Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34692 razy)

Offline wykluczony

Wykluczony
« dnia: 30 Maj, 2016, 11:39 »
Witam ! Dlaczego z tego forum wyrzuca się osoby, które chcą bronić religii świadków jehowy ?


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj, 2016, 11:45 »
Witam ! Dlaczego z tego forum wyrzuca się osoby, które chcą bronić religii świadków jehowy ?
Witaj wy-kluczący. :)

Kogo masz na myśli?
Biosławka, który pod różnymi nickami tu wchodził?
Niektórzy bronią niektórych nauk ŚJ.
Wielu exŚJ nie wierzy w duszę, piekło, Trójcę i nikt ich nie wyrzuca. :)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 11:49 wysłana przez Roszada »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj, 2016, 12:12 »
Witam ! Dlaczego z tego forum wyrzuca się osoby, które chcą bronić religii świadków jehowy ?

A konkretnie kogo wyrzucono?
A w jaki sposób ów "ktoś" bronił religii ŚJ?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj, 2016, 12:23 »
Witam ! Dlaczego z tego forum wyrzuca się osoby, które chcą bronić religii świadków jehowy ?

Z forum wyrzuca się osoby, które łamią regulamin forum. Regulamin nie zakazuje wyznawać jakiegokolwiek wyznania, nie zakazuje również stawania w obronie jakiegokolwiek wyznania. Trzeba jednak liczyć się z tym, że to nie zbór ani kółko wzajemnej adoracji i gdy ktoś z przekonaniem będzie głosił swoje poglądy to zapewne trafi na osoby, które będą z nim polemizować. Często kończy się to wtedy kłótniami, a nawet personalnymi atakami i wyzwiskami. I to właśnie tych ostatnich regulamin zakazuje i osobom, które notorycznie te punkty łamią i nie potrafią w pokojowej atmosferze współżyć z innymi dziękujemy za obecność na tym forum.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj, 2016, 12:30 »
Witaj Wykluczony. Małe sprostowanie, z tego forum wyrzuca się osoby które, nie stosują się do regulaminu. Jak jestem moderatorem to nie pamiętam, żeby z tego forum wyrzucono osobę która w sposób konstruktywny broniłaby religii śJ. Takie osoby jak już to odchodzą same, bo... pomyliły fora. To forum skupia osoby które w większości opuściły szeregi śJ, a nazwa tego forum jest trochę mylna.

Ps: Wychodzi, że pisaliśmy z M razem, ale on szybciej na klawiaturze stuka ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 13:01 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj, 2016, 13:12 »
Dlaczego z tego forum wyrzuca się osoby, które chcą bronić religii świadków jehowy ?
Ale Ty pierwszy zaatakowałeś i to pierwszym postem religię ŚJ. :)
Dlaczego?
Bo napisałeś "świadków jehowy" a nie "Świadków Jehowy".

Wyraźnie brak szacunku dla ich nazwy i ich Boga. :-\


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj, 2016, 14:29 »
Witam ! Dlaczego z tego forum wyrzuca się osoby, które chcą bronić religii świadków jehowy ?

Witaj.

Już M i Nemo zdążyli Ci napisać za co się usuwa z forum.
Nie zapomnij, tam gdzie jest duża grupa osób będą różnice zdań, kwestia czy jako dorośli ludzie jesteśmy w stanie je uszanować. Wymieniać poglądy, a nie atakować i obrażać.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj, 2016, 14:56 »
PoProstuJa też broniła Świadków Jehowy (przynajmniej na początku), a jakoś nikt jej nie zbanował ;).


