Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75765 razy)

Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #165 dnia: 20 Marzec, 2017, 17:37 »
W takim razie, nie możesz mieć pewności, że ani jedna nauka jest prawdziwa, bo może uda się ją podważyć. I bronisz czegoś co nie wiesz czy się nie zmieni.
A to z kolei daje możliwość, że poglądy, które dziś uważasz za błędne, za jakiś czas okażą sie prawdą.

Pyt. Czy możesz podważać prawdy głoszone przez Niewolnika?
Którą uznajesz za mylną?
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 17:40 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #166 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:34 »
Nigdy nie wierzyłem ,nie uczyłem,mnie nie uczono,co do nieomylności "niewolnika".
Nie posiadamy "papieży".
Tak w istocie to czemu zawierzyłem "może się zmienić".
Niemniej ,żeby nie zostać ponownie wykrzyczany,wypierany powtórzę tylko,że "metodologia nauki" pozwala mi się z tym "pogodzić".
Więcej oczekiwać tego,czy poprawniej nie wykluczać takiej możliwości.
Niemniej lepiej nie powtarzać tego,co już pisałem.


ravasz

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #167 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:42 »
Komu chcesz wciskać takie pierdoły ?! Właśnie , że posiadamy papieży ! Twierdzisz , że nie uczono cię , że są "nieomylni". To spróbuj podważyć którąś z ich wykładni !!


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #168 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:43 »
Widzę,że wolisz ,żeby nie podawać "konkretnego czasu np.XX wieku".

Ja akurat w tym przypadku wolę, że CK podało, konkretny czas, na koniec XXw. Mamy XXI,wiem, że proroctwo się nie spełniło - CK jest fałszywym prorokiem, nie zginę w Armagedonie, za to, że nie wierzę w nauki CK, i nie należę do organizacji. Uffff...co za szczęście, że się sami odsłonili.

Cytuj
Tak to według ciebie nie żyjemy "w czasach ostatecznych".
A oczekiwania szybkiego "powrotu" naszego zbawiciela jest niepotrzebne.
To wypomnij mu,że:
 "...począł nauczać ,wołając:Nawróćcie się,bo królestwo niebieskie jest blisko" Mat.4:17

 Twierdzisz,że to nieprawda.

Jeżeli uczył,że "jest blisko",to nie mniej nam za złe ,że powtarzamy po nim,że jest .

Złapałeś się we własną pułapkę, jeśli 2000 lat temu królestwo niebieskie było blisko, to nadal może być równie blisko, czyli za 2000 lat i dłużej, a nie na przykład w 1975r. jak to głosił niewolnik, do tego stopnia zwodząc ludzi, że sprzedawali domy, i oczekiwali na Armagedon.


Cytuj
I nic w tym nadzwyczajnego,że oczekiwaliśmy tego w tamtym wieku,tak jak oczekujemy  w tym.
Wierzymy,że "przyjdzie niebawem".

Wy nie oczekiwaliście, wy stwierdziliście, że na pewno przyjdzie, a nie przyszło.

Na dodatek CK w bezczelny sposób zwaliło winę za swoje fałszywe proroctwa na szeregowych głosicieli.


Cytuj
„Niekiedy od określonej daty oczekiwaliśmy więcej niż Pismo nas do tego upoważniało”
Strażnica Nr 9, 1994 s.25
Cytuj
„Świadkowie Jehowy gorąco pragnęli wiedzieć, kiedy nastanie dzień Jehowy. W swej gorliwości niekiedy próbowali to ustalić"
Strażnica Nr 17, 1997 s.21-2


Cytuj
„Niektórzy na podstawie biegu wydarzeń mogli dojść do wniosku, że udało im się ustalić ów dzień i godzinę. Doznali jednak wielu udręk, gdy ich przypuszczenia się nie sprawdziły; część nawet rezygnowała ze służenia Bogu"
Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 12 s.27

„Świadkowie Jehowy gorąco pragnęli wiedzieć, kiedy nastanie dzień Jehowy. W swej gorliwości niekiedy próbowali to ustalić”
Strażnica Nr 17, 1997 s.21-2

Cytat ze Strażnicy z rocznika XCVIII [1977, ang. 1976], nr 10, s. 9, 10, 11:

