Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Broda i na przywileju?!  (Przeczytany 27180 razy)

Offline Estera

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Grudzień, 2016, 12:10 »
Krytyki nie odczuwam bo nie chodzę na zebrania od ponad roku, ale odrzucenie i owszem np. gdy idę ulicą i nie będąc wykluczonym właśnie tak się czuję ponieważ wiele osób mnie omija. I tak sobie właśnie myślę, że jednak warto było nie chodzić na zebrania bo:
1. Poznałem prawdziwe oblicze "chrześcijańskich braci i sióstr" w zborze, którzy omijają "niepoprawnych" czyli jeszcze nie wykluczonych, ale już nie aktywnych.
2. Pozbyłem się wrzodu na zdrowym organizmie w postaci fałszywych przyjaciół ze zboru.
3. A tak poza tym to nie potrzebuję kontaktów z nikim ze zboru. Skupiam się teraz na zacieśnianiu więzi z sąsiadami i wiecie co? Odkryłem, że sąsiedzi nie będący ŚJ są naprawdę świetnymi ludźmi, którzy nie robią niczego na pokaz. Już nie raz nam pomogli o czym w WTS mogliśmy tylko pomarzyć.
  Szkoda tylko, że trzeba aż przejść takie bolesne, emocjonalnie doświadczenia w tym niby pełnym miłości zborze,
  ... żeby się o tym wszystkim boleśnie przekonać ...
  Prawdziwe oblicze, dawno odkryłam, fałszywych przyjaciół, szybko rozpoznawałam i robiłam z tym porządek ...
  A teraz, podobnie jak Ty, Rychtar, mam takich przyjaciół z poza zboru, że tam, to można tylko o takich pomarzyć.
  PRAWDZIWI PRZYJACIELE "Z KRWI I KOŚCI" Z PRAWDZIWYMI UCZUCIAMI.
  Bardzo cenny nabytek i nagroda, w zamian za prawdziwe życie poza WTS-em.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Grudzień, 2016, 19:52 »
Estero przynależność do tej organizacji poza dwoma rzeczami nie wniosła niczego pozytywnego. Pierwsza to moja cudowna żona, druga to nasze dziecko. Resztę uważam według słów apostoła Pawła (notabene ciągle cytowanych przez świadków) jako stertę śmieci. Prawdziwych przyjaciół mam w domu w postaci żony i dziecka, wspaniałych znajomych mam w pracy i wśród sąsiadów, u świadków natomiast są to "wspaniali znajomi" tylko wtedy gdy im zepsuje się laptop, tablet czy jakieś inne ustrojstwo IT, którym zajmuję się na co dzień.
Ta broda, która jest tylko tematem moim zdaniem jest tylko symbolem. Bo taki sam stosunek świadkowie mają do wielu dziedzin z życia codziennego np. styl ubierania, słuchana muzyka, oglądane filmy i wiele innych błahych rzeczy, które u świadków urosły do rangi ogromnego problemu.

Właśnie ta organizacja zamknęła mi oczy na wiele ciekawych rzeczy, na wielu ciekawych ludzi, którzy według sposobu myślenia świadków są niegodni. A ja uważam, że właśnie owi świadkowie są niegodni tych ludzi i tych rzeczy, zwłaszcza ci świadkowie będący na wierchuszce.

A poza tym jakim prawem świadkowie ośmielają się do krytykowania mężczyzn z zadbanym zarostem? To jest hipokryzja, która pozwala pobłażać im pedofilię ale nie pozwala spokojnie przejść obok brata - brodacza.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2016, 19:53 wysłana przez rychtar »
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Grudzień, 2016, 20:11 »
  Broda i tego typu tematy, to tylko zastępcze zaśmiecacze ...
  Żeby hipokrytycznie przykryć takie prawdziwe problemy jak pedofilia.
  Czy rozpad rodzin, samobójstwa, choroby psychiczne i wiele by tu wymieniać.
  Wszystko musi być pod sznurek. No tak to działa.
  Dobrze, że jeszcze istnieje świat poza WTS-em.
   ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szear-Jaszub

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Grudzień, 2016, 21:41 »
Ja obecnie jestem na przywileju i zacząłem zapuszczać brodę... wielkie zdziwienie jest jak przychodzę na zebranie ;D
Miałem być lektorem i pytam prowadzącego czy mogę czytać - no możesz, choć tuż przed zebraniem już po całym zamieszaniu zgoliłem brodę, ale pierwszy szok był.
Kolejny raz podczas podczas spotkania z obwodowym byłem nieogolony i nic mi nie powiedzieli, a potem byłem na zbiórce w sobotę i na zebraniu w niedziele.... nie było komentarza...