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj, 2016, 15:22 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum. Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2016, 15:25 »
Jak zwykle w takich wypadkach garść ogólników podsypana jadem i poniżaniem innych  >:(
A jak się rozkręcisz i będziesz dalej obrażał i doigrasz się moderacji lub bana - będziesz skamlał pod innym nickiem jak to jesteś prześladowany. :(
Żenada  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


od-nowa

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj, 2016, 15:37 »
Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !
Witaj Wykluczony.
W przeciwieństwie do Ciebie ja narzekam na brak kontaktu z mężem czynnym ŚJ, po moim odejściu z org, a jakże  ;) nie jestem zadowolona, że mąż stosuje się do wytycznych ck, gdzie nawet "nie jadajcie z takimi", co opuścili org. było zastosowane wobec mnie.
No masz niesamowicie wspaniałą sytuację jako nie śJ, czy nieczynny ŚJ ! Dlaczego nie jesteś już ŚJ ? Czy raczej jesteś ŚJ, ale nieczynnym? Napisz nam proszę, co wpłynęło na Twoją nieczynność.
I dobrze, przecieraj oczy tak, żebyś był skłonny zobaczyć to czego na razie nie widzisz?
Wyobraznia piszesz... to chyba malutko na tym Forum przeczytałeś, skoro są tu zamieszczone fakty z życia, dowody różnej maści od zmiennych świateł, Historię Lebiody opisującą działalność tej organizacji w Polsce, poprzez ukrywanie pedofilii w zborach ŚJ, psychomanipulację, naciski na datki, kłamstwo prosto w twarz samego Geofreya Jacksona, gdy był przesłuchiwany w sprawie ukrywania pedofilii. ITD.
Pozdrawiam Cię serdecznie. 
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 15:52 wysłana przez od-nowa »


Offline janeczek

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj, 2016, 15:43 »
Może i masz troche racj wykluczony ja też pamiętam konwencje lesine jako dziećak i to była inna organizacj,teraz się mocno skomercjalizowała  się stała brutalna nie kryje że biblie zmieni na własne kopyto namawianie matek do odrzucania dzieć nie uznających doktryny WTS to już Q wiesz o co chodzi,ja od 20 lat nie uznaje żadnych niewolników CK ale jestem niaktywny bo życie jest prostsze tak,mówię ci to co obecnie robi WTS ni jak się ma do tego co było 25 40 lat temu,to tak jak z pracą w PRL i teraz brutal lajf
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj, 2016, 15:45 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum. Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !

Jak nie chodzisz do służby na zebrania, znaczy słaby duchowo, a od takich trzymajcie się z daleka żebyście sami nie osłabli. Jak odejdziesz przestaniemy się do Ciebie odzywać.
Jak to Twoim zdaniem nie jest zmuszanie?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Hippopotamus

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj, 2016, 15:48 »
Może i masz troche racj wykluczony ja też pamiętam konwencje lesine jako dziećak i to była inna organizacj,teraz się mocno skomercjalizowała  się stała brutalna nie kryje że biblie zmieni na własne kopyto namawianie matek do odrzucania dzieć nie uznających doktryny WTS to już Q wiesz o co chodzi,ja od 20 lat nie uznaje żadnych niewolników CK ale jestem niaktywny bo życie jest prostsze tak,mówię ci to co obecnie robi WTS ni jak się ma do tego co było 25 40 lat temu,to tak jak z pracą w PRL i teraz brutal lajf
Ja pamiętam z lat 90., że był duch misji, poczucie, że robimy coś ważnego i niesiemy prawdę do ludzi. Była serdeczność i życzliwość. Nieraz po wspólnej służbie spędzało się z braćmi życie prywatne - rozmawiało, słuchało muzyki, wspólnie spożywało posiłki. Potem poszedłem na studia, podjąłem pracę w korporacji i już nie byłem tak aktywny, jak kiedyś. Od kilku lat WTS coraz bardziej przypomina mi właśnie korporację sprzedażową, w której spędziłem dekadę.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj, 2016, 15:53 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum. Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !

Słuchaj, zarówno literatura ŚJ w licznych miejscach jak i moje osobiste doświadczenia potwierdzają, że do rezygnowania ze studiów lub rezygnowania w ogóle do ich rozpoczęcia ŚJ nakłaniają.