"Być może niektórzy spośród ludzi służących Bogu układali swe plany życiowe według błędnego poglądu, że coś się zdarzy w oznaczonym dniu lub roku. (…) Ale sądząc, że chronologia biblijna wyjawia określoną datę, nie zrozumieli, w czym tkwi sedno ostrzeżeń biblijnych dotyczących końca tego systemu rzeczy. (…)
Nie byłoby jednak wskazane, żebyśmy się zasugerowali jakąś datą [co do nadejścia dnia Jehowy] (…) Jeżeli ktoś czuje się zawiedziony, bo rozumował inaczej, powinien się teraz zająć skorygowaniem swego poglądu, uświadamiając sobie, że to nie słowo Boga zawiodło ani nie wprowadziło go w błąd i rozczarowało, tylko jego własne zrozumienie było oparte na niewłaściwych przesłankach".
    Niektórzy słudzy Jehowy tak usilnie pragną ujrzeć koniec złego systemu, że czasami SPEKULUJĄ, kiedy wybuchnie "wielki ucisk", a nawet próbują to ustalić na podstawie długości życia pokolenia, które pamięta rok 1914. Jeżeli jednak chcemy posiąść 'mądre serce', to 'liczmy nasze dni', radośnie wychwalając Jehowę, zamiast snuĆ domysły, ile lat lub dni trwa jakieś pokolenie" [Strażnica, 1995-11-01, s.17, par.6]
Czyli, kto konkretnie spekuluje? Przecież sam "niewolnik" (czyli jak już wiemy, samo CK) dostarczyciel pokarmu duchowego jeszcze dwa miesiące wcześniej uskuteczniał te SPEKULACJE w redakcyjnej stopce "Przebudźcie się!"

   
Cytuj
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo." [Przebudźcie się!, nr 9, 8 wrzesień 1995 r]
Jak widzimy CK samo na siebie wskazuje jako na GŁÓWNEGO SPEKULANTA.

Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jedyną nauką jaka wypływa z pokarmu podawanego przez CK, nie jest prawda, ale SPEKULACJA. 
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 18:48 wysłana przez Noc_spokojna »
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #169 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:45 »
W takim razie, nie możesz mieć pewności, że ani jedna nauka jest prawdziwa, bo może uda się ją podważyć. I bronisz czegoś co nie wiesz czy się nie zmieni.
A to z kolei daje możliwość, że poglądy, które dziś uważasz za błędne, za jakiś czas okażą sie prawdą.
To jest największy problem.
Im częściej Towarzystwo będzie zmieniać nauki tym świadkowie będą bardziej pałę na to kłaść.
Już wielu mówi, że nie nadążają za tymi zmianami i nie pamiętają co się zmieniło.
Popatrz choćby na takie oto przypomnienie, które się też już okazało pozmieniane

*** w13 15.4 s. 9  ***
[Ramka na stronie 9]
CZY NAUCZASZ ZGODNIE Z AKTUALNYM ZROZUMIENIEM?
  Powinniśmy znać aktualne wyjaśnienia różnych prawd biblijnych, żeby przekazywać innym dokładną wiedzę. W związku z tym sprawdź, jak byś odpowiedział na poniższe pytania.
▪ W wypowiedzi zanotowanej w Ewangelii według Mateusza 24:34 Jezus wspomniał o „tym pokoleniu”. Kogo miał na myśli? (Strażnica z 15 kwietnia 2010 roku, strony 10 i 11).
▪ Kiedy miała się spełnić zapowiedź z Ewangelii według Mateusza 25:32 o oddzielaniu „owiec od kóz”? (Strażnica z 15 października 1995 roku, strony 21-23).
▪ Kiedy, w myśl Ewangelii według Łukasza 21:26, „ludzie będą mdleć ze strachu i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię”? (Strażnica z 15 lutego 1994 roku, strony 19 i 20).

Pierwsza z tych wypowiedzi została już też zmieniona co do nauczania.


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #170 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:49 »
Twoje odczucia to nie d o w o d y,że tak jest,tylko powody twojego zniechęcenia.
Czy pewniej twoje rozczarowanie itp.stało się powodem twojej opinii.
Uwierz mi,że zaspokoisz moje  zainteresowanie tym tematem,jeżeli podasz mi źródło twoich wiadomości.
Miejsce w naszych publikacjach w których "niewolnika" nazywamy "nieomylnym".
Poczekam.

Jeżeli ich nie posiadasz nie zdziw się,że zaadresuję do ciebie wypowiedź z Dz.Ap.13:10

I nie mam nic przeciw temu,że występujemy przeciw [ własnemu ]:
"snuciu domysłów ile dni,czy lat ma trwać pokolenie".

To tylko dowodzi "zmiany na lepsze",a przeciw tym nie występuję,tymi się nie gorszę.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 18:55 wysłana przez robbo1 »


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #171 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:50 »
Twoje odczucia to nie d o w o d y,że tak jest,tylko powody twojego zniechęcenia.
Czy pewniej twoje rozczarowanie itp.stało się powodem twojej opinii.
Uwierz mi,że zaspokoisz moje  zainteresowanie tym tematem,jeżeli podasz mi źródło twoich wiadomości.
Miejsce w naszych publikacjach w których "niewolnika nazywamy "nieomylnym".
Poczekam.

