Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?  (Przeczytany 15026 razy)

Offline Roszada

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Luty, 2017, 18:07 »
Cytuj
Mt 10:28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą
Ale ŚJ mogą zabić dusze, bo przecież wmawiają swoim, że ich dusze mają być zabite.
Ja zaś się nie boję takich jak ŚJ. :)


Offline sajmon

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Luty, 2017, 22:27 »
To czym będzie ta "nowa ziemia " ?

Można wiedzieć z jakiego przekładu Pisma Świętego korzystasz i dlaczego uważasz go za wiarygodny?


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Luty, 2017, 23:45 »
Startek , jeśli chodzi o przekłady pisma to Nowe Przymierze , Warszawska , Warszawsko-praskiej , Poznańska ,Tysiąclatka i uwspolczesniona biblia Gdańska , nie używam spirytystycznego przekładu nowego światła !  Dusza jest śmiertelna  Ten który ją stworzył może także ją unicestwić i nam nic do tego . Takie jest jego prawo .


Tusia

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Luty, 2017, 23:50 »
Dusza jest śmiertelna  Ten który ją stworzył może także ją unicestwić i nam nic do tego . Takie jest jego prawo .

A gdzie wyczytałeś o unicestwieniu duszy.


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Luty, 2017, 06:40 »
Ale ŚJ mogą zabić dusze, bo przecież wmawiają swoim, że ich dusze mają być zabite.
Ja zaś się nie boję takich jak ŚJ. :)

To Jehowa naucza, ze człowiek jest duszą żyjącą. Może zacznij szukać Jehowy a zbawisz swoją duszę też.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Luty, 2017, 07:30 »
A gdzie wyczytałeś o unicestwieniu duszy.
   Mat.10 : 28 BWP ,, Bójcie się raczej Tego, który może wtrącić do Gehenny (piekła)i duszę i ciało "


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Luty, 2017, 07:42 »
Albo tu :
„Dusza, która grzeszy, ta umrze” Ez 18:4
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Luty, 2017, 08:09 »
Albo tu :
„Dusza, która grzeszy, ta umrze” Ez 18:4
.  ,, błagam Cię , niech dusza tego dziecka znów wróci do niego ! Usluchał Jahwe głosu Eliasza i wróciła dusza do dziecka , i ożyło" 1Król 17:17-23. BWP  1Tes 5:23BT ,, aby nienaruszony duch wasz , dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście PANA naszego JEZUSA CHRYSTUSA ""
Jeśli jednak Chrystus jest w was , to chociaż ciało jest martwe spowodu grzechu , jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie Rzym 8:10 BT   


Offline Roszada

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Luty, 2017, 08:39 »
Albo tu :
„Dusza, która grzeszy, ta umrze” Ez 18:4
Oj paskudniku a co dalej pisze...

„Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze. „‚A jeśli człowiek jest prawy i czyni zadość sprawiedliwości i prawości, jeśli nie jadał na górach i nie wznosił swych oczu ku gnojowym bożkom domu Izraela, i nie skalał żony swego towarzysza, i nie zbliżał się do niewiasty w jej nieczystości, jeśli też nie gnębił żadnego człowieka, oddawał zastaw, który wziął za zadłużenie, nie wydzierał niczego przez rabunek, dawał głodnemu swój chleb, a nagiego okrywał szatą, jeśli nic nie dawał na odsetki i nie brał lichwy, powstrzymywał swą rękę od niesprawiedliwości, czynił zadość prawdziwej sprawiedliwości między człowiekiem a człowiekiem, jeśli chodził według moich ustaw i strzegł moich sądowniczych rozstrzygnięć, by czynić zadość prawdzie — ten jest prawy. Na pewno będzie żył’, brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy. „‚A jeśli ktoś zrodził syna, który jest zbójcą, człowiekiem przelewającym krew, który popełnił coś podobnego do jednej z tych rzeczy” (Eze 18:4-10)

Wole Jehowy sluchac niz ciebie >:(



Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Luty, 2017, 13:22 »
Oj paskudniku a co dalej pisze...

„Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze. „‚A jeśli człowiek jest prawy i czyni zadość sprawiedliwości i prawości, jeśli nie jadał na górach i nie wznosił swych oczu ku gnojowym bożkom domu Izraela, i nie skalał żony swego towarzysza, i nie zbliżał się do niewiasty w jej nieczystości, jeśli też nie gnębił żadnego człowieka, oddawał zastaw, który wziął za zadłużenie, nie wydzierał niczego przez rabunek, dawał głodnemu swój chleb, a nagiego okrywał szatą, jeśli nic nie dawał na odsetki i nie brał lichwy, powstrzymywał swą rękę od niesprawiedliwości, czynił zadość prawdziwej sprawiedliwości między człowiekiem a człowiekiem, jeśli chodził według moich ustaw i strzegł moich sądowniczych rozstrzygnięć, by czynić zadość prawdzie — ten jest prawy. Na pewno będzie żył’, brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy. „‚A jeśli ktoś zrodził syna, który jest zbójcą, człowiekiem przelewającym krew, który popełnił coś podobnego do jednej z tych rzeczy” (Eze 18:4-10)

Wole Jehowy sluchac niz ciebie >:(


Ale ja zgadzam się z tym co cytujesz w 100%, tylko gdzie dowód, że dusza to coś w człowieku i do tego nieśmiertelnego ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Światus

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Luty, 2017, 13:31 »
Albo tu :
„Dusza, która grzeszy, ta umrze” Ez 18:4

Bartku, widziałeś kiedyś grzeszącą duszę? Jasno więc widać, ze w tym wersecie chodzi o człowieka. Tak jak i poniżej;

Dz Ap 2:41 Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Luty, 2017, 13:39 »

Ale ja zgadzam się z tym co cytujesz w 100%, tylko gdzie dowód, że dusza to coś w człowieku i do tego nieśmiertelnego ?
To po co kłamiesz?
Kogo chcesz okłamac mnie czy innych?

Dusze nieśmiertelne:

„A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze pozabijanych z powodu Bożego słowa i z powodu działalności świadczenia, którą im powierzono. I zawołały donośnym głosem, mówiąc: „Dokądże, Wszechwładny Panie, święty i prawdziwy, będziesz się wstrzymywał z osądzeniem i pomszczeniem naszej krwi na tych, którzy mieszkają na ziemi?” I dano każdemu z nich białą długą szatę; i powiedziano im, aby odpoczęli jeszcze przez krótką chwilę, aż będzie uzupełniona liczba również ich współniewolników i braci, którzy mają zostać zabici, tak jak i oni.” (Obj 6:9-11)

Nie kłam więc.


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Luty, 2017, 14:58 »
Roszada , Nowe Przymierze jest dla 144000 , nie dla niego , o sorry Pisma Greckie , dlatego jego myślenie jest według starego przymierza ktore  umarło czyli którego niema .


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Luty, 2017, 16:39 »
Bartku, widziałeś kiedyś grzeszącą duszę? Jasno więc widać, ze w tym wersecie chodzi o człowieka. Tak jak i poniżej;

Dz Ap 2:41 Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

Skoro dusza to każdy człowiek - jak mówi Biblia - to znam tylko jednego człowieka bez grzechu .

Roszada, skoro ktoś widzi dusze pozabijane to ty dalej wierzysz w nieśmiertelność duszy ? Jak można zabić coś nieśmiertelnego ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Luty, 2017, 18:04 »
Skoro dusza to każdy człowiek - jak mówi Biblia - to znam tylko jednego człowieka bez grzechu .

Tak? A wierzysz w grzech pierworodny?