo do czyśćca ?
Kiedy Jehowa zmienił swoje zamierzenie co do zamieszkania człowieka, że wszyscy po śmierci - albo ich tzw nieśmiertelne duszyczki - lecą w kosmos ?

Widocznie nie czytasz wszystkiego tylko to co pasuje do nauk Strażnicy.
Główna zasada adwokatów brzmi; Nie zadawaj pytań, na które nie znasz odpowiedzi  ;)

Ps 15:1 Psalm. Dawidowy.
Kto będzie przebywał w Twym przybytku, Panie,
kto zamieszka na Twojej świętej górze?


Lecimy na koniec Biblii;

Obj 14:1 Potem ujrzałem:
A oto Baranek stojący na górze Syjon,
a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące,

mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.

Dalej;

Ps 16:9 Dlatego się cieszy moje serce, dusza się raduje,
a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,
10  bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu
i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.
11 Ukażesz mi ścieżkę życia,
pełnię radości u Ciebie,
rozkosze na wieki po Twojej prawicy.


Ciało będzie spoczywać a dusza nie pozostanie w krainie umarłych. Więc gdzie będzie?
w. 11 widać, że psalmista pisze o życiu pełnym radości u Boga, po jego prawicy.

Przy okazji porównanie z PNŚ;
9 Dlatego serce moje się weseli, a moja chwała jest skłonna się radować;+
również moje ciało mieszkać będzie bezpiecznie.

Dalej;

Koh 12:7 i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był,
a duch powróci do Boga, który go dał

A wiemy, że Bóg nie jest Bogiem umarłych lecz żywych.
Mt 22:31 A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: 32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba? Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych».

Dalej;

Mt 8:11 Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. 12 A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».

Z tych wersetów wynika, że "wielcy mężowie Starego Testamentu" będą żyć w... niebie. A werset 12 dopowiada, że na zewnątrz królestwa niebieskiego będzie płacz i zgrzytanie.
A mi wychodzi na to, że raj na ziemi jest jakby poza niebem...?

Poczytaj jeszcze Hebrajczyków. Tam pisze o Mieście, nie ręką ludzką zbudowanym, właśnie dla Abrahama itd.

Poza tym jest jeszcze napisane;

Łk 20:34 Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. 35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.

Więc nie ma mowy o "zaludniania ziemi".

Za to mam zadanie dla ciebie Kserksess. Wskaż miejsce w PNŚ, gdzie napisano, że na ziemi był Raj.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2017, 15:09 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Blizna

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Luty, 2017, 15:54 »
Blizna , a czy ty myślisz że ja nie lubię porządnego kawałku boczku z grila i do tego ze dwa zimne Żywczyki albo Leszki . Toż to niebo w paszczy . Tylko jak głoszą świadkowie w raju strasznicy tam  mają być tylko wegetarianie a co gorsza weganie . Jeśli uważasz to za porządne żarcie bez browara czy szklanki żubrówki z sokiem jabłkowyn i lodem to życzę sukcesów .

Powiem tak: śJ dużo bzdur gadają, o mięso się nie martwię.
Zresztą ja nie tylko dobre jedzenie miałam na myśli w kontekście życia ziemskiego, jest dużo innych przyjemności z nim związanych.
 8-) 8-) 8-)


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Luty, 2017, 21:13 »
My oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi  a w Obj 21: 1-7 czytaj dalej do końca . To wszystko się wydarzy po tysiąc letnim królestwie CHRYSTUSA  co pisze w 20 rodz. Obj. Stara ziemia i niebo zostaną zniszczone , dlatego że zostały skażone obecnością szatana i niegodziwą ludzkością  .


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Luty, 2017, 22:25 »
My oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi  a w Obj 21: 1-7 czytaj dalej do końca . To wszystko się wydarzy po tysiąc letnim królestwie CHRYSTUSA  co pisze w 20 rodz. Obj. Stara ziemia i niebo zostaną zniszczone , dlatego że zostały skażone obecnością szatana i niegodziwą ludzkością  .

To czym będzie ta "nowa ziemia " ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Luty, 2017, 23:14 »
Ciało kierownicze nie dało aktualnego zrozumienia  ? Po co Tobie to wiedzieć  ? Nowe Przymierze jest dla wybranych i nie dla Ciebie .


Tusia

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Luty, 2017, 23:38 »
To czym będzie ta "nowa ziemia " ?

"ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" (1 Kor 2, 9)


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Luty, 2017, 00:13 »
Tusia , to i tak do tego człowieka nie dotrze , jego zadaniem jest tylko mieszać  , tak jest zaprogramowany . Jego program nie przewiduje samodzielnego myślenia .


Tusia

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Luty, 2017, 00:38 »
Tusia , to i tak do tego człowieka nie dotrze , jego zadaniem jest tylko mieszać  , tak jest zaprogramowany . Jego program nie przewiduje samodzielnego myślenia .

Nigdy nic nie wiadomo. Przecież byli ŚJ wiedzą, jak byli zaprogramowani, gdy byli w Organizacji. Też nic do nich nie docierało, aż pewnego dnia...


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Luty, 2017, 06:03 »
"ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" (1 Kor 2, 9)

I co wynika z tych słów ? Że dusza jest nieśmiertelna ? Raczej nie. Raczej to, że obecnie trudno nam sobie wyobrazić np świat bez wojen czy chorób.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Luty, 2017, 06:22 »
I co wynika z tych słów ? Że dusza jest nieśmiertelna ? Raczej nie. Raczej to, że obecnie trudno nam sobie wyobrazić np świat bez wojen czy chorób.

Z tych słów wynika, że dokładnie nie wiadomo czym będzie nowa ziemia i nowe niebo, bo Bóg mówi, że "czyni WSZYSTKO nowe"


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Luty, 2017, 06:53 »
Inne wersety wskazują Hebrajczyków 1 rozdział , 1 list Piotra . Dla kserksessa , pierwszy rozdział Hebrajczyków czytaj w innym przekładzie . Napisz coś tam wyczytał . A najlepiej sięgnij do przekładu lineralnego Grecko- Polski  . Lub wydany przez Towarzystwo grecko-angielski przekład lineralny jest chyba dostępny w JWOrg .


Offline Roszada

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Luty, 2017, 10:34 »
I co wynika z tych słów ? Że dusza jest nieśmiertelna ? Raczej nie. Raczej to, że obecnie trudno nam sobie wyobrazić np świat bez wojen czy chorób.
A z tych wersetów wynika że dusze żyją po śmierci:

„A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze pozabijanych z powodu Bożego słowa i z powodu działalności świadczenia, którą im powierzono. I zawołały donośnym głosem, mówiąc: „Dokądże, Wszechwładny Panie, święty i prawdziwy, będziesz się wstrzymywał z osądzeniem i pomszczeniem naszej krwi na tych, którzy mieszkają na ziemi?” I dano każdemu z nich białą długą szatę; i powiedziano im, aby odpoczęli jeszcze przez krótką chwilę, aż będzie uzupełniona liczba również ich współniewolników i braci, którzy mają zostać zabici, tak jak i oni.” (Obj 6:9-11)

Kłamiesz więc, że Biblia nie uczy o nieśmiertelności dusz.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2017, 18:05 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Luty, 2017, 16:41 »
To czym będzie ta "nowa ziemia " ?

Bartek, czy masz nadzieję znaleźć się w Nowej Jerozolimie?

A o duszy werset, który juz pewnie był;

Mt 10:28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

To jak to? Ciało zabite a dusza nie?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?