Jeżeli ich nie posiadasz nie zdziw się,że zaadresuję do ciebie wypowiedź z Dz.Ap.13:10
Czy słowo Jehowy jest nieomylne?
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #172 dnia: 20 Marzec, 2017, 18:53 »
Był już jeden nieomylny:

Sędzia Rutherford w swem nowem dziele p.t. »Życie« objaśnia i daje nam nieomylny dowód ze Słowa Stwórcy, że Jehowa przygotował dla człowieka możność otrzymania wiecznego życia na ziemi (...) Książkę tę w pięknej płóciennej oprawie, z napisem tłoczonym złotem i licznymi ilustracjami wysyłamy...” (Proroctwo 1929 s. 349).

„»Cóż, niech nie będzie wątpliwości. Zamów 500 ton« – polecił brat Rutherford. Brat Wise tak właśnie zrobił. Z jakim rezultatem? Po zgłoszeniu się do władz otrzymał przydział na 500 ton węgla – zapas wystarczający na wiele lat! Ale gdzie go złożyć? Na składnicę węgla zamieniono dużą część piwnicy Domu Betel. Wyniki owej próby uznano za nieomylną wskazówkę, jaka jest wola Boża. Z początkiem października 1919 roku ponownie zaczęto kierować działalnością z Brooklynu” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 578).

HARFA BOŻA napisał Sędzia J. F. Rutherford (...) przez wielu czytelników jest ona poczytana jako najlepsza książka na świecie, następna po Biblji” (Rząd 1928 s. 363; identycznie patrz Pojednanie 1928 s. 366).

HARFA BOŻA napisana przez sędziego J. F. Rutherforda (...) miljony czytelników cenią tę książkę, poza Biblją, jako najlepszą na świecie” (Proroctwo 1929 s. 345).


Offline Noc_spokojna

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #173 dnia: 20 Marzec, 2017, 19:11 »

Uwierz mi,że zaspokoisz moje  zainteresowanie tym tematem,jeżeli podasz mi źródło twoich wiadomości.
Miejsce w naszych publikacjach w których "niewolnika" nazywamy "nieomylnym".
Poczekam.

Jeżeli ich nie posiadasz nie zdziw się,że zaadresuję do ciebie wypowiedź z Dz.Ap.13:10



Proszę:
Cytuj
"Nie jest to rezultat prywatnej, błędnej interpretacji Pisma świętego. Nie jest to też przekręcanie przykazania Bożego. Wniosek, do jakiego doszli świadkowie Jehowy, został im podyktowany przez Jehowę, który wszystkim oddanym Mu ludziom objawia znaczenie swoich przykazań." („Niech Bóg będzie prawdziwy", str. 161 par. 17).

No chyba, że teraz powiesz iż Jehowa jest omylny.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #174 dnia: 20 Marzec, 2017, 19:14 »
No chyba, że teraz powiesz iż Jehowa jest omylny.
Jehowa jest omylny bo kilka razy podał nauki, które okazały sie omylne:

„Na stronie 4 niniejszej publikacji zamieszczono informację: »Czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy danej przez Stwórcę, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo«” (Przebudźcie się! Nr 11, 1994 s. 26).


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #175 dnia: 20 Marzec, 2017, 19:27 »
Nie chcę występować przeciw twoim cytatom,i tak wiem ,że jak nikt mi znany jesteś "zaczytany" w naszej literaturze.
Najbardziej zazdroszczę ci posiadanego księgozbioru itp.
Tylko to nie to czego się domagam.
To nie to samo co wiara  w "nieomylność niewolnika".
Tym więcej nasze tego nauczanie.Przy czym przyznam,że zdanie z ks."Niech Bóg będzie prawdziwy" jest uderzające.

Niemniej książki typu E.Bruce Price "Nieomylność Strażnicy" jak nie zabrzmi to niedorzecznie-jak dla mnie to źródło naszych dawnych publikacji,które uwielbiam czytać.
Do wyjątkowych źródeł informacji z naszych publikacji dotarli W.Bednarski i Sz.Matusiak w książce "Zmienne nauki Świadków Jehowy",którą czytałem,niemniej chętnie zakupię.