Mam sporo przyjaciół w zborze którzy często odwiedzają mnie w pracy i chyba się przyzwyczajają że chodzę nieogolony.
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Disorder

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Grudzień, 2016, 21:44 »
Ja obecnie jestem na przywileju i zacząłem zapuszczać brodę... wielkie zdziwienie jest jak przychodzę na zebranie ;D
Miałem być lektorem i pytam prowadzącego czy mogę czytać - no możesz, choć tuż przed zebraniem już po całym zamieszaniu zgoliłem brodę, ale pierwszy szok był.
Kolejny raz podczas podczas spotkania z obwodowym byłem nieogolony i nic mi nie powiedzieli, a potem byłem na zbiórce w sobotę i na zebraniu w niedziele.... nie było komentarza...

Mam sporo przyjaciół w zborze którzy często odwiedzają mnie w pracy i chyba się przyzwyczajają że chodzę nieogolony.

Pewnie już jesteś pod szczególną obserwacją i kłopoty są tylko kwestią czasu.


Offline Szear-Jaszub

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Grudzień, 2016, 21:54 »
Zresztą mógłbym powiedzieć że jest duże ciśnienie w naszym zborze na noszenie zarostu... wielu braci przychodzi nieogolonych czasem ... choć może to nie są ci na świeczniku.
Swoja drogą potrafię dobrze argumentować swoje stanowisko... Z koordynatorem łączą mnie często interesy i pijemy razem % i on sam mówi że bardzo nie lubi się golić i najchętniej by tego nie robił, choć pamiętam może ze dwie sytuacje żeby przyszedł z lekkim zarostem.
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Grudzień, 2016, 22:29 »
Ja obecnie jestem na przywileju i zacząłem zapuszczać brodę... wielkie zdziwienie jest jak przychodzę na zebranie ;D
Miałem być lektorem i pytam prowadzącego czy mogę czytać - no możesz, choć tuż przed zebraniem już po całym zamieszaniu zgoliłem brodę, ale pierwszy szok był.
Kolejny raz podczas podczas spotkania z obwodowym byłem nieogolony i nic mi nie powiedzieli, a potem byłem na zbiórce w sobotę i na zebraniu w niedziele.... nie było komentarza...

Mam sporo przyjaciół w zborze którzy często odwiedzają mnie w pracy i chyba się przyzwyczajają że chodzę nieogolony.

Bez urazy..ale do czasu.
Sam temat uważam za śmieszny bo nie powinien istnieć.
Chodzi mi o jego naturalność..tak samo jak kolor paznokci czy włosów u kobiet.To jest kwestią gustu co i jak nosimy chyba że śmierdzi albo straszy ;D
Tak samo jest w tym przypadku.Są siostry którym robi się mokro jak widzą zadbaną i pachnącą brode, inne to śmieszy a trzecia nawet nie zauważy.
Wracając do tematu.To że zapuścił ktoś coś nie pozostaje bez konsekwencji..znam osobiście cztery przypadki nagonki jeden zgolił, drugi zrezygnowal z przywilejów i brode zostawił, trzeci ma to w dup*e ,czwarty w swoim zborze jest nieaktywnym głosicielem więc ma spokój..
Jak jeden z nich przesle mi list jaki jego grono nasmarowalo do betel to się pochwałę ale narazie ma ciężki okres w życiu to go nie naciskam..
A więc powodzenia życzę brodatym ;D


Offline Szear-Jaszub

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Grudzień, 2016, 22:39 »
Bez urazy..ale do czasu.
Sam temat uważam za śmieszny bo nie powinien istnieć.
(...)
A więc powodzenia życzę brodatym ;D

