Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34834 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #105 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 19:47 »
Podobnej argumentacji użyłem ostatnio w rozmowie z jednym ŚJ, że odczuwam dużo bardziej wsparcie i błogosławieństwo Boże, niż w czasie gdy byłem w organizacji.
W odpowiedzi usłyszałem, że to Szatan przybiera postać anioła światłości aby mnie utwierdzić w błędzie.
Ręce mi opadły.  :-[
Ci ludzie zawsze znajdą wyjaśnienie, że to oni mają rację a nie my. My jesteśmy po prostu dla nich wstrętni odstępcy, a oni mają patent na rację. Żadne logiczne argumenty do zaślepionego umysłu nie trafią. ???

Śpiewka stara jak organizacja. Ja najczęściej słyszałam tekst; "jak odejdziesz ze zboru szatan da Ci wszystko co chcesz, byleby odciągnąć Cie od prawdziwego wielbienia".
Nie odczuwam żebym została odrzucona przez Boga od czasu odejścia od organizacji, a wręcz przeciwnie, teraz widze jakich błogosławieństw zaznaję.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #106 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 10:59 »
No ale jak ja mam z wami dyskutować skoro wyrzucacie mnie  już do śmietnika ? To jest dyskusja fair waszym zdaniem ? A zarzucacie świadkom, że są zaślepieni swoimi racjami i nie "idzie z nimi dyskutować" ;)
Zapiszcie w regulaminie że mile widziani są tylko i wyłącznie fanatyczni przeciwnicy świadków i będzie ok ;)
Pozdrawiam i na rowerek pędzę co sił a wam Jehowa niech doda trochę luzu i uśmiechu ;)

Nemo: Zachowuj się normalnie, dyskutuj merytorycznie, nie bądź złośliwy, nie obrażaj uczestników forum, to zostanie Ci moderacja zdjęta. Jednak jak na razie nie starasz się o to. Może jednak zostań na tym rowerze...  :) 
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2016, 11:46 wysłana przez Nemo »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #107 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 12:14 »
No ale jak ja mam z wami dyskutować skoro wyrzucacie mnie  już do śmietnika ? To jest dyskusja fair waszym zdaniem ? A zarzucacie świadkom, że są zaślepieni swoimi racjami i nie "idzie z nimi dyskutować" ;)
Zapiszcie w regulaminie że mile widziani są tylko i wyłącznie fanatyczni przeciwnicy świadków i będzie ok ;)
Pozdrawiam i na rowerek pędzę co sił a wam Jehowa niech doda trochę luzu i uśmiechu ;)

Nemo: Zachowuj się normalnie, dyskutuj merytorycznie, nie bądź złośliwy, nie obrażaj uczestników forum, to zostanie Ci moderacja zdjęta. Jednak jak na razie nie starasz się o to. Może jednak zostań na tym rowerze...  :)  '

Zacznij dyskutować a nie obrażać, a przede wszystkim przedstawiaj dowody, jedyne co czytam to oskarżenia.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Inka

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 13:07 »
Dziwny ten "wykluczony", wybiera rower zamiast zebrań, organizacji/czyt. Boga/. Skoro tak mu się podoba doktryna organizacji,  czemu nie chce jej słuchać idąc na zebranie ? Mdli go od nadmiaru, przejadł się czy zatruł swe serce szkodliwą filozofią ? Oczywiście to super ,że wybiera rower, swoje zdrowie i samopoczucie. My przecież też po pobycie w niezdrowej doktrynie i złych doświadczeniach, wybraliśmy zdrowy tryb życia, własne zdrowie i samopoczucie, dobro i zdrowie dzieci i rodziny.
Chyba mu się nudzi, "bracia" się odcięli, więc szuka towarzystwa, tylko metodę złą wybrał. :D


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 13:43 »
Kochani przecież ta osoba ewidentnie i perfidnie kpi sobie z udzielającej się tutaj społeczności. Każdy z nas to zupełnie inna historia pełna niekoniecznie dobrych wrażeń. Nasze osobiste przeżycia same przez się udowadniają patologię systemu teokratycznego. Karmienie trolla jest bezcelowe. Zrozumiałbym gdyby po drugiej stronie monitora przebywało dziecko, które się zapodziało w internecie ale niestety bez wątpienia mamy do czynienia osobą dorosłą po drugiej stronie. Brak szacunku i odnoszenie się z wyższością to elementy wypaczające.

Ja wykluczonemu jednak polecam przesiąść się na rydwan.