Dziękuję za udział w dyskusji ,dzisiaj niemniej zakończę rozmowę,życząc dobrej nocy.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 19:30 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #176 dnia: 20 Marzec, 2017, 19:33 »
Sędzia był jednak wyjątkowy, dlatego że był nieomylny, a narobił błędów. ;D
Dlatego CK teraz krzyczy, że jest omylne i się myli też, jak samo pisze. :)

„Obecnie odbiło się na mnie głębokie przekonanie, że żadne ludzkie stworzenie nie jest autorem »Światła«. Że żaden człowiek nie mógł napisać tej książki – i też żaden jej nie napisał. (...) Bracie! – byłeś jedynie użyty za narzędzie do sporządzenia »Światła«. Jehowa jest autorem tegoż pisma, tak jako jest tam wymienione. (...) Czy pismo to pojaśnia Biblję? Tak jest ono prawdziwem pojaśnieniem” (Strażnica 01.07 1931 s. 208 [ang. 01.04 1931 s. 111]). [To wypowiedź J. A. Bohneta, który w pewnym okresie był członkiem zarządu Towarzystwa Strażnica]

Drogi Bracie Rutherford: (...) raduję się wielce z błogosławionych prawd, które przychodzą od Jehowy do Twego pióra” (Strażnica 01.06 1933 s. 176 [ang. 01.02 1933 s. 45]).

Drogi Bracie Rutherford: (...) Same słowa, iż podane w tej książce [Preservation] opisy są »zadziwiające«, nie dopełniają dostatecznej ocenie. Stanowi ona coś nadzwyczajnego i prawdziwie jest natchniona” (Strażnica 01.12 1933 s. 364 [ang. 15.08 1933 s. 256]).

Sędzio Rutherford! (...) Mając za przewodnika Boga, jakoż mógłbyś być w błędzie! (...) Zapewne, iż jesteś w pokrewieństwie z Bogiem, bo inaczej nie mógłbyś tak się wypowiadać” (Strażnica 15.04 1930 s. 127 [ang. 15.01 1930 s. 31]).

I te głupoty pisano w publikacjach. :(
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2021, 18:41 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #177 dnia: 20 Marzec, 2017, 20:14 »
Oczywiście,że wierzymy,że jesteśmy tym kanałem którym się posługuje.
Nie przemawia jednak do naszych uszu itp.
Czytamy o tym w Heb.1:1.
Już go cytowałem.
"W dawnych czasach [stwórca] często i w różny sposób mówił za pośrednictwem proroków do naszych praojców...".

Hbr 1,2: a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.
Masz odpowiedź. Czasy ostateczne zaczęły się w I w. A kanałem łączności nie jesteście ani wy, ani apostołowie nie byli, ale Syn jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 20:16 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #178 dnia: 20 Marzec, 2017, 21:00 »
Nie jeżeli stwierdziłby,że posiada prawdę niepodważalną,pełną ,a nie uczył od początku,że jego droga to droga przypominająca "światło poranne,[które] wschodzi - w z r a s t a aż do południa" Przyp.4:18

Mam nadzieję, że dotrzymasz słowa.

"Opierając  się  wtedy  na  argumentach  powyżej  wy-
łuszczonych,  że  stary  porządek  rzeczy,  stary  świat,  skoń­
czy  się  a  zatem  przemija,  i  że  nowy  ład  nastaje,  oraz
że  rok  1925-ty  zaznaczy  się  zmartwychwstaniem  wiernych 
i  zasłużonych  mężów  starożytności  i  początkiem  odbudo- '
wy,  słusznem  będzie  mniemać,  że  miliony  ludzi  z  żyją­
cych  teraz  na  świecie  będą  jeszcze  znajdować  się  na  świe-
cie  w  roku  1925-ym.
A   wtenczas,  opierając  się  na  obietni­
cach  wymienionych  w  Słowie  Bożem,  musimy  przyjść  do
stanowczego  i  niezaprzeczonego  wnioskuże  miliony  z  ży­jących  teraz  na  świecie  ludzi  nigdy  nie  umrą.


Źródło; Miljony ludzi z obecnie żyjących nigdy nie umrą

To jest "niezaprzeczalny wniosek oparty na Słowie Bożym".
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 21:03 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #179 dnia: 20 Marzec, 2017, 21:04 »
Po prostu gościu nie zna literatury. ;)
Ile to razy pisano o "niezaprzeczalnych faktach", "fakty dowodzą".
Ot choćby w sprawie kim jest "niewolnik":

Fakty dowodzą, że ową klasę niewolnika wiernego i roztropnego tworzy całe grono chrześcijan namaszczonych duchem, żyjących w danym okresie na ziemi” (Strażnica Nr 10, 1995 s. 16).

A dziś guzik prawda z tych faktów, tylko 7 gości jest niewolnikiem. ;D