Troszkę taki mój cel... jakoś łatwo wykręcić się z przywileju... no bo jak sam zrezygnujesz to będą dociekać, badać... jak ostatnio odmówiłem wizyty pasterskiej i powiedziałem, że nie chce "bardziej się wysilać w służbie" to było mnóstwo, swoją droga szczerych, pytań typu: "ale co się dzieje? masz jakieś problemy?" itp itp, a przecież nie powiem że znam TTATT (prawdę o prawdzie)...  Powolny proces schodzenie poniżej radaru... Co do brodaczy myślę że za kilka lat temat nie bedzie istniał... i brodacze będą się śmiać ze sprawy... a nie przecież to już będzie po Armagedonie 8-)
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Grudzień, 2016, 22:45 »
Troszkę taki mój cel... jakoś łatwo wykręcić się z przywileju... no bo jak sam zrezygnujesz to będą dociekać, badać... jak ostatnio odmówiłem wizyty pasterskiej i powiedziałem, że nie chce "bardziej się wysilać w służbie" to było mnóstwo, swoją droga szczerych, pytań typu: "ale co się dzieje? masz jakieś problemy?" itp itp, a przecież nie powiem że znam TTATT (prawdę o prawdzie)...  Powolny proces schodzenie poniżej radaru... Co do brodaczy myślę że za kilka lat temat nie bedzie istniał... i brodacze będą się śmiać ze sprawy... a nie przecież to już będzie po Armagedonie 8-)
Póki będzie wts żaden brodacz tam tkwiący nie będzie spokojnym..tu chodzi też o początki tej "organizacji i o jej historię..


Offline Estera

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Grudzień, 2016, 23:29 »
Pewnie już jesteś pod szczególną obserwacją i kłopoty są tylko kwestią czasu.
  Też jestem o tym przekonana. Broda na przywileju nie przejdzie.
  Szear-Jaszub ... zobaczysz, że wezmą się za Ciebie, bo na przywileju masz świecić przykładem.
  Przykładem, a nie brodą przed trzodą.
  Ale mi się rymowanka ułożyła ... niechcący ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Grudzień, 2016, 08:17 »
Nie Polska, ale Europa. Znam osobiście sług pomocniczych zamianowanych w czasie gdy nosili brody. I to jakie brody! Widziałem też zdjęcia starszych i stałych pionierów z brodami.

Kto zgadnie jaki to kraj?


Offline rzeski

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Grudzień, 2016, 10:06 »
Broda to tak naprawdę temat zastępczy, można się domyślać że Jezus skomentowałby podejście WTS-u krótko: przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda i pewnie dodałby: obłudnicy trafnie prorokował o was Izajasz: lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.


Offline Roszada

Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Grudzień, 2016, 10:24 »
Jeśli tak ważna jest sprawa brody to niech Towarzystwo ogoli Jezusa, tak jak to robiło w latach 1930-1968:

Jezus z brodą

Początkowo przedstawiano Jezusa na ilustracjach z brodą (patrz Stworzenie czyli historja biblijna w obrazach 1914 s. 57, 68; Harfa Boża 1929, 1930 s. 114; Pojednanie 1928 s. 233-234).

Jezus bez brody

Na początku lat trzydziestych XX wieku Jezus ukazywany jest przez publikacje Towarzystwa Strażnica jako mężczyzna bez brody (patrz np. Światło 1930 t. II, strona bez numeracji zamieszczona między stronami 160-161; Rozdział ludzi 1933 s. 32; Enemies 1937 s. 125; „Prawda was wyswobodzi” 1946 [ang. 1943] s. 281; Od raju utraconego do raju odzyskanego 1960 [ang. 1958] s. 136, 139, 141; Życie wieczne w wolności synów Bożych 1970 [ang. 1966] s. 61, 193).

Jezus z brodą

W roku 1968 Towarzystwo Strażnica opublikowało swoje oświadczenie:

Jezus nosił brodę; dlatego rysunki przedstawiające jego postać w przyszłych publikacjach Towarzystwa Strażnica będą zgodne ze świadectwami Pisma świętego” (Strażnica Nr 24, 1968 s. 13).

   Od roku 1968 we wszystkich publikacjach Świadków Jehowy, prócz polskiego ‘opóźnionego’ wydania książki pt. Życie wieczne w wolności synów Bożych z roku 1970 (ang. 1966), Chrystus posiada brodę (patrz np. Prawda, która prowadzi do życia wiecznego 1970 [ang. 1968] rozdz. 10 i 12, ed. 1969 rozdz. 12;“Then Is Finished the Mystery of God” 1969 s. 185).


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Grudzień, 2016, 11:28 »
Nie Polska, ale Europa. Znam osobiście sług pomocniczych zamianowanych w czasie gdy nosili brody. I to jakie brody! Widziałem też zdjęcia starszych i stałych pionierów z brodami.


Kto zgadnie jaki to kraj?

Chciałbym żeby były to Niemcy..


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Broda i na przywileju?!
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Grudzień, 2016, 11:29 »
Chciałbym żeby były to Niemcy..

Być może są tam brodacze na przywilejach, ale chodzi mi o inny kraj.