Pozdrawiam i zostawiam cytat z Małego Księcia który bardzo mocno zapadł mi w sercu:
"Prawda nie jest tym, czego można dowieść, ale tym co upraszcza świat."


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #110 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 13:56 »
Kochani przecież ta osoba ewidentnie i perfidnie kpi sobie z udzielającej się tutaj społeczności. Każdy z nas to zupełnie inna historia pełna niekoniecznie dobrych wrażeń. Nasze osobiste przeżycia same przez się udowadniają patologię systemu teokratycznego. Karmienie trolla jest bezcelowe. Zrozumiałbym gdyby po drugiej stronie monitora przebywało dziecko, które się zapodziało w internecie ale niestety bez wątpienia mamy do czynienia osobą dorosłą po drugiej stronie. Brak szacunku i odnoszenie się z wyższością to elementy wypaczające.

Ja wykluczonemu jednak polecam przesiąść się na rydwan.

Pozdrawiam i zostawiam cytat z Małego Księcia który bardzo mocno zapadł mi w sercu:
"Prawda nie jest tym, czego można dowieść, ale tym co upraszcza świat."

"Wykluczony" jest moderowany i jego posty przechodzą przez filtr administracji. Jeżeli nie przestanie obrażać uczestników forum zostanie mu całkowicie zablokowana możliwość pisania jakichkolwiek wiadomości. I to nie za bronienie organizacji śJ, bo On tego nie robi, albo próbuje nieudolnie to robić, tylko za obrażanie użytkowników forum.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 15:34 »
Tak tak tak....ja obrażam wszystkich tylko dlatego, że uważam, że świadkowie sa najbliżej prawdy. I to nie mi "przejadły się treści głoszone przez świadków ale z tego co tu czytam wam się przejadły i to wy macie niestrawności z tego powodu i wylewacie je na forach ;)
Tak jak nie pluję na katolików z którymi kiedyś byłem tak samo nie pluję na świadków tak samo nie pluję na ateistów czy innych wyznawców. I to tu cały czas czytam że wasza racja jest jedyną słuszną racją ;)
Nie widzicie że dajecie dojść do głosu tylko fanatycznym antyświadkom ? Ja cały czas twierdzę, ze nawet jeśłi dochodzi tam u nich do nieprawidłowości to mimo wszystko zawsze będę ich cenił za to, że dzięki nim poznałem prawdziwego Boga Jehowę czy dowiedziałem się o innych prawdach biblijnych i mimo wszystko chętnie cały czas zaglądam sobie na ich stronkę internetową.
Poza tym tu rower jest super co i wam też polecam z całego serca ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #112 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 15:50 »
Tak tak tak....ja obrażam wszystkich tylko dlatego, że uważam, że świadkowie sa najbliżej prawdy. I to nie mi "przejadły się treści głoszone przez świadków ale z tego co tu czytam wam się przejadły i to wy macie niestrawności z tego powodu i wylewacie je na forach ;)
Tak jak nie pluję na katolików z którymi kiedyś byłem tak samo nie pluję na świadków tak samo nie pluję na ateistów czy innych wyznawców. I to tu cały czas czytam że wasza racja jest jedyną słuszną racją ;)
Nie widzicie że dajecie dojść do głosu tylko fanatycznym antyświadkom ? Ja cały czas twierdzę, ze nawet jeśłi dochodzi tam u nich do nieprawidłowości to mimo wszystko zawsze będę ich cenił za to, że dzięki nim poznałem prawdziwego Boga Jehowę czy dowiedziałem się o innych prawdach biblijnych i mimo wszystko chętnie cały czas zaglądam sobie na ich stronkę internetową.
Poza tym tu rower jest super co i wam też polecam z całego serca ;)
Ale za to plujesz na nas, ludzi którzy zawiedli się ma WTS-ie. Po co w ogóle tutaj zawitałeś? Bo jak po to żeby nas obrażać, twierdząc przy tym że bronisz religii śJ, to naprawdę źle trafiłeś. Wracaj może do zboru okaż skruchę, powiedz że zbłądziłeś i bądź tam gdzie Ci dobrze. Albo...

;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Blizna

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #113 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 16:38 »
I znowu.
Zero merytorycznej dyskusji, nawet najmniejszej próby kulturalnej rozmowy.
Atakowanie, wyśmiewanie, próba poniżenia rozmówców.
Zero konkretów.
Ile razy jeszcze powtórzysz "świadkowie są najbliżej prawdy"?
Na razie widzi mi się, że Goebbels cieszyłby się z tak wiernego naśladowcy ;)


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #114 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 17:37 »
Nie widzicie że dajecie dojść do głosu tylko fanatycznym antyświadkom ?

Dajemy dojść do głosu każdemu. Tylko że Ty nie masz nic do powiedzenia oprócz wyssanych z palca pretensji do nas. Zadałem Ci już na samym początku pytanie, które skrzętnie ominąłeś. Dwukrotnie. Zadam je po raz trzeci, a jeśli odpowiedzi nie dostanę to uznam, że jesteś najzwyklejszym trollem który nie potrafi obronić tego, w co sam wierzy.

Wykaż nam, jeśli potrafisz, choć jedno kłamstwo na temat organizacji o którym tu przeczytałeś.

Jednoczeście swoją tezę poprzyj konkretnymi dowodami/materiałami źródłowymi, bo jesteśmy (mam nadzieję) wszyscy osobami dorosłymi, dlatego rozmawiajmy o faktach.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2016, 17:39 wysłana przez M »


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 17:48 »
Kłamstwem moim zdaniem jest to, że u świadków jest nieludzkie traktowanie. To co tu czytam jak dla mnie to stek bzdur i oznaką słabej psychiki tych, którzy "zatruli sie treścią pokarmową " ;)
Kolejnym klamstwem jest to, że przekład Biblii świadków jest zrobiony typowo pod ich nauki. Uważacie wiec że np przekład w/g Biblii Tysiaclecia czy Biblia Warszawska czy Wujka są jakie ? Lepsze bo nie są robione przez świadków ?
A tak w ogóle jak czytam wasze wywody - poniekąd bardzo podobne do wywodów katolickich uczonych, to moim zdaniem  jesteście do siebie podobni - uwazacie , ze wersety was zbawią na zasadzie moje wersety są lepsze niż tamtych ;)
Na szczęście to Jehowa zbawia a nie wasze tu śmieszne plucie i coś w czym jeszcze niedawno byliście tak samo jak i ja. Różnica jest taka, że ja szanuję świadków nawet mimo tego że np była tam pedofilia....w kościele katolickim też była ale to nie Bóg molestował ale grzesznicy tacy jak każdy z nas. A jak wy jesteście mądrzejsi np od starszych to pierwsi rzućcie w nich kamieniem.
Pozdrawiam i miłego wieczorku życzę ;) Jutro biegam zamiast rowerku tak więc pedałki będą jutro nieużyteczne;)


Offline Szyszoonia

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 18:16 »

Ile razy jeszcze powtórzysz "świadkowie są najbliżej prawdy"?

Zapewne tyle ile razy powtarza, ze rower jest super i powinnismy tez zaczac jezdzic  ;D Tak sie zastanawiam, czy w kazdym moim kolejnym poscie nie dodawac post scriptum:
Cwicze z Chodakowska, czuje sie z tym swietnie, wy tez zacznijcie  ;D ;D ;D ;D


Offline Szyszoonia

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #117 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 18:23 »
Kłamstwem moim zdaniem jest to, że u świadków jest nieludzkie traktowanie. To co tu czytam jak dla mnie to stek bzdur i oznaką słabej psychiki tych, którzy "zatruli sie treścią pokarmową " ;)
Kolejnym klamstwem jest to, że przekład Biblii świadków jest zrobiony typowo pod ich nauki. Uważacie wiec że np przekład w/g Biblii Tysiaclecia czy Biblia Warszawska czy Wujka są jakie ? Lepsze bo nie są robione przez świadków ?
A tak w ogóle jak czytam wasze wywody - poniekąd bardzo podobne do wywodów katolickich uczonych, to moim zdaniem  jesteście do siebie podobni - uwazacie , ze wersety was zbawią na zasadzie moje wersety są lepsze niż tamtych ;)
Tak sie zastanawiam, czy w zwiazku z tym co tutaj czytasz, nie byloby lepiej, zebys przestal zasmiecac swoj umysl tymi, jak to okresliles "klamstwami w wydaniu ludzi o slabej psychice". Wyjdzie to na dobre i Tobie i nam :)


Blizna

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #118 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 18:27 »

Cwicze z Chodakowska, czuje sie z tym swietnie, wy tez zacznijcie  ;D ;D ;D ;D

Skalpel czy Killer? :D


Offline Szyszoonia

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #119 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 18:31 »
Skalpel czy Killer? :D
Blizna co sie da :) Skalpel, Killer, Bikini, Secret a do tego, jak brak czasu to trening dla Detocell Akademy...